Eroarea lui Corpodean

Dupa ce Gigi Becali a maturat cu el pe jos, Corpodean are o singura replica: „Nu-mi pierd timpul prin tribunale”. Pai atunci sa nu-si mai piarda timpul nici prin fotbal. pentru ca nu e admisibil ca un arbitru sa fie tavalit in asemenea hal, reputatia lui sa fie stilcita la televizor, in ziare, la difuzor si oriunde a mai apucat seful Stelei sa vorbeasca.

vineri, 22 septembrie 2006, 10:41

Dupa ce Gigi Becali a maturat cu el pe jos, Corpodean are o singura replica: „Nu-mi pierd timpul prin tribunale”. Pai atunci sa nu-si mai piarda timpul nici prin fotbal. pentru ca nu e admisibil ca un arbitru sa fie tavalit in asemenea hal, reputatia lui sa fie stilcita la televizor, in ziare, la difuzor si oriunde a mai apucat seful Stelei sa vorbeasca.

Daca ii e frica de Becali, sa se lase! Daca Becali are dreptate, de asemenea sa se lase! Dar daca nimic din ceea ce a spus Becali nu e adevarat, atunci sa-si apere cariera si numele!

Ceea ce se afirma despre Corpodean depaseste, ca nivel de organizare a raului, ceea ce ne imaginam ca microbisti. Daca un conducator de club da bani, printr-un presedinte, unui arbitru in momentul in care investeste in fotbal, sintem in fata unei taxe de protectie. DA, TAXA DE PROTECTIE.

Mafia nu se prescrie. Este practic imposibil sa-ti lipesti credibilitatea dupa ce ai facut asa ceva. Daca n-ai facut, atunci nu poti sta si astepta sa te copleseasca pina la ultimul fir de par suspiciunea publica, acuzatiile, rusinea!


Comentarii (368)Adaugă comentariu

s-ar putea ca Europa sa ne-o dea din nou in bot si atunci neavand unde altundeva sa ne indreptam ochii, ne vom uita la voi. Si la cum se prezinta situatia acum, cu siguranta nu ne va placea ce vedem.  •  23 septembrie 2006, 20:20

trebuie luate niste masuri. De ce nu se intampla nimic cu arbitrajul?

de  •  23 septembrie 2006, 20:32

Voi romani sinteti usor de dus cu presul pentru ca nu sinteti in stare sa vedeti nimic absolut.Cu o bucatica de zahar va duce cine vrea pina in Siberia fara sa stiti ce se intimpla cu voi.De aici si problemele multe si f grele pe care le aveti.Securistii va vor cunduce pe vecie pentru ca au un meci usor cu un adversar incredibil de slab.Ei va spun chiar ce fac insa voua va este tare greu sa puneti cap la cap afirmatiile si actiunile lor.De exemplu stiam de anul trecut ca Dinamo va fi anul acesta campioana, imediat cind in ziar a fost publicata stirea ca in editia viitoare o echipa va intra direct in CL.Voi credeti ca ei ratau pomana de-a ajunge pe degeaba in CL unde sint atitia bani in joc!?La ei sint dosarele plus ca stiu sa-si compromita adversarii prin manipulari care desi sint grosolane totusi datorita faptului ca nu sinteti in stare sa vedeti mai departe de lungul nasului se dovedesc a fi extrem de eficinte.Nu-mi ramine decit sa va felicit pentru performanta de-a fi incredibil de blonzi.

mihai  •  23 septembrie 2006, 20:49

Stelistii ar trebui sa se uite in urma si sa-si aduca aminte cine era langa echipa in vremurile trecute.Dupa parerea mea in fotbalul romanesc, astazi,singura echipa care mai umbla cu aranjamente este steaua,care a fost o echipa comunista si inca mai este.Am vazut meciul cu Steaua si ca fost arbitru divizionar pot spune ca a fost un arbitraj bun,fara inclinarea balantei spre una din echipe.Dar,STEAUA,care asa a fost si este invatata(a se vedea meciurile cu Vasluiul,cu rapidul,cu farul si multe altele)ataca cu un cioban si un golan care nu stiu altceva decat sa fure,bineinteles in arbitraj.Fiti realisti domnilor,ca,in functie de atitudinea noastra putem sa-i aducem pe drumul cel bun pe acesti handicapati ai fotbalului romanesc

unu  •  23 septembrie 2006, 20:52

Poti castiga tricoul echipei favorite sau o pereche de role; fara tragere la sorti: http://www.playandwin.ro/?ref=17127 ….

