O istorie veche: fotbal şi mafie

Nu, n-a început marţi. Sau poate că era într-o marţi, dar înainte de al doilea război mondial.

vineri, 8 septembrie 2006, 8:34

Nu, n-a început marţi. Sau poate că era într-o marţi, dar înainte de al doilea război mondial.

Iuliu Baratki a fost terminat de aceeaşi oameni. O povesteşte George Mihalache, în cărţile sale. Unul dintre cele mai mari talente ale fotbalului nostru şi-a scurtat cariera şi apoi a ajuns o epavă din cauza anturajului. Zoltan Crişan, la fel.

Combinaţia bani, glorie şi expunere i-a ademenit mereu pe interlopi în preajma sportivilor. Cu timpul însă n-a mai fost vorba doar de un pahar în plus, ca în perioada interbelică. Miza a crescut. Planurile de luptă împotriva crimei organizate din toată lumea vorbesc despre „vizibilitatea pe care sportul o oferă mafioţilor”.

Sportivii umblă mult.

Controalele asupra lor sînt, de regulă, superficiale. Devin nu doar clienţii, ci şi, uneori, partenerii acestor mafioţi. Şi mai e ceva. Principalul atu pe care-l au interlopii este protejarea acţiunilor lor sub umbrela simpatiei populare de care se bucură vedetele sportive. În primul rînd fotbaliştii.

Întotdeauna, oamenii vor crede nu în autorităţi, ci în campionii pe care-i simpatizează. Mai ales într-o ţară ca România, unde autoritatea s-a compromis. Imunitatea prin iubirea faţă de sportivi, iată ce urmăresc mafioţii.

Şi atunci, ce şansă există?

Şi ce rost are să scoţi asta la lumină, atîta vreme cît „minciuna de adevăr”, aşa cum o numea Nichita Stănescu într-o poezie, are trecere la public?

Răspunsul la prima interogaţie: din fericire, sînt puţini sportivi care acceptă coabitarea cu interlopii. Fotbalul de azi e mai degrabă muzica inspirată din Handel şi transformată în imn pentru Champions League.

La a doua întrebare, despre sensul luptei împotriva a astfel de lucruri în condiţii de ostilitate, răspunsul l-a oferit cîndva Papa Ioan Paul al II-lea, referindu-se la nazism şi la comunism. „M-am întrebat, uneori descurajat, dacă erupţia răului va avea o limită. Şi m-am gîndit că răul nu va dispărea niciodată, dar că Sfinţii Părinţi ne-au învăţat că, fără el, binele nu ar putea creşte şi că răul nu înseamnă altceva decît absenţa faptelor bune. Atunci răul ar deveni insuportabil şi etern”.


Comentarii (81)Adaugă comentariu

dragomir dan  •  9 septembrie 2006, 13:17

Cred ca Dan Diaconescu o sa faca lumina in acest caz. O sa gaseasca ranga si o s-o aduca in emisiune, sa ne povesteasca ea ce s-a intimplat de fapt.Asa ca nu va mai certati, asteptati pina luni.

Ionut  •  9 septembrie 2006, 13:19

Voi nu sunteti ziar de sport, ma. Voi aunteti un tabloid, care cauta scandal mereu. Mai rau decat Libertatea, Atac sau Star.
Chiar nu intelegeti ca noi vrem sport, nu toate barfele voastre de 2 lei vechi ?? Parca va numiti Gazeta SPORTURILOR, nu?

A, si mai vreau sa-ti spun ceva , Tolontane.Ca esti un prost. Ai spus ca nu esti de acord cu sustinerea Politehnicii Iasi din bani publici. Vreau sa-ti spun ca majoritatea echipelor din Liga II, III sunt sustinute din bani publici. Ar fi bine daca oamenii de afaceti ar investi mai mult in sport, insa din pacate acestia sunt foarte putini. Asa cara sprijinul autoritatilor locale, sportul in RO ar fi mort !

