Lupescu + 100 = Popescu

Cătălin Tolontan comentează declaraţia lui Lupescu „Mai bine băteam presa!”

sâmbătă, 9 septembrie 2006, 5:15

Cătălin Tolontan comentează declaraţia lui Lupescu „Mai bine băteam presa!”

„Mai bine băteam presa şi nu un amărît de chelner”, răspunde Lupescu ieri la o întrebare pusă de Florin Saiu, de la „Libertatea”. Reporterul tresare. „Păi, înseamnă că l-a bătut?”. La care Lupescu încearcă să o dreagă: „Nu! Noi, conducerea FRF, mai bine băteam presa”.

Aia cu bătutul presei o ştim. Lupescu va spune că a fost o glumă. O glumă pe care o spune de două ori în cinci răspunsuri, cît are interviul!

Mai haioasă e chestia cu „Noi, conducerea FRF”. Ionuţ, presa poţi să o baţi. Pentru asta nu ai nevoie nici de platformă program, nici de campanie şi nici de voturi. O baţi şi gata! Dar nu te mai iluziona că tu eşti în conducerea FRF. Ai un post, nu o funcţie. Un scaun, nu putere de decizie.

Ai ajuns acolo în urma unui troc sindicalist. L-ai sprijinit pe Sandu. Tu, abatajele, Romică Paşcu şi Divizia C plus fotbalul feminin.

În timp ce Gică Popescu a adunat peste 100 de voturi, plătind apoi cu vîrf şi îndesat toate erorile ca impresar, dar plătind la propriu – cu bani, nu aşa cum pretind atîţia că-şi asumă răspunderea, tu n-ai prezentat nici o strategie şi n-ai luat nici un vot!

Vor trece anii şi poate vei candida şi tu. Pînă atunci, distrează-te imaginîndu-ţi că baţi jurnalişti şi rămîi în memoria tuturor celor care au fost la Adunarea Generală a FRF prin stupoarea cromată care ţi s-a aşternut pe faţă cînd ai aflat că Popescu a luat atît de multe voturi. Puţine ca să-l bată pe Sandu, dar multe pentru opozantul unui sistem dinastic.

Doreai nu doar să fie întrînt, ci să fie umulit. Ca şi cum asta te-ar fi legitimat pe tine. Dar nu s-a întîmplat aşa. Popescu a pierdut cu fruntea sus şi tu, Ionuţ Lupescu, ai devenit învingător cu 100 de voturi mai puţine decît învinsul tău!


Comentarii (133)Adaugă comentariu

coco  •  10 septembrie 2006, 9:58

Eu de mult spun ca Mutu trebuia exclus de la nationala pe viata!! Iar acei jucatori care spun ca avem nevoie de Mutu si ei. Nationala e distrusa principalul vinovat e SANDU , apoi Iordanescu , iar cel mai vinovat dintre jucatori e Mutu. Nu poti sa ai lider la nationala un fost drogat. Ce invata copii de la el ca poti sa gresesti indiferent cat de mult si esti iertat

Cata  •  10 septembrie 2006, 9:58

Ma uita si ma minunez……..Maestrul Tolontan este suparat. Dar nu pe gazetarii care mananca rahat cu tonele si agreseaza zi de zi viata publica din Romania! Nu! E suparat si interpreteaza cum vrea muschii lui si din unghiul care-i convine. E suparat pe Lupescu din cu totul alte considerente si i-am spus unui amic ca asta se va intampla atunci cand va calca pe batatura numite interese. Tolontane, sigur nu ai turbat?
Tolontane, nu te iluziona ca faci presa sau ca ai suficient discernamant sa scrii ceva care sa insmene ceva pentru mine, cel putin. Ocupi locul unuia care, prin talent si mortalitate ar putea face de 100 de ori mai bine ceea ce pretinzi ca faci. Tu dai iniante! Ratia de penibil este asigurata. Scrisurile tale poate merg la pustii de 10-16 ani. Mai departe nu bati. Nu ca nu vrei. Te las pe tine sa completezi ce ar urma dupa punctul precedent.

