Corina Dragotescu la Realitatea TV?

Directorul editorial de la „Adevarul”, Corina Dragotescu, ar putea ajunge la Realitatea TV, dupa ce s-a schimbat conducerea de business a trustului detinut de Dinu Patriciu. Ea ar putea fi urmata si de Razvan Mitroi, redactor sef la „Adevarul”.

miercuri, 1 noiembrie 2006, 6:27

Directorul editorial de la „Adevarul”, Corina Dragotescu, ar putea ajunge la Realitatea TV, dupa ce s-a schimbat conducerea de business a trustului detinut de Dinu Patriciu. Ea ar putea fi urmata si de Razvan Mitroi, redactor sef la „Adevarul”.


Comentarii (9)Adaugă comentariu

bogdanlebu  •  1 noiembrie 2006, 18:52

in general observ ca se cam pleaca in „gasca”…

Vasile Racovitan  •  1 noiembrie 2006, 20:46

Am si eu o nedumerire. De ce, de cand a izbucnit, la Cluj, scandalul cu sefii Trustului Gazeta – cinci dintre ei fiind arestati, iar altii doi cercetati in stare de libertate – tu nu ai suflat o vorba?
M-as fi asteptat sa citesc, pe uneva, daca nu chiar aici, o reactie a lui Catalin Tolontan… sau o parere sau orice. Chiar si un simplu: no comment!

Nemesis  •  1 noiembrie 2006, 22:23

Un simplu „no comment”. Evindet nu sti ce inseamnca „no comment”.

Vasile Racovitan  •  1 noiembrie 2006, 22:32

Catalin, poate acum te implici… declaratie Cozmin Gusa: “Paszkany e finantatorul Trustului Gazeta”

Cătălin Tolontan  •  1 noiembrie 2006, 22:39

Vasile Racovitan: Nu am intervenit pentru ca evit sa intru in subiecte care scad credibilitatea presei. Imi pare rau ca se intimpla asta, dar cred ca e de datoria tuturor firmelor sau persoanelor care se simt santajate de jurnalisti sa-i demaste pe acestia. Si sa nu intre in jocul lor! Daca accepti jocul acesta murdar devii parte a lui si, se stie, santajul nu se incheie niciodata. Vorbeam azi cu un important personaj din fotbal care spunea ca a fost supus de curind unui tratament similar (publicitate contra protectie). Si, dupa ce a acceptat o parte, n-a vrut sa creasca potul si a fost atacat. Daca asa stau lucrurile, a gresit!

Vasile Racovitan  •  1 noiembrie 2006, 23:16

E trist, intr-adevar ce se intampla sau, mai bine spus, daca se intampla (justitia nu a dat inca un verdict).
Totusi, nu crezi ca noi, jurnalistii, ar trebui sa reactionam mai ales atunci cand breasla noastra este terfelita?
Cat despe „personajul important din fotbal” despre care vorbesti, daca e chiar asa de important, ar fi putut a mearga sa ii denunte pe cei care au incercat (de fapt, daca bine inteleg, au si reusit) santajul. Cu siguanta ar fi fost bagat in seama de procurori si nu i s-ar fi spus ca altora: „lasa ca voi oricum nu stiti despe ce vorbiti”.

Ben_Gal  •  20 aprilie 2007, 23:50

Sunt evreu, m-am nascut in Iasi, am plecat in Israel in 1964 la virsta de 23 de ani si acolo m-am insurat cu o evreica poloneza.
N-am vorbit limba romana pina acum doi, trei ani, cind am inceput sa particip la forumul Pruteanului, George Mihail, fost Solomonovici, evreul.
Prut asta se declara ortodox crestin si nu am cu asta nici o problema. Treaba lui. Chestia e ca are pe forumelul lui sunt destul de multa mesaje xenofobe ce-i apartin si in general, Prut isi da cu parerea despre lucruri de care nu are habar, fiind impotriva a mai tot ce zboara.
Pe Forum au iesit la iveala multe deosebiri de vedere intre mine si domnul Pruteanu. Imi aduc, in special, aminte despre disputa in care sustineam ca VT este, textual vorbind, acelasi ca si cel din timpul lui Moise, aducind, in sprijinul acestei pareri si scisoarea Curtii Rabinice ale Rabinului de Sat – Mar (Satul Mare). Si ce scrie P? Ceva in genul: mai lasa-ma, dom’le cu talibanii aia (?!)
Pruteanu, care numai om cinstit nu e – vezi de ce era supranumit „Senator Zacusca” – a trintit pe forumelul lui urmatoarele:
http://www.pruteanu.ro/8forum/afisaref.php?id=46155
Dumnealui spune ca se referea numai la mine. Cica as fi combinatie de tzionist-nazist. Asta pentru ca scrisem ca Saddam e a fel cu Hitler.
Eu una stiu. Caricatura, sau esenul animat”, dupa cum il numeste Pr., e o jignire adusa fiecarui evreu in parte.
Ma razboiesc sa aduc la stergerea acesui afront si nu reusesc nimic.
Apelez la dv.
Pentru Dumnezeu! Avem tara, acum dupa 2000 de ani de peregrinari.
Sa nu-mi murdareasca Stindartul un Pruteanu.
Si Romania…
Ce fel de regim e acesta?
Ordonante intentionate sa impiedice mesaje xenofobe aveti, dar ce folos? Se pare ca sunt vorbe goale si Pruteanu stie asta. Eu n-am stiut.
Pe vremea mea intra in puscarie.
Cum de scrisorile mele, cui nu, ramin far ecou?
Doar „Libertatea Religioasa” a protestat cerindu-i sa-si ceara scuze, dar n-a iesit nimic din asta interventie.
Zece luni au trecut de la caricatura asta si numele lui Pruteanu, datorita mie, numai in Patagonia nu a ajuns, dar ce folos. Caricatura a ramas unde era.
Ben

itamas  •  13 februarie 2014, 11:15

citesc comentariile,articole de care oamenii nu stiu de ce ar trebui sa affle,.sunt pensionar asi dori sa citesc si sa pot comenta fapte frumoase ,benetice,folositoare,sa te poti bucura,mandrii ca traiesti,.Toata ziua se palavrageste,analisti,comentatori,antena 3,si altele,blondele,mireasa pentru….Civica ,Badea,Chireiac,sute de indivizi plin de ura nu s au saturat s a nu fac nimic si sa fure truda oamenilor care muncesc.asta e lumea care sa format dupa 89 ,ma refer la tara in care traiec,nu miar fi trecut prin minte ca se pot forma indivizi atat de rai,.,indivizii acestea se dau exemple,cind vor ramine singuri ce vor mai manca,bea,nici apa nu merita,.

CIMPOEASU IONEL  •  13 februarie 2014, 12:17

RAMAN SURPRINS DE FAPTUL CA UN PENSIONAR VEDE NUMAI ANUMITE POSTURI DE TELEVIZIUNE,CE SI CUM COMENTEAZA.INTREB DACA ARE IN GRILA DE PROGRAME SI POSTUL ,ACOLO UNDE PRESEDINTELE DEMIS SE DUCE,IAR LINGAI PRECUM R,TURCESCU SAU M.MARIAN II APROBA TOATE DOBITOCENIILE.