Cronos  •  9 septembrie 2006, 13:29

Si te intreb si eu ceva. Daca, orbit de furie cum era Mutu la momentul respectiv, l-ar fi lovit in asa fel incat i-ar fi fost leza un organ vital aluia? Sau crezi ca o ranga invelita in prosop ud nu poate cauza o ruptura hepatica sau de splina si, implicit, hemoragie interna. Crezi ca in fata judecatorilor Mutu ar fi putut spune:”Onorata instanta, sunt intr-adevar lovituri cauzatoare de moarte, dar am o scuza – sunt singurul care joc la echipa nationala cat de cat. Intrati pe blogsport sa vedeti. Nici nu trebuie sa va uitati la meciuri!!!”
Cu toate ca eu cred ca ar fi fost incadrat la omor calificat, pentru ca ar fi existat premeditarea. Stiu ca poate gandesc prea departe, dar in astfel de momente, e greu sa te controlezi, mai ales cu nivelul de educatie pe care il are. E fotbalist!!!

Cronos  •  9 septembrie 2006, 13:31

Ai dreptate pana la un punct. Din punctul meu de vedere, stirea nu trebuia prea mult umflata. Mutu a facut asta, asta, asta….. El declara ca….. Gigi Grosu nu a vrut sa comenteze…… etc. Si atat. S-a umflat un pic, si din pricina asta pare ca Mutu este deja vinovat. Cred ca asta e vina presei. Ca pare deja ca s-a antepronuntat. Si totusi, oriunde in lumea asta, esti nevinovat pana la proba contrarie!!!

G@BI  •  9 septembrie 2006, 13:39

Ba, mai terminati-o cu titlurile astea de jumate de pagina, cu SENZATIONAL ! SOCANT ! etc, ca sunteti penibili.

In loc sa scrieti despre idiotul asta de Tariceanu, care duce sportul de rapa cu legile lui tampite, si care a micsorat bugetul alocat sportului, voi scrieti despre toate fufele fotbalistilor. De parca asta ne-ar interesa pe noi.
Rusine, Carpeta sporturilor !

Khafre  •  9 septembrie 2006, 13:43

@Cronos
timpul le rezolva pe toate . Sunt de acord cu tine , dar eu sunt un pic mai puritan din punct de vedere al reactiei pe care trebuia sa o aiba Mutu . Eu sincer cred ca ” violenta este apanajul oamenilor fara argumente ” si nu trebuie utilizata in nici o circumstanta . Dovada faptului ca inteligenta nu este transmisibila sexual este penumbra intelectuala a lui Mutu . In sens contrar s-ar fi luminat si el dupa atatea acte sexuale cu sotia sa despre care am inteles ca ar fi educata si poliglota . Lasand ironia la o parte , ramane tragicul situatiei …

MM  •  9 septembrie 2006, 13:45

Cronos…. dar exista dovezi ? exista martori ? dar nu stiu ce tot mediatizam noi… dai incolo si pe ei si pe „cronica gazetei infractiunilor„. Eu unu m-am saturat de ziaru asta si de site-ul lor de doi bani. am plecat sa citesc alte ziare care minte mai putin.

Catalin Asavoaei  •  9 septembrie 2006, 13:46

Da si nu. Adevarat este ca anturajul ne modeleaza si ne directioneaza in functie de media nivelelor educationale a membrilor sai si a ocupatiilor acestora pentru supravietuire sau divertisment. Totusi nu trebuie uitat ca fiecare persoana are puterea de a decide in legatura cu calea pe care vrea sa o urmeze. Se pare ca Adrian Mutu face parte dintr-un cerc vicios in care a intrat fie fara sa-si dea seama, fie datorata lipsei de inteligenta in a evita astfel de situatii. I s-a oferit o prajitura cu frisca si una stricata. Din pacate el a ales-o pe cea de-a doua in ciuda multimii de oameni care l-au sfatuit de bine si a unei valori certe fotbalistice careia trebuia sa-si dedice toata atentia si energia.

Din pacate Mutu este viciat, oriunde paseste acesta climatul devine propice vicierii si asa cum afirma Cristian Tudor Popescu intr-o emisiune a Recursului Etapei „ii viciaza si pe cei din jur” – referindu-se desigur la fotbalistii echipei Nationale a Romaniei. In teren jocul echipei noastre este construit pentru Mutu: el bate toate loviturile libere, el se implica in orice faza, pe la el trec toate mingile. Pana la o limita acest fapt este acceptabil data fiind valoarea acestui fotbalist, dar la un moment dat jocul echipei noastre devine banal, previzibil, fara suprize pentru adversari si absolut dependent de evolutia unui singur jucator. Iar Adrian Mutu NU ESTE HAGI.

dragos  •  9 septembrie 2006, 13:54

Domnilor care il aparati pe acest Mutu, va rog, luminati si voi oameni mai oputini informati si spuneti-ne si noua cine pana indianului e acest Mutu, care is realizarile lui de super fotbalist la nivel de club si mai ales de echipa nationala.

miti  •  9 septembrie 2006, 13:57

Foarte frumos dle Tolontan, amintind marii jucatori pe care i-am avut inseamna ca nu i-am uitat.Felicitari.