coco  •  10 septembrie 2006, 10:01

Lupescu si Prunea au retrogradat Sportul pt ca erau o echipa incomoda pt Dinamo

Pau_Gasol  •  10 septembrie 2006, 10:07

Lupescu e un MARE LINGAU. Punct

Andrei  •  10 septembrie 2006, 10:15

Mai bine vopseati saitul vostru in rosu -albastru alte informati in afara de sTEAU nu aveti sunteti penibili.Ar trebui sa va duceti la jIJI sa va fie patron.Larevedere sp…lor

petrica  •  10 septembrie 2006, 10:19

Bravo CATALINE! Am fost ziarist doi ani si stiu ce inseamna meseria asta!Cat despre Lupescu, este un nimic care daca nu era Mircea Sandu sa-l puna in aceasta functie nu mai auzea nimeni de el. Nici intr-o mie de ani nu o sa se poata compara cu Popescu. Sincer sa fiu cred ca acest mizerabil de Lupescu impreuna cu Prunea a fost si in spatele retrogradarii Sportului. Ar trebui ca aceasta haita din FRF impreuna cu Mitica Dragomir sa fie indepartata din fruntea fotbalului romanesc, in caz contrar noi romanii o sa avem de suferit! Sper ca si in continuare sa te iei de aceste jigodii ale fotbalului romanesc pana o sa fie inlocuiti cu oamenii noi care sa fie corecti si echidistanti.

petrica  •  10 septembrie 2006, 10:21

Ce gluma de doi lei a facut Lupescu asta…. la fel de proasta cum erau si unele meciuri ale sale. De asta nici nu o sa se poata compara vreodata cu Hagi, Popescu sau Munteanu, probabil de aici vine si frustarea lui! Cat despre Prunea ala abia vorbeste limba romana!

Gullit10  •  10 septembrie 2006, 10:26

aldix … nici nu vreau sa ami aduc aminte!!!!

eu am fost pe stadion la acel meci cu Suedia din USA. nu vreau sa ma dau mare, dar eu jucand fotbal (aveam 18 ani si fiind golgeterul pt. 2 ani consecutiv la liceu in California plus am luat o bursa pt. studii si de a juca fotbal la facultate pt. urmatorii ani, incaodata niciodata nu mam dat mare acum am spuso pt. prima data) am si vazut faza dinaninte de a se da golul. Cu cateva secunde chiar am strigat cat am putut CENTRARE …. dupa care se facuse liniste, (eu fiind chiar in mijlocul grupului cu cei mai multi suporteri la acel meci) centrarea se facuse, dar tot degeaba Gica Popescu al nostru facea poze la acea centrare pe cand lui Prunea ai trebuia o scara sa ajunga la acea saritura de cap a lunganului SUEDEZ. Parca vad si acum acel gol.

HAI RAPIDULETUUUU !!!!

vanfootball  •  10 septembrie 2006, 10:36

Nu-l mai ridicati in slavi atat pe Popescu! Daca ar fi castigat presedintia federatiei, acum fotbalul romanesc era condus de Giovanni&Victor Becali. Era omul lor, s-a vazut asta din sustinerea agresiva din timpul campaniei electorale. Nu mai gasiti salvatorii in personajele sustinute cu frenezie de presa romaneasca! Gica a fost un mare jucator, dar ar fi trebuit sa le intoarca multe favoruri „verilor” si asta ar fi daunat mult fotbalului de la noi. Avem nevoie de un presedinte nesantajabil, de un presedinte care sa nu simta ca este dator cuiva pentru puterea obtinuta. Sa nu se-nteleaga ca acesta ar fi M.Sandu, dar nici Popescu. Poate il vom gasi intr-un tarziu…

Riko Nush  •  10 septembrie 2006, 10:49

Lupescu si cu Prunea sunt doua marionete care se dau dupa cum bate vantul!!! La inceput Lupescu il critica pe Mircea Sandu pentru modul in care conduce federatia, dar cand acesta i-a propus un post nici nu a stat pe ganduri si l-a acceptat, era normal sa-l accepte pt ca nu prea avea ce face, ca antrenor nu a convins pe nimeni!!!

grasu 76  •  10 septembrie 2006, 10:59

petrica: daca ai fost ziarist timp de 2 ani si scrii atat de subiectiv inseamna ca esti din teapa lui tolontan……imi pare rau dar nu mai am incredere in presa ….din cenzura impusa de regim presa a plonjat in cenzura impusa de interesele politico-financiare ( vezi felix ) ale patronilor

referitor la asa zisul si inventatul meci lupescu vs popescu, habar n-am unde e adevarul: unul e in anturajul lui nasu si pana acum s-a remarcat doar prin dezastrul nationalei de tineret si retrogradarea sportului ( unde mai mult siman este vinovat), iar celalalt, „marele salvator al fotbalului romanesc ( gsp 2005 )”, este dovedit si nepedepsit pt evaziune fiscala.

vai de fotbalul romanesc !
vai de presa sportiva romaneasca!

marius  •  10 septembrie 2006, 10:59

Ma bucura ca cineva mai are curaj sa le mai dea peste nas la parveniti astia de la FRF. Eo cred ca toata lumea il dorea pe Gica Popesc la conducerea FRF, toata lumea in afara de ei si pt. ei trebuie sa suferim toti care iubim fotbalul.

