Fotbalişti doar cu buletinul

Rapid îl ia pe Vranjkovici din braţele lui Dinamo, iar Dinamo licitează pentru Croitoru, aflat teoretic în curtea Stelei. Niciodată, zilele de dinainte de Crăciun n-au fost mai vibrante pentru fotbal. Suspansul întîrzie verdictele şi legitimările. Cluburile trag de jucători şi aruncă sume importante, din banii pe care urmează să-i ia dacă ajung în Ligă.

vineri, 22 decembrie 2006, 6:04

Rapid îl ia pe Vranjkovici din braţele lui Dinamo, iar Dinamo licitează pentru Croitoru, aflat teoretic în curtea Stelei. Niciodată, zilele de dinainte de Crăciun n-au fost mai vibrante pentru fotbal. Suspansul întîrzie verdictele şi legitimările. Cluburile trag de jucători şi aruncă sume importante, din banii pe care urmează să-i ia dacă ajung în Ligă.

Echipele se creditează practic la Champions League. Numai că cel mult două formaţii vor pune mîna pe sumele oferite de UEFA. Plus că CFR Cluj şi Poli Timişoara sînt şi ele în cursa pentru locul 2.

Se riscă mult în aceste zile, dar aşa merge înainte tot sportul mondial şi, de ce nu?, tot sistemul. Un economist observa că piaţa liberă se naşte din frustrarea individuală, care te aruncă în spirala consumului, iar în timp ce veniturile sînt viitoare, costurile sînt mereu la prezent. Aşa s-a plasat şi fotbalul nostru în aceste zile. Cumpără din ceva ce n-are pentru a dobîndi ceva ce ştie că e posibil să nu posede. Nu sună chiar ca în spiritul Crăciunului, însă e viaţa noastră.


Comentarii (281)Adaugă comentariu

genial american  •  24 decembrie 2006, 0:31

Prefer un sistem martie-noiembrie, jucand toata vara…

dodo  •  24 decembrie 2006, 0:32

@GA:

Eu zic ca rapidul nu a transferat jucatori buni, in afara de Lazar, care nu stiu cum va juca intr-un meci cu o mare incarcatura psihica (de aia nici nu-l ia Piti deocamdata la nationala)!
Grifith si Zicu sunt „petarde” (astia rateaza si cu poarta goala, cand joaca ei, poti sa odihnesti portarul, sa-l trimiti la culcare)!

Acum cativa ani un prieten mi-a zis ca Siman da multe tepe la multe echipe din tara! Nu-l credeam!
Dar uite, a mai auzit cineva de marele golgheter Gigel Bucur? Mai da si el cate un gol pe la Poli cand nu e rezerva! Vezi si galamaz de la Dinamo!
Poate si Stancu de la steaua!
Iar Mazilu risca sa ajunga si el ca G. Bucur!
In plus Mazilu e sensibil, se accidenteaza usor!
Un atacant bun rebuie sa stie sa nu se accidenteze! (bine la noi in campionat se cam accidenteaza multi…asta e o problema si de educatie, si de mai multe…).

riki_faq  •  24 decembrie 2006, 0:39

Nu stiu daca ai observat ,dar terenul lui Benfica cred ca este marit la maxim in latime, asta si datorita jocului combinativ cu predilectie pe laturile terenului.Acolo joaca Simao si inca un jucator (imi scapa acum)+jocul bun al fundasilor de benzi in faza ofensiva.Micoli vine si el foarte mult in lateral petru a crea o superiritate si el foarte tehnic si rapid.Rui cOsta un play-maker adevarat(la apus de cariera ,dar cu experinta mare);Nuno Gomes un varf pur sange tehnic si foarte speculant.Ce sa mai o echipa adevarata…asta ce am vaz si eu din rezumate la eurosport.

genial american  •  24 decembrie 2006, 0:39

@ dodo

Lazar joaca f bine de ani de zile

Zicu (intreaba-l pe Razvan) a jucat super bine dpdv tactic (crede-ma, a jucat la noi, rateaza de-ti smulgi paru’ din cap…)

Griffith nu a jucat pe postul care l-a consacrat, dar a reusit eliminarea Nacional-ului

Sapunaru e bun dar nu intr-un sistem arhaic cu 3 fundasi, cu toate ca intr-adevar turul asta a jucat slab…

Cred in continuare ca Rapidul are cel mai bun lot din tara…

dodo  •  24 decembrie 2006, 0:39

Poate sa treaca de Benfica dar trebuie sa mai ia 2-3 jucatori (inclusiv un portar), sa nu mai faca ce a facut Gaev la Tottenham!
Asta pe linga ce a luat pana acum!
Si-i poate gasi si in campionatul intern (chiar si portarul)!