Cronos  •  9 septembrie 2006, 13:58

@Khafre
Ai dreptate in intregime. Asta ziceam si eu mai sus, dar cu alte cuvinte 🙂
Oricum poti raspunde la violenta de limbaj, cu o violenta inteligenta(tot de limbaj), care sa il faca pe cel care te-a jignit sa lase capul jos sau sa recurga la violenta fizica pentru ca nu mai are argumente. Iar in acel caz ar fi fost legitima aparare, care ar fi fost mai putin de condamnat – poate chiar deloc. Asa insa…….

cris  •  9 septembrie 2006, 14:10

Stau si ma minunez de ce citesc aici!Sunt unii dintre voi care cred ca ar trebui sa faca un control pshiatric.Adrian Andrei spune ca:”MUTU ARE VOIE SA FACA ORICE!!! CHIAR SI DACA DERBEDEUL ALA DE CHELNER ERA RANIT , ADI ESTE UN ZEU IN ROMANIA. EL ARE VOIE SA CONDUCA CU CE VITEZA VREA, SA SPUNA CE VREA SI SA BATA PE CINE VREA. E CELEBRU IN TOATA LUMEA SI FACETI TRICOLORUL SI MANDRIA TARII DE RAS CU TOT NOROIUL CU CARE IL IMPROSCATI PE ADI. VOI SUNTETI MAFIOTII.RUSINE SI VA MAI MIRATI CA NU VA CUMPARA OAMENII SIMPLI ZIARELE. NOI AVEM MORALITATE , SI ADI LA FEL”Te intreb dragul meu daca in locul acelui amarat de chelner erau mama ta sau fratele tau ai fi postat acelasi mesaj?Dupa mintea ta Mutu are voie sa circule cu viteza,sa loveasca cu pumnul sau cu ranga.Sa inteleg ca in vizunea ta Mutu este undeva deasupra legii?

Mircea  •  9 septembrie 2006, 14:12

toata lumea sare pe mutu si in urma episodului chelsea apar alte si alte absurditati care n au nici o legatura cu fotbalul.ce cauta acel chelner la el in camera,de ce piturca nu s a sesizat si n a parut deloc ingrijorat,de ce tipu vine abia dupa 2 saptamani aratandu l u degetul pe mutu cum ca l ar fi lovit cu o bara invelita in carpe si aratand niste vanatai care puteau fi k\lasate de orice altceva si de,mai ales,oricine altcineva ,nu uitati ca tipu in cauza avea cazier si probabil nu era prima oara cand acest gigi grosu facea cunostinta cu bata.dupa parerea mea mutu are multi dusmani si populat\ritatea de care se bucura in randul romanilor indeamna pe dusmanii sai la actiuni cat mai incisive pt a l indeparta de nationala si pt a distruge un fotbalist care a dat dovada de o tarie si un caracter cu totul neobisnuite reusind sa revina pe prima scena a fotbalului mare intr-un moment in care multi altii n ar fi rezistat si ar fi atarnat ghetele in cui.mutu e un mare jucator si nu ma indoiesc ca din punct de vedere moral este mai jos decat pe plan fotbalistic.

GEORGESCU TRAIAN  •  9 septembrie 2006, 14:15

beynur nuredin , finul MAFIOTULUI , TRAFICANT DE DROGURI SI POSESOR AL MULTOR RETELE DE PROSTITUATE DE LUX, gheara nicu,UMBLA NESTINGHERIT DE NIMENI PRIN CANTONAMENTUL ECHIPEI NATIONALE DE FOTBAL A ROMANIEI!!!!!

piturca victor, BARBUGIUL DE LA CARMA ECHIPEI NATIONALE DE FOTBAL A ROMANIEI II DESCHIDE USA DE LA CAMERA drogatului mutu adrian,DIN CANTONAMENTUL ECHIPEI NATIONALE ,lui beynur,finul mafiotului SI II FACE PREZENTARILE drogatului mutu, ca un veritabil USIER, DECI NU E ANTRENORUL NATIONALEI DECAT PANA LA ORA 12.00 NOAPTEA, DUPA ACEA ORA DEVINE USIERUL LUI mutu drogatu!!!!