Antibucuresteanu  •  10 septembrie 2006, 11:00

Poropun urmatoarele:
Nationala fara mutu, contra si portarul loboda
Nationala sa aiba jucatori de la Steaua, rapid si dinamo + Chivu
Nationala fara Piturca (antrenorul nationalei sa fie unul din cei 3 antrenori de la echipele de mai sus)

Lupescu e un lingau fara caracter
Popescu e un om de caracter si va castiga la urmatoarele alegeri

doresc sa se mai scrie si de M Sandu ca el e cancerul (cel care a distrus fotbalul romanesc din interior)

bogdan  •  10 septembrie 2006, 11:02

atat popesu cat si lupescu sunt niste loaze.popescu un hot(ar fi platit din proprie initiativa daca nu ere prins cu mata-n sac?) si lupescu un oportunist incapabil si lingau.Dar batuti uneori meritati(ingros nuantele desigur).voi ati creat monstrii mai mari decat ei: ciobanu gigi, batausu stoica.acum nu mai e loc in gazeta de teaua in grupele CL.Dar uitati cum a ajuns acolo?Chiar nea ciobanu agramat si redus gigi a recunoscut iar apoi in dulcele stil mioritic(ne tragem din ciobani vom ajunge condusi de El) a dat o la intors.De acord e o mare performanta bravo jucatorilor dar aceste lucruri nu au nici o importanta pt ca in alta tara acum erau in B si se uitau la televizor.Forza REAL.

Gabi  •  10 septembrie 2006, 11:10

Probabil ca se pot spune multe pe aceasta tema, si indiferent de partea cui te-ai afla vei culege critici duble din partea opusa. Exista o vorba: „Vrei sa-ti faci un dusman? Nimic mai simplu: fa-ti un prieten”. Nu pot insa sa nu fac o observatie, as zice eu pertinenta, asupra careia se pot face o gramada de alte comentarii si care ar putea fi un nou subiect pe blog.
Cum se face ca fotbalistii ce dovedesc verticalitate, corectitudine, atasament fata de sportul care i-au lansat imbratiseaza la final de cariera, meseria de antrenor, vezi Hagi, Lacatus, D. Munteanu, Boloni si lista e suficient de lunga, pe cand oportunistii gen Lupescu, Prunea si chiar Gica Popescu prefera posturi de conducere, locuri de unde se pot trage sforile in continuare? Oare acelasi lucru se petrece si in fotbalul european? N-as crede, cata vreme printre diriguitorii fotbalului din Franta si Germania s-au aflat si/sau se afla adevarate modele de conduita sportiva si i-as numi aici pe Platini si Beckenbauer.
Vrem sa intram in Europa cu aceleasi modele originale, fara sa incercam sa ne aliniem la standardele lor? Sau poate vrem sa-i molipsim si pe ei cu coruptia si birocratia noastra? (carcotasii ar spune ca fotbalul italian ne-a luat-o inainte din punctul asta de vedere)
Mutu a batut un chelner, asa cum si MM a batut un suporter. In acest caz nu exista probe, insa declaratiile contradictorii ale jucatorilor te duc imediat la ideea ca ceva s-a intamplat acolo. La Timisoara s-a intamplat invers, insa de fiecare data aceste evenimente sunt asociate cu viata extrasportiva a vedetelor noastre. Actualul nucleu al nationalei: Mutu, Lobont, Contra si Tamas; ei sunt grupul care conduce din umbra restul lotului. Cine e Chivu? El e capitanul, el este impins in fata pentru imagine, pentru a-i acoperi pe ei.
Sa ne intoarcem cu 10 ani in urma: Hagi, Gh. Popescu, D. Petrescu, Stelea. Acelasi calapod: 1 mijlocas, 2 fundasi si un portar, o cu totul alta tinuta. In frunte, capitanul, era unul dintre ei si nu oricine. Hagi a fost un model nu numai ca sportiv, ci in primul rand ca om. Hagi nu a fost impins in fata pentru a acoperi persoane sau interese meschine, el a rasarit intr-un mod cat se poate de firesc, datorita personalitatii si educatiei sale.
Daca e sa avem un presedinte de federatie european, atunci probabil ca el ar fi cel mai potrivit. Poate ca, asa cum si el sustine acest lucru, munca in federatie, departe de terenul de fotbal, nu i se potriveste, insa cu siguranta am avea un presedinte curat, credibil si asa cum il stim pe Gica va face tot posibilul pentru asanarea fotbalului romanesc.