Manny  •  23 septembrie 2006, 21:36

„Dupa ce Gigi Becali a maturat cu el pe jos, Corpodean are o singura replica: “Nu-mi pierd timpul prin tribunale”. ”

Buna decizie din partea lui Corpodean. Ce rost are sa bage in seama unu care „are bani si e un cioban cu patru clase”?
Meciuri aranjate? Farul de vreo doi ani pune probleme doar lui Dinamo si Rapid, (chiar si invige), iar in meciurile cu Steaua….

Catalin Tolohan – un instigator. Esti ziarist omule, tu nu vrei dacat sa castigi un ban, recunoaste ca interesul tau e sa pui paie pe foc ca sa ai si tu despre ce scrie.
Ciobanul ala are nevoie de atentie si va plateste pe voi sa-l mediatizati si pe el!

tevezbd  •  23 septembrie 2006, 21:37

Sunt de acord cu Stefan – ar trebui sa nu mai scrieti despre fotbal in ziar o perioada de timp.

Cristty  •  23 septembrie 2006, 22:01

Corpodean nu-si bate capu cu toti ciobanii sau cu presa … cel mai destept cedeaza … daca toata presa tine cu stiaua , inclusiv comentatorii de la tv , atunci ce rost are sa mai zica sau sa faca ceva ? cand stiaua ii avantajata de ce nu zice nimeni nimic ? la meciul cu fc arges , unde dupa ce arbitru nu le-a dat un 11 m clar , la un minut dupa faza a dat gol stiaua … la meciu cu rapid , iar se plang cei de la stiaua ca au fost dezavantajati … si dc ? ca nu a dat 11 m la hentu ffff evident a lui goian ? sau ca nu a mai eliminat inca un jucator ? pentru ca nesu merita eliminat , la cum a intrat la jucatorul rapidist … toate astea cand o sa se vada ? si cand o sa se ia masuri ? sau nu conteaza ? si inca ceva … cand apare becali la tv la orice emisiune , ma uit ca si la o emisiune de divertisment , la cate prostii poate debita … anul trecut si acum 2 ani , cand stiaua a castigat vreo 4-5 meciuri cu 1-0 , goluri marcate din 11 m inventate de arbitri iar nu s-a comentat prea mult … 2 exemple … cu gloria bistrita , cand un jucator de la stiaua a fost faultat la 2 m de careul de 16 m si arbitru a dat 11 m … dupa aia cu CFR , cand ciobanel nicolita da cu stangu in dreptu aluneca si cade jos , fara sa fie lovit sau macar atins de jucatorul de la CFR , si totusi primeste 11 m … asa ca lasa-ti-l pe jiji cu oile lui … si sa nu se mai ia aiurea de arbitri … CIUDA E MARE , EXTREM DE MARE

maradona  •  23 septembrie 2006, 22:07

Domnule Tolontan stiti ce face subalternul dumneavoastra Daniel Scorpie pe forumul unui site de pariuri?
Va spun eu:Daniel Scorpie care isi scrie predictiile pe un site de pariuri sportive isi sterge predictiile gresite. Astfel el are acum 100% corecte dar e o minciuna. Probabil in viitor ni se va prezenta ca un guru al pariurilor dar el este varza. Pentru ca am sesizat acest lucru mi s-a interzis accesul pe acel forum.
Rusine GSP!!!
Daca ne tratati ca pe niste prosti cu situri gen betmania si cu mincini asa o sa va tratam si noi. De azi inainte nu voi mai cumpara GSP.

EL TIGRE  •  23 septembrie 2006, 23:10

CIOBANILOR NU MAI STRIGATI HOTII CE ATI FACUT CU BISTRITA POMANAGIILOR

anti  •  23 septembrie 2006, 23:15

MAFIA IN ACTIUNE : Steaua-Vaslui 2-1

Centralul a arbitrat ca un „bun roman” …

Primul gol marcat de Steaua ….din penalty …penalty inventat de arbitru ….

