Ce decizie credeti ca se va lua in „cazul Steaua”?

La aceasta ora se desfasoara sedinta Comisiei de Disciplina. Care credeti ca va fi verdictul si cum comentati scenariul imaginat de dumneavoastra?

joi, 26 octombrie 2006, 3:40

La aceasta ora se desfasoara sedinta Comisiei de Disciplina. Care credeti ca va fi verdictul si cum comentati scenariul imaginat de dumneavoastra?


Comentarii (432)Adaugă comentariu

Un_maredinamovistu  •  26 octombrie 2006, 17:08

Oricum si dak Steaua nu va fii depunctata ii cea mai jeaga echipa!!!! Becalii vine cu catzi bani ii cer aia si le da 3 puncte Stelei in loc sa-i ia!! Hai pa DINAMO FACE LEGEA PE GAZON SI IN TRIBUNE

lili  •  26 octombrie 2006, 17:08

De ce naiba s-a amanat? Sa terminam odata cu circul asta de doi lei?

catalin  •  26 octombrie 2006, 17:12

tolontane altceva mai interesant nu ai?lasa-ne fratie cu steaua ca ne-ai disperat.de 2 saptamani numai steaua.vino si tu cu subiecte mai interesante.maine o sa ne antrebi ce parere o sa avem de paznicul de la stadion,merita el prima de craciun ?,sau,credeti ca sotiile jucatorilor meritau loja de deasupra tunelului…..

pop sergiu  •  26 octombrie 2006, 17:12

ce sa mai comentam,oricum nu era bine sa depuncteze,pt.ca suferea echipa,ei au muncit pt.puncte.dar Gigi si gasca lui ar trebui sa raspunda si-n fata legii de toate declaratiile care leau facut si a vazut o tara-n treaga,nui corect Gigi nui la prima abatere si nici Stoica,si stelistii sa stea linistiti ca lui Dinamo nui trebuie alea 3 puncte,ca oricum cistiga campionatu,sunt cei mai buni cel putin anu asta,iar cei care judeca cazul sunt penibili,trebuia sa ia o decizie,nu stiu autoritatile de ce nu sau autosesizat,pt declaratiile lui Gigi,cum ca a dat spaga lui Corpodean,si ia jignit cu tenta rasista pe cei din Cluj si pe asistent.Tara lui Papura Voda

Nikalai  •  26 octombrie 2006, 17:13

Cine mai crede in vrajeli din astea.
Nu va fi depunctata Steaua. Astea sunt gogosi pentru aburirea microbistilor. Sa se dea in spectacol Comisia de disciplina.
Este o aiureala totala in fotbal. Vezi recentele meciuri din Cupa disputate acasa in Ghencea de Steaua si de Rapid in Giulesti. Toata aceasta „competitie sportiva” e de cascadorii rasului.

tosteaua  •  26 octombrie 2006, 17:14

Pt Dinamu … nu uitati ce tzarani ati fost fatza de jucatorii vostri anu trecut inainte de a mai posta. Next Steaua nu va fi depunctata pentru ca asa vor muskii lor iar sandu vrea 2 ekipe in liga pentru orgoliu lui de mare sef de trib. Dinamu pe locu 1 ca nu pre pot baietii sa joace tururi ca nu stiu fotbal da o sa ia vreo 4 mil asa de prezentza a la levski (parca pana si asita o spulberau pe dinamo anu trecut). Singura care se poate califica e Steaua deci locu 2. Dinamu a scris cea mai neagra pagina din istoria fotbalului romanesc (islanda albania bataie si acasa siin deplasare)… o sa fie de ras in CL da na pentru bani o sa stea cu panatalonii jos 😉

MOVI  •  26 octombrie 2006, 17:16

Salut Catalin,
I-mi plac articolele tale, nu te lasa..
In ceea ce priveste depunctarea,..legile au fost facute sa fie respectate DE TOTI, CHIAR SI DE jiji.
Jucatorii si antrenorii n-au nici o vina, dar beneficiaza indirect de puterea de influenta a lui jiji si de badaraniile lui mm !!
Ca jiji, prin investiile pe care le-a facut in fotbal trebuie respectat, de acord, dar nu-i da dreptul sa sfideze o natiune intreaga cu invective, gesturi si atitudini de neconceput intr-o lume normala…Din pacate toti consilierii, verii si academicienii din jurul lui nu incearca, sau poate nu reusesc, sa-l cizeleze, nici macar la nivelul cerut de o suburbie a capitalei..

