Tot Lobonţ

Victor Piturca a decis ca in meciul cu Albania sa-l mentina titular pe Bogdan Lobont!

marți, 5 septembrie 2006, 4:00

Victor Piturca a decis ca in meciul cu Albania sa-l mentina titular pe Bogdan Lobont!


Comentarii (180)Adaugă comentariu

everest  •  5 septembrie 2006, 23:56

De ce Lobont? Simplu.
-Pentru ca toata lumea nu-l mai vrea pe Lobont, pentru ca si ziarele au vuit aceste zile pe aceasta tema si LOGIC… ca Piturca face exact invers.
-Pentru ca ( s-a mai amintit mai sus) este prieten cu Mutu si Chivu restul se intelege.
_ cine mai stie si celelalte motive; un lucru este clar…Totul este haotic in tara asta la toate nivelurile.

narcis  •  6 septembrie 2006, 0:01

asta zic si eu SERBAN… sa terminam cu caterinca asta de omorat timpu´..sa-l lasam in pace pe lobont .. ptr ca daca are un pic de bun-simt(lucru de care nu sunt sigur) se simte destul de rau.. si.. sa-si revina cand il vede pe coman in poarta…. poate de asta are nevoie ptr a-si mai reveni…orice-ar fi…NU AI VOIE SA IEI GOL PE SCURT IN HALUL ALA SI LA NIVELUL IN CARE SE JOACA….daca i-o dadea in coltu lung si niki n-o mirosea nu-i mai zikea nmeni nimik.. deci: VINOVATUL PRINCIPAL LA PRIMUL GOL E…. PETROV ca a dat pe scurt… si a acuzat atatea controverse pe acest blog, de altfel minunat…. Hai Romania! Lucescu batran principal, rednic secund….:))) vise…:)))

vali s(telist)  •  6 septembrie 2006, 0:08

e om d principii piturca.intr-adevar!sa pui p masa niste criterii d selectie si titularizare iar apoi sa l incalci e dovada d…multa vrajeala.kemam doar p cei care sunt titulari la ekipele d club si care sunt in forma.park asa era ipoteza ,nu?dar acum c face?lobontz e titularul incontestabil al bancii d rezerve pt noul sezon;iar kt despre forma sportiva,evolutia d sambata vorbeste d la sine.domnule piturca,teoria suna bine ,dar practica asta n omoara,k doar suntem romani.salutare!si mai da-i dracu d albanezi,k p-astia ii batem si cu mine in poarta!Hai ROMANIA!

serban  •  6 septembrie 2006, 0:09

Mai NARCIS, sunt un stelist ( cei drept, de peste hotare ), dar ma simt nevoit sa iti dau dreptate cu Lucescu ala batran, ar fi super pt Romania, dar din pacat nici o sansa. ( ala tanar in schimb nici o sansa ca 1. e labil psihic 2. visator 3. neexperimentat ). Dar nu cred ca ai dreptate cu Rednic. Un jucaor bun, dar antrenor mediocru care a stiut insa sa profite de o situatie favorabila. In rest, toate bune si HAI ROMANIA !!!

rsf  •  6 septembrie 2006, 0:17

contra a fost mult mai slab decat lobont. si nu este prima oara. asa cum a persistat in prostia cu contra, asa va persista si cu lobont. chiar as fi curios sa-l vad pe contra la un sprint cu petrov. cred ca ar lesina.

serban  •  6 septembrie 2006, 0:28

NARCIS, nu mai imi aduce aminte de necazurile cu TVR, ca de abia astept sa vin in octombrie acasa sa imi iau o antena DIGI TV. In rest, despre faptul ca esti dinamovist, frate nici o pb de la mine, ca am scapat de ceva timp de balcanisme. Poti sa intri pe site-uri din Belgia sa vezi cum se comporta suporteri ale echipelor Anderlecht, Standard, Gent, Charleroi etc….. La noi e pb aia mare cu lebedele si cainii…… Eu apreciez performanta fie ca vine de la Steaua ( cel mai des insa ) Rapid ( Rar ) sau Dinamo ( din pacate pt voi foarte rar ) Asa ca Fortza Romania !!!
PS. Vezi ca daca esti in Europa sau nordul africii poti receptiona satelit gen Digi Tv , Focus Sat samd, cu conditia ca cineva din tara sa faca contract si tu sa iti iei antena unde esti tu. Legal receptionarea semnalului se face numai pe teritoriul tarii, insa el se prinde si in aria de care ti-am spus eu.