ANGAJATII FRF, CONDUSE DE sandu mircea si lupescu ionut SUNT SLUGILE MAFIOTULUI gheara nicu!!!!!

CAM ASTA CRED CA E TOT CEEA CE POATE FI SCRIS, SOCANT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G-Cute  •  9 septembrie 2006, 14:25

Aveti dreptate supra unor aspecte dar va zic cu mana pe inima ca mutu nu esti vinovat deoarece sa o luam logic dak piturca la vazut cu cateva min inainte si piturca se plimba prin camerele jucatorilor dak mutu il lovea cu o ranga omul acela urla zicea ceva dadea in usa sa il auda cineva si piturca era pe salon se plimba nu auzea?nu credeti si mutu de unde scoate o ranga ce credeti ca jucatorii romaniei sunt gangsteri sa umble in brigada(contra tamas mutu si marica) sa bata un amarat de chelner sa fim seriosi cat despre chestia cu mafia fotbal mereu a fost si va fii nu ne luati cu subiecte de tipul asta cu mafia ,mafia aici e nimik TRAIM IN ROMANIA NU IN USA atat am avut de zic toti cei care se iau de mutu rau fac e viata lui personala pana la urma ce ne itnereseaza pe noi dak are legaturi cu mafia dak are 4 neveste atata timp cat joaca fotbal si duce numele Romania peste hotare ma bucur restu nu ma intereseaza

andi  •  9 septembrie 2006, 14:26

Pentru Tolontan:
1.Nu cred ca faceti bine nationalei si sportului cu asa reportaje.
2.Cred ca erai bun, atunci cand scriai despre sport.
3.Pun pariu ca o sa apara pe un post fantoma, Ivanovici cu un sampon din Ibiza si sa-l spele pe Mutu, daca va fi cazul.

cristi alx  •  9 septembrie 2006, 14:34

D-LE TOLOLNTAN AS DORI SA VA INTREB:CINE ESTE ACEST NICU GHEARA?DE UNDE SI CUM ARE EL ACEASTA PUTERE?CUM A REUSIT SA CONTROLEZE O BUNA PARTE DIN FOTBALUL ROMANESC….? MA INSEL SAU NU, DAR PANA SI „MARELUI CONDUCATOR AL LUMINII”, II E TEAMA DE EL?
DE MIRCEA SANDU SI MITICA NU MAI VORBESC…
AM POMENIT CELE 3 NUME STIIND CA ELE SUNT CAT DE CAT REPREZENTATIVE PT. FOTBALUL NOSTRU…
P.S. -E FOARTE FAIN ARTICOLUL D-STRA DE AZI…SI IMI PLACE MULT STILUL D-STRA..
VA CITESC ARTICOLELE CU INTERES DIN 1997 DE CAND A APARUT PROSPORT

G-Cute  •  9 septembrie 2006, 14:35

Sa fim seriosi ceea ce vrea sa isi faca chelnerul este simpla publicitate sa castige un loc de munca mai bun ca e celebru la batut mutu in persoana va dati seama ce onoare 🙂 si nu la batut cu pumni picioare vreti ca marele mutu sa se accidenteze inainte de meci mutu ca un adevarat bad boy gangster little mafiot luatio cum vreti a infasurat o bata de fier in prosop pff si va dati si voi seama dak unu te loveste u nu dai inapoi vei sta ca prostu sa primesti mai mult sa fim seriosi acest ziar imi provoaca ura deja vrem sport sport pur polo handbal mult fotbal golf basket dar nu stiri de genul mutu sa casatorit din nou sau altele pt pur si simplu lucru ca nu sunteti ziar de scandal sau cel putin asta gandeam pana akuma sa fim seriosi toata treaba aceasta este o aberatie nu il ridic pe mutu in sus sau altceva dar inainte de faza cu drogurile unde a gresit si el ca orice om e ceva normal nimeni nu zicea nimik de el ziare de scandal nimik de cand cu faza asta toti vati luat de el ca de personajul negativ din istorie in loc sa il ajutati la nevoie vreti sa il ingropati mai mult park nu ar fii si el ca noi ROMANI dak nu ne aparam pe cei din sangele nostru atunci pe cine sa aparam pe straini ce vin aici sa ne ingroape tara mai mult ?:(

mihai  •  9 septembrie 2006, 14:36

mi-e si frica sa scriu, credeti-ma..nu avem nevoie de mutu la nationala

mihai  •  9 septembrie 2006, 14:39

oare de ce nu a facut/ face si Dorinel Munteanu astfel de gesturi?

