Adio, Pluto, hai, Dinamo şi Rapid!

Dacă nu le e milă de Pluto, măcar pentru ele trebuie să se îngrijoreze. Dinamo şi Rapid sînt obligate să treacă de Xanthi şi de National Madeira. Cei mici nu există, spune noua organizare a fotbalului.

vineri, 25 august 2006, 4:41

Dacă nu le e milă de Pluto, măcar pentru ele trebuie să se îngrijoreze. Dinamo şi Rapid sînt obligate să treacă de Xanthi şi de National Madeira. Cei mici nu există, spune noua organizare a fotbalului.

Începînd cu sezonul următor, Cupa UEFA va fi dezvoltată ca afacere de către TEAM, firma care a făcut din Liga Campionilor o paradă hollywoodiană. Vor apărea banii şi va creşte interesul echipelor medii şi mari. Toţi în cor vor striga: cei mici nu există!

E timpul să meargă în grupe şi să adune puncte. Nu mai e răgaz pentru certuri între acţionari. Pentru dispute între atacanţi, „Cu Naşul la psihiatru” în variantă canină. Ca să nu piardă trenul, Dinamo şi Rapid au nevoie de experienţă europeană, de încredere şi de succese.

Nimeni nu mai are răbdare cu cei mici. Lumea de azi e în stare să retrogradeze pînă şi o planetă dacă nu-şi face baremul. Uitaţi-vă ce s-a petrecut cu Pluto! Astronomii au votat ca micuţa planetă să fie exclusă din Champions League. Nu a contat moştenirea ei culturală. Nu au contat generaţiile care au învăţat pe de rost sistemul solar… Mercur, Venus, Pămînt, Marte, Jupiter, Saturn, Uranus, Neptun, Pluto.

Din trei cupe europene, am rămas cu două. Din 9 planete, mai sînt 8. Se concentrează piaţa, cine nu-i gata e luat cu lopata!


Comentarii (260)Adaugă comentariu

totti  •  27 august 2006, 0:06

Stiu Khafre si mie imi este jena sa vad cat de putin gandesc unii, este un sentiment ciudat, imi este mie rau vazand asa ceva.Vroiam sa ii spun ceva dar m-am grabit sa ma duc la meci si l-am lasat sa il judece copiii ca pp ca isi va mai bate joc de o generatie furnizand un model gresit de viata.In fine, poate nici nu era stelist nici nu are asta o asa mare importanta.Oricum eu nu imi selectez amicii din galerie, alte lucruri stau la baza, prefer sa vorbesc cu un om 23 de ore despre fotbal dar macar una despre teatru, o carte, muzica altceava decata Maria, sau poate Maria dar una a unui armator grec, etc., asa ca nu ma pot identifica cu ei.Succes maine in infernul diviziei B.

Iamandeiu  •  27 august 2006, 23:13

Steaua e deja la un alt nivel… Tot ce fac Rapid si Dinamo acum…doar incearca sa repete performantele Stelei…. Been there, done that, cum se spune! FORZA STEAUA !

robert  •  27 august 2006, 23:49

Banc cu razvanel :
Vede Razan ca pierde cu uta si Steaua bate, cu Craiova Steaua bate si Dinamo el face doar egal acasa egal merge la taica-su si-i spune : « tati, tati toti ma bate » il luce ii spune « arbitrajul e de vina numai rapidului i se dau cartonase rosii Steaua are penaltiuri si Dinamo arbitraje favorabule », sta Razavan si se gandeste, il intreaba pe « vama » de ce nu jucam nimic, la care vama ii raspunde prompt « toate echipele joaca motivat doar impotriva noastra cu Steaua o lasa mai moale ». Nefiind satisfacut de raspuns merge la copos si-i cere explicatii, iar comunistul ii raspunde « eu ti i-am transferat pe sapunaru si pe griffits mai mult nu pot » … brusc lui Razvan i se lumineaza mintea, « am gasit solutia, trebuie sa plec ».
Morala : « La placinte inainte la razboi inapoi »

marius-m  •  28 august 2006, 9:37

Scriu aici fiindca e articol legat de pretul biletelor…… dar m-a deranjat aseara comentariul colegului d-voastra la recurs…… ori intentionat ori aflat in eroare comenta pretul exagerat la bilete 50 Euro….si transformau in lei de nu se mai saturau…..
pretul la peluza tribuna I ..II …. toate afisate pe site steuafc.ro sunt in RON….. asta sa nu ii mai dea batai de cap colegului d-voastra cu transformarile

n45uk_vs  •  28 august 2006, 12:45

cu toate ca anul trecut o jucat cu feynord anul asta o sa fie mult mai greu ca atunci…..din mai multe motive…..
1)jocul prestat atunci era mult peste cel de acum
2)atunci pleca din postura de out-sider…iar acu e echipa de sferturile cupei uefa…..
o sa fie mult mai greui decat se asteapta lumea…..

DINAMO DAK JOACA CUM A JUCAT CU CRAIOVA….E DEJA IN GRUPE…..
DAK JOACA CUM A FACUT O CU ISRAELIENII……ADIO!!

MULTUMESC

un Stelist  •  28 august 2006, 13:43

Sa mai zica cineva ca are noroc numai Steaua si saracutele de Rapid si Dinamo, cu o valoare incontestabila si mult peste Steaua (parerea lor), nu au noroc domnule………….. uite ca au acum si noroc sa vedem ce fac cu el…………..

Laurentiu Visan  •  28 august 2006, 15:53

Tolontane, nu fi ziarist!
Incerci sa induci ideea fantezista ca Dinamo este dezavantajata de arbitri!
Nici Ceausescu n-a incercat sa ne spuna o chestie asa gogonata!!!

jamaican  •  28 august 2006, 18:30

sa ma cac pe siteu vostru d kkt cu reclamele voastre cu tot

Forta Steaua  •  1 iulie 2007, 6:59

FORTA STEAUA … dar sa se califice toate echipele romanesti caci asta conteaza nu conteaza rivalitatea dintre cluburi .

Mihai:D  •  17 octombrie 2007, 22:09

hai rapid 😀