narcis  •  6 septembrie 2006, 0:37

🙂 da mah.. stiu… trebuie sa vina cineva din tara la sfarsitul lunii sa-mi aduca aparatul si antena de la digi tv… sunt terminat.. abia astept.. m am interesat si eu cum merge treaba cu abonamentul si tot asa… oricum se merita… la modul ca sunt satul de fotbal adevarat..:)) sa vad cum umileste villa pe real ca sa nu mai zik de clasicu barça real si vreau sa mai vad si mocirle autohtone… gen bistrita-otelu…:).. deh.. doru asta e de vina…:)¨ca am scapat de ceva timp de balcanisme.¨ foarte frumos spus! bravo tie… sa si vada fiecare de treaba lui si sa se vada totul in iarba nu pe bannere sau pe forumuri….
RSF: daca trece petrov in spint pe langa contra….il trage curentu´ pe contra…..ABIA O ASTEPT PE STEAUA PE BERNABEU… si chiar am sperante reale sa vad un meci reusit si destul de echilibrat.

snake  •  6 septembrie 2006, 0:39

Piti daca Lobont va juca noi vom pierde iara daca , crezi tu ca Tamas e mai bun decat Ghionea sau Goian ar trebuii sa-ti dai demisia si sa-i lasi pe alti capabili sa califice nationala la un turneu final.
P.S. Mai gandeste si tu inainte sa faci vreo schimbare ca deja noi romani ne-am saturat de atatea magarii.

ovi  •  6 septembrie 2006, 1:40

pitzi..uh lasa’l pe lobont in poarta ..si baga-i in teren pe margaritescu si ganea k dupa aia tot titulari o sa vrei sa ii bagi..Hai Dinamo si Romania

REBELL  •  6 septembrie 2006, 1:40

ATATA TIMP CAT NU AM VAZUT NICIUN COMENTARIU CARE SA RASPUNDA ACUZELOR NEJUSTIFICATE SI DEOSEBIT DE OBRAZNICE ALE „INTERNAUTILOR” LA ADRESA RAPIDULUI, NU VAD DE CE DAM IN PITURCA SI IN LOBONT? BRUSC SUNTEM RAPIDISTI? BRUSC SUNTEM PENTRU COMAN? OARE ACESTOR JUCATORI IMPORSCATI CU NOROI DIN TOATE DIRECTIILE AR MAI TREBUI SA LE PESE IN VREUN ORIFICIU DE ECHIPA NATIONALA? MAFTEI SI COMAN SUNT BATAILE VOASTRE DE JOC? NE JUCAM DE-A ANTRENORU’ CAND IL PLASAM PE MAFTEI LA INCHIDERE? FACEM PE CALAII DUPA MECI CA I S-A INTAMPLAT SA ALUNECE? CONTRA TREBUIA SA BLOCHEZE CENTRAREA, CEI TREI JUCATORI DIN JURUL LUI PETROV SI PORTARUL LOBONT TREBUIAU SA BLOCHEZE GOLUL 2. DAR, NU, E UN RAPIDIST LA MIJLOC. SCUZATI-L PE MAFTEI, NU STIE CE FACE, E CAPITAN LA MISTO.

Catalin V.  •  6 septembrie 2006, 2:02

Incredibil asa ceva !!! Nu pot sa cred!!!
Parca era vorba ca cine nu joaca titular la echipa de club nu vine la nationala sau cel putin nu intra titutlar.
Se vede treaba ca domnul Piturca face regulile doar pt. unii dintre jucatori. Ogararu nu a fost convocat la nationala tocmai pentru ca nu este titular la Ajax cu toate ca joaca oricum mai des decat o face Lobont la Fiorentina.
Noi suporteri nationalei ce sa intelegem din asta mai ales ca Lobi ne termina pentru a nustiu cata oara cu gafele sale.
Oare cate infrangeri (a se citii rusini) vom mai fii nevoiti sa suportam pana cand Piturca sa-i dea o sansa, intr-un meci cu adevarat important si lui Dani Coman??? Nu sunt rapidist ci doar un suporter al nationalei !!!!!

Catalin,Focsani,Cuza-Voda,Nr32,Ap1  •  6 septembrie 2006, 2:05

DECI LOBONT = PARDON …bou bou praf prost….aa am uitat mai ruleaza si cotra….sa va luati de mana amandoi prafilor….cum au spus multi mai sus…tare as vrea s-o comita lobot si sa demisioneze nea piti…oricum n-am sa ma mai agit la meciurile nationalei..nici nu o sa le mai privesc…cred acum steaua ce ne mai multumeste…bravo lor TINETEO TOT ASA BAIETI…BRAVO SI LU GIGI CA TINE JUCATORII.

