Piţurcă şi Olăroiu

Piţurcă şi Olăroiu se înfruntă de la distanţă. Mobilul a fost deconspirat de ceva vreme de Fraţii Grimm. Oglindă, oglinjoară, cine este Cel-Mai-Bun-Antrenor-Din-Ţară?

miercuri, 4 octombrie 2006, 6:43

Piţurcă şi Olăroiu se înfruntă de la distanţă. Mobilul a fost deconspirat de ceva vreme de Fraţii Grimm. Oglindă, oglinjoară, cine este Cel-Mai-Bun-Antrenor-Din-Ţară?

Între ei, rivalitatea se exercită prin intermediari. Şi cu cît pricina e mai mică, cu atît este mai mare orgoliul care se simte fierbînd după cortină. Ultimul exemplu: Ovidiu Petre. Secţionerul l-a convocat, antrenorul de la club zice că nu trebuia. S-a întors lumea cu fundu-n sus!

De fapt, ce-i roade? Piţurcă e supărat pentru că Olăroiu a reuşit la Steaua ceea ce el explicase, foarte convingător, că e imposibil, iar Olăroiu simte că va putea ajunge cîndva la „naţională”. Amîndoi sînt flegmatici, amîndoi dau senzaţia că nu l-ar concura niciodată pe Bruce Willis în cursa de salvare a lumii. În fond, amîndoi au o vanitate uriaşă, ceea ce nu-i neapărat rău pentru un profesionist. Ar opri meteoritul, ar califica echipa, ar forma fotbalişti, ar cîştiga campionatul, ar dovedi că sînt buni, orice se poate înregistra în statistici sau în memoria oamenilor. Cu o singură condiţie: să nu fie vreodată puşi să lucreze în aceeaşi echipă. Pentru că nu se suportă.


Comentarii (125)Adaugă comentariu

m1utu  •  5 octombrie 2006, 9:38

TOLO, ieftin ca de obicei…articolas de 10 randuri plin de sageti si sagetutze…mai iscam o vrajba mica…;)…ce ma intereseaza pe mine ca oli si piti se dusmanesc?…chiar asha s-au epuizat toate subiectele?…au ramas barfele mai TOLO?

senna  •  5 octombrie 2006, 9:39

buna ziua
pentru prima oara scriu un mesaj la adresa dumneavoastra. va rog faceti in asa fel incat sa ne risipiti indoielile in legatura cu concursul “eurogool” lansat de dumneavoastra. azi dimineata am citit un mesaj de pe prosport si ii dau dreptate acelui om pana la proba contrarie. cum e posibil ca in ultimele doua saptamani sa am incercuite patru numere pana miercuri si sa nu reusesc sa nu bifez al cincilea numar ? nu-i vorba de naivitate din partea mea, pur si simplu mi s-au deschis anumite sertare ale memoriei si am constientizat un lucru: cam ne credeti de prosti. sfatul meu : nu mai lansati concursurile astea deoarece va veti pierde publicul tinta. din 2 iulie 1997, cu mici scapari, am citit din scoarta in scoarta ziarele dumneavoastea (Prosport si Gazeta Sporturilor). din pacate, doi din prietenii mei, informaticieni, mi-au confirmat manevra dumneavoastra.
D-le Tolontan, aici nu-i vorba de disperarea de a castiga un anumit joc lansat de dumneavoastra, ci de un cuvant care poate parea idilic pentru Romania, anume CREDIBILITATEA, dar consider ca, inca, nu v-ati pierdut etica jurnalistica.
Ma refer la dumneavoastra dintr-un singur motiv. Ovidiu Ioanitoaia, prin articolele sale se dovedeste un ziarist impaciuitor, in sensul ca critica dar lasa loc si de buna ziua. De ce nu va retrageti, domnule Ioanitoaia ? Sunteti depasit de situatie.
La revedere

