Schumacher s-a retras la Comunicatii, iar Hakkinen piloteaza la Industrii

Lumea moderna nu scapa de sport, chiar si in cele mai complicate zone ale ei. Evenimentul Zilei dezvaluie azi, sub semnatura lui Marius Iosef, pasaje din referatul procurorilor care investigheaza dosarul de spionaj si tradare in chestiunea privatizarilor strategice: Petrom, Posta Romana… 

joi, 30 noiembrie 2006, 11:24

Lumea moderna nu scapa de sport, chiar si in cele mai complicate zone ale ei. Evenimentul Zilei dezvaluie azi, sub semnatura lui Marius Iosef, pasaje din referatul procurorilor care investigheaza dosarul de spionaj si tradare in chestiunea privatizarilor strategice: Petrom, Posta Romana… 

Conform procurorilor, bulgarul Stanchev si cei din filiera lui ii numeau pe Seres „Hakkinen” si pe Nagy „Schumacher” in convorbirile telefonice secrete. Referatul trimis in justitie sustine ca cei doi ministri promovau in Guvern ordonante in interesul clientilor lui Stantchev.


Comentarii (22)Adaugă comentariu

GabiKoreanu  •  30 noiembrie 2006, 11:41

Ca OG-urile promoveaza interese personale o stim de pe vremea lui Nastase, ce-mi place e ca si-au ales „nick”-uri din sport. Or fi fost idolii lor? Eu am spus-o pe blog-ul lui Cristi Roman, pilotul meu preferat a fost Ayrton Senna, ar fi fost culmea sa se foloseasca de numele lui in convorbiri mascate; cum ar fi fost o fraza de genul: „Spune-i lui Senna ca trec maine pe la el”?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Cătălin Tolontan  •  30 noiembrie 2006, 11:57

GabiKoreanu: Tare… Bravo!

GabiKoreanu  •  30 noiembrie 2006, 11:58

Ce vrei? Asa-i cu omu’ cand e dus de-acasa.

GabiKoreanu  •  30 noiembrie 2006, 12:01

Cred ca zilele urmatoare o sa pun pe blog-ul meu un post despre Garcea. Poate asa sa mai treaca lumea si pe la mine, ca doar am fost colegi, nu se vede?

GabiKoreanu  •  30 noiembrie 2006, 12:03

Hai ca am monopolizat postul asta al tau, insa nestiind blog-ul lui Andrei Vochin, sau poate nici nu are, ureaza-i tu „La Multi Ani din Sakhalin”, ca de-aici sigur nu a mai primit urari

strop de miere  •  30 noiembrie 2006, 12:05

Catalin uite niste poze interesante pt profesia ta

acceseaza

http://www.cvvachilles.nl/

si baga un click la „dames”

Pozele sunt decente si interesante. Mi-ar place sa vad asa ceva si la cluburile noastre.

http://www.cvvachilles.nl/  •  30 noiembrie 2006, 12:07

Dl Tolontan, gata, demisionez din functia de critic zilnic.

Aveti dv o anumita receptivitate la sugestiile cititorilor, dar intre limite foarte severe.

critic neobosit  •  30 noiembrie 2006, 12:09

scuze, evenimentul „paste” mi-a jucat o farsa.

De fapt, demisionez din toate „functiile” de pe acest blog. Pur si simplu, renunt sa mai citesc gazeta si blogurile sale.

Aceasta inseamna ca multe nick-name-uri de pe blog (spre exemplu, cele care incep cu diversi stropi, cu www, backup, etc) vor ramane vacante 🙂

critic neobosit  •  30 noiembrie 2006, 12:11

scuze participantilor la blog pt foarte multe off topic.
Multumiri pt conversantiile interesante avute, cele mai recente cu Gabi din Coreea, Georgero, leo, etc. Mult succes in continuare!

critic neobosit  •  30 noiembrie 2006, 12:12

Scuze lui Decebal si Victor pt proimirile ostile! In final, cred ca le-a folosit 🙂

critic neobosit  •  30 noiembrie 2006, 12:15

Tolo, te rugasem anterior sa avem o scurta discutie privata, pe email. In loc, am primit un email in care imi sunt puse la indoiala performantele sexuale ?!

