Consultant de publicitate on-line

Ciprian Stavar, directorul de marketing al Vodanet, a anuntat azi ca paraseste compania la care lucra din 2005. Printre alte site-uri, publisher-ul de on-line Vodanet detine acasa.ro (loc 10 in clasament general trafic), ele. ro, imagoo.ro. Stavar, 34 de ani, a anuntat ca va deveni consultant independent de publicitate on-line.

miercuri, 30 august 2006, 4:46

Ciprian Stavar, directorul de marketing al Vodanet, a anuntat azi ca paraseste compania la care lucra din 2005. Printre alte site-uri, publisher-ul de on-line Vodanet detine acasa.ro (loc 10 in clasament general trafic), ele. ro, imagoo.ro. Stavar, 34 de ani, a anuntat ca va deveni consultant independent de publicitate on-line.


Comentarii (22)Adaugă comentariu

Claudiu V.  •  30 august 2006, 16:55

Interesanta miscare. Nu are amploarea recentelor mutari, insa este de urmarit. Sincer, sunt pesimist in ceea ce priveste succesul independentei in publicitatea online.

Filip Lepus » Plecarile continua  •  30 august 2006, 17:06

[…] Via Dragos Roua si Catalin Tolontan […]

catalin.b (alexandria)  •  30 august 2006, 17:10

Nu cred ca ar fi cea mai buna varianta.Dorinel are un atu pentru ca a avut numai meciuri usoare pana acum gen pandurii …dar este de urmarit si prestatia lui ca antrenor. Si indiferent cine ar fi pe banca nationalei ne trebuie calificarea obligatoriu altfel vom disparea cu totu din fotbalul mare si frumos.Hai Romania

claudiu_  •  30 august 2006, 17:28

@catalin tolontan : Catalin ,stiu ca e off-topic dar poate ar fi cazul ca gazeta sa se implice in manaria perpetua guvernata de frf (si nu numai) in problema biletelor de la meciurile nationalei de fotbal (si nu numai) a romaniei .
Nu mai spun de prostia lui piturca care vede norocul calare pe niste cai verzi pe pereti la mare , pe un stadion de 15k de locuri . Sa se duca nationala pe un stadion de minim 30k de locuri . Sa nu mai realizeze frf-ul bisnita-i consacrata .

claudiu_  •  30 august 2006, 17:31

Poate suna patetic comentariul meu despre bilete dar suntem in situatia anormala maxim ,cand trebuie sa strigam : ieftiniti painea , mariti salariile , asfaltati strazile , educati copii , ‘et caetera’ ^^ , vrem sa traim ca oamenii , nu ca sclavii si vrem sa cumparam un bilet la un meci ca oamenii ,nu ca sclavii .

Cătălin Tolontan  •  30 august 2006, 17:41

claudiu_: ai dreptate, dar ce poti face daca nici dupa venirea lui Lupescu nu se schimba nimic?

Cosmin  •  30 august 2006, 17:43

dar ce, credea cineva sincer ca se va schimba ceva? hai sa fim seriosi, omul e manipulat cu gratie…

Diana  •  30 august 2006, 17:48

Eu sincer l`ash primi pe Dorinel pe postul de selectioner , e posibil asa ceva ? 😀

pentru schimbare  •  30 august 2006, 17:54

Fac o propunere
daca fiecare dintre noi spunem asta la trei persoane in urmatoarele 3 minute, rugandu-le ca la randul lor sa spuna la cel putin 3 persoane samd urmatorul lucru poate schimbam ceva:
Nimeni sa nu cumpere bilete decat la pretul care e printat pe ele la meciul nationalei cu Bulgaria!!! Oricum meciul se transmite la televizor, oricum ii batem cu sau fara stadionul plin.
Oameni, nu cumparati bilete de la bisnitari!!!!!

claudiu_  •  30 august 2006, 17:59

@pentru schimbare : Sunt in tara romaneasca mult mai multi baietei si fetite de bani gata care au cate o otreapa din familie prin guvern , consilii locale si isi permit sa dea de 10xpretul inscriptionat pe bilet.
Concluzie : terenul s ar incarca si in acest caz pur ipotetic .

claudiu_  •  30 august 2006, 18:01

@Catalin Tolontan : Ce sa faceti ? Macar in fiecare editie a ziarului sa treceti pozele si numele lor intr un colt de pagina in care sa i ridicati fortat la rangul de otrepe :).
Otrepele zilei : Lupescu , Sandu &Co

claudiu_  •  30 august 2006, 18:04

‘Nasu’ s a emotionat cand avea poza si numaratoarea inversa : Mai sunt X zile pana demisioneaza . Pe acelasi sistem , otreapa zilei . Sau lotrul zilei .
Si undeva ca un supraexemplu si termen de comparatie pus adriean (a se citi adrian) videanu.

Clubul Tricolorilor  •  30 august 2006, 18:10

OK Catalin.
Si ce-i cu asta?

Clubul Tricolorilor
http://www.clubul-tricolorilor.com

gastig  •  30 august 2006, 18:59

Off-topic:Bisnita cu biletele (Fa-te frate cu bisnitaru ca sa vezi meciu’).

De ce nu puneti un titlu sugestiv maine pe prima pagina pt a incerca stoparea bisnitei cu bilete?
De ce nu faceti anchete pt a scoate la iveala manariile care se fac cu tichetele?
De ce nu atrageti atentia FRF-ului si politiei( chiar daca cunosc fenomenul)?
De ce nu incepeti o campanie ampla pt a stopa acest obicei mafiot?

Doar sunteti un ziar de sport, un ziar citit in mare masura de cei care se duc pe stadione,de cei care au de-a face la fiecare meci cu acest „iarmaroc”.

Suporter  •  30 august 2006, 19:56

domnule tolontan …dumneavoastra nu aveti altceva de scris aici pe blog decat intamplari de genul :asta a plecat de la Mediapro,cutare a plecat de la vodanet…pe cine credeti ca ii intereseaza aceste informatii stupide?

la revedere

Bogdan  •  30 august 2006, 20:37

Suporter, stii ce e un blog? un web log, jurnal online…tolontan poate sa puna si retete de prajituri daca vrea, nu te intereseaza, nu intri sau pleci. e un blog, nu gsp.ro, fa diferenta.

claudiu_  •  30 august 2006, 21:46

@bogdan : corect

gastig  •  30 august 2006, 21:58

@bogdan: f bine spus

NYT  •  31 august 2006, 0:25

Nu ca l-as sustine pe Suporter, dar parca se cam transforma categoria din ponturi din presa in bursa locurilor de munca din presa.
Mi-ar placea sa citesc si ceva despre strategie, idei, viziune. Ne ajuti, Catalin?

mns  •  31 august 2006, 1:20

Blogul e o pagina personala, cum s-a mai spus si mai sus, poate sa posteze si retete de prajituri si pareri despre aterizarea americanilor pe luna.

Nu inteleg cu ce va deranjeaza, macar nu mai postati comentarii ce nu au nicio legatura cu subiectul.

dudu  •  31 august 2006, 13:30

Dl Tolontan va mai schimbati saitul? parca asa se zvonea la un momentat dat. In actualul sait ma cam pierd e ca o jungla.

Cătălin Tolontan  •  31 august 2006, 17:39

dud: da, o sa schimbam gsp, insa mai dureaza