Xulescu  •  5 octombrie 2006, 9:43

vocea americii, cred ca e cazul sa mergem la culcare ca s-au trezit „cave-man-ii” shi-au inceput sa vomite pe blog. Pacat ca foloseste ca nick numele unui mare basist (desi nu cred ca stie).

maurice  •  5 octombrie 2006, 9:44

cei doi antrenori sunt cunoscuti si apreciati – fie ca ne place sau nu – sunt perceputi diferit de iubitorii fotbalului din Romania. Piturca este antrenorul care afisaza aroganta, mult prea orgolios cateodata (vezi cazurile Lobont, Radoi, chiar si Hagi), despre care se spune ca nu este adeptul tehnicii moderne la antrenamente s.a.m.d. Oli este oarecum opusul sau, un antrenor iubit de suporteri, parerea mea ca si de presa, un tehnician care stia si numarul de pasi pe care-l face Jhuninio cand executa o lovitura libera si care stie sa declare si mai ales cum s-o faca. Diferenta dintre cei doi, se poate face si prin prisma rezultatelor, dar in ceea ce priveste Steaua, nu trebuie uitat ca alaturi de Zenga si mai ales Protasov, Piturca a contribuit totusi la ascensiunea stelei din acesti ultimi ani.
Piturca trebuie sa aiba grija acum mai mult de rezultatele echipei natoinale pentru ca – nu-i asa?- o eventuala necalificare ar distorsiona si mai tare imaginea sa de antrenor. Un antrenor destul de norocos dar…fara un palmares de invidiat.

MeAgain  •  5 octombrie 2006, 10:03

OLAROIU…un nume care imi da fiori…cel mai prost antrenor in viata…dovada…meciul cu Middlesborough…cea mai proasta tactica posibila…acelasi scenariu care se petrecuse cu 2-3 saptamani inainte dar cu Basel in rolul umilitei…si el nu si-a dat seama…

a_man_ro  •  5 octombrie 2006, 10:36

offtopic

Domnul redactor sef al GSP ce parere aveti de articolul din prosport cu privire la concursul Eurogool? Cred ca cititorii dumneavoastra fideli si nu numai merita un raspuns la aceasta intrebare dar mai ales merita o explicatie in ceea ce priveste modul de alegere al numerelor.
Din pacate daca se dovedeste ca acest concurs a fost masluit veti avea foarte mult de pierdut, nu cred ca trebuie sa va spun eu asta. Totusi un raspuns concret si asumarea acestei eventuale greseli poate reduce daunele.(greseala recunoscuta e pe jumatate iertata)
Va multumesc
Andrei Duma

Raspuns lui Codrinel  •  5 octombrie 2006, 10:38

Codrinel fii frate cu picioarele pe pamant Steaua nu se califica din grupa asta ….poate merge in uefa si shevcenko a plecat in 2001 de la dinamo kiew si anu trecut nu au fost in C L …sa se bata cu barcelona !

Marius  •  5 octombrie 2006, 10:38

Piturca nu poate fi comparat cu Olaroiu si nici invers. Este o diferenta de mentalitate si de virsta. Olaroiu are meciuri saptaminal iar Piturca o data la 2-3 luni si nici atunci nu convoaca cei mai in forma jucatori. Ex Ovidiu Petre care nu joaca nimic. Nationala Romaniei va fi cu adevarat o echipa excelenta cind din ea vor disparea nume precum MUTU, CONTRA si LOBONT care deja a facut pasi. Acesti 3 jucatori strica tot. Ce MUTU in sus si in jos are tara asta jucatori mai de valoare decit Mutu. Este inadmisibil sa nu il convoci la lot pe Ganea care este in forma, ma mir ca la convocat pe Niculescu. Piturca este un antrenor slab dar nu stiu cine mai poate antrena echipa nationala. El se roaga sa bata Olanda cind un egal intre Olanda si Bulgaria si o victorie a noastra cu Belarus, ceea ce mi se pare normal si daca ai juca in teren cu o echipa formata din echipele clasate pe locurile 3-10 , ar insemna mult. In final HAI ROMANIA si FORTZA STEAUA.
PS. Fac un apel la FRF si la CCA si la LIGA sa nu mai furati STEAUA. LA aceasta ora a adus cele mai multe performante fotbalului romanesc. NU ami faceti experimente ca veti da gres!!!