DOMNUL Q  •  9 septembrie 2006, 14:55

DORINEL NU FACE ASTFEL DE GESTURI,ESTE FFF.CORECT DAR FACE ALTE LUCRURI CEL PUTIN LA FEL DE GRAVE……BLATUL DIN MECIUL CFR.CLUJ -RAPID SI MAI NOU SAU POATE MULT MAI VECHI??? DECAT STIM NOI SE DOPEAZA!!!!!!!!!!ORICUM MAI DEGRADANT SI RAU CA MUTU NU ESTE NICIUN JUCATOR DE NATIONALA,ASTA ESTE MAFIOT……

andi  •  9 septembrie 2006, 15:09

Esti penibil domnule Q.

DOMNUL Q  •  9 septembrie 2006, 15:28

MUTU,UN MAFIOT CU NR.10???????????GHEARA,MUTU,MAFIOTII DIN CONSTANTA,CE GRUP SELECT!!!NU-L CRITICATI PE MUTU,PUTETI FII SALTATI RAPID………VORBITI-L NUMAI DE BINE,ALTFEL VINE NICU GHEARA SI FACE ORDINE…….

geo  •  9 septembrie 2006, 15:35

daca as fi in locul lui piturca nu l-as mai chema la nationala pe mutu niciodata. Romania nu are nevoie de mutu, asta-i cert daca va uitati la ultimele meciuri ale nationalei

oarecare  •  9 septembrie 2006, 15:38

CRED CA TOATA LUMEA IN TARA ASTA E ANORMALA .
ZIARISTII SI REPORTERII PENTRU CA DE DRAGUL DE AVINDE SI A AVEA AUDIENTA CREAZA TOATA ZIUA VEDETE DE CARTON . CEI CARE CONDUC INDIFERENT IN CE DOMENIU , PENTRU CA NE MANEVREAZA CA PE NISTE PROSTI IAR NOI TOTI RESTUL PENTRU CA NU MAI STIM SA FIM OAMENI SI CHIAR SUNTEM PROSTI . PARERILE DIFERA , UNII IL APARA PE MUTU ALTII IL ACUZA . DAR PANA LA URMA CINE E MUTU ?
CE MARE LUCRU A FACUT ?? ARE TALENT ? SI CE DACA ? SIGUR NU ARE CARACTER !!!! IAR UN OM FARA CARACTER NU ARE CE CAUTA INTR-O ECHIPA NATIONALA . DAR CINE SA-L DEA AFARA? ALTI OAMENI FARA CARACTER , CA MIRCEA SANDU , DRAGOMIR , PITURCA ?….SI LISTA POATE CONTINUA …..
CORB LA CORB NU-SI SCOATE OCHIUL !!!
CUM AM PUTEA SCHIMA MOCIRLA DIN FOTBAL …. SIMPLU … SA NU-I MAI ACORDAM ATENTIE … SA FIE STADIOANELE GOALE …. IN SEMN DE PROTEST … SI NU DOAR LA MECIURILE NATIONALEI … LA TOATE MECIURILE DIN ROMANIA ….
DAR ASTA NU SE POATE ACUM …. PENTRU CA MAI INTAI TREBUIE SA CURATAM MOCIRLA DIN SUFLETELE GLOATEI CE AM DEVENIT …PENTRU CA ASTA SUNTEM O GLOATA !!!!!!!! PANA LA A REDEVENI UN POPR …MAI ESTE …. DACA VOM MAI FI VREODATA !!!

