In locul lui Piturca l-ati primi pe Dorinel?

In aceasta seara, Dorinel Munteanu ar putea sa ajunga in cantonamentul „nationalei”. Chiar acum el participa la inmormintarea cumnatului sau.

miercuri, 30 august 2006, 1:16

In aceasta seara, Dorinel Munteanu ar putea sa ajunga in cantonamentul „nationalei”. Chiar acum el participa la inmormintarea cumnatului sau.

Piturca a anuntat ca daca fotbalistul nu vine pina marti nu il va folosi pentru meciul cu bulgarii.

Va rugam sa luati in calcul atit argumentele lui Dorinel, cit si pe cele ale lui Piturca, sa judecati atit emotional, cit si fotbalistic si sa raspundeti la intrebarea: in locul selectionerului l-ati folosi pe Dorinel in partida de simbata cu Bulgaria?

 


Comentarii (211)Adaugă comentariu

Doorell  •  31 august 2006, 13:54

Da, exact asa cum spuneti, l-as primii pe Dorinel in locul lui Piturca ca antrenor si asta pentru ca sunt sigur ca vom rata inca o calificare si la fel de sigur sunt ca vom pierde cu Bulgarii si asta din cauza antrenorului si al FRF-ului care nu poate organiza un meci asa cum trebuie din cauza intereselor personala ale unora sau altora.

dragomir dan  •  31 august 2006, 14:59

E o situatie delicata pentru amindoi. Piti are ultimul cuvint, e antrenor pina una -alta . Eu zic sa-i dam credit pina miercuri noaptea si dupa cele doua meciuri sa vedem daca a gresit in ceea ce-l priveste pe Dorinel. Toata stima pentru internationalul nostru dar imi aduc aminte de cornerul de la Copenhaga…Rosu a acumulat si el suficienta experienta, e momentul(si ocazia lui) sa ne arate ce stie cu adevarat.

craiova_maxima  •  31 august 2006, 17:21

ce sa caute un jucator de 38 de ani la nationala????????????

tamassorin  •  31 august 2006, 17:52

Din pacate jucatori ca D munteanu si Ioan Ovidiu Sabau ar trebui clonati.Dl Piturca accepta toate fitele lui Mutu si nu are pic de personalitate chiar de pare un dur .Dorinel face un travaliu imens si cea ce sperie e faptul ca nici nu arata ca ar fi obosit in timpul meciului O ar fi suficient o repriza in care sa dea 2 pase bune sau un gol si apoi nu da 10 mii de declratii precum Cristea Andrei Onoare si respect inseamna sa stii a face diferenta intre un joc si realitate!!Credeti ca el nu stia importanta meciului pt romani??dar va spun eu ,ca alegand funerallile cumnatului nu a jicnit tara cum au facut_o jucatori gen Mutu cu faptele lor,ci dinpotriva a castigat respectul oamenilor din tara asta Jos palaria domnule Dorinel Munteanu!!!

ana  •  31 august 2006, 18:04

nu,si nu mi se pare nimc exagerat din partea lui piturca.Dorinel este un mare jucator dar echipa trebuie sa se descurce si fara el (oricum nu cred ca o sa mai joace mult timp).In plus nu cred ca va putea fi 100% concentrat la joc avand in vedere momentul greu pe care familia lui il traverseaza

Petru Terguta  •  31 august 2006, 18:44

Intotdeauna m-a enervat caracterul lui Piturca. Parerea mea e ca a procedar ca un bou in raport cu situatia lui Dorinel. Nu stiu care sunt dedesubturile, dar nu pare deloc uman din partea lui Piturca. Ma apucase si pe mine ideea asta, dupa ce am auzit stirea ca Dorinel nu va fi convocat.

Stefan-Daniel  •  31 august 2006, 19:20

dorinel numai este un jucator de echipa nationala….parerea mea.Nationala va trebui sa se descurce fara el de acuma.Dar dumneavoastra domnul tolontan numai aveti ce sa scrieti sau cautati alt subiect de scandal??

dumi  •  31 august 2006, 23:53

da! clar! 😐

alexander  •  1 septembrie 2006, 0:03

Piturca este un om ranchiunos. Aduceti-va aminte ce a facut cu Danciu, Vladoiu sau Bordeanu la Steaua. Crede-ti ca ne mira?
P.S. Chiar daca batem cu 3-0 cred ca Pitiurca ar trebui inlocuit pentru ca el nu face niciodata selectia pe criteriul valorii, el face pe jucatorii pe care el ii placea candva, ca si cum noi am fi nationala fara prezent, cu un frumos trecut (Petre, Rosu, Contra,…) si cu niste jucatori de viitor pe care nu reusim sa-i „integram” (Nicolita, Coman, Niculae,…).
P.S. Defapt de ce sa ne suparam cand prezentul inseamna doar Mutu, Chivu si Lobont.
Deci ca sa va spun drept pentru mine nationala este o mare dezamagire in orice conditii pentru ca cred ca Romania ar trebui sa fie cel putin acasa favorita cu niste ambitii mai indraznete, cu niste jucatori mai ambitiosi si mai masivi.
Apropo care este diferenta intre Ungaria, Portugalia si Romania?
Oare nu ca cele doua tari mai mici au avut performante la nivelul nationalei pe care noi nici macar nu le visam.

mihai  •  1 septembrie 2006, 0:16

Da, ca antrenor, ar face mult mai bine selectia.

cristi7  •  4 septembrie 2006, 16:28

DA! Piturca e nebun, dar nu mai nebun decat Stoicikov.