O explicatie

Vom continua sa dialogam cu dumneavoastra pe aceste bloguri. Asta in ciuda situatiilor neplacute care apar. De genul: folosind numele Catalin Tolontan (fara diacritice) sau C Tolontan sau Tolontan se lanseaza insulte la adresa participantilor. Va rog in numele meu si in numele colegilor de pe blogsport care patesc acelasi lucru sa nu va lasati pacaliti! Lucram pentru a imbunatati masurile de siguranta pe bloguri, dar nu putem bana toate obsenitatile si nu putem anticipa toate fake-urile.

marți, 29 august 2006, 1:19

Vom continua sa dialogam cu dumneavoastra pe aceste bloguri. Asta in ciuda situatiilor neplacute care apar. De genul: folosind numele Catalin Tolontan (fara diacritice) sau C Tolontan sau Tolontan se lanseaza insulte la adresa participantilor. Va rog in numele meu si in numele colegilor de pe blogsport care patesc acelasi lucru sa nu va lasati pacaliti! Lucram pentru a imbunatati masurile de siguranta pe bloguri, dar nu putem bana toate obsenitatile si nu putem anticipa toate fake-urile.

 

Multumim 

 


Comentarii (18)Adaugă comentariu

Mihai Badea  •  29 august 2006, 13:37

Nu cred că cititorii se lasă chiar aşa uşor păcăliţi. Majoritatea falsurilor se văd de la o poştă.

Pe de altă parte, cred că ar fi util ca mesajele ziariştilor să fie cumva reliefate. Cu siguranţă, sunt cele mai căutate şi-ar fi bine să fie mai uşor de găsit. În plus, în felul ăsta falsurile ar fi mult mai uşor de sesizat.

Cătălin Tolontan  •  29 august 2006, 13:39

mihai badea: deocamdata, cel mai sigure sint postarile pe categorii, nu comentariile, unde pot aparea nick-name-uri care induc in eroare

Romanul  •  29 august 2006, 14:11

Buna idee cu scoaterea in evidenta a comentariilor ziaristilor. Puteti cere programatorilor sa faca ceva modificari… dar ma vor injura. 😀

dino#alx  •  29 august 2006, 14:27

Se poate scrie despre Steaua,chiar s epoate scrie ca a muscat mai mult decat sa poata mesteca si lumea nu-i mai inghite.Becali ar trebui sa mareasca preturile la bilete.Sunt prea mici.Ar trebui sa le tripleze pentru ca daoar cu asta va ramane.Deja si-a dat cu fluidele nazale in ciorba si a aratat adevarata fata si suporterii s-au prins de temtativa lui de influentare politica a romanilor,dar aici nu e Italia,e Romania.Iar romanii stiuca el va ramane doar cu pretul biletelor pentru ca oricum a indepartat fanii adevarati ai Stelei,iar dupa meci va avea un gust amar al infrangerii propriilor suporteri.

sportBlog.ro  •  29 august 2006, 15:04

Se pot pune niste restrictii pentru anumite fraze in campul „Nume”. Si eventual se poate pune „ban” pentru ip-urile care fac comentarii de genul ala.

Nemesis  •  29 august 2006, 15:42

Din cate am vazut nu se poate folosi diacritice fara parola, deci totul e ok

weah  •  29 august 2006, 15:50

Ideea e ca si credeti. Mult timp l-am considerat pe Geambasu mai bun si decat dumneavoastra, insa de duminica seara m-am convins ca nu e si incep sa cred ca nu prea are valoare de GSP. Oricum gresiti pct. de vedere in legatura cu Steaua-Constanta.Daca imi raspundeti raspundeti va rog pe mail

ioan plischi  •  30 august 2006, 6:05

se intimpla mai mereu atunci cind se deschide cutia pandorei. in orice cimpie gasesti flori, dar te impiedici si de buruieni. uneori te astepti sa dai chiar si peste alte chestii – urit mirositoare – fiindca deocamdata nu s-au inventat toalete pentru animale.

zerro65  •  30 august 2006, 13:41

cataline parera mea e ca si acest fapt dovedeste cat de mari sunt carentele noastre in educatie si in cei 7 ani „de acasa” .metoda pe care o vad eu, e sa fie supravegeate aceste mesaje de catre voi si sa apara numai cele constructive si car4e au ceva de spus sau vai sa scrieti pe un alt fond de cat o facem noi si asta nu e greu de facut

condaru_rapidist  •  30 august 2006, 13:58

Dupa parerea mea si a altor cunostinte si prieteni de-i mei Piti este un rautacios un ranchinos.dorinel este la necaz si trebuie sustinut……..