Andrei Gh.  •  6 septembrie 2006, 2:10

As dori sa incep cu o sugerare la adresa … tipului care tine blogul asta, mi-e prea lene sa ma uit la numele lui acum (tolonat..sau ceva cu caine turbat): nu-ti mai pune poza ! In al doilea rand… sunt cititor fidel al gsp.ro, dar in ultima vreme din 10 subiecte… doar unu e interesant. Hai mai baieti…sa ne miscam si noi cu mai talent. A…. si Lobont e bun, Dani Coman mai are de asteptat, iar Contra nu stiu… sunt mai multe posibiltati Badoi , Ogararu .. de ce nu si Stoican…..sincer l-as prefera pe D. Petrescu sau un Contra (Guritza) de pe vremuri care ne-a cucerit inimile si atentia (cu lucruri bune, acum… a facut marcaj prea strans la nu stiu care si l-a pierdut pe Petrov ala)

Succes!

Marco Van Basten  •  6 septembrie 2006, 2:28

In ultimele trei zile am fost extrem de dezamagit si suparat si am scris cit pentru o carte…
Nu mai am ce sa spun si ma dezic de Piturca, de nationala, de Cristi si Lobont, de Mutu si Gurita, de tot…
Noi, suporterii sintem cu miinile legate, NU PUTEM FACE NIMIC, in timp ce Piturca exerseaza ABUZUL DE PUTERE convins fiind ca NIMENI NU-L VA BAGA LA PUSCARIE PENTRU DISTRUGERA UNUI BUN NATIONAL:
Echipa Nationala de Fotbal a Romaniei
Daca vom „scoate” un egal sau vom lua bataie in Albania, ce i se poate intimpla lui Piturca ?…
Absolut NIMIC !!!… In cel mai rau caz, isi incaseaza cei 250 de mii de $ sau Euro cu care e platit anual, isi ia ‘geamantanul’ si pleaca …
In tot cazul, daca il va introduce in poarta tot pe Lobont si vom pierde sau vom primi goluri parabile, SUPORTERII FOTBALULUI ROMANESC AR TREBUI SA AIBA POSIBILITATEA DE A-L DA IN JUDECATA PENTRU SABOTAREA, CU BUNA STIINTA, A Echipei Nationale de Fotbal a Romaniei !!!…
Eventuala titularizare a lui Lobont pentru meciul cu Albania denota, din partea lui Piturca, O LIPSA TOTALA DE RATIUNE CE FRIZEAZA DEMENTA si nu in ultima instanta, O TOTALA LIPSA DE DECENTA…
Acest om, Piturca NU ESTE IN DEPLINE FACULTATI MINTALE… SPER SA CRAPE IN BALAMUC…
.

un nimik  •  6 septembrie 2006, 4:12

Nu am nimic cu Lobont dar se stie prea bine ca tu ca selectioer nu poti sa iei la echipa nationala portari care nu sunt titulari la echipa de club. De exmplu cum a facut cu Ogararu. Aspus ca nu-i titular la echipa de club. Bun da pe Contra de ce-l ia, sau pe Lobont. Sunt multi jucatori care nu au ce cauta la echipa nationala dar nu e momentul sa discutam despre asta. Totusi Piturca ia jucatorii de la nationla dupa nume. Nu dupa prestatiile pe care le are jucatorul in campionatul respectiv. Sunt multi jucatori romani care ar merita sa joace pentru echipa nationala. Dar…domnu „Piti” nu doreste sa-i vada.
Deocamdata comunistii de la FRF, de la Liga si mai sunt multi securoi in fotbalul asta anost pe care il avem noi aici in tarisoara noastra nu lasa persoanele care chiar se ocupa de fotbal sa conduca. Asta e deocamdata. Nu aem ce sa facem. Noi oamenii simpli sau fostii sportivi nu avem nici un cuvant de spus pentru ca ni se inchide gura cat mai repede de cuviinta. Asa as vrea si eu daca se poate sa vad un om care stie ce insemna fotbalul si sa le dea peste nas acestor securisti care conduc fotbalul romanesc de peste 20 de ani si sincer cu toate ca si-a schimbat denumirea divizia noastra nationala tot o „cooperativa” a ramas. Asa ca nu va mai agitati. Totul se stie dinainte. Cine e mai puternic ala castiga. Deocamdata e Becali. Poate maine va fi Borcea, si anu viitor o sa fie Copos. La noi totul e posib.
Si acum sa revenim la subiect. Nu sunt rapidist dar Coman are mai multe meciuri in picioare decat Lobont, si mai ales ca Lobont trece printro perioada grea nu ar trebui pus ca titular.
Va rog sa luati aminte la ce am scris despre securoii si numerosii UT-cisiti din fotbalul si o sa vedeti ca am dreptate.

