ProTV – noul site

Noul site al ProTV e mai mult decit o noua grafica si mai mult decit priceperea si sansa de a fi prins imaginile acelea cu tibetanii impuscati de soldatii chinezi, postate apoi si preluate intens.

miercuri, 18 octombrie 2006, 1:22

Noul site al ProTV e mai mult decit o noua grafica si mai mult decit priceperea si sansa de a fi prins imaginile acelea cu tibetanii impuscati de soldatii chinezi, postate apoi si preluate intens.

Site-ul are caracteristici multimedia si e conceput pe mai multe niveluri. Poti citi stirile (deocamdata actualizate cu o usoara inertie) sau poti naviga printre vedetele postului (formula clasica a site-urilor TV din Romania). In toate situatiile insa, poti intra in ferestrele unde „playul” deruleaza imagini in miscare.

Si mai e ceva interesant. Productiile ProTV, inclusiv stirile, au ceva din clipurile publicitare. Ele se preteaza culturii Internet. Sint scurte, dinamice, sacadate, insotite de muzica impactanta. Puse pe site, chiar si fara fara adaptare, sint „de acolo”.


Comentarii (11)Adaugă comentariu

Alex  •  18 octombrie 2006, 14:58

acum este un site bunicel…pana acum era foarte slab

Flower Shop  •  18 octombrie 2006, 16:59

The Flower Shop
Flori de gradina, buchete, aranjamente speciale, flori, flori si iarasi flori. http://www.flower-shop.ro/ comenzi online! Livrare GRATUITA la domiciliu clientului. Program comenzi 06:00 – 24:00.

Clubul Tricolorilor  •  18 octombrie 2006, 18:58

Mare branza! E mai buna grafica, insa e copie fidela ProSport. Macar de-ar fi si pro telespectatori….

Mircea Visan
Clubul Tricolorilor
http://www.clubul-tricolorilor.com

Alexa  •  18 octombrie 2006, 19:15

Da intr-adevar e mai bun iar comentariul e corect ca analiza a partii vizuale. Insa din pacate continutul ramine tot f f subtire ca si la televizor… o televiziune poate fi comerciala si produce chestii care sint entertaining fiind cum zice Dl Tolontan ‘scurte, dinamice, sacadate, insotite de muzica impactanta’ fara sa fie neaparat pentru idioti… De exemplu Channel 4 in Marea Britanie… ProTV la inceput era entertaining, dinamic dar cu informatie si emisiuni de calitate… Din pacate acum ProTv (iar ProTv international si mai si) e mai prost ca Channel 5…

cuucuu  •  18 octombrie 2006, 19:24

nu stiu cum era inainte….dar acum imi place…cred ca e cel mai bun dintre astea romanesti care au si televiziune….adik site urile posturilor tv…oricum nimeni nu se pune cu protv…nu stiu cum reusesc dar cred ca sunt cei mai tari….si cand dau filme vechi de 100 de ani au audienta….sau cum fac cu bundy …..ca au si concurs la serialul ala….atrage lumea…cred ca au cel mai bun management….asa daca compari cu cele din afara astea romanesti (posturile tv) sunt varza….dar nici publicul nu e invatat sa vizioneze lucruri de calitate….auzeam pe unii ca se uita la vacanta mare sau mai stiu eu ce „sitcom”….astea sunt niste porcarii de emisiuni

theo  •  19 octombrie 2006, 10:41

Muzica impactanta? acum inventam si cuvinte? si, oricum, ce legatura are articolul asta cu sportul?

Subiectiv  •  19 octombrie 2006, 13:05

continutul de pe protv.ro arata asa pentru ca nu exista nimeni care sa posteze articole/stiri. ce era inainte nu se chema site. oricum, daca nu ma insel, protv.ro a luat doua premii la internetics, din care unul era platinum icon 🙂 cute.

Je  •  19 octombrie 2006, 17:21

mda. chiar nu prea are legatura articolul cu sportul…bine ai zis theo.

http://www.cauti.ro/uindex_3352.html

Mihai Popa  •  20 octombrie 2006, 16:05

Foarte bun site-ul. De cand s-a lansat il vizitez destul de des. E un inceput si sper ca si celelalte televiziuni din Romania sa urmeze ideea. E spre binele nostru.

babes vizionarul  •  21 octombrie 2006, 17:09

lasa-ti steaua in pace .domnu hunedoreanu redic concis un aranjament cu tata jean padureanu dinamo mincinoasa in acest campionat cu arbitri 2 galbene la ganea si rosu la 0-0 bistrita nu a jucat decit teatru sa vazut de la o posta iar portarul pute apara sutul lui niculescu in anglia ni se ia gol asa usor dar se va vedea in cupe ca echipele romanesti nu sint bune de nimic daca ar da arbitri rosu la intrarile criminale ale jucatorilor dinamovisti dinamo ar fi pe 5 dar bani lui borcea vorbesc la arbitrii dar va veni vremea stelei rednic nu e bun antrenor eu sint din hunedoara si il cunosc bani lui borcea vorbesc

turbo  •  8 ianuarie 2014, 16:44

seamana foarte mult cu site-ul stirileprotv, doar putin schimbat.