Anghel Alexandru  •  30 august 2006, 14:20

Dak as fi sef la federatie dintre Dorinel si Piti l`as alege pe dorinel pentru k e nevoie mare de un om care sa fie in acelasi timp si sever si prieten cu fotbalistii!Il sustin pe Dorinel

Patrick  •  30 august 2006, 14:49

sigur…si dorinel eo posibilitate….daca nu antrenor principal….macar secund…tot ar fi ceva de castigat….dorinel e un antrenor bun…se vede ca face treaba buna la cluj….dar succeselem echipei nationale vor decide daca piturca e cel mai potrivit sau daca nu…..pana in momentul de fata, eu am impresia ca e incert….dar cine stie…poate ma insel …..Dorinel are o gramada de selectii la Nationala….cred ca stie cam ce fotbal se joaca la nivelul asta…. HAI ROMANIA !!!

Irod  •  30 august 2006, 15:28

Nu l-as mai chema deloc pe Dorinel in locul lui Piturca

RaduS  •  30 august 2006, 17:02

piturk e prea capricios sa fie selectioner…dorinel…razvan lucescu…m lucescu…boloni…olaroiu, astia da antrenori 😐
priviti..knd piturk era antrenor la club, mergea nationala si nu mergeau ekipele din campionat, acum knd e la nationala, merg ekipele d club bine si nationala traieste cu sperantele. kiar dak pare un argument pueril, eu zic k reflecta realitatea.

Lucian  •  4 septembrie 2006, 13:17

ghinionul si norocul trec … :)) da ! poate k asa e, dar si punctele trec pe langa noi:)) cu lobont in poarta avem sanse mari sa vedem campionatul la TV … e bine si asa ca doar avem ziaristi, comentatori TV de calitate …

hexagon  •  4 septembrie 2006, 13:37

sunt unul care crede in piturca, pana la capat. ma mir ca presa face doar atat tam-tam, dupa un egal acasa, avand in vedere nu prea il are la suflet. motivul: echipa a fost ok, in posturile cu discutii, iar cei 2, culmea, au si marcat! presa nu ii pune pistolul la tampla, pt ca a itrimis in cele 2 posturi pe cine trebuie, si, vor sau nu, trebuie sa recunoasca in piturca un antrenor. de-asta tac… gradinescu si si vacarescu ai zis ca „a nimerit” echipa, in loc sa-i recunoasca meritele… daca la prima partida de calificare,din 10 (sau 12), sarin dupa un meci perdut pe mana lui Lobont si Contra (sa recunoastem tinti in brate de acelasi Piturca), dam dovada de rautate…

petrica  •  4 septembrie 2006, 15:37

Domnule Tolontan, in ce priveste comportamentul huliganic al antrenorului bulgar, de ce Federatia Romana nu inainteaza o plangere ptr faptul ca am fost facuti tigani si mamaligari, si ca reporterii romani au fost agresati? Nu am auzit pe nimeni din federatie sa comenteze acest lucru. Cum este posibil sa fim facuti tigani chiar la noi in tara? Ma astept sa fim jigniti in deplasare, dar chiar la noi in tara? Ce face domnul Sandu de nu depune o sesizare, macar atat sa faca si dumnealui ca in rest nimic nu a facut ptr fotbalul asta! Nici nu vreau sa imi imaginez ce se va intampla la meciul din deplasare ce se va disputa la Sofia. De asemenea, vrea sa fac o precizare la afirmatiile bulgarilor ca suntem mai corupti decat ei, domnule Tolontan, in urma cu opt ani am simtit pe propria piele ce inseamna Bulgaria. In timp ce ma intorceam acasa dintr-o excursie in Grecia am fost jefuit la un semafor, unde mi s-a pus pistolul la cap!!! Sincer sa fiu in Romania nu se intampla asa ceva! Si mai au curaj sa vorbeasca de coruptie si ilegalitate??? Sa le fie rusine ptr ca poporul nostru le-a salvat pielea de multe ori de-a lungul timpului!
Cu respect, Petrica

petrica  •  4 septembrie 2006, 15:38

Apropo, de ce nu spuneti pe ce loc se claseaza Rapidul in lume??? Ati scris de Steaua de Dinamo dar de Rapid nimic!
Multumesc!