Subordonatii isi iau sefii la intrebari pe net

„Catavencu” a cumparat IQads, unul dintre jucatorii cei mai dinamici de la intersectia dintre net si industria publicitatii. Dupa ce au aflat ca au fost achizitionati, reporterii de acolo si-au provocat noul sef, Dragos Stanca, la un interviu pe care-l gasiti aici.

miercuri, 20 decembrie 2006, 7:24

„Catavencu” a cumparat IQads, unul dintre jucatorii cei mai dinamici de la intersectia dintre net si industria publicitatii. Dupa ce au aflat ca au fost achizitionati, reporterii de acolo si-au provocat noul sef, Dragos Stanca, la un interviu pe care-l gasiti aici.


Comentarii (9)Adaugă comentariu

kristian  •  20 decembrie 2006, 19:29

Iata ca IQads are o cu totul alta atitudine fata de sefi.

Alex X.  •  20 decembrie 2006, 19:39

Misto achizitie. Merge manusa in Catavencu.
De remarcat si viteza pe care a luat-o Catavencu dupa ce a aterizat acolo acum cateva luni un manager ca Stanca (fost MediaPRO) care am auzit ca stie meserie.
Azi am citit ca au mai anuntat inca vreo 2 achizitii si o lansare. Va fi un an nou foooooarte interesant!
Tolo, tu ce crezi? Pe cine pariezi intre Sarbu SOV si Patriciu?
Pe Voiculescu, nu?:)

Alex  •  20 decembrie 2006, 23:25

Daca tot veni vorba de net, am primit acest mesaj pe mail si il dau mai departe…
Va rog, ar fi frumos daca l-ati pune maine pe site cat mai vizibil. Precizez ca sunt dinamovist.
Mesajul este:

TRANSMITE MAI DEPARTE:

Joi la ora 17:30 se implinesc 17 ani de cand primii revolutionari bucuresteni au fost asasinati de fortele de represiune comunista. Unii dintre acei nebuni curajosi – ca Mihai Gatlan “Rockerul” sau baietii din galeria Rapidului – nu s-au dat la o parte din fata soldatilor care ii impuscau cu sange rece.

Pentru cei care au visat libertate si au murit indeplinindu-si visul, pentru Mihai Gatlan si ceilalti 40 de martiri din seara lui 21 decembrie 1989, ne intalnim joi la 17:30 la Fantana de la Universitate sa le aprindem o lumanare si sa le punem o floare.
Departe de parlamentarii care urla impotriva condamnarii comunismului, vom fi noi – cei care nu ne-am uitat eroii.

Joi, 17:30, Fantana de la Universitate
Respect ’89!

rolemodel  •  21 decembrie 2006, 11:40

alex…te intzeleg k eshti rapidist…dute in giuleshti shi sarbatoreshte…lasane pe noi…vii shi ne vb de parca doar galeria rapidului a stat in fatza gloantzelor….restul au fugit….pfff

GabiKoreanu  •  21 decembrie 2006, 13:13

Stiu ca sunt cam carcotas, dar interviul chiar ca e demn de Catavencu (personajul lui Caragiale). Exemplific:
„Cum ne-ati convins?”
„Greu. Dar a fost usor…”
Zi si tu, Cataline, daca nu seamana a bascalie

barbie bitch  •  21 decembrie 2006, 13:53

@GabiKoreanu: diferenta dintre bascalie si stilul relaxat este destul de mare. nu sesizezi? 😉 daca vrei scrie-mi si-ti fac teoria oximoronului

GabiKoreanu  •  21 decembrie 2006, 14:08

barbie
am sesizat stilul relaxat, insa acolo unde s-a glumit nu ati ezitat sa puneti semnele de rigoare 🙂 , ori poate nu s-au pus peste tot…
😉

barbie bitch  •  21 decembrie 2006, 15:00

„GabiKoreanu: îs puse toate. acum, nah, depinde de receptorul mesajului. poate sa descifreze sau nu schimbarea de registru discursiv si alternarea criteriilor de apreciere.

GabiKoreanu  •  21 decembrie 2006, 15:28

Barbie,

ma refeream la „mascaricii” astia de pe mess, nu la semnele de punctuatie, insa daca tonul respectiv a fost relaxat, nu are sens sa despicam firul in patru. Eu ma bucur pentru voi, cat timp aveti un sef cu care se poate discuta relaxat. Asa apar si rezultatele. Tocmai scriam pe blog-ul lui Andrei Vochin ca nu mai e loc de antrenori (sefi) gen Halagian. E valabil si in presa, sau poate cu atat mai mult in presa.