Ionut Valcea  •  9 septembrie 2006, 16:26

Ce ar mai fi de zis despre legatura dintre mafie si fotbal? Traim intr-o lume atat de murdara, atat de decazuta, incat nu ma mai mira nimic. Anormalul a ajuns sa fie normal, iar normalul anormal. Nu mai exista valori, nu mai exista modele, toti alearga dupa bani, ar calca si pe cadavre ca sa aiba bani, tot mai multi bani. Dar stau si ma intreb, oare dupa ce or muri ce se va alege de toti banii pe care acei sportivi manjiti ori interlopi i-au agonisit in viata lor mizerabila? La ce le-or mai folosi? Vor mai avea vreo valoare? Nu mai exista onoare, nu mai exista respect in ziua de azi, toti trantesc meciuri de fotbal ori alte sporturi, ori efectueaza pariruri in combinatie cu diversi indivizi dubiosi totul pentru a avea bani, cat mai multi bani. Trebuie sa faca cineva ceva pentru a evada din aceasta jungla in care am ajuns sa traim, trebuie sa existe din nou valori, modele in randul sportivilor al caror comportament sa influenteze in mod pozitiv pe cei care-i admira, nu ahtiati dupa bani, manele si femei.

yooo  •  9 septembrie 2006, 18:11

nu ati vazut Piturca a dat exemplu cel mai bun mai si declara ca l-a vazut la mutu in camera asta sa plece primu de la nationala. Bei Adriene or venit intierlopii astia la tine io itzi zisesi sa nu-i mai chemi ca vom avia problieme shi nu`l mai biate pi chelnerila ala ca ni da in gat ca ni-am imbatat in cantoniament acilisa shi muine aviem meci mare. Bre Piturca stai fliexat ca Sandu shi riestu sunt cu noi putiem sa ratam iar califichiarea ca tot matale romai antrenor shi noi titulari batuti in cap. Ce credeati ca aia de la Chelsea au avut degeaba scandal cu el atata timp si de ce se vaita ca nu il mai baga Mourinho in primul 11 vazuse ce om de …… putea sa fie. Bafta

justme  •  9 septembrie 2006, 19:04

ce nu pot eu sa inteleg e dc se simte jignit mutulica asta de cuvantul „drogat”…daca i se parea asa o mare insulta dc a mai facut ce-a facut? inteleg daca nu era adevarat avea dreptul sa se enerveze dar asa? daca il deranjeaza asa tare dc s-a drogat?

Suporter  •  9 septembrie 2006, 20:40

s-a drigat deoarece nu rezista „in pat”…:)))…si faza cu bataia …eu cred ki adevarat..nu k la batut cu ranga…dar ia dat cateva peste cap…si cu asa martori cum es tamas,marica si contra…pai si astia sunt tovarasi de ai lui mutu…tamas a fost implicat intr-un scandal intr-o discoteca din Brasov…marica e baiat de ban gata…

einstein  •  9 septembrie 2006, 21:51

a fi sau a nu fi…aceasta e intrebarea ?
Cu Mutu sau fara…..?
1.Cei ce cauta in fotbal doar persoane cu caracter si cu integritate se inseala amarnic…..bineinteles exceptiile intaresc regula(Boloni,Klein,G Popescu,Petschovski…….si mai puneti pe cine doriti ,sunt multi!
2.Din pacate cu putine exceptii vedetele …..de obicei atacanti sau portari sunt rasfatati de public ,anturaj,cluburi ,federatie….de ce jucatori care joaca constant bine …mijlocasi sau fundasi nu sunt respectati pentru asa ceva?
ADICA….UN ATACANT CARE ARE O SCLIPIRE(DE OBICEI SERVIT DE ALTII) SI INSCRIE….POATE FACE ORICE IN TEREN VESTIAR SI IN AFARA…………………………………………………IAR UN FUNDAS JOACA BINE 100 PARTIDE SI GRESESTE O SINGURA DATA VA FI PUS LA STALPUL INFAMIEI
IN ANGLIA SI JUCATORII CARE ISI DAU SUFLETUL PE TEREN SUNT RESPECTATI
LA NOI VEDETA ISI PERMITE ORICE…..CHIAR DACA NU LOVESTE CHELNERI (EU IL CRED PE MUTU) ISI RUP PICIOARELE LA CHEFURI,ETC ETC ETC……

Unreal  •  10 septembrie 2006, 11:37

Are deja eticheta de drogat si asa ii va ramane pentru totdeauna.
Adevarul ca o merita din plin DROGATUL!