Ce se va intimpla in cazul „Dinamo – Becali”?

Faptele seci. Gigi Becali a declarat ca „Dinamo este egal blat” si ca a primit informatii potrivit carora un conducator al liderului, Petre Buduru, a calificat meciul Dinamo – Otelul Galati 3-0 drept unul „rezolvat”, inainte de desfasurarea sa.

miercuri, 15 noiembrie 2006, 10:00

Faptele seci. Gigi Becali a declarat ca „Dinamo este egal blat” si ca a primit informatii potrivit carora un conducator al liderului, Petre Buduru, a calificat meciul Dinamo – Otelul Galati 3-0 drept unul „rezolvat”, inainte de desfasurarea sa.

Dinamo reclama finantatorului stelist. Ce credeti ca se poate intimpla? Cum vor reactiona FRF si LPF? 

Si a doua intrebare: ce credeti voi ca ar fi normal sa se intimple? Fac aceasta nuanta, pentru ca multi dintre microbisti vad o diferenta majora intre ceea ce ei considera logic si ceea ce se petrece in realitate in fotbalul romanesc.


Comentarii (511)Adaugă comentariu

Jaan Huunter  •  15 noiembrie 2006, 19:13

NU STIU CE ESTE ATATA AGITATIE…LINGAII ASTIA DE PRESARI AR TB SA TACA, LA CAT IL LING PE SFINCTER PE jiji fecali. TOTI FAC BLATURI.FARA EXCEPTIE. SI rapid si dinamo si steaua. PUNCT. DACA ATI OBSERVAT TOTI AU IN ORGANIGRAMA BAIETI UNSI CU TOATE ALIFIILE (borcea si buduru, meme si jiji, zotta si copos). IN PLUS PREZENTA ARBITRILOR IN CONDUCERILE CLUBURILOR. COINCIDENTA…CARE ARE COPAIE MAI MARI (dintre zotta, argaseala, etc.) INFLUENTEAZA MAI BINE FLUIERASU’. DECI jiji fecali ESTE UN IPOCRIT ORDINAR CAND SPUNE CA NUMAI DINAMO FACE BLATURI. M _ _ E „granzilor” SI LU’ u craiova, ceahlaul, gloria si cfr cluj. :-))))))))))))))))))

Adrian  •  15 noiembrie 2006, 19:23

tytynel

si Steaua a jucat cu un om mai putin cu rapid si a scos un punct
ba chiar putea sa bata

hai sa nu ne prostim
meciul a fost ciudat
foarte ciudat

valoarea lui dinamo s-a vazut in europa cu besiktas
arbitru?

sa nu ne prostim
dinamo a avut parte de meciuri usoare in campionatul asta
si cand meciurile nu au fost usoare au avut grija oamenii in negru sa fie

Adrian  •  15 noiembrie 2006, 19:25

p.s.

nu trebuie sa fi om de stiinta sa iti dai seama cand o echipa joaca sau nu fotbal

sa nu ziceti acum ca pandurii sunt mai buni ca otelul

cat despre otelul – rapid 0-7 no comment

eu unul m-am obijnuit oricum cu meciurile astea facute de dinamo pt ca sincer nu imi aduc aminte sa fi vazut vreodata un joc cu o echipa din provincie castigat corect de dinamo

Respect  •  15 noiembrie 2006, 20:03

Domnule Tolontan

As avea o propunere pe care sa o faceti intr-unul din editorialele dvs.

S-a tot vorbit de depunctare in cazul injuriilor, a declaratiilor xenofobe sau rasiste.

Propunerea mea ar fi urmatoarea:
– Pentru o declaratie injurii, declaratii xenofobe sau cu caracter rasist: 3 puncte penalizare
– Pentru acuzatii nefondate de blaturi sau afirmatii care lasa sa se inteleaga ca a fost vorba de blat: 3 puncte

La un total de 9 puncte acumulate, echipa sa fie depunctata progresiv, cel mai putin trei puncte, urmatoarea 6 si apoi 10.
Eu sunt stelist infocat, merc de la opt ani pe stadion insa este inadmisibil ceea ce face domnul Becali. Steaua ii datoreaza mult ca a scos-o din ghearele lui Paunescu si a salvat-o de la faliment, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne terfelim adversarii si sa ii improscam cu noroi doar pentru ca ei joaca mai bine ca noi.
Daca are dovezi ca dinamo face blaturi sa le aduca. Daca nu… sa taca sau sa vorbeasca despre Steaua.

zmeul  •  15 noiembrie 2006, 20:09

fratilor in italia … dak morati aparea pe tv si spunea despre mogi berlusconi sau galiano dupa calciopoli ceva in genul gigi becali … a doua zi era dat comunicat de presa si interzis pe cel putin 10 ani de la televiziune si presa … nui posibil ca romania sa fie privita ca fiind becali emblema tari… sa fie rusine presei care la facut cine este acum.. buona sera

sa ne-nvartim in juru’ cozii cainilor…  •  15 noiembrie 2006, 21:13

Probe exista. Ies pe gura celui mai neaos finantator. Ce proba poate fi mai elocventa decat recunoasterea in toata media ca ai dat bani arbitrilor…

CRISTI  •  15 noiembrie 2006, 21:15

Ca de fiecare data cand Steaua este in dificultate, Jiji Beeeecali iese la atac si bineinteles ca nu stie altceva decat sa loveasca adversarii ca sa ascunda problemele ivite la Steaua. Cine a vizionat meciul Dinamo-Otelul a vazut clar ca a fost un meci curat. Normal ar fi ca suspendarea care deja o are Becali sa-i fie marita si mai mult, ca sa-l linisteasca si sa-l doara echipa Steaua sa fie penalizata cu 3 – 6 puncte. Astfel, Becali si-ar masura vorbele. In felul acesta ar fi obligat sa divulge asa-zisa sursa care la atentionat in legatura cu partida Dinamo-Otelul si daca s-ar dovedi adevarata sursa, echipei Steaua sa-i fie redate punctele iar acea persoana sa fie luata la intrebari pana a se ajunge la adevar. Daca meciul a fost aranjat, cele doua echipe (Dinamo si Otelul) sa fie retrogradate in divizia B iar daca totul a fost o minciuna persoana care a lansat zvonul sa fie actionata in instanta. NUMAI ASTFEL PUTEM AFLA ADEVĂRUL !!!!!

sa ne-nvartim in juru’ cozii cainilor…  •  15 noiembrie 2006, 21:17

Daca ne invartim atat o sa ajungem pana la urma inevitabil in rectul cainilor…o treaba imputita, dar natural. Ma mir de ce nu s-au facut aceste afirmatii dupa ce steaua a luat titlul, cu ceva timp in urma, dupa meciul de pe ghencea, va amintiti bine, cel cu poli timisoara

Doctorul  •  15 noiembrie 2006, 23:37

Singurul blat demonstrat a fost Dinamo – Ceahlaul dar rufele s-au spalat in familie iar zoaiele s-au aruncat in public!!! Asa ca mai lasati-ne va rugam!!!

George Becali este doar un suporter de pe stadion ca oricare altul!!! Il suspenda de unde??? De la el din Pipera??? Il izoleaza in sufragerie???

Cu respect,
Doctorul

sa ne-nvartim in juru’ cozii cainilor…  •  16 noiembrie 2006, 1:03

Sa mai faca un sat doctore… Poate il izoleaza apele…