grasu 76  •  5 octombrie 2006, 10:58

OFF TOPIC
@ anti:
Parerea mea este ca nu trebuiau luate decizia ca cele 3 echipe bucurestene sa joace fara spectatori. Asta imi aminteste de perioada stagiului militar cand daca gresea unu, toti suportam conseciintele. Dar mentalitatea bolsevica, stalinista si comunista a Nasului si a lui Corleone se simte din plin in fotbalul romanesc. Dupa ce ca interzic bennerele pe stadioane, atentand grav la libertatea de exprimare, mai si doresc fotbal fara spectatori, probabil pt a putea merge numai ei pe staidon fara a fi injurati.

Solutia cea mai CORECTA ar fi fost sa intocmeasca procese verbale scandalagiilor si se le interzica acestora accesul pe stadion, nu sa-i priveze pe ceilalti de posibilitatea de a-si incuraja echipa pe stadion. Dar si aici este o problema: inafara de faptul ca a reactionat violent, Jandarmeria a facut vreo arestare? Nu cred. Ceea ce inseamna ca nu exista probe, deci nici sanctiunile nu stau in picioare.

In ceea ce priveste clubul Dinamo, si el se face vinovat. De ce la meciul Steaua-Rapid nu s-a produs nuciun astfel de incident, iar la Dinamo, care a fost gazda in numai 10 zile, au fost doua astfel de manifestari violente????Nu este oare si vina organizatoriilor???

Parerea mea este ca suporterii violenti ar trebui obligati sa nu mai vina la stadion, si eventual sa urmareasca meciul de la sectia de politie, iar numai in acest mod violenta de pe stadioane va disparea. Dar pt asta ar fi nevoie ca si Politia si Jandarmeria sa gandeaqsca, nu sa-si foloseasca singurul neuron din dotare apeland la forta .

In rest, toate cele bune!!!

sile  •  5 octombrie 2006, 11:08

piturca are o superstitie de care ne am saturat:la fiecare meci al nationalei convoaca cateva „trompete” in lokul unor jucatori in forma,shi ce e insuportabil la acest lucru e faptul ca baga „trompetele ” titulari in echipa shi ne face pe noi suporterii nationale sa ne sturam de aceste superstitii,la fel ca cele gen „iarba netunsa ca asha am batut cehia”. NE AM SATURAT DE PITURCA!!! SA VINA OLAROIU LA NATIONALA,SAU R.LUCESCU ,OAMENI PROFESIONISHTI,OAMENI CU REZULTATE,OAMENI CARE PUN IN ECHIPA DE START CEI MAI IN FORMA JUCATORI AI LOR,OAMENI CARE SHTIU SA ASHEZE O ECHIPA IN TEREN,OAMENI CARE AU SUPERSTITIILE LOR DAR NU PUPA IKOANEIN DISPERARE SI NU VOR IARBA PANA LA GENUNCHI DIN SUPERSTITIE,IN KONKLUZIE VREM PROFESIONISHTI NU AMATORI CA „TURKA” ASTA!!!!!!!!!!!!!

Alex  •  5 octombrie 2006, 11:26

Nu stiu de ce sa face atata tam-tam….de fapt e un delicios subiect de presa. Am vazut si eu ce a declarat Olaroiu vis-a-vis de Ovidiu Petre si nu mi se pare ca a fost un atac la adresa lui Piturca. Si de ce nu se spune ca Olaroiu a raspuns de fapt intrebarii unui ziarist?

