Patriciu trateaza cu un director de la Ringier

Dinu Patriciu intentioneaza sa relanseze „Adevarul”. Favorit pentru postul de publisher este unul dintre directorii executivi Ringier. Cunoscut ca un pasionat al comprimarii costurilor si apreciat o buna perioada de catre elvetieni pentru calitatile de mina forte, el a intrat in ultima vreme in dizgratie, o reorganizare a Ringier lasindu-l recent fara unul dintre ziarele pe care le conducea. Negocierile cu Patriciu sint avansate, dar nu incheiate. Patronul Rompetrol e tentat sa insiste si pentru ca directorul ofertat este unul dintre cei mai buni oameni de pe piata pe difuzarea de presa scrisa.

marți, 12 septembrie 2006, 12:56

Dinu Patriciu intentioneaza sa relanseze „Adevarul”. Favorit pentru postul de publisher este unul dintre directorii executivi Ringier. Cunoscut ca un pasionat al comprimarii costurilor si apreciat o buna perioada de catre elvetieni pentru calitatile de mina forte, el a intrat in ultima vreme in dizgratie, o reorganizare a Ringier lasindu-l recent fara unul dintre ziarele pe care le conducea. Negocierile cu Patriciu sint avansate, dar nu incheiate. Patronul Rompetrol e tentat sa insiste si pentru ca directorul ofertat este unul dintre cei mai buni oameni de pe piata pe difuzarea de presa scrisa.


Comentarii (11)Adaugă comentariu

Hai Romania!  •  12 septembrie 2006, 13:06

O.K. Catalin,

Dar asta este un blog, nu un site de stiri. Ar trebui sa citim aici parerea ta… Din simplul motiv ca noi care suntem putin departe de lumea asta nu prea intelegem exact stirea pe care tocmai ai publicat-o…

Milka  •  12 septembrie 2006, 13:07

Doua observatii:
1. Ai intarziat putin cu informatia asta. A aparut acum cateva zile pe alte bloguri.
2. Dar ce complimente la adresa lui Corneteanu!!!

agar  •  12 septembrie 2006, 13:16

Iti multumim foarte mult pentru informatie.
Ai uitat sa precizezi ca astazi, in Bucuresti, vor fi 25 de grade si ca pe soseaua Pantelimon au fost instalate doua radare.

Cosmin Bulancea  •  12 septembrie 2006, 13:28

Lumea de pe aici nu stie de Patriciu , Adevarul si de altii .Lumea e interesata doar daca se vorbeste de Jiji , Borcea , blat , arbitrii , Serea , balaj , penescu , furt , hotie , copos , Vama etc + samd

Pentru neinitiati am sa reformulez eu stirea lui Catalin Tolontan :

Patriciu are o echipa care e pe la jumate clasamentului asa ca a decis sa achizitioneze jucatori noi . A pus ochii pe o valoare a campionatului si poarta negocieri intense . Nu s-au finalizat inca , iar Patriciu e dispus sa liciteze . Prin targ se zvoneste ca vrea sa traga la titlu si are in plan si alte achizitii .

Cătălin Tolontan  •  12 septembrie 2006, 13:35

Milka: N-am stiut, scuze, as fi citat cu placere blogurile. Nu sint complimente, sint constatari. Pur si simplu are o cota, o istorie, in care se imbina succesele si insuccesele, ca la noi toti. Plus ca, la penuria de lideri de business in presa, pentru „Adevarul” ar fi o achizitie importanta.

Cătălin Tolontan  •  12 septembrie 2006, 13:46

Acum am descoperit ca primul a dat stirea colegul meu Gusti Roman, pe blogul sau. De acum inainte voi avea grija ce vorbesc cu el. Dupa cum altii vor avea grija, probabil, ce vorbesc cu mine)))::: Imi e dator o exclusivitate!

Gusti Roman  •  12 septembrie 2006, 13:59

🙂

rage  •  12 septembrie 2006, 13:59

io tin cu patriciu

rage  •  12 septembrie 2006, 14:00

este un om corect

rage  •  12 septembrie 2006, 14:02

Domnule Tolontan ce parere aveti despre aparitia deflatiei ?

Cosmin  •  13 septembrie 2006, 9:59

se pare ca nimeni nu e prea interesat de insight-urile din presa… eu sunt 🙂 keep them coming