Rummy  •  26 octombrie 2006, 17:21

Daca regulamentul prevede astfel de sanctiuni….nu trebuie sa se tina cont ca e steaua dinamo rapid sau fc avantu prabusirea sa se aplice ….Si daca exista si nu se aplica litera cu litera suntem o tara de de 2 lei cu fotbal de 2 lei si o sa ne scaldam o eternitate in micimea noastra!!!

Ne trebuie un Vlad Tepes la liga si la federatie sau un Cuza….

Va pupa tata!

someone  •  26 octombrie 2006, 17:21

Alte observatii:

Nu exista jurnalisti cu coroana vertebrala;

Presa a mediatizat anumite „pesonaje”, cum este si Gigi Becali sau Mihai Stoica, cu scopul de a se folosi in viitor de ei, cu scopul de a-si creste ratingurile. A fost o mediatizare negativa ei i-au facut lui Becali un portret si pe urma l-au ajustat pe acesta sa se incadreze in el. Gigi Becali a fost folosit de la inceput si inca este.

Un alt gen de mediatizare, presa a facut celorlalti conducatori, dinamovisti, rapidisti, banateni, o mediatizare pozitiva, persoane care detin mijloace mult mai sarace de exprimare, si au merite mult mai mici in fotbalul romanesc, ca investitii, performante, realizari, se bucura de o mediatizare pozitiva, de o imagine mai discreta, doar pentru simplul motiv ca au stiut unde sa plaseze o parte din averea lor (:D)

Imi aduc amintte de atacul jegos a lui Iancu de Ferentari-Timisoara, la adresa lui Becali, si cum a fost transformat de presa intr-un cavaler curajos, primul care a avut tupeul sa il jigneasca pe Becali, doar o medalie de la Dl. Tolontan ii mai trebuia.

Hai bafta si sper sa va gasesc mai bogati pe viitor. Poate daca e foamea mai mica se micsoreaza si nesimtirea, desi sunt cam invers proportionale.

Shark  •  26 octombrie 2006, 17:23

daca era vb despre dinamo stiam foarte sigur ca nu se va lua nici o decizie care sa afecteze in vri-un fel clubul dinamo pt ca este clar anul acesta dinamo vrea nu vrea trebuie sa iasa campioana pt ca asa vor uni sau altii.iar pt domnu tolontan as vrea sa ii propun un nou subiect „CE PARERE AVETI DESPRE ARBITRAJIU PRO DINAMO” pt ca este clar ca arbitri nu arbitreaza decat pt dinamo chiar daca in acel meci nu evolueaza echipa din stefan cel mare.

Steaua campioana  •  26 octombrie 2006, 17:29

claugoll09 e vai de voi…cersiti ministerului de interne sa va faca stadion si baza moderna..baga-ti bani ca jiji…ala cat de e de slobod la gura si necalculat cateodata face pt fotbal multe …in schimb vorba lui calinescu ..Dinamo nu are lot de champions league, nici Steaua…dar Dinamo nu va ajunge in liga stati linistiti ca tot Steaua si Rapid o sa ocupe primele 2 pozitii ale clasamentului…cu toate ca au 12 puncte diferenta…de sambata o sa inceapa scaderea lor.Rugati-va de Turcu [muc cel mic] si gasca lui Borcea sa va cumpere echipa de cupa UEFA apoi CL.

