Un articol din Dilema Veche despre blog

Dilema Veche mi-a solicitat un articol despre ce-mi place si ce nu-mi place la Romania. Am scris articolul http://www.dilemaveche.ro/index.php?nr=136&cmd=articol&id=3583

vineri, 15 septembrie 2006, 12:30

Dilema Veche mi-a solicitat un articol despre ce-mi place si ce nu-mi place la Romania. Am scris articolul http://www.dilemaveche.ro/index.php?nr=136&cmd=articol&id=3583

care este inspirat in buna masura din comunicarea cu voi pe blog.


Comentarii (7)Adaugă comentariu

Alexandru  •  15 septembrie 2006, 12:44

Acum iar o sa fiti criticat ca aveti ceva impotriva Rapidului. Chiar daca „Stelişti contra dinamovişti, bătrîni versus tineri, graşi contra slabi” a fost un exemplu o sa fiti privit ca un anti-rapidist. Din pacate aveti soarta comentatorilor romani. Gradinescu, Baleanu, Enachescu, Mocanu sunt acuzati ca sunt stelisti, dinamovisti, rapidisti.

dragomir dan  •  15 septembrie 2006, 13:12

Corect. Subcultura si violenta, promovate din pacate din plin de mass media, au facut din indivizi dubiosi modele pentru cei care vad ca ai succes daca esti „jmecher”. Cred ca majoritatea celor care injura pe bloguri sint la virsta cautarilor.Cred…iar faptul ca te poti ascunde dupa un nick iti da curajul de a spune ce vrei, despre ce vrei, cui vrei. N-ar strica sa faceti un sondaj, sa vedeti cam ce categorii, de virsta si de ocupatii, intra pe bloguri.

Cosmin Bulancea  •  15 septembrie 2006, 19:30

Blogul sau forumul e o radiografiei a societatii . Intra si scriu diversi indivizi , cu o educatie diferita , cu un intelect diferit …
Deseori nu mai este un dialog , o lupta de argumente si totul se rezuma la cine injura mai tare .
O fi si asta societatea in care traim . Avem opinii ferme , dar nu stim sa le argumentam .
Viitorul suna bine ! Oare ?

Alexa  •  15 septembrie 2006, 23:02

Cum articolul nu are autor pe site-ul Dilema veche, m-am tot gindit ca poate de aici vine inspiratia si autorul…

Inteleg legatura dintre ambele parti ale articolului si tema dilemei de saptamina asta dar parca parca legatura dintre ele e fortata sau eu nu ma prind….

Altfel spumos si provocator ca intotdeauna!

Max  •  15 septembrie 2006, 23:07

Am cazut o data la iesirea din Gara de Nord (era o dala prost fixata sau o gaura nu mai tin minte). Nu s-a oprit nimeni din drum sa ma interbe ce fac daca am nevoie de ceva. Dupa ce m-am ridicat a venit si un domn sa ma intrebe daca am nevoie de … de un taxi… era legal, l-am luat insa cursa m-a costat dublu decit de obicei… ca intre frati…. Cum sint cam impiedicata am cazut si in metro la Londra.. au sarit sa ma ajute tot felul de oameni de pe peron,de toate virstele, sexele, marimile si culorile…. era un gest reflex de a fi nice…. mai bine d’astia reci decit marmelada noastra calda….

In rest despre blog numai de bine… din afara e amuzant… dar nu mi-as face blog ca sa fac mai usoara munca alora care vor sa ma injure….

Zolee  •  15 septembrie 2006, 23:13

E bine ca lumea se dezlantuie pe blog:
1. pt ca vedem si noi ce feld e idei si valori pot avea unii oameni… te crucesti dar e amuzant
2. pt ca se defuleaza si sint mai calmi in viata de zi cu zi si nu isi bate nevestele copiii demonstrantii

Oti  •  15 septembrie 2006, 23:30

Ca de obicei, articolul e super (ca mai tot ce scrii)! Cred ca daca nu ajungeai jurnalist tot jurnalist AJUNGEAI! Esti facut pentru asta!
La cat mai multe Tolo si nu uita ca printre toate replicile astea (uneori dure) ai si multzi admiratori, oameni care te savureaza la micul dejun (si nu numai)!