Alex  •  5 octombrie 2006, 11:29

Un antrenor bun la o echipa de club nu este neaparat un antrenor bun pentru o reprezentativa, conditiile sunt cu totul altele. Eu as vrea un antrenor strain, in felul asta ar fi evitate toate preferintele mai ciudate ale selectionerilor autohtoni, selectia s-ar face doar pe jocul de moment al candidatilor.

sile  •  5 octombrie 2006, 11:38

un antrenor profesionist e profesionist fie ca e la un club sau la nationala,veziti tu de treaba….

marcel  •  5 octombrie 2006, 11:41

N-are treaba ca sunt stelist, dar Oli s-a remarcat prin reactia la convocarea lui Ov.Petre din turma tehnicienilor din Liga. Altul ar fi tacut fericit. Totusi, cred ca Oli se teme mai tare sa nu se accidenteze la lot, cum a patit-o cu alti stelisti. Despre comparatii intre cei doi, stelistul are teorie, chiar daca uneori materialul sufera. Pitzi e mai avantajos are de unde alege material pentru nationala, dar nu stie asta sa faca, iar de teorie…

Alex  •  5 octombrie 2006, 11:45

Ce intelegi tu prin antrenor profesionist? Daca e bun e profesionist sau ce?

sile  •  5 octombrie 2006, 12:07

a nu lua nimik personal shi a face lotul astfel inkat romania sa cashtige meciul respectiv chiar daca nu ti place de fata unui jucator ,daca jucatorul respectiv poate ajuta echipa cu 0,0001 mai mult decat altul pe acelashi post….asta e una din responsabilitatile unui profes.

the templar  •  5 octombrie 2006, 12:08

CE ZICETI DE ASTA DOMNULE REDACTOR-SEF???

Si-a murit iubirea noastra/Floare-albastra,floare-albastra/Totusi…este trist in lume!
Euronumerele din Gazeta Sporturilor,editiile din data de joi,5 octombrie 2006,vineri,6 octombrie 2006 si sambata,7 octombrie2006,din cadrul asa-zisului concurs EuroGoooooool vor fi urmatoarele:61,65,72,73,74,77,80.. am sa va dau diseara un mail, pentru ca lipsesc 2 numere, bineinteles, insa din cele 10 numere care nu vor iesi sigur, am doar 7, respectiv 66,70,71,78,79,81,85…mai sunt 5 numere, respectiv 63,67,84,86,90…dintre acestea 3 se vor adauga la ultimele 7 facand astfel 10 numere ce nu vor iesi iar celelalte 2 vor completa primele 7,ca sa fie 9,cate 3 in fiecare zi…

Cele 9 Euronumere ce vor fi publicate in cadrul ziarului Gazeta Sporturilor, din zilele de joi, 5 octombrie 2006, viner, 6 octombrie 2006 si sambata, 7 octombrie 2006, ce fac parte din asa zisul concurs Eurogoooooool,in pagina numarul 13 a ziarului sunt urmatoarele: 61,65,72,73,74,77,80,86,90…traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul… Jenant,nu?
Ideea e simpla, 5 numere luni, cate 3 in fiecare zi de marti pana sambata, in total 20 de numere… e doar un soft, un program de calculator, mai simplu sau mai complicat, insa ramane doar un software…oricum Gazeta n-avea nevoie de cacealmaua asta penibila, de fapt se iau numai 20 de numere din cele 30 si se fac combinatii, e o pacaleala, in fiecare casuta unul dintre numere va fi din cele 10 pe care calculatorul nu le are in vedere la combinatii, el lucreaza cu combinatii de cate 4 la care se adauga un al cincilea din lista celor 10, care nu ies in timpul saptamanii…oare Pro Sportul stie? Sigur, rezulta un numar de variante, dupa care se multiplica si se fac taloane identice pt toate ziarele scoase pe piata…nu ma astept sa mi se raspunda,in fond si la urma urmei sunteti toti complici…ce vrajeala,pe blog-urile Gazetei,colaborarea cu cititorul,puteti comenta articolul la http://www…adevarul e ca sunteti niste ordinari…in sensul ca acest concurs e o bataie de joc,pacaliti oamenii…in rest.ziarul Gazeta Sporturilor e unul de calitate…cine mai crede in Mos CRACIUN?