Rummy  •  26 octombrie 2006, 17:47

Bah shark zi mah si mie care e arbritajul ala pro dinamo cap sec ce esti, oaie neghioaba… alea 12 penalty-uri in favoarea lu dinamo sau care alea 50 de goluri din offide sau care…esti un dobitoc puna pariu ca nici nu te uiti la meciuri.!

gerard  •  26 octombrie 2006, 17:54

yo sper sa nu o depuncteze k pe urma o sa si-o ia astia de la dinamo in cap cu atatea pucte avans .mai bine le-ar mai da cateva puncte:)):d FORTZZA STEAUA!!!!!!!

MihaiM  •  26 octombrie 2006, 17:57

n-o sa fie depunctata. N-au nici un motiv si in plus vorba lui Gigi, va iesi revolutie

G.Man  •  26 octombrie 2006, 17:59

Depunctarea este un subterfugiu prin care FRF capata puteri discretionare putand astfel stabili dupa bunul plac,interese si aranjamente clasamentul final al campionatului de fotbal.Este inca un factor generator de coruptie la indemana unui organism si asa bolnav,hraparet si necontrolabil.Insulta si calomnia trebuiesc judecate si pentru FRF de organele de justitie conform codului de procedura civila si nu in alt mod.

Sorin  •  26 octombrie 2006, 18:01

e ceva normal.Sunt fan Steaua,dar trebuie sa recunosc ca Steaua este mai mereu avantajata.Le va suspenda stadionul,atata tot.In nici un caz nu-i vor depuncta.

maryan  •  26 octombrie 2006, 18:04

ce se intampla daca era o echipa din provincie si nu steaua? sigur era dpunctata …. regulile stabilite de frf si de lpf sunt degeaba si daca steaua nu va fi depunctata se va creea un precedent si orice echipa isi va permite sa faca exact ceea ce a facut steaua fara teama de a fi depunctata

cuucuu  •  26 octombrie 2006, 18:12

sa o depuncteze daca merita….sunt stelist dar nu pot sa traiesc in minciuna….sa afle si fanii cu ce fel de echipa tin…..oricum o sa tin cu steaua indiferent ce se intampla….dar macar sa stiu si eu….si oricum sa dam exemplu de corectitudine…..si sa ii invatam pe altii ca asa nu se face….eu unul nu cred ca o sa fie depunctata ….nu are de ce…asta e asa ca sa ii faca rau lui becali….ca e prost de gura becali si si-a atras multi dusmani

coco cluj  •  26 octombrie 2006, 18:37

ma astia nua ua nici o treaba o amina pina pe 2 saptamini si daca pierde dinamo2 meciuri atunci sa vezi depunctari 10 puncte nu 3 hai ros albastri numai bine forzza steaua

alin  •  26 octombrie 2006, 18:44

nu cred ca steaua va fi depunctata ci doar sanctionata probabil cu o amenda ce va inchide ochii multor oameni din fotbal. se va incerca musamalizarea incidentului . in fine se va lua o decizie doar de ochii lumii. cu toate ca nu e prima data cand se intampla astfel de lucruri. parerea mea este ca ar trebuie sa se inceapa aceea reconstructie a fotbalului de care se mai tot vorbeste si se promite si cred ca ar trebui sa se inceapa de aici

daniel  •  26 octombrie 2006, 18:53

BAI ‘MUI DINAMO’ ESTI VARZA TATA SI TU SI NEA gigi SI mhemhe SI TOTI SCLAVII IMPUTITI DIN TARA ASTA

Tramvaiu 41  •  26 octombrie 2006, 19:10

Daca steua e depunctata ptr ca un individ a vorbit tampenii, atuncii toate echipelear trebui depunctate. cati fraieri vin aici pe blog si injura spun prostiii.,,,toti sunt la fel ca jiji, doar ca el are o imagine publica mai mare decat toti sclavii de pe blog.
Oricum solutia nu e cu steaua sau jiji…e la federatie.
Din 90 incoa sau milionarit toti pe urma fotbalistilor si a oamenilor simpli.
Asa tara, asa federatie, ce mai vrei.
Prompun referendum: Romania sasi schimbe numele in Tzigania (sau crapid) sau Jumi-roma-jumi-bozgoria.
Acum depunctatimi si mie echipa ca iam ofensat si eu pe toti stilatii …