cosmin  •  10 septembrie 2006, 11:20

pt cornel: ok daca mai citesti asta iti spun eu ca nationala romaniei a jucat semifinala de campionat mondial cu brazilia
nu am inteles ce concluzie ai tras tu din isi mai permitea chiar nu inteleg
nu citez pe nimeni aici doar imi spun parerea si nu ma gandesc cand scriu ceva, o idee, pe cine as putea sa citez
nu ma dau rotund cred ca tu faci asta ca poti comenta articolul sau subiectu de pe blog dar tu comentezi ce zicem noi si nu mi-se pare normal pt ca cred ca nu putem avea aceiasi parere deoarece oamenii nu sunt egali adica nu au aceiasi gandire
de nasu asta e parerea mea ca impreuna cu fratii becali au facut ce au vrut cu echipa nationala mult timp si cearta sau raceala inainte de alegerile la frf a fostr doar asa de ochii presei
a dsevenit miliardar din fotbal fara sa aiba calitatii, studii deosebite acest nasu si nu mi-se pare corect sa mai candideze dupa ce anuntase ca nu mai candideaza ++ multe alte fapte pe care unii dintre noi le vedem chiar daca tu nu vrei sau nu poti sa le vezi
ar mai fi multe de zis da te las pe tine sa trogi o concluzie si sa iti faci si un control ceva ca poate suferi de vreo bolala si tu nu sti

nutTM  •  10 septembrie 2006, 11:24

ma mai mira? nu …. sincer mi se face lehamite de tot… as da ca exemplu incidentul cu grigorie de la timisoara, cu cei care se considera CEI MAI CIVILIZATI ……. mie suficienta rusine din cauza comportamentului concetatenilor mei ca sa-mi mai bat capul cu iesirile lui gigi…..turcu……….iacov……… mititelu……..etc……..iata si lupescu pe lista
………pana la urma HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!………………la polo unde tac si fac…….. da HAI ROMANIA despre fotbal doar multe bipuri

Bogdan  •  10 septembrie 2006, 11:28

Cap de lup(Lupescu), ar trebui sa isi tina papagalu acasa, ca si-a tradat colegul din Nationala de Aur. Noi nu o sa mai facem performanta cu echipa nationala pana cand Sandu si ai lui nu o sa plece….Daca vor pleca pana pe la 90-100 de ani.

elian  •  10 septembrie 2006, 12:01

Ma uimeste unde s-a ajuns cu mojicia si articolele la comanda din presa de sport.Sau poate ma insel eu si e doar o vendeta personala a acestui ziarist.Chiar si asa fiind tot acelasi dezgust ma incearca vazand cum acest scrib isi inchipuie ca noi cititorii suntem niste retarzi si o sa inghitim jegul asta pe care el il numeste articol.Cum ai ajuns la ecuatia aia bai Thales?Nu ai talentul lui Baudelaire el a facut dintr-un schelet ceva frumos,chiar sublim.Tu incerci sa faci dintr-un hot salvatorul fotbalului romanesc???

Mani  •  10 septembrie 2006, 12:41

Foaaaarrrrttteeee bine spus: Lupescu+ 100= Popescu
nu o sa aiba lupescu niciodata valoarea lui popescu oricat ar vrea el