Imi pare rau ca ieri am dat mail-uri doar celor de la Gazeta, la vreo 20, le-am luat adresele din ziar,curios ca nici unul dintre ei nu mi-a raspuns…astazi mi-a venit ideea sa trimit e-mail si la Pro Sport, si sa postez la comentariile articolelor, nu stiam adresele, am aplicat acelasi algoritm, cei de la Gazeta aveau prenumele,punct,numele de familie,coada de maimuta,gsp.ro…in loc de gsp am pus Pro Sport…eu cumpar doar Gazeta,n-am cumparat niciodata Pro Sport-ul,nici macar sa fac comparatia,adresa dumneavoastra am luat-o accesand site-ul ziarului,am citit Clasamentul Negativ,in rubrica Opinii…dupa cum spuneam ieri le-am dat celor de la Gazeta euronumerele de vineri si de sambata,asadar daca va dadeam de ieri e-mail-ul,aveati euronumerele din gazeta pe 2 zile,daca ma straduiesc un pic vi le trimit chiar pe 3 zile,joi,vineri si sambata,asa puteti sa le publicat direct in Pro Sport,sa le dati peste nas…oricum,daca ma credeti pe cuvant,cei de la Gazeta au primit mail de la mine saptamina trecuta cu euronumerele de vineri si de sambata…pana una alta,3 din cele 6 numere au iesit …celelalte 3 vor iesi maine…dupa aia mai vorbim…reteta e simpla…mai intai trebuie sa ma credeti ca va spun adevarul, din 30 de euronumere,ei publica in ziar 5 luni,cate 3 de marti pana sambata,in total20,asadar soft-ul folosit face combinatii cu 20 de numere,e un lucru matematic,combinatii de 4 luate cate 4,e o formula matematica,ies un nr. de combinatii,evident inferior numarului de exemplare scoase de Gazeta intr-o zi pe piata…reteta e simpla,repeta acest numar de combinatii tiparind taloane identice,trase la indigo,doar seria de identificare difera…celelalte 10 numere la adauga cate unul la fiecare combinatie de cate 4 si astfel se completeaza fiecare casuta sau poarta cu cele 5 numere…sistemul e simplu…oricum,numerele de maine stiti care sunt celelalte 3,din cele 6 care n-au iesit astazi,respectiv 36,45,51…dupa cum spune mereu Mircea Badea traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul…astept mail dupa ce cumpara maine Gazeta si se uita in pagina 13.