Albas  •  6 septembrie 2006, 6:19

Piturca asta ori e prost ori e prost…una din astea 2.Pe langa aptul ca habar n-are sa alcatuiasca echipa,baga toti mosnegii si toti vagabonzii,mai e si un copil incapatanat care o tine pe a lui.Vai de capu tau Piti incepe sa-mi displaca fotbalu cu tine,ii strici imaginea!!!

Rapidistu`  •  6 septembrie 2006, 7:24

Bravo ma piti … tot pe Lobont sa-l tii in poarta … si tot cu Florentin Petre sa joci ma … ca e cel mai „inalt” jucator de pe teren !
Nici nu am sa ma uit la meci diseara de frica sa nu arunc televizorul pe geam !
P.S.: Piti dobitocule, ai doua echipe care au facut ravagii in Europa … tu selectionezi ce ?! Niste cizme ?!
Dar cum se fac echipele in ziua de azi ( pe baza de prietenie) nici nu mai ma mira ! Da-ti demisia mai bine handicapatule !

ioan plischi  •  6 septembrie 2006, 7:31

daca apara lobont, acesta va fi tot timpul cu ochii pe sabia lui damoaca – obiectul acela care pindeste atunci cind viata iti atirna de firul pe care ti-l poate taia. daca apara coman, acesta va dori sa demonstreze ca merita atit increderea lui piturca, cit si aprecierile de care se bucura. daca apara lobont, piturca isi mai infasoara odata streangul de git, dar ca jucator adevarat ce este, trebuie sa-i admiram curajul sinucigas. daca apara coman, si iese prost, piturcanu’ va avea destule argumente – funeste, e drept, fiindca daca pierdem ne-am terminat lucrarea – ca sa ne dea peste nas fiindca l-am cerut pe dani in poarta. daca apara lobont si iese bine, o sa ne dea din nou peste bot, dar macar a iesit bine. daca apara coman si iese bine, ce mai conteaza, daca a iesit bine?!

Danny  •  6 septembrie 2006, 8:08

Mi-e dor de strigatura aia: ‘ Pitzi, Pitzi, Pitzi lasaaaaa-nneeeee, lasaaaaa-nneeeee, lasa-ne!!!! ‘… Ce credeti o auzim deseara?

un Stelist  •  6 septembrie 2006, 8:24

Pai doar nu era prost Piturca sa il puna in poarta pe Coman de frica sa nu faca un meci bun si apoi sa ii sara in cap toti suporterii, daca nu i-au sarit deja, pt ca nu il foloseste mai des pe Coman. De catoatrofa aia de jucator care isi spune cu mandrie fotbalist CONTRA ca despre el este vorba nu pot sa imi inchipui cum poate sa faca parte din lotul echipei nationale……………
TOT ASA PITI CA O SA AJUNGEM DEPARTE………………………….

stibor  •  6 septembrie 2006, 12:34

Cu Lobont in frunte pana cand nu va mai conta pe cine trimitem in poarta. Aferim!

Ionut  •  6 septembrie 2006, 13:16

Sper sa batem cu 5-4 si sa greseasca lobont si contra la toate golurile primite, poate asa scapam de ei, pentru ca e clar ca si-au pierdut ambitia de a juca fotbal si a face performanta…

catalin  •  6 septembrie 2006, 13:45

apropo de ,,super talentul” tamas,cind a gafat el la nationala,uitati ca a fost peste chivu in marea majoritate a meciurilor?

batman  •  6 septembrie 2006, 14:11

DK PIERDEM CU ALBANIA, NORMAL AR FI IESIM PE STRADA SI SA CEREM DEMISIA LUI PITURCA. nu cred ca e un antrenor prost, dar cred ca e un antrenor corupt. corupt de el insusi sau de altii, nu are importanta. si in felul asta nu vom reveni niciodata in lumea civilizata.
DK NU PIERDEM CU ALBANIA, DAR JUCAM PROST, TOT AR TREBUI SA CEREM DEMISIA.
DK CASTIGAM, E CEVA NORMAL, NU TREBUIE SA NE CEREM SCUZE UNOR OAMENI CARE ORICUM SE PISA PE PAREREA NOASTRA.

Cristi  •  6 septembrie 2006, 15:27

De cand a luat gol de la 40 m cu Danemarca ,pentru mine Lobont e egal cu 0.Vad ca Minca ii calca pe urme, avem viitorul „asigurat”.O zi buna tuturor.

