Cine are dreptate: Rădoi sau Piţurcă?

Căpitanul Stelei este deranjat că nimeni de la “naţională” nu l-a sunat în lunile în care a fost accidentat. Declaraţia, difuzată de TVR, a fost amendată imediat de către stafful echipei naţionale, care, prin vocea lui Pompiliu Popescu, susţine că Rădoi nu răspunde la telefon.

marți, 28 noiembrie 2006, 1:39

Căpitanul Stelei este deranjat că nimeni de la “naţională” nu l-a sunat în lunile în care a fost accidentat. Declaraţia, difuzată de TVR, a fost amendată imediat de către stafful echipei naţionale, care, prin vocea lui Pompiliu Popescu, susţine că Rădoi nu răspunde la telefon.

Adevarul e că lui Piţurcă nu îi place să sune, iar Rădoi nu prea răspunde la telefon. Între doi oameni necomunicativi, se stabileşte mai greu o legătură. Pentru că, oricit de multe progrese a facut telefonia mobilă, e imposibil ca un om care nu apelează şi altul care nu se lasă apelat să poată vorbi unul cu celălalt.

Voi ce părere aveţi? Cine are dreptate?

Mulţumesc pentru răspunsuri.


Comentarii (480)Adaugă comentariu

cristy  •  28 noiembrie 2006, 18:59

niste papagali de doi lei incepind de la liderul becalii urmat de mm ,radoi si terminind cu baciu gheorghe din virful p..i

Dorin  •  28 noiembrie 2006, 19:01

si chiar cand il pensionezi pe ioanitoaia?

cristy  •  28 noiembrie 2006, 19:01

asa ca voi astia de pe blog sinteti doar niste mielusiei care mai trebuie sa suga mult si apoi sa vorbeasca nu de cum s-au fatat si sint cu lapte pe la gura si cu brinza sa behaiasca tot timpul

cristy  •  28 noiembrie 2006, 19:03

becalii=mm=stelisti=analfabeti=gunoaie

elpadre68  •  28 noiembrie 2006, 19:17

d-le Tolontan ma surprinde cinismul d-voastra pt. ca stiu foarte bine de partea cui va situati in acest conflict.va amintiti probabil ca la un moment dat ati afirmat intr-o discutie privata ca radoi are dreptate in precedentul conflict cu piturca,replicand ironic’pe cine vreti sa convoace piturca?pe goian?mofturile marelui radoi sunt la fel de enervante ca si ascensiunea lui becali si mergand pe mana lui radoi ma tem ca presa din romania incepe sa semene mult cu gigi becali.p.s.nu sunt fan piturca dar insistenta si graba cu care gsp se pune in slujba unui fotbalist fara palmares international(scuze,a fost dorit de o echipa din Anglia numai ca aceasta nu auzise de radoi)ma face sa cred ca in gsp se dezvolta un curent periculos de stelism.

cata_1923  •  28 noiembrie 2006, 19:38

conteza???

benorcap  •  28 noiembrie 2006, 19:45

pensatul(radoi)e numai fite,valoarea lui am vazut-o la rosenborg.Tolontane ce meci a cistigat pensatul la nationala?

chris  •  28 noiembrie 2006, 19:54

cataline pana cand nu vine NEA MIRCEA sa faca nationala si sa regleze lucrurile in sanul familiei tricolore nu vom avea parte decat de scandaluri si ambitii selectioner-jucatori[oricare din ei pt ca toti sunt vizati]
si ce este mai deranjant este ca multa lume si in special voi ziaristii stiti o multime de DEDESUBTURI dar din diverse motive nu le punetzi pe fata
ASA CA HAI SA IA CINEVA TAURUL DE COARNE SI SA SE TERMINE BABILONIA ASTA FOTBALISTICA PT CA ALTFEL CLER LOCUL 3 E OCUPAT IN PRELIMINARIIILE ACTUALE, TRECUTE,SI VIITOARE ACU SI PURUREA SI IN VEACU VECILOR amin

Cosmin 89  •  28 noiembrie 2006, 20:12

Cataline pacat de tine ca asa pari baiat fain dar ANDREI VOCHIN iti da clasa . ..