Mike  •  26 octombrie 2006, 19:19

Pai la ce sa ne asteptam de la un semianalfabet?
Eu cred ca ar fi momentul sa se aplice odata legea. Cu cineva trebuie RUPTA PISICA. Nu conteaza ca este Steaua. Dar asta nu inseamna ca aici se vor opri domnii de la Comisia de disciplina. Daca se vor pune pe treaba cred ca vor avea de lucru mai mult decit cei de la studierea dosarelor de securitate (asta in conditia cind ar vrea sa fie corecti)
Deci LA MUNCA!

Dumi-BV  •  26 octombrie 2006, 19:19

un om, ca mui dinamo care alatura Sfanta Sarbatoare a Pastilor cu toate injuratorile murdare este un om de care trebuie sa ne fie mila

lightsaber  •  26 octombrie 2006, 19:19

daca steaua e depuncata, corpodean ce merita :
La meciul Dinamo-Steaua 2-1 mingea s-a miscat in momentul executiei de la lovitura libera ce a precedat golul 2 al dinamovistilor deoarece PAMANTUL SE MISCA IN JURUL AXEI SALE !!!!
Restul „greselilor” in favoarea lui Dinamo de care te legi in lista respectiva sunt la fel de usor de demontat. Se pare ca nu vrei sa vezi decat ce iti convine.

lightsaber  •  26 octombrie 2006, 19:23

tosteaua : cred ca „pantalonii” vostrii de Champions League sunt acum sub nivelul talpii.

danuu  •  26 octombrie 2006, 19:31

NU SE VA INTAMPLA NIMIC ! TOTUL RAMANE CA INAINTE!
ARE CINEVA CURAJUL ?
NU !

stefan mircea  •  26 octombrie 2006, 20:01

momentan eu locuiesc in germania dar ce se intampla in fotbalul romanesc este de toata jena .pentru stelisti ,dinamovisti,rapidisti timisoreni nimic nu reprezinta fotbalul ci numai orgoliile unor oameni de nimic .FOTBALUL este pentru a face viata mai usoara si pentru a mai iesi din cotidian.Mare pacat dar cred ca nu poate fi depuctata o echipa numai pentru ca s-a vorbit la adresa unui albitru si a unui muresan(care multe vorbeste dar nu stie pe ce limba). pacat mare cu fotbalul romanesc si mai bine a-ti lua aminte de la altii.

cr3tzuas  •  26 octombrie 2006, 20:04

bai baietii nu au cum sa depuncteze steaua pt declaratiile lu’ becali!!!saracia astia din presa mai vor ink un subiect k sa mai vanda ziaru!!!o lege nu se aplica niciodata retroactiv!!!pot sa ii faca c vor lui becali dar echipa nu au cum sa o depuncteze!!!!

alecs  •  26 octombrie 2006, 20:19

nu v-a fi depunctata steaua pt k dinamo v-a avea prea multe puncte si vor aparea suspiciuni k liga ar fi aranjata…nu k nu ar fi ..nu sunt iei fraieri asa..cam asta ar fi parerea mea..

bysconty  •  25 martie 2008, 20:46

Sunt fan rapidist dar cred ca rapid va pierde cu 3-0 sau in cazul cel mai bun se va rejuca de la 1-0 deoarece comisia trebuie sa de o lectie huliganilor pedepsind echipa si astfel suferind toti,Pt ca orice alta decizie ar incuraja violenta pe stadioane si ar descuraja arbitri in luarea decizilor de acest gen stiind ca nu vor creea altceva decat scandal

MARCEL  •  8 mai 2008, 20:36

E GREU DE SPUS !TOTI AU BUBE DE LA NASU LA BORCEA,COPOS,etc ! NU SE VA INTAMPLA NIMIC !
BECALI VA RASUFLA SI SA TE TI CE SCANDAL VA FI.