Adi  •  6 septembrie 2006, 15:46

Am fost prabusit cand ne-au egalat bulgarii. Dar parca acuma ma bucur ca nu am castigat ca iara ne zicea Piti cat de mare antrenor este el si ce echipa buna a facut. Poate ca ar trebui sa-l rugam frumos pe Lobont sa renunte sa fie titularizat (sa se dea accidentat sau fumat sau ce vrea el) si Contra sa se retraga elegant pana nu se murdareste de tot. Oricum HAI ROMANIA, huoo Piti.

REBELL  •  6 septembrie 2006, 16:02

# serban Says:
September 5th, 2006 at 11:18 pm

pariu ca lobont face un meci mare ! Utati-va la Carlos : a gresit de cateva ori si a fost catalogat de bufon, ratat, etc. dar ca a scapat steaua de N ori, asta se uita usor. Meciuri ca Standard, Benfica + cate si mai cate din campionat se uita usor, dar unul cu Boro deva trage linie, NU ? Ba rai suntem ca neam, nimic nu ne multumeste, oriunde cautam doar scandal si critici ! Hai Lobont ! Hai Romania ! Au nevoie de incurajari, nu de critici de la personaje care critica, desi nu au realizat personal mare lucru in viata !!! Asa ca, Gura Mica !!!

BAI SERBANE TU VORBESTI CUMVA DE SINGURA MINGE SCOASA DE CARLOS IN CAMPIONATUL PORTUGHEZ LA UN MECI BOAVISTA-BENFICA? SAU CARE ERA FAZA CU „BENFICA”? OARE VOIAI SA SPUI „BETIS”? ACUMA TOATA LUMEA IL RIDICA IN SLAVI PE CARLOS, CE MINGE A SCOS EL CU STANDARD !!!!! OAI DE CAPU MEU. E A 2-A SAU A 3-A MINGE PE CARE O SCOATE SI CARLOS LA VIATA LUI. RAPID-STEAUA SI BORO-STEAUA VOR RAMANE PENTRU TOTDEAUNA OGLINDA PERFECTA A EVOLUTIILOR ACESTUI SMECHERAS.

ptrck_92  •  6 septembrie 2006, 17:30

Normal ca tot el apara, ptr. ca este priten cu lideri echipei Chivu si Mutu. Daca Chivu zice ca nu joaca daca il baga pe Coman in poart Piti ce face il baga pe catastrofa de Lobont in poarta.Nu pot sa imi dau seama cum Chivu si Mutu il vor pe lobont care este portarul al-2-le sau al-3-lea la echipa de club, si apoi ne miram ca ne egaleaza Bulgaria in ultimele min.Sincer nu-mi place Lobont si cred ca 95% din antrenori l-ar prefera pe Coman in poarta.

Felix Radu  •  6 septembrie 2006, 18:48

lobont nu cred ca va mai gafa. asta, dac-a mai ramas ceva din portarul din el. iar asta noi chiar n-avem de unde sti.. pana peste vreo cateva ore.

Buridan  •  6 septembrie 2006, 22:49

Scrisoare deschisa:

Draga domnule Marco van Basten
E dubios ca tocmai dumneavoastra ati ajuns sa fiti „dezamagit si suparat”… Ati uitat vremea in care umileati Steaua, o echipa altfel „normala”? Terminand aici tonul ironic, chiar crezi ca-i pasa cuiva in tara asta de lamentarile, de dezicerile si de semnaturile noastre? Si chiar de incrancenarile noastre pe bloguri…E un mod de a ne descarca psihic „fara violenta!!!” Ei chiar crezi ca pot sa faca ceva? Pana si Tolontan are dreptate cand ii spune lui Chivu ca nu mai are rabdare, numai ca nu i se adreseaza cui trebuie…Nu de la ei trebuie asteptata „izbavirea”… Va mai aduceti aminte ce declara Hagi mult dupa sfarsitul carierei (chiar si a celei de antrenor) la o emisiune pe micul ecran? Ca la el punctul forte a fost INTELIGENTA(!)… Chivu ce-o sa zica?! Ca talentul lui Hagi nu-l are (sau, hai sa nu fiu rau, nu joaca pe acelasi post)…
Ma gandesc cum ar fi fost ca-n generatia Hagi sa nu fi existat un Popescu, un Raducioiu, un Dorinel, un Selymesi, un Lupescu si chiar un Gurita dar intr-o anumita finala de cupa UEFA, un Dumitrescu ?… De cand n-ati putut enumera mai mult de patru jucatori titulari certi de nationala? (Certi fara „interventii”) E 2-0 pentru Romania…Lasa ca ne revenim noi…
Si mai spunea cineva sa-l dam jos pe Mircea Sandu…Si pe cine sa punem in loc???