Doctorul  •  28 noiembrie 2006, 20:13

Vorba aia:

„Daca v-as spune adevarul…v-as mintii” asa si cu articolele astea!!!

Cu respect,
Doctorul

Cosmin 89  •  28 noiembrie 2006, 20:13

dar ori cum esti tare

Cosmin 89  •  28 noiembrie 2006, 20:14

doctore ai dreptate

Lush  •  28 noiembrie 2006, 20:22

radoi asta e mare nesimtit..un taran din ala kre s-a imbogatit si ii prea bagat in seama..pakt de juktorul kre ii Radoi

ionutz  •  28 noiembrie 2006, 20:28

asta nu e treaba noastra sa bagam motive de cearta intre radoi si piturca deci nu ma intereseaza cine are dreptate ci sa faca treaba amandoi radoi la steaua si piturca la nationala asta conteaza despre asta sa scrieti voi cum sa faca ei treaba nu ce vorbesc ca ei sunt oameni de fotbal si ei trebuie sa se exprime pe teren nu in cuvinte sper ca am avut dreptate si nu am deranjat acest blog care seamana cu o cearta de femei guralive

pinto  •  28 noiembrie 2006, 20:42

ma pis pe fatza lu radoi sclav de oier si caracter de 2 lei….cand e vb sa ajute tzara se da cu fugitzii……da-te-n turma lu jiji sclav de cioban prost ce esti……o sa mai joci tu la echipe din europa in viata urmatoare….stai si slujeste la banii neimpozabili dati de jiji………

ma pish pe tine looser…ca mare vedeta te mai crezi – un oltean debil

punct

pinto  •  28 noiembrie 2006, 20:43

Tolontan e cel mai tare gazetar de sport din Romani!

…..Mergeti si va culcati…

pinto  •  28 noiembrie 2006, 20:44

n-o mai scaldat cu vochin……..ca-l stim preabine

puiu  •  28 noiembrie 2006, 20:49

Radoi este un tip conflictual de cand al are nas pe Becali ,dr. Popescu a avut dreptate cand punea diagnosticul jucatorului ,au sarit toti de la Steaua in frunte cu patronul ,Radoi sa stie, ca este o mare onoare sa joci in nationala ,sa fie mai modest si sa-si vada de joc .

cornel  •  28 noiembrie 2006, 20:55

cred ca amandoi sunt doi oameni cu grave carente de educatie .si cand se intalnesc doi oameni needucati si pe atat de fuduli si de incapatanati , nu poate decat sa iasa la suprafata prostia si lipsa de educatie. unul nu suna ca se crede stapanul echipei nationale si ca aceasta este feuda lui. altul nu raspunde pt ca el este cel dintai dintre razboinici si se aseamana cu jiji( ba , eu sunt becali , e o onoare sa stai de vorba cu mine ). asa ca in curtea bunului cel mai de pret , care ne scotea in strada cand castiga cu argentina , anglia , columbia etc , a sosit generatia de barbugii si de razboinici care ne-a adus numai clipe linistite ( nu bat pe nimeni si se lauda ca au invins cehia- o echipa imbatranita si penibila la ultimul turneu final si spania- sau mai bine spus ce a avut spania dupa ce si-a pus vedetele la pastrat). si vedem cum e sa trecem de la HAGI PRESEDINTE la huiduielile adresate lui mutu. si am ajuns sa il regretam pe „cascheta”. ne era simpatic. macar el pupa o icoana si isi asorta sapca la costum. acum auzim doar zornait de zaruri si fosnit de carti si o umbra a unui personaj caruia i-a placut la nebunie ” man in black”. atat , ca din vestiar nu mai ies vedetele. nu mai iese hagi de la barca sau real , popescu de la barca , petrescu de la chelsea si mai pot continua. acum ies marica si rat de la sahtior , rosu de la (cine mai stie….). si daca primii se opreau sa stea de vorba cu fanii si cu presa , cei de pe urma arunca doua vorbe in treacat presei , fara a lasa telefonul de la ureche si mai nou fac semne obscene catre spectatori. sa le amintim insa ca pe harta fotbalului nu existi decat daca vara , la 2 ani , nu ai timp sa te uiti la tv , ci sa iti faci meseria. pana atunci nu ne inconjoara decat prostia si inganfarea.

