Nu doar pentru sine

Dinamo e liderul, revelaţia, echipa frumoasă, spiritul ofensiv şi tot ce mai vreţi, însă pleacă de pe stadioanele din deplasare cu tabul. Nu e corect! De ce se întîmplă asta? Pentru că e moştenitoarea unei reputaţii cinice. Întreţinută, din păcate, şi în ultimii ani.

marți, 28 noiembrie 2006, 7:34

Dinamo e liderul, revelaţia, echipa frumoasă, spiritul ofensiv şi tot ce mai vreţi, însă pleacă de pe stadioanele din deplasare cu tabul. Nu e corect! De ce se întîmplă asta? Pentru că e moştenitoarea unei reputaţii cinice. Întreţinută, din păcate, şi în ultimii ani.

Dinamo are nevoie de simpatie publică. De încredere. Şi poate începe azi să le recîştige. Pentru că joacă nu doar pentru ea, ci şi pentru România. Echipele nemţeşti sînt principalele contracandidate pentru două locuri directe în Champions League.

Va fi o înfruntare de orgoliu. Ani în şir, Steaua a adus puncte. În ultima vreme, s-a adăugat Rapid. E vremea lui Dinamo să vină şi să măture ostilitatea care o înconjoară. Respectul se cîştigă greu. „Cîinii” strîmbă din nas atunci cînd văd cum Steaua este înconjurată de bucurie aproape oriunde în ţară. „Populism”, zic ei. Poate şi asta. Dar sigur şi simpatia de care se bucură cel care reuşeşte, cel care nu se împiedică, cel care, în locul explicaţiilor pentru înfrîngeri, aduce victorii. Nu doar pentru sine.


Comentarii (725)Adaugă comentariu

Xulescu  •  29 noiembrie 2006, 16:40

Alex Laurentiu nu fi rau ca am fost acum vreo 2 ani in Ghencea la Romania-Norvegia si-am intrat in noroi pana la genunchi plus ca nu era un bec.

NYC  •  29 noiembrie 2006, 16:42

xulescu

hai, ca nu mai avem cu cine vorbi…

noroc si sa fie bine diseara

Alex Laurentiu  •  29 noiembrie 2006, 16:44

Xulescu , stiu… am fost si eu vara asta cand am venit in Romania , la stadionul Ghencea… si e un stadion mediocru pe dinafara… oricat ar spune ei ca e modern 🙂 Degeaba…. 😛 dar asta e 😉 important este echipa

Alex Laurentiu  •  29 noiembrie 2006, 16:50

Hai ca eu ies sa ma joc cu un prieten FIFA 07 🙂 O zi buna tuturor , si na… sa bata si Dinamo :p cu 0-3 :)))) glumesc 😛 dar acum … sincer sa fiu … si realist… cred ca va pierde cu 1-3 🙂

GARCEA lu Xulescu: X=mui  •  29 noiembrie 2006, 16:51

bai produs incestuos (intre fratele tau mai mare, care ti-e si tata si cateaua de ma-ta) tu iti spui xulescu de rusinea numelui tau, te cheama de fapt MUILESCU ca pe toti stramosii tai incestuosi. Copii tai sint in acelasi timp fratii tai STUPID DOG

cerbu  •  29 noiembrie 2006, 16:52

Dinamo va juca fotbal in seara asta.Adevaratzii suporteri dinamovisti simt echipa favorita inca de inainte sa inceapa meciul.garcea a nimerit scorul doar ca va fi pt dinamo

cerbu  •  29 noiembrie 2006, 16:52

Dinamo va juca fotbal in seara asta.Adevaratzii suporteri dinamovisti simt echipa favorita inca de inainte sa inceapa meciul.garcea a nimerit scorul doar ca va fi pt dinamo

GARCEA lu Xulescu: X=mui  •  29 noiembrie 2006, 16:55

bei vezi ca fedayn si nyc o fut pr cotarla de ma-ta

cerbu  •  29 noiembrie 2006, 16:58

cataline nu stiu pe ce lume ai trait tu si unde ai vazut motivele pt a aduce asemeni aprecieri stelei:))of naivi mai putem fi incepand inca cu :”marii nostri gazetaristi”In clipa cand o echipa romaneasca va ajunge in primavara in liga campionilor atunci poti afirma despre aceea echipa ca nu se incurca:D

flipper  •  29 noiembrie 2006, 16:59

Dinamo va fi timorata in seara asta……..
Si e foarte probabil……sa piarda…..

GARCEA lu Xulescu, alex, nyc, fedayn si cerbu  •  29 noiembrie 2006, 17:04

e asa de frumos cind vezi aceasta haita de maidanezi, de corcituri caraghioase care se poarta asa frumos unul cu altul, cum isi mai sug ei pula unul la altul, pai e normal, nici unul nu stie cine le este tata, cind cateaua de mama lor e in calduri, stau si ei la coada sa o futa.

bubu pentru cerbu  •  29 noiembrie 2006, 17:07

iti pune nevasta coarne de ti-ai ales numele de cerbu?

ivan  •  29 noiembrie 2006, 17:09

ha ha ha ha!
haita de maidanezi, e buna!

cerbu  •  29 noiembrie 2006, 17:11

bubu esti total pe langa:)

nae  •  29 noiembrie 2006, 17:12

sper sa nu ma insel, dinamo va lua bataie si-i doresc asta, hoti ordinari ce sint

bubu pentru cerbu  •  29 noiembrie 2006, 17:16

scuze, am uitat, cainii nu au neveste, o catea tine cam 15-20 de dulai. atunci de ce te simti inselat?

frantz: raspuns pentru bubu  •  29 noiembrie 2006, 17:19

nu ti-e clar? cerbu e indragostit de cateaua cu pricina!

cerbu  •  29 noiembrie 2006, 17:21

bubule lasa mircul si intra si tu in subiect daca ai ceva creier in cap sau intoarce-te pe mirc acolo unde ti-e locul

Mihai-Marius  •  29 noiembrie 2006, 17:21

O intrebare pentru toti fanii echipei Dinamo:vedeti voi cumva vreo oaie pe sigla echipei Steaua?,voi va meritati numele de caini ,din cate stiu eu voi aveti 2 capete de caini pe sigla pe clubului ,chiar daca sunt fan Steaua nu mi-e rusine cu acest lucru ,si nu sunt nici taran nici tigan ,si daca ma duc la meci pe stadion ,ma duc sa vad echipa jucand ,nu ma duc sa il vad pe gigi becali sau MM Stoica,si inca un lucru pentru suporterii dinamovisti ,nu mai faultati limba romana -asta daca va credeti superiori fata de toti suporterii altor echipe ,si cand zic sa nu mai faultati limba romana ,nu ma refer doar la limbajul de pe blog

Xulescu  •  29 noiembrie 2006, 17:27

Mihai-Marius, priveste un pic ultimele post-uri shi o sa vezi ai cui fani au fost violati de parinti in copilarie.

cerbu  •  29 noiembrie 2006, 17:28

🙂