E simplu,isi urmaresc politica editoriala si strategia grupului de interese din care fac parte,anume aceea de a creste tirajul ziarului si de a fi mai puternici decat concurenta,de a fi numarul unu pe piata…pana la urma nu castiga nimeni,tot n-ati inteles?In sensul ,nimeni dintre cititori,existand posibilitatea de a directiona castigurile,acestea raman tot in cadrul grupului de interese…daca se reporteaza sau nu premiile,nu e important pt discutia noastra,reportate sau nu ele raman in buzunarele celor ce administreaza sistemul…nu e vorba de nici un suspans,am pretentii la dumneavoastra,chiar credeti ca la un moment dat il strecoara si pe cel castigator?Cat despre cititor,naivitatea se taxeaza in orice punct al planetei,daca el cumpara in draci,in superdraci,s.a.m.d.,e un alt aspect al problemei ce tine de decizia fiecaruia…ati vazut ca nu exista maine va fi cel castigator,imi pare rau ca nu aveti incredere in ceea ce va spun eu si ziceti ca poate nu le nimeresc…imi faceti impresia ca nu luati in serios discutia noastra,nu realizati ca de fapt nu este vorba de nici o nimereala,e o certitudine…puteti sa alegeti sa ignorati mesajul,sau nu,nu stiu la ce anume va referit cand spuneti il vom studia si vom reactiona la un moment dat,poate dumneavoastra si colegii dumneavoastra,ideea e ca tocmai v-a picat din cer un cadou neasteptat,o arma in mainile trustului de presa Ringier,un atu in lupta cu concurenta,va imaginati ce-ar insemna sa publicati in nr . Pro Sport de miercuri,cele 9 euronumere de joi,vineri si sambata ale Gazetei?Ce lovitura de imagine ati aplica Gazetei demascand jocul murdar pe care aceasta il practica?Ati putea deveni pt o perioada de timp nr. 1 in domeniul ziarelor de sport din Romania,increderea pierduta de cititori se recapata cel mai greu si necesita timp…bineinteles aceasta decizie nu va apartine,ea se ia la cu totul alte nivele de decizie,exista si posibilitatea sa nu puteti face nimic,cei ce hotarasc in cadrul trustului Ringier putand avea un fel de intelegere cu Gazeta,un fel de pact de neagresiune si ar putea lua decizia de a nu interveni in aceasta chestiune…acesta este insa un alt aspect al problemei…oricum eu voi incerca si pe alte planuri,voi apela si la cotidianele centrale,nu numai cele de sport…daca totusi nimeni nu ia atitudine…intr-adevar,cum spunea marele nostru om de cultura,Nicolae Iorga,fiecare popor are conducatorii pe care ii merita…
Cei de la Gazeta s-au prins de chestia asta si sterg sistematic sectiunile de blog legate de concurs. Intai a fost sters TOT blogul concursului (nu poate fi accesat nici in prezent), apoi oamenii s-au mutat pe sectiunea de „sugestii si reclamatii” unde vineri acum au fost puse numerele (vezi atasament) iar astazi toate postarile de acolo au disparut (la gramada, legate sau nu de concurs)….Practica este veche, au facut-o si cand au dat-o in bara cu revista „Campionii” – oamenii scriau reclamatii la greu pana cand a aparut pozitia oficiala a celor de la GSP: „Ne pare rau, din cauza unor probleme de server blogurile din baza de date au disparut”

diego  •  5 octombrie 2006, 12:14

Tolo, chiar si tu poti sa ai zile mai proaste!
este cel mai slab articol al tau pe care eu l-am citit anul acesta.
ai vrut sa spui sa stea meteoritul sau sa stea satelitul? 🙂
Olaroiu chiar ar fi vrut sa-l puna pe picioare pe Ovidiu „genunchi de sticla”, chiar se gindea la interesul lui si al Stelei, nu a vrut sa dea in Piturca. Chiar a fost civilizat, a spus: „sper sa nu fiu inteles gresit, nu vreau deranjez pe cineva!”
Spre deosebire de vaca de „Piturca-care” atunci cind a fost intrebat de Ganea a inceput sa o dea dupa cires ca un las: „ce ma intereseaza pe mine de Ganea”
N-o avea Oli performantele lui Satana, dar macar maninca fotbal pe piine, spre deosebire de blazatul ala care nu vede decit conspiratii, superstitii ,etc!
PS: fara a avea legatura cu subiectul, FRF a mai dat dovada inca o data de incompetenta si lipsa de creier. Cum sa iti pui tu Steaua in cap, cum sa-i invrajbesti pe suporteri, si apoi sa te duci sa joci pe terenul lor?
Pune-i Tolo pe oamenii tai sa se intereseze ce surpriza le pregatesc ultrasii Stelei lui Nasu, Mitica, Piti, etc, cu ocazia acestui meci?!! 🙂

scobutil  •  5 octombrie 2006, 12:28

Olaroiu are ascendent moral in fatza lui Piturca si nu scapa ocazia sa`i arate acest lucru sub o forma sau alta. A avut rezultate cu Steaua, are si acum. Piturca…plateste tribut orgoliului.
Este ca vaca cea grasa si sanatoasa care face cel mai bun lapte dar dintr`o simpla lovitura de copita rastoarna galeata.