Dan  •  10 septembrie 2006, 13:23

Articolul este cel putin tendentios si asta ca sa nu fiu rau si sa imprastiu cu venin ca d-nul Tolontan. Autorul articolului ne arata cum se comporta un ziarist care nu poate sa se impace cu ideea ca protejatul sau a pierdut alegerile. In SUA, cea mai democrata tara din lume, presedintele Bush a fost ales cu mai putine voturi decat opozantul sau si nimeni nu a avut de comentat pentru-ca asa este sistemul. Popescu in toata campania sa s-a remarcat numai prin atacuri pline de venin si idei utopice care ca orice utopie sunau frumos dar nu puteau fi puse in practica. Chiar si d-nul Tolontan ar trebui sa stie ca in politica si alegerea presedintelui FRF este o actiune politica chiar daca sportiva nu poti castiga fara aliante, iar cu d-nul Popescu nu a vrut nimeni sa faca pentru-ca toti ii cunosc caracterul. Crede cineva ca iubitorii fotbalului au uitat modul incalificabil in care d-nii Popescu si Hagi l-au obligat pe d-nul Sandu sa-l demita pe selectionerul Piturca! D-nule Tolontan, daca sunteti asa obiectiv de ce nu informati opinia publica despre situatia contractuala pe care a avut-o cumnatul lui Gica Popescu pe vremea cand juca la Steaua si daca vi se pare ca ceva nu este in regula sa cereti sa se ia masuri chiar si dupa 16 ani. D-nul Popescu nu a suflat nici o vorba despre aceasta desi sigur o cunoaste atunci cand ne explica ca este singurul care poate aduce cinstea in fotbalul romanesc! Ha!!! i-mi vine sa rad!!! Oare de ce credeti ca ziaristii germani l-au supranumit pe Ionut Lupescu ” Kaiser ” si asta unde: in cea mai xenofoba tara din lume. Raspundeti macar la acesta problema si poate atunci va mai revizuiti daca nu parerea, cel putin tonul!

afellow  •  10 septembrie 2006, 13:39

Si eu ca si multi alti cititori n-am fost de acord cu multe dintre articolele voastre, dar de aici si pana la a dori sa-i acord o corectie fizica presei este cale lunga. Nu stiu cine-i vinovatul, dar exista un curent care circula, de ceva vreme, prin federatie si care contine vorbele lui Lupescu. Acest aspect nu ma mira ci reactia similara a multor cititori reprezinta pt mine un mare semn de intrebare. Sunt pro diferentei de opinii si dezbaterilor si le urez celor care si-ar dori sa rezolve astfel de diferente fizic sa aiba parte de ceea ce-si doresc si cand altcineva nu va fi de acord cu ei sa-i loveasca nu sa-i combata.

toni toma  •  10 septembrie 2006, 13:47

Dle.Tolontan,
La un interval destul de scurt,aveţi ..grijă să ..încercaţi spălarea unui individ certat cu legea!Credeţi că veţi reuşi?
Eu sper din toată inima să..renunţaţi!
Cu resspect,
Toni Toma

Jar  •  10 septembrie 2006, 14:10

Ma fratzilor…..ce aranjament….pai voi ati vazut cat trebuia sa fie scorul la pauza……arbitri au fost sub orice critica……mai ales asistentii…pai daca era cel putin 2-0 la pauza pentru steaua..se mai vorbea de viciere de rezultat…???

Plus faptul ca trebuia eliminat si un juctor de la Arges….

Bafta

Flavio  •  10 septembrie 2006, 14:13

Declaratia lui Lupescu ar trebui sa fie difuzata pe postul Euronews la Sectiune „No Comment”. Este pacat, pentru ca Ionut a fost un jucator fair-play si cu declaratii ponderate, pertinente. Totusi, a-l da exemplu pe Gica Popescu mi se pare o eroare de neconceput pentru un jurnalist de valoarea Dumneavoastra, domnule Tolontan. Tocmai Gica, omul care a delapidat statul roman de o suma importanta de bani…

Ionutz  •  10 septembrie 2006, 14:29

felicitari ptr.articol.
tine-o tot asa

reseter  •  10 septembrie 2006, 14:44

1. In inchipuirea ta poate „mata in sac cu care a fost prins Popescu” reprezinta puscarie – mai informeaza-te, MFP-ANAF chiar desfasoara o campanie denumita „plateste cu bani, nu cu ani”, a carei esenta este accea ca cel care a facut evaziune, intentionat sau neintentionat, in urma recunoasterii faptei si achitarii sumelor datorate nu mai este vinovat, deci lasa-ne cu fantasmele tale pentru ca esti…”pafarist”….adica in afara de greseli gramaticale side exprimare, cred ca tu insuti reprezinti o greseala…deci lasa-ne…
2. Pentru ca ti se pare ca Lupescu e un mare manager…lumineaza-ne si pe noi: spune-ne si noua O REALIZARE a lui (in afara de faptul ca incepe sa realizeze ca nu realizeaza nimic….)
3. Gazeta Sporturilor este cel mai vechi ziar de sport din Romania si facea istorie atunci cand….se concepea praful in care tu urma sa te joci cu ceva…tractorase…ulterior.
4. Hai pa si te rog eu, NU MAI VIZITA ADRESA ASTA….e prea greu pentru tine sa te suporti, de ce trebuie sa te mai suportam si noi?
Hai Craiova, hai baietzii!!!!Sper in dreptatea care trebuie sa vina si in fotbalul romanesc!