raspuns lui „mars piti”  •  28 noiembrie 2006, 21:03

Ba tie nu ti-e rusine sa scrii de mai multe ori cu nick-uri diferite ? Vrei tu sa te puna astia selectioner sau vrei doar sa-i faci audienta lu Tolontan ? Sau vrei sa aiba lumea impresia ca sunt mai multi cei care ii vor capul lui Piti ?

HAI SICTIR OAIE !

genial american  •  28 noiembrie 2006, 22:03

pi..doi

Vechia-Guardia  •  28 noiembrie 2006, 22:35

Da cine pula mea ii Radoi de se supara ca nu l`o sunat Piturca. Sobolanul asta nu face decat sa agite apele da`l in mortii masii. Din Partea mea nu are decat sa`si rupa picioarele ca oricum numa gura ii de el . Ar putea fi jucator bun da dejaba ca se ocupa numa cu lucruri slabe in loc sa`si vada de treaba lui si sa ajunga acolo unde trebuie. Nu inteleg ce ii cu blogul asta in powla mea!!! Piturca probabil ar avea treburi mai importante decat sa`l sune pe Radoi . Am vazut pe aici un comment cum ca Piturca are ceva cu Steaua si ca nu convoaca destui jucatori. Revino`ti omule!!!!! DInamo e pe primul loc si nu are decat cate 2 oameni la nationala in timp ce Steaua are cate 5 . Asa ca Piturca are intradevar ceva cu Dinamo si nu cu Steaua. V`o dato la muiie Dinamo spurcatilor si tot cu gura pe sus sunteti dar voi sunteti la 11 pcte distanta pe ca ati facut 5-6 blaturi in turul asta pe putin asa ca : GURA MICA!!!

calin  •  28 noiembrie 2006, 22:49

„scandalul” dintre radoi si piturca e unul umflat de presa chiar nu vedeti asta?

mr muscolo  •  29 noiembrie 2006, 0:02

@vechia guardiA…PAI SI NORMAL CA ARE 2 OAMENI la nationala.de unde mai multi,ca si aia sunt bagati de stii tu cine.ati iesit de dupa perdele unde ati stat in ultimii doi ani si acum aveti tupeu ca sunteti pe primul loc,dar stiti ca cine rade la urma rade mai bine.ati vazut cati suporteri aveti la meciuri si nu va convine,vreti mai multi.PAI de unde ma,ca astia sunteti toti,si dupa comentariul tau,foarte civilizati:)).cat despre radoi,si cu „picioarele rupte”, cum il vrei tu si tot e mai bun decat panaramele care le aveti voi acolo.asa ca….culcat!! si treci la somn

Reddog  •  29 noiembrie 2006, 1:59

De la Bistrita au plecat cu flori, la Cluj au stat la autografe…Incepe sa se simta ca echipa joaca, si suporterii stiu asta. Oricum, e a doua cea mai iubita din tara, asa ca nu vad ce ar mai fi de zis…

soccer  •  9 ianuarie 2007, 15:16

best of

Nudity photos kuiryama chiaki  •  17 iulie 2007, 14:45

Nudity photos kuiryama chiaki…

chiaki Nudity photos kuiryama chiaki ……

Petite blonde movie  •  17 iulie 2007, 16:39

Petite blonde movie…

movie Petite blonde movie ……

mobila  •  29 iulie 2008, 20:48

da valiza ?! valiza ?!…cat costa valiza ??

Alt Piţurcă sau acelaşi | Blog Oferta de Oferte  •  3 mai 2009, 13:37

[…] Cine are dreptate: Rădoi sau Piţurcă? Căpitanul Stelei este deranjat că nimeni de la “naţională” nu… […]