Gabi  •  5 octombrie 2006, 12:39

Olaroiu nu la atacat pe Piturca ci ia spus parerea lui cu privire la Ovidiu Petre care cunoaste mai bine potentialul acestuia.Ca de obicei va place sa exagerati si asa creati dispute fara rost in defavoarea fotbalului rominesc.Aceste exagerari miroase a diversiune in domeniu.Din aceste motive si altele ma determina sa nu citesc G.Sporturilor.La fel se face si cu in curajarea asa zisilor suporteri care in loc sa urmareasca desfasurarea meciului distrug scaune,tribune se bat ataca fortele de ordine incacind grav ordinea si linistea publica si prevederile codului penal.Toti acestia inplicati in asemene fapte ar trebui cercetati pentru savirsirea infractiuni de ultraj contrabunurilor moravuri cu in calcarea grava a ordinei si linistei publice, incaierare , ultrj cu violenta in potriva fortelor de ordine,asocierea pentru comiterea de fapte penale si nu intaleg de ce parchetul nu se sesizeaza din oficiu.Iar cei ce incurajaza intrun fel sau altu aceste fapte penale prin orce misloc pot fi trase la raspundere,chiar daca le aproba public,dindule de intales celor implicati actiunile lor sunt legitime.Eu stiam ca mass media contribuie la educarea cetatenilor la mentinerea unui climat de ordine publica sanatos,critica faptele celor certati cu legea.

Razvan  •  5 octombrie 2006, 12:49

ar mai trebui observat ca piturca nu are nici un rezultat major ca antrenor…a format o echipa de pitici care n-a confirmat in europa in timp ce acum se straduie cu alta echipa de pitici sa bata Olanda! Si are jucatori de talie cu gloata! Asta e omul! Cat despre Olaroiu, Steaua si suporterii ei sa nu uite cum au castigat 1 punct la Iasi, cu largul concurs al arbitrului! Daca se respectau regulamentele putea fi si nesu eliminat in minutul 70 la f posibil 1-0 pentru Poli! cum mai jucau atunci finalul de meci si pe cine mai faultau Onofras si Gavatorta? Asa ca sa nu mai faca pe ofensatii ca toti care sustin steaua au mentalitatea lui tatucu stalin, fondatorul moral al clubului – cine nu e cu noi e impotriva si incearca de fiecare data sa dea meciurilor 2 nuante – ori a fost furt- daca arbitrul a facut greseli si contra stelei sau a incercat sa fie corect si a gresit, ori a scapat meciul din mana cand avantajul e clar pentru steaua si atunci suntem sesizati cu 2 faulturi in final de meci care n-ar fi contat daca pana atunci se luau decizii corecte! Asa ca ciocul mic, steaua!

Razvan

Razvan  •  5 octombrie 2006, 12:55

bai codrinel, ce zici tu nu era acum 1 an ci vreo 5, pe langa sheva au mai plecat inca vreo 3 iar echipa de acum – cea ramas e batrana si ce mai e nou e necopt sau incompetent! Asta s-a vazut clar la tv!

BruZli  •  5 octombrie 2006, 13:19

Olaroiu vs. Piturca=neinteresant………………astept Lucescu vs. Jenei….da’ asta nu se va intampla niciodata pt ca ei sunt domni…nu doi mucosi plini de complexe precum subiectele noastre de discutie

alexi mihai  •  5 octombrie 2006, 13:53

Era candva pus pe site imnul Romei. FFFF frumos imn. Cine ma poate ajuta sa l gasesc si sa il downloadez!!! Va rog mult

Jack Red  •  6 octombrie 2006, 11:52

Alexi. Probabil nu ai ascultat cintecele cormoranilor de la Liverpool.
Ce rahat de imn sa aiba Roma? Vreo cantoneta de aia de kkt?