Dogan o pierde pe Teo?

Destinatia lui Teo s-ar putea sa fie alta decit cea anticipata initial. Plecata din ProTV, vedeta a fost in tratative aproape finalizate cu trustul Dogan din Turcia, dar in ultimele zile Teo a avansat discutiile cu Romantica, post care in Romania are un parteneriat cu Realitatea TV. Teo ar urma sa fie manager al canalului si principala vedeta.

marți, 12 septembrie 2006, 1:30

Destinatia lui Teo s-ar putea sa fie alta decit cea anticipata initial. Plecata din ProTV, vedeta a fost in tratative aproape finalizate cu trustul Dogan din Turcia, dar in ultimele zile Teo a avansat discutiile cu Romantica, post care in Romania are un parteneriat cu Realitatea TV. Teo ar urma sa fie manager al canalului si principala vedeta.


Comentarii (14)Adaugă comentariu

Cosmin Bulancea  •  12 septembrie 2006, 13:48

E interesanta aceasta migrare a fortei de munca pe piata audio-vizualului .
Mai observ ceva , chiar daca au renuntat la multe vedete si au redus cheltuielile semnificativ , Protv-ul tot a ramas cam lider de piata , iar celelalte televiziuni oricat ar cheltui , nu pot trece de o anumita bariera .
E o chestie interesanta . Poate ca romanul e traditionalist de felul lui . S-a invatat cu TVR , Protv si Antena 1 , cu ele continua

Teo e un nume in „industrie” si se mizeaza pe cresterea audientei atragand o „vedeta” . Merge pina la un punct .

Parerea mea e ca nu mai este loc de alte posturi TV mai ales daca sunt generaliste

Hai Romania!  •  12 septembrie 2006, 14:01

Asa s-a intamplat si cand a plecat Calinescu la Tele7ABC (parca asa se numea postul). Nu prea a reusit sa faca nimic spectaculos acolo…

dragomir dan  •  12 septembrie 2006, 14:42

Ar fi un pariu riscant pentru Teo. Daca nu are o sustinere puternica, financiar si logistic, nu va reusi decit in cazul in care vine cu proiecte inedite. Nu cunosc motivele pentru care a parasit Pro TV-ul dar banuiesc ca aceasta oferta reprezinta o provocare pentru ea.Sper sa faca o treaba de calitate, nu sint un fan dar orice lucru bun e binevenit.

kristian  •  12 septembrie 2006, 21:58

Romantica e prea mic pentru Teo. Daca in cazul celor de la Dogan se anunta o puternica promovare aici ar fi mult mai greu. Pentru ca ea ar trebui sa aduca postului majoritatea audientei.
Cred ca sa fie numita manager ar fi o greseala. Nu-i cunosc talentele dar cred ca ar trebui sa ramana la ceea ce a facut excelent pana acum.
Pentru Cosmin: ProTV traieste de pe urma trecutului. Asta e clar. Ei nu mai au nevoie sa organizeze mega-evenimente, sa aduca vedete sa difuzeze super-filme. Pentru ca au facut asta cu ceva timp in urma si au atras un public care le-a ramas fidel. Cand alt post le va ataca serios statutul de lider probabil se vor mai stradui un pic. Momentan nu au de ce.

MEDIA: Teo la ROMANTICA??? at 69% media…  •  13 septembrie 2006, 10:45

[…] din surse credibile teo este in discutii cu Romantica pentru pozitia de General Manager si superstar al postului. Oare va face un punct de rating??? cea mai mare gresala ar fi sa isi puna o emisiune de 3 ore zilnic in prime time. […]

Dragos Roua  •  13 septembrie 2006, 11:13

Poate ca Teo s-a plcitisit? Meseria de vedeta te consuma foarte mult, si de la un punct incolo poate tot ce vrei e sa te linistesti un pic. Romantica vs Dogan e un fel de Cismigiu vs Disneyland. In Cismigiu te poti relaxa, nu e asa de spectaculos, dar macar nu mai obosesti asa cum obosesti in Disneyland. Iar acceptarea unei pozitii de management cam intareste aceasta posibila explicatie. Sa nu uitam ca si Tatulici a fost la un moment dat „mai lat decat sticla” de cate aparitii avea pe tv, si, aproape fara sa-si dea nimeni seama, s-a retras intr-un placut dolce farniente…

VADER  •  13 septembrie 2006, 14:54

bey Cataline….tu alta treaba nu ai decat sa ne dai vesti despre Teo???? te-ai plictisit sau ce????

cristi’  •  13 septembrie 2006, 15:20

who’s teo?

Povestiri din tara Dragos Roua – Reality bits  •  13 septembrie 2006, 15:34

[…] Cica Teo s-ar duce manager la Romantica… Bravo ei, parerea mea. […]

Alexandru  •  13 septembrie 2006, 16:22

care este legatura dintre Teo si sport? 🙂

Fr3cky  •  13 septembrie 2006, 17:42

Legatura Teo & SPORT -> Atletism: Nu vezi ca fuge de la o televiziune la alta? De la o functie la alta?

Andrei  •  13 septembrie 2006, 19:21

Chiar asa, bre nea Tolontane! Who the beep is Teo si ce ne beep grija pe noi?

claudiu_  •  13 septembrie 2006, 20:54

@ratatii care nu inteleg ce inseamna un blog . Tolontan poate sa aleaga orice tema vrea el ,din orice domeniu , nu doar din sport . Asa ca daca nu ti convine , nu comentezi ca de ce a aparut asta si nu alta . Obositilor . Trageti un pui de somn si reveniti va.

Andrei  •  13 septembrie 2006, 21:26

Claudiule, daca simtul umorului se masura in fire de par tu erai Pieruluigi Colina. Chill, atacatule!