Coperta inedita a revistei Tango

Numarul de octombrie al revistei feminine Tango a reusit o premiera in presa din Romania: prima coperta hologramata integral. In functie de unghiul sub care este privita revista, Buzdugan si Jojo fac schimb de locuri cu un set pe parfumuri Bvlgari Homme si Pour Femme).  

miercuri, 4 octombrie 2006, 12:06

Numarul de octombrie al revistei feminine Tango a reusit o premiera in presa din Romania: prima coperta hologramata integral. In functie de unghiul sub care este privita revista, Buzdugan si Jojo fac schimb de locuri cu un set pe parfumuri Bvlgari Homme si Pour Femme).  

E o forma inedida de imbinare a interesului editorial cu cel comercial. Revista condusa de Alice Nastase, care are un editorial memorabil despre relatia parinti – copii, a izbutit o inovatie de zile mari!


Comentarii (8)Adaugă comentariu

Alex  •  4 octombrie 2006, 14:02

sa vedem daca si numarul urmator va avea o coperta asemanatoare…tind sa cred ca nu

Subiectiv  •  4 octombrie 2006, 14:04

probabil ca o fi foarte misto coperta, dar numai pentru cei interesati. ma rog, interesate ar fi cuvintul, pentru ca nu stiu in ce masura cumpara barbatii revista in cauza. in fine, nu asta voiam sa comentez, ci mai degraba: reclama asta se face de bunavoie sau e obligatie de partid? :p. nu de alta, da’ pare-mi-se ca nu e prima oara cind vad insemnare despre alta publicatie din trustul intact si, avind vagi idei despre voiculescu, nici nu te-ai mai mira daca politica partidului cere promovare reciproca. parerea mea!
noh, pe bune, e reclama la cerere sau e reclama pentru ca, din intimplare, chiar merita? la coperta si la editorial ma refer, nu si la restul continutului revistei.

Cătălin Tolontan  •  4 octombrie 2006, 14:10

Alex: O astfel de coperta este una speciala. Ca idee, costuri… Tocmai in raritatea ei sat senzatia de forta. Nici eu nu cred ca urmatorul numar va avea acelasi gen de coperta.

dragomir dan  •  4 octombrie 2006, 14:15

Ok…orice marfa vandabila trebuie sa aiba un ambalaj atractiv dar ma indoiesc ca aceasta revista , continutul ei, merita efortul cu pricina. Ca si realizare e un fapt de apreciat dar se putea gasi un alt beneficiar.

RomaniaFootball  •  4 octombrie 2006, 14:32

I like Alice Nastase style!

RomaniaFootball  •  4 octombrie 2006, 14:36

pt catalin: l-ai scris cam in viteza articolul, corecteaza un pic, nu c-ar conta prea mult (inedida)

Irina  •  4 octombrie 2006, 15:38

Nu-mi place coperta. Vinde parfumul, nu editorialul. Ma rog, pentru unele s-ar putea ca asta sa fie mai interesant. Ca inovatie, ok, este ceva absolut interesant, dar pana la urma, nimic mai mult decat a vinde destept reclama pe coperta 1. Meritul apartine lui Bvlgari, nu lui Tango. Si, ca si cum nu ar fi fost de ajuns, mai sunt si la interior 4 pagini in legatura cu Bvlgari. Din nou, sunt indulgenta fata de doua dintre ele (paginile de la lansarea parfumului), dar chiar mai erau necesare inca doua pagini cu marketing managerul de la Everet?! Cred ca nu!

Alexa  •  6 octombrie 2006, 1:02

Am citit acum editorialul si mi se pare memorabil doar pt faptul ca autoarea recunoaste un comportament descalificabil si niste idei retrograde si infantile despre cuplu si decizia de a face un copil.

In locul sotului ei as fi divortat doar pt minciuna cu pilulele. Un lucru atit de important facut pe la spate e o dovada de lipsa de onestitate, plaseaza relatia de cuplu intr-un spatiu al falsitatii, al fatarniciei, rupe pentru totdeauna ‘vraja’ si schimba definitiv substanta relatiei.

Iar ideea ca poti prelungi o dragoste, or relatie, o casnicie facind copii dovedeste doar infantilism; insa din pacate e o idee raspundita in Romania dar poate nu e ceva de laudat, nu e ceva de recomandat cum pare sa sugereze editorialul…

In final, sigurul lucru bun care mi-a venit in cap citind editorialul din Tango (si revista ingeneral) a fost ca se pare ca se clarifica din ce in ce mai clar diferentele dintre o mentalitate conservatoare inapoiata si una social-liberala progresista atit in presa cotidiana generalista cit si in cea pentru femei…