Prima TV ii da lui Teo peste turci!

Dupa turcii de la Dogan, si Prima TV a ofertat-o pe Teo. Nu e prima oara cind vedeta ProTV vrea sa plece, dar de fiecare data a fost convinsa sa ramina. De data aceasta, ea a trimis o notificare catre Pro de incetare a contractului. Mai multe ziare au scris azi ca Dogan i-a oferit in jur de 40.000 de euro pe luna. Noutatea consta in interventia de ultim moment a celor de la Prima TV, care i-au promis mai mult! Inca doua trusturi, Realitatea Media si Intact, o tatoneaza in aceste zile. Teo realizeaza cel mai de succes show de femei din Romania, iar batalia pentru ea se explica prin lipsa solutiilor pentru Early Prime Time, segment orar foarte important,  din audienta caruia decurge inclusiv ratingul stirilor ce-l succed.

marți, 29 august 2006, 1:09

Dupa turcii de la Dogan, si Prima TV a ofertat-o pe Teo. Nu e prima oara cind vedeta ProTV vrea sa plece, dar de fiecare data a fost convinsa sa ramina. De data aceasta, ea a trimis o notificare catre Pro de incetare a contractului. Mai multe ziare au scris azi ca Dogan i-a oferit in jur de 40.000 de euro pe luna. Noutatea consta in interventia de ultim moment a celor de la Prima TV, care i-au promis mai mult! Inca doua trusturi, Realitatea Media si Intact, o tatoneaza in aceste zile. Teo realizeaza cel mai de succes show de femei din Romania, iar batalia pentru ea se explica prin lipsa solutiilor pentru Early Prime Time, segment orar foarte important,  din audienta caruia decurge inclusiv ratingul stirilor ce-l succed.


Comentarii (15)Adaugă comentariu

dudu  •  29 august 2006, 13:14

Poate ii face si Becali o oferta de Mijlocas de Creatie, ofensiv, ca nu prea are solutii.

Rares  •  29 august 2006, 14:00

Pt dudu: m-am distrat la citirea mesajului tau, mai ales ca Steaua are mari dificultati in achizitionarea de jucatori buni ce-i sunt absolut indispensabili pentru a putea face fata la competitiile interne si externe. Si treaba asta cu Teo ar putea fi solutia! Adica, o ia pe Teo la Steaua ca „PR Expert”, „Front-Woman” sau mai stiu eu ce si, ca rezultat, mai multe femei vor fi interesate de fotbal. Cine stie ce sotie neglijata de fotbalist mare se regaseste in spiritul liber marca Teo si-si impinge sotul catre Steaua? Jiji, grabeste-te cu transferul lui Teo si pune-o de o campanie publicitara sanatoasa ca mai putin si se inchide „chiatza”! Rares out!

Romanul  •  29 august 2006, 14:14

Pfoai! O sapca de bani! Oare nu ma lasa sa o inlocuiesc eu macar vreo 3 luni? 😀

limoncello  •  29 august 2006, 14:35

Teo a insemnat audienta foarte mare pentru ProTV, din pacate audienta de o calitate indoielnica, din cauza abundentei de pseudo-vedete din show-biz si manelisti in ultimele sezoane. Show ul ei ar fi necesitat ceva face-lifting uri. Ii uram succes, este una din putinele vedete autentice de pe micul ecran romanesc.

Felicitari pentru efortul de a initia discutii care depasesc aria sportului sau a jurnalismului sportiv. Pacat ca dialogul este posibil doar cu o incarcatura atat de mare de injurii, care fac cititul comentariilor atat de dificil.

Catalin Tolontan  •  29 august 2006, 15:25

Teo aduce orice fel de muzicieni deoarece vrea sa fie comerciala si sa faca bani.

Iann  •  29 august 2006, 15:43

Pe langa comentariile daca si cine unde se duce haideti sa vedem mai clar cine este Dogan si de cine este reprezentata in Romania.
Pe 30 mai 2006, CNA a aprobat solicitarea de licenta audiovizuala prin satelit pentru SC DOGAN MEDIA INTERNATIONAL SA pentru postul KANAL D. Postul de televizunie KANAL D urmeaza sa-si inceapa emisia incepând cu luna septembrie 2006. In prima etapa investitia se ridica la valoarea de 35 milioane de Euro si se asteapta ca in primul an Kanal D sa inregistreze un rating de 2% [Scrie la comunicatul CNA ].
Cine a depus proiectul la CNA? Cine este project managerul pentru aceasta televiziune, ca domnul Burci banuiesc ca este ocupat cu Astra Vagoane? Stie cineva pe vreunul de la DOGAN MEDIA INTERNATIONAL SA sau mai bine zis exista vre-un angajat roman?

Cătălin Tolontan  •  29 august 2006, 15:44

Iann: Deocamdata n-au management din Romania. Se ocupa de operatiunile din Romania chiar una dintre fetele patronului. Cauata manageri romani.

zoso  •  29 august 2006, 15:47

oricat ar da altii, tot la pro e de ramas.
toti care au pelcat din pro au ajuns prost.
inclusiv ioanitoaia 🙂

old-papa  •  29 august 2006, 16:05

SI CE NE IMTERESEAZA PE NOI CITITORII SI IUBITORII DE SPORT?

Iann  •  29 august 2006, 16:08

Pai ar trebui sa ii dea drumul la treaba in septembrie.
Nici nu stiu daca pentru a obtine o licenta de la CNA ai nevoie de o firma deschisa in Romania. Daca da, o fi intregistrata la Registrul Comertului?
NewsIn il da ca director de programe pe un anume Radu Voicu.
Ce modalitate tembela de a incepe o investitie (chiar si in media) in Romania. Pe langa fondator, compania mai e listata si la bursa.

iulian  •  29 august 2006, 17:32

probabil ca d-l tolontan nu a gasit ce sa mai scrie de steaua si s-a gandit sa o mai dea in diverse….ce legatura are teo cu sportul???

HotNews » Teo pleaca din Pro TV?  •  29 august 2006, 23:30

[…] UPDATE 3, 30 august: Si Prima TV ar fi ofertat-o pe Teo, zice Tolontan. […]

Ionut Alex. Chitu  •  30 august 2006, 2:23

Interviu cu Teo in Libertatea:

„Libertatea: Ai parasit PRO TV si ai semnat cu o alta televiziune?

Teo Trandafir: Nu e adevarat. N-am semnat cu nimeni nimic. In acest moment sunt tot sub contract cu PRO TV.

Libertatea: Dar esti in negocieri cu alte posturi de televiziune?

Teo Trandafir: Si asta e fals. Ce e adevarat e ca de zece zile ascult ca o domnisoara propunerile cavalerilor care o curteaza. ”

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=161486

claudiu_  •  30 august 2006, 17:17

@zoso : Doar in mintea ta ioanitoaia a ajuns prost . Si chiar daca ar fi ajuns prost nu ar fi fost pentru ca ar fi plecat de la pro .

Juventinu’  •  7 septembrie 2006, 1:35

Domnule Tolontan, va rog sa recomandati cat mai multe carti pentru romanashii nostri :). Cu televizorul nu prea se poate ridica nivelul cultural. Mereu am crezut ca emisiuni gen cele realizate de Teo sau Dan Negru sunt profitabile doar pentru acestia si posturile respective si nu justifica timpul pierdut cu ele.