I-a scutit pe Lovin , P. Marin , Optita de cartonasul ROSU …

===================

speram sa vedem un articol si despre aceasta HOTIE care a avut loc la partida Steaua-Gloria

Buridan  •  23 septembrie 2006, 23:49

fii sincer coane cataline
minunata echipa
a fost furata iar
ce zici, dupa parerea dumitale, sincera si obiectiva
a fost penalty sau nu?
spune pe bune

Buridan  •  23 septembrie 2006, 23:50

insist

Buridan  •  23 septembrie 2006, 23:50

aloooooooooooooooooooooooo?

Buridan  •  23 septembrie 2006, 23:51

te culcashi?

Buridan  •  23 septembrie 2006, 23:51

steaua!

Buridan  •  23 septembrie 2006, 23:52

va fura diavolu, parerea mea

Nicse  •  24 septembrie 2006, 0:00

D-le Tolontan, nu sunt nici pe departe un admirator al lui Corpodean, dar in general cand acuzi pe cineva produci dovezi in sensul demonstrarii vinovatiei acelei persoane. Deci „distinsul” gg becali ar trebui sa vina cu acele dovezi si Corpodean ar disparea definitiv de pe scena fotbalului. De ce nu le aduce? Sunt 2 posibilitati: 1. nu le are 2. le are si nu le foloseste pentru a-l putea santaja intr-o alta ocazie. In ce scop? in favoarea stelei, bineinteles. Si atunci unde este dreptatea „onorabilului” ? De ce organele de drept nu s-au autosesizat de posibilitatea de autodenunt a d-lui gg ? Daca ne-am obisnuit ca domnia lui vorbeste in dodii rezulta ca punem sub semnul indoielii tot ceea ce ii iese din gura…
Faceti ceva pentru fairplay-ul din sport. Dupa parerea mea este la fel de grav sa lovesti un adversar cat si sa simulezi ca ai fost lovit, incercand prin INSELACIUNE sa obtii un avantaj. Eu as propune sa se dea direct ROSU pentru orice incercare de frauda, la fel ca pentru orice INCERCARE de lovire bestiala a adversarului. Din pacate postura de provocator e greu de demonstrat…
Daca vreti sa faceti ceva pentru arbitrajul romanesc, mergeti la meciurile din diviziile inferioare si monitorizati arbitrii, dar cinstit, nu cum fac unii din colegii dumneavoastra care fie sunt „atentionati” cum sa scrie, fie au prea mult spirit local… Acolo se pot cerne valorile astfel incat sa ajunga in esaloanele superioare numai arbitrii valorosi si cinstiti. Scrieti despre cancerul fotbalului romanesc, presedintii de cluburi care incearca mituirea arbitrilor chiar si atunci cand nu este nevoie, sub rezerva ca poate va fi nevoie candva…(vezi supozitia de mai devreme privitoare la g.g.). Este adevarat ca asta nu va aduce nici un profit ziarului dvs. dar presupun ca urmariti binele fotbalului romanesc indiferent de eforturi.
Va propun sa monitorizati si comentariile jocurilor pe la diferite posturi TV si sa realizati o cronica a carcotasilor pe seama greselilor flagrante care se fac in principal din necunoasterea regulamentului jocului de fotbal si in secundar din partizanatul pentru una din echipe. Acesti „microbi” sunt in stare sa suceasca mintile a mii de telespectatori cu aberatiile pe care le sustin.(oare prin ce relatii au ajuns acolo ?, ar fi interesanta o lista cu rudele si pilele acestora…). Daca n-o sa primesc destule injuraturi o sa mai incerc si alte comentarii.

george becali  •  24 septembrie 2006, 0:48

sant stelist si mi-e rusine de meciul asta cu bistrita nu vreau sa fie steaua avantajata dar nici dezavantajata de ce nu se da sactiuni si amenzi dure la arbitri care cresesc des doar in foavoarea unei echipe .astazi steaua nu merita sa ia punct daia nu se face perfomanta