Amuraritei la Cotidianul

Demisionar de la Adevarul, Aurelian Amuraritei va conduce ca publisher divizia de publicatii de calitate a trustului Catavencu. Amuraritei va fi sef peste Cotidianul, Academia Catavencu, Idei in Dialog, Le Monde Diplomatique si Investitii si Profit.

marți, 28 noiembrie 2006, 11:50

Demisionar de la Adevarul, Aurelian Amuraritei va conduce ca publisher divizia de publicatii de calitate a trustului Catavencu. Amuraritei va fi sef peste Cotidianul, Academia Catavencu, Idei in Dialog, Le Monde Diplomatique si Investitii si Profit.


Comentarii (26)Adaugă comentariu

Lego  •  28 noiembrie 2006, 12:50

Este interesant faptul ca oameni care nu au reusit performante deosebite in alte parti sint in continuare cautati in piata. Mircea Badea spunea un lucru adevarat: aceeiasi oameni se invirt in piata. Nu exista oameni noi care sa preia pozitii importante.

radu  •  28 noiembrie 2006, 12:56

Lego:
Nu sunt de acord cu tine. Citeste, te rog, materialul semnat de teodor baconschi in cotidianul(google si vine singur).
Acolo omul spune ceva adevarat: mesajele importante NU APAR IN PIATA! Pur si simplu nu apar! hai sa nu ne mai mintim ca nu ajungem nicaieri.

Lego  •  28 noiembrie 2006, 13:02

Radu, eu i-am spus lui Tolontan faptul ca Amuraritei nu impresionat la Adevarul si totusi a ajuns la Cotidianul.

De asemenea, i-am spus ca pozitiile importante din piata sint ocupate de aceeiasi oameni, ca nu apar nume noi, lucru remarcat si de Mircea Badea.

strop de venin  •  28 noiembrie 2006, 13:10

Cotidianul, un ziar care imi place. Asa de mult, ca sunt gata sa le fac reclama gratis 🙂

strop de venin  •  28 noiembrie 2006, 13:10

Totusi, Ratiu, Dumnezeu sa-l odihneasca, a lasat si ceva bun in urma

strop de venin  •  28 noiembrie 2006, 13:11

Idei in Dialog? E prima oara cand aud de acest ziar? Any link?

nichita  •  28 noiembrie 2006, 13:14

de unde o ai cataline? de pe newsin?

strop de venin  •  28 noiembrie 2006, 13:15

Ce va scriu aici nu prea conteaza. Ce este cu adevarat important poate fi gasit la ultima linie si incepe cu www.

Cu respect
Tavi
http://www.SolutiiAccesibile.com

critic neobosit  •  28 noiembrie 2006, 13:19

Domnule Tolontan, am si eu o intrebare pt dumneavoastra? Dv sunteti incapatanat, ori perseverent? Eu unul nu pot sa fac diferenta.
Cititorii v-au trimis nenumarate critici, sugestii, opinii, dar schimbari la Gazeta sau la bloguri: nimic. Sau aproape. Oare cititorii sunt buni numai pentru trafic? Pt orice altceva, exista ziaristii!

observer  •  28 noiembrie 2006, 13:21

Lego, buna observatia! Subscriu.

Daca accepti o alta formulare, in presa e ca si in politica si admistratie: locurile sunt ocupate!

observer  •  28 noiembrie 2006, 13:24

@critic neobosit :

In fapt, ne-ai scris doua exemple de perseverenta: Tavi si Tolo.

Lego  •  28 noiembrie 2006, 13:25

Sa vedem ce parere are Tolontan.

Cătălin Tolontan  •  28 noiembrie 2006, 13:29

critic neobosit : schimbam mult la cererea cititorilor. un sg exemplu: am eliminat divizia sexy din paginile ziarului, lasind-o doar pentru editia on line
lego: nu-l cunosc prea bine pe amuraritei, asa ca nu ma pot pronunta. cit despre ceea ce a facut la adevarul, n-as fi atit de sever. un ziar fara numele din redactie a ramas pe piata si a fost achizionat de un mare investitor

critic neobosit  •  28 noiembrie 2006, 13:34

Nu am acces la ziarul tiparit, asa ca primiti scuzele mele. Si ati mai facut ceva: ati facut blogul mariei andries citibil 🙂

Dar in ziarul dv tot nu gasesc ceva care l-ar putea mobiliza pe juniorul meu sa faca mai mult sport. Daca vreti, fac subscriere, ca sa puteti angaja pe cineva.

the black EVE  •  28 noiembrie 2006, 13:41

Dl Tolontan,

Dv sunteti cu adevarat rasist! Pt ca publicati numai nuduri cu femei albe. Ce, femeile mai colorate sau mai asiatice nu sunt frumoase?

Si sa stiti ca prima femeie, pt multi numita Eva, a fost neagra.

the black EVE  •  28 noiembrie 2006, 13:41

Semnat,

strop de venin

the black EVE  •  28 noiembrie 2006, 13:42

Si cu respect,

http://www.strop-de-venin.com

Cătălin Tolontan  •  28 noiembrie 2006, 13:46

critic neobosit: cu sportul aveti dreptate. toti avem aceeasi problema

critic neobosit  •  28 noiembrie 2006, 13:46

Draga the black EVE,

tipele care-si expun nudul la gazeta trec un filtru: trebuie sa se fi culcat macar cu un fotbalist celebru. Si daca lor nu le place black ori yellow?

backup  •  28 noiembrie 2006, 13:49

gianna Says:

November 9th, 2006 at 4:01 pm
hai sa facem un test:
Cand intri in magazin, cel din fata ta iti tine usa?
Daca tu faci acest gest politicos, cel din spatele tau tine usa la rand-i pt urmatorul, sau macar iti multumeste?

backup  •  28 noiembrie 2006, 13:50

ana Says:

November 9th, 2006 at 4:08 pm
daca eu merg sa joc fotbal, cam cam in ce procent barbatii se opresc sa se holbeze la picioarele mele?

backup  •  28 noiembrie 2006, 13:51

Tolo a uitat sa raspunda la o intrebare: cam cat crede el ca ar fi procentul celor care trec testele de mai sus?

backup  •  28 noiembrie 2006, 13:53

sa nu banati, va rog! Caci sunt la un prieten, si-i faceti rau!

backup  •  28 noiembrie 2006, 13:56

s-a dovedit ca, de fapt, ana si ci gianna erau barbati 🙂

Bogdan Stefanoiu  •  28 noiembrie 2006, 14:12

Eu azi am descoperit un mare blog independent, cu un subiect absolut viu si care a stirnit adevarate controverse, despre religia la romani.
Daca sunteti curiosi, aici e totul: http://www.cristiroman.blogspot.com.
Eu il stiu pe Cristian Roman de cind scria gimnastica la Gazeta Sporturilor.

bradutz  •  28 noiembrie 2006, 17:22

Nichita, Tolo nu trebuia sa ia stirea de pe NewsIn, a fost un comunicat trimis de Catavencu.