alin  •  10 septembrie 2006, 16:09

nu-l mai bagati in seama pe lingaul asta,

Cătălin Tolontan  •  10 septembrie 2006, 16:15

alecs: le citesc
multumesc pt ele

aldyx  •  10 septembrie 2006, 17:19

Pentru aberatiile lui RESETER

Ai zis ca ANAF-ul duce o campanie „platesti cu bani nu cu ani`
Dupa mintea ta Gica Popescu e un erou ca aplatit sutele de mii de euro imediat ce a fost prins,dar la vreo 4 ani dupa acea afacere.!!
Cu alte cuvinte si americanii ar trebui sa-si revizuiasca atitudinea fiscului.Fiscul american ar trebui sa faca si un top cu cei mai mari evazionisti dovediti care au platit,dar sunt la inchisoare.Ei ar trebui eliberati ,declarati buni cetateni ai Americii etc
RESETER alta aberatie cum ca Gazeta Sporturilor e cel mai vechi ziar de sport din Romania.La prima vedere pentru un nestiutor ca tine asa e.
Dar Gazeta de azi nu a facut decit sa preia un titlu de ziar care nu mai exista de zeci de ani.Cu alte cuvinte au fost mai rapizi decit altii.E ca si cum eu acum fac un ziar si-l numesc Universul si ma laud ca e un ziar cu o istorie de 80 de ani.:)Dupa revolutie chiar au incercat unii sa faca acest ziar…
Domnul TOLONTAN scrie ca de obicei dupa cum bate vantul.
Daca Gica Popescu era acum presedintele FRF ar fi scris pe invers,adica titluri de genul:
„Popescu noul Al Capone al fotbalului romanesc„
„Triada Becali-popescu-Becali la FRF„
„Popescu mai nash decit nashul Sandu„
Domnule Tolo ar trebui sa-ti notezi titlurile astea ,dupa 20 de ani poate Popescu o sa ajunga la FRF….:))

mihaitza  •  10 septembrie 2006, 17:20

Se stie faptul ca majoritatea fotbalistilor nu este inzestrata de la mama natura cu prea multa inteligenta. Faptul ca citesc Cohelo nu le da dreptul sa se considere destepti. Acum, acesti jucatori au ajuns sa detina functii in cadrul FRF. Ce vreau eu de fapt sa subliniez este faptul ca NU trebuie sa avem nici o pretentie de la ei (De unde nu e nici Dumnezeu nu cere). Ei nu pot mai mult de atat. Asa ca, daca nu ai nici o pretentie nu ai cum sa fi dezamait sau intrigat de afirmatiile de „taran incult ajuns primar”.
Daca nu ma insel (aici chiar nu sunt sigur, si astept o corectare) cred ca suntem singura tara din istoria fotbalului care dupa o calificare fara infrangere isi concediaza antrenorul, pe Piturca (pt ca asa a vrut HAGI, care a jucat cu Unagaria pe care oricum ii bateam, dar in Portugalia cand echipa juca in 10 cine stie pe unde era), iar cand rateaza o calificare, ii dubleaza contractul antrenorului care a reusit aceasta contra-performanta.
E normal ca presa sa scrie, dar noi traim intr-o tara in care daca cineva face ce e platit sa faca, se considera a fi un eveniment, un lucru extraordinar pentru care e laudat de toata natiunea.
Hai sa nu ii mai bagam in seama, sa ii ignoram.(parerea mea)

cristian  •  10 septembrie 2006, 18:12

pentru prima data imi place ce ati scris. in sfarsit presa nu mai sustine orice. si gsp si prosportu critica pe mircea sandu dar apoi lasau balta. toti au criticat pe popescu pentru vai de mine asa zisa campanie de imagine prea cu fitze1 a pierdut dar vb dvs a iesit cu fruntea sus. le va veni la toti randul la un moment dat si lu prunea si lupescu…a fost contra lu mircea sandu si acum e aliatu lui…functiile nu sunt vesnice…

sirnorbi  •  11 septembrie 2006, 3:52

domnule tolontan a fost bine cand mult respectatul domnu lupescu nu a platit impozitul la stat in cazul lui bratu?s-a dus dp aia cu milionul de dolari si a platit,dar nu era cam tarziu.sunt fericit ca nu a ajuns popescu presedintele federatiei deoarece este hoti mai mare decat sandu.e trist dar asa este.