Cred ca a fost fun sa te necajesc pe blog, dar enough it’s enough! Am sa ma apuc sa pregatesc my PhD deffense. Asteptam mai multa curiozitate de la gsp despre cum merg sportul si fotbalul prin alte tari (vezi linkul catre photos).

Sanatate si noroc bun!

Marius

leo  •  30 noiembrie 2006, 12:19

Sitiatia e la fel de penibila precum comentariile lui Alexandrescu la F1.
Ce nu intelr e de ce Seres nu e cercetat?
Ma gandesc doar la o singura posibilitate, ca Seres sa fi fost de fapt informator al Parchetuluiu sau ofiter sub acoperire. Ce credeti?

GabiKoreanu  •  30 noiembrie 2006, 12:23

Marius, (strop,…, nature culture)
Am observat ca ai trecut si pe la mine, si mi-ai ramas dator cu o intrebare.
Te intrebasem, pt ca si eu lucrez tot pt o firma olandeza.
Numai bine.
Hudde Meddah!

strop de miere  •  30 noiembrie 2006, 12:25

Gabi, eu nu lucrez pt nici o firma din Olanda; in fapt, inca sunt „asociat” cu o universitate din anglia.

strop de miere  •  30 noiembrie 2006, 12:26

daca accesati site-ul de mai sus, si alegeti „junioren”, apoi „MB”, gasiti niste fotografii superbe. Enjoy!

strop de miere  •  30 noiembrie 2006, 12:28

multumesc, Gabi, pt invitatia la blogul tau. O sa-mi fac timp zilele urmatoare sa fac un tur pe acolo.

Am inteles ca in curand vii acasa: calatorie usoara!

Blog Cristi Roman  •  30 noiembrie 2006, 12:34

Sa ne mai si amuzam: tinind cont ca Hakkinen nu mai e de mult timp in F1, iar Schumacher a incheiat-o sezonul asta, oare ce a vrut sa sugereze bulgaru’ ???
Prin urmare cred ca urmatorii politicieni acuzati de „fapte” vor fi Alonso si Raikkonen. Ia sa vedem acum care dintre politicienii romani inca nepatati au preferintele astea?

(OFF TOPIC – Pe blogul meu e povestea lui Gabikoreanu, iar blogul lui merita vizitat. Scuze de intruziune)

GabiKoreanu  •  30 noiembrie 2006, 12:43

Cristi,
parca la voi am citit ca Hakkinen se intoarce. Sau nu e inca sigur? Dar daca ii fac ai nostri dosar penal, nu mai pupa F1, asta doar daca F1 nu e numele vreunei celule de la Jilava.

Blog Cristi Roman  •  30 noiembrie 2006, 12:48

Gabi, e vorba doar de un test de o singura zi pentru McLaren, care-si testeaza masinile pentru sezonul 2007. Hakkinen acum in Campionatul German de Turisme (DTM) pentru Mercedes.
Cred ca si Seres tot pentru Mercedes conduce, nu?

GabiKoreanu  •  30 noiembrie 2006, 12:56

Nu stiu, dar daca aude Jiji, poate il promoveaza sofer pe Maybach, ca parca ii mai facuse el soferi si pe Bodu si Tariceanu.

GabiKoreanu  •  30 noiembrie 2006, 12:59

Imi place topicul de azi, a fost prezentat cu umor si noi suntem obligati sa continuam in aceeasi nota. Eu, unul, ma straduiesc, mai ales ca azi mi-a mers treaba bine si cand ai satisfactia muncii bine facute, parca te simti altfel.

Johnnie  •  30 noiembrie 2006, 13:13

Post foarte bun 😀 Si eu am avut ceva de spus despre acest subiect! Bravo, man. Tine-o tot asa.