Sunteţi mulţumiţi de pagina 1 de astăzi?

Vă place varianta aleasă pentru pagina 1 de astăzi? Sau aţi fi preferat o altă concepţie a primei pagini?

miercuri, 23 august 2006, 10:58

Vă place varianta aleasă pentru pagina 1 de astăzi? Sau aţi fi preferat o altă concepţie a primei pagini?


Comentarii (108)Adaugă comentariu

Felix Radu  •  24 august 2006, 0:31

clar ca ne-ati atins la sentiment cu prima pagina 🙂

uf, bine ca s-au calificat.. ati vazut ce si-a luat-o ajaxu’? pacat, ogararu..

ArTiSt_uL  •  24 august 2006, 10:54

Ieri te-ai erijat in avocatul celor putini, umili si frustrati, Cataline, si ne-ai intrebat retoric daca Stelei i s-a alocat prea mult spatiu in ziar. Astazi ai raspunsul. Tu si micimiea in numele careia te adresai. Sunt arogant, stiu. Urati-ma! In fond, ura este cel mai puternic sentiment pe care il puteti incerca vreodata. Doar in ura puteti investi neconditionat intreaga voastra fiinta, fiindca in dragoste va temeti sa va deschideti total si neconditionat, pastrandu-va undeva in adincul inimii un loc pe care sa nu-l impartasiti celuilalt si unde sa va puteti regasi cand teama de a va pierde incerta identitatea odata cu iubirea va macina (ne)fiinta. Ca suporter, sunt un privilegiat al destinului. Ma numar printre cei 5 milioane de oameni care pot afirma ca in viata au intalnit o iubire ce nu i-a tradat niciodata. Si, mai important decat orice, facand parte din tagma atat de slaba a sexului tare de pretutindeni, ca am intalnit singura iubire pe care, orice s-ar intampla, nu as putea-o minti vreodata. Sunt un privilegiat al destinului fiindca am cunoscut implinirea de inima, fiindca am aflat ce inseamna sa iubesti neconditionat. Si fiindca am cunoscut acea dragoste care-mi impartaseste sentimentele, care dupa orice intalnire cu ea ma face sa ma simt cel mai important om din lume, care dupa fiecare seara petrecuta impreuna, fie ca ne certam ori ne despartim imbratisati, are grija ca intotdeauna sa ma faca sa ma simt deasupra tuturor celorlalti indragostiti ai acestei lumi.
Dispretuiti-mi gandurile! Ironizati-mi scrijelitul de taste si persiflati-mi putinele cuvinte ce le gasesc pentru a-mi exprima trairile! Nu ma deranjeaza ca iubirea noastra naste ura voastra. In fond, cum spuneam, este cel mai puternic sentiment pe care il puteti cunoaste voi, ceilalti asa-zisi indragostiti, vreodata.
P.S. Prima pagina?! Paginile 1-10, plus ultima ale „Gazetei” de azi reprezinta ZIAR. Restul e doar fituica.

Razvan Prepelita  •  24 august 2006, 14:42

Domnule Tolontan,

V-am scris un pasaj atuncea cand l-atzi atacat pe Carlos la care atzi si raspuns impotriva 🙂 Suna cam asa:

„De ce facem din Carlos un caz atat de mare ? Oare Dinamo nu are gafeurii ei ? Rapid la fel .. E un portar strain nu cel mai bun si nici cel mai prost care a jucat in Romania…Oare tre sa il facem bufon din cauza parului ? Eu nu sunt nici cel mai bun si nici cel mai prost roman care lucreaza in IT in strainatate. Ma intreb cum ar fi sa ma vorbeasca colegii autohtoni la fiecare greseala.
Probabil nu intelegeti sentimentul decat daca a-ti lucrat in strainatate. E foarte neplacut si aduna multa furie. Carlos nu trebe demontat si nici remontat ..eu zic ca in primul rand trebuie respectat. Ce portari de valoare mai are Clubul Steaua la ora actuala ? E usor sa faci bugetul clubului din biroul de ziar, mai greu este din biroul clubului care trebuie sa gaseasca resurse.
Toti tindem sa ievoluam de ce crezi ca portughezul tinde sa regreseze ? ”

Ma bucur ca atzi recunoscut greseala.

O zi buna

petrica  •  25 august 2006, 8:35

Domnule Tolontan, de ce Rapid si Dinamo au asa de putin loc in ziarul vostru? S-au calificat aseara in turul I al cupei UEFA, poate nu stiati! In afara de Steaua, Romania mai are doua echipe de fotbal! Astazi tot de Steaua ati discutat, cu toate ca daca ne gandim bine au jucat doar cu 2 echipe ca sa ajunga aici, si echipe accesibile. Nu zic ca Dinamo si Rapid au avut adversari ami tari dar normal ar fi sa scrieti despre toate echipele. Vad un ultimul timp in gazeta si la Antena 1 doar pe Becali! Fiti echidistanti! Ati scris ieri de Steaua, azi puteati sa scrieti mai mult de Rapid si Dinamo ca si ele aduc puncte Romaniei. Nici macar o felicitare ptr ei sau vreun comentariu de bine din partea voastra! Pacat ca tratati in mod diferit echipele romanesti! Parerea mea ca probabil sunteti stelist infocat, deoarece tot ati comentat faptul ca Ogararu nu a fost convocat la nationala, de parca ar fi fost jucatorul Gazetei. Culmea este ca jucatorul ala bun este doar rezerva la Ajax si s-a vazut valoare lui de nationala. Daca era bun il bagau titular. Asta doar ca sa vedeti ca gresiti de multe ori! Piti a stiut ce face!

petrica  •  25 august 2006, 8:41

Din ce am citit se pare ca aici sunt doar suporteri stelisti, deci ar fi mai bine ca acest loc sa fie exclusiv pentru Steaua. Pacat!

eu  •  30 septembrie 2006, 9:26

care aveti cele 3 numere de azi din gazeta sporturilor de la pagina nr-ul 13? sa mi le spuna si mie pls

Marius Uvanov  •  7 decembrie 2006, 5:57

NU vi se pare ca este cam multa reclama in ziarul dumneavoastra? In data de 06.12.2006 din 24 de pagini aproximativ 8 pagini sunt ocupate de reclama. Eu inteleg ca sunteti un ziar comercial si publicitatea va aduce profit, dar ar fi mai bine daca paginile de reclama ar fi suplimentare celor ocupate de informatii. Cred ca scoateti suficient din vanzari si reclame pentru a face acest lucru. Este parerea unui cititor care doreste mai multa informatie si care este de acord cu reclama din ziare, dar pastrati numarul de 24 de pagini pentru informatii. Va multumesc.

Molu  •  10 mai 2008, 0:46

Da. Eu vreau sa te intreb altceva. In revista aia de a fost la pachet cu dvd-ul, la sfarsit sunt prezentate echipele. Sunt si eu curios cine sunt Concepcion, Pena, Hidalgo, etc. , si unde sunt Marcos, Carasco samd. La inceputul meciului sunt prezentate echipele pe dvd. Era atat de greu sa se uite cineva acolo. Nu ma asteptam de la voi.