Cred ca stie el Rednic ce face!

genial american  •  24 decembrie 2006, 0:43

Sa lasam cele 2 echipe sa-si faca lotul si dupa aia discutam…

dodo  •  24 decembrie 2006, 0:46

GA eu stiu ca Griffits nu a dat nici un gol cu Nacional (acasa tot batrinul moldovan, iar acolo Rada si burdujan)! Poate o fi facut vreo faza de gol, aia se poate…dar cand te gandesti cati bani a dat pe el si sapunaru!
Aici are dreptate Copos!
L-au pus sa scoata f. multi bani din buzunar pt. niste iluzii! (Razvan si Dinu Gheorghe).
Si cand te gandesti ca Dinamo a facut o superechipa cu poate nici jumatate din suma data de Copos!
Cum sa nu se enerveze Copos?

Banii nu sunt totul si aici aveti dreptate voi dinamovistii in privinta lui JIJI!
Prea se faleste cu banii lui!
Poate ii da Dumnezeu peste nas anul ce vine!

riki_faq  •  24 decembrie 2006, 0:51

@GA and dodo
salutare

genial american  •  24 decembrie 2006, 0:55

Daca-mi aduc eu bine aminte Griffiths a facut faza golului de 1-1…

genial american  •  24 decembrie 2006, 0:55

NB

dodo  •  24 decembrie 2006, 1:00

Se poate, dar cam putin pt. un tur de campionat!
Cate goluri au dat la voi N&d (in campionat plus UEFA), Ganea sau la steaua Badea in CL ( a marcat si la Kiev si cu Real si pun si meciul cu standard-cind practic i-a calificat), iar thereau are 7 in campionat pina acum (deci si-au cam scos banii)!

Pe cand Griffits…(a costat cam la fel de mult ca thereau sau badea).

dodo  •  24 decembrie 2006, 1:02

Am ramas numai noi pe blog…

NB!

dani  •  24 decembrie 2006, 1:09

la stelistii, le doresc sarbatori fericite! la dinaovistii, le doresc moarte lenta, inecati cu sarmaua!

HINGHERU  •  24 decembrie 2006, 1:20

la multi ani tuturor fie ei stelisti si dinamovisti.sa aveti parte de bucuri.forza steaua

octav  •  24 decembrie 2006, 1:51

@dodo

am revenit

octav  •  24 decembrie 2006, 1:59

@ dodo

din cate vad lille joaca acasa -temporar- pe Lille-Metropole de 18,185 locuri construit in 1976.

se lucreaza la stadionul lor Grimonprez Jooris 21,180 locuri construit in 1975. banuiesc k vor sa’l faca de Cl k zicea presedintele (sau ce functie avea ala de vorbea la tragerea la sori) k s’au saturat sa joace in „deplasare” meciurile de acasa.

poate mai vb maine (desi nu cred)

mihai  •  24 decembrie 2006, 9:56

Steaua echipa fostilor tovarasi nu se dezminte si ataca ca pe vremuri,fura si loveste in echipele mici.Dela Vaslui la furat pe BADEA printr-un meci vandut de jucator(strategic) si acum vrea iar sa-si bata joc de VASLUI .PORUMBOIU are dreptate sa vina la negocieri nu la intins mana,dar asa sunt ei invatati sa umble numai cu „furaciuni” un club care ar trebui desfiintat ca de la infiintatre si pana acuma numai cu din astea a umblat .RUSINE SA VA FIE HOTILOR,ARANJORILOR,ECHIPA LUI PESTE lasati echipele mici in pace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

george  •  24 decembrie 2006, 12:03

Craciun Fericit fratilor…

dodo  •  24 decembrie 2006, 15:04

@octav:

Am citit ce ai zis!
Poate mai vb. dupa Craciun!

Sarbatori fericite!

pt mihai-cu stima  •  24 decembrie 2006, 20:09

MIHAI -CRACIUN FERICIT! Ceea ce spui este real, pertinent, argumentat,iar cei ca,marele ,MIC,genial (ce o fi american;nascut acolo,bastard,simpatizant?) spune numai prostii, aberatii „putare” cu rezonante masturbante, concepute in baie in singuratate, reprezentand rezultatul intim al actiunilor sale! Uiti sa mentionezi ca steaua se LAUDA CU SEVILLA 86, uitand ca noi traim in anul de gratie 2006, an in care REMARCAM CU TOTII, mai putin suburbanii stelisti(dupa Ultimele statistici 80% din stelisti sunt subrbani), care tin strains de parerile lor inocente ,inocent, insemnand tont.’/// steaua anului 2006 este o umbra a echipei de la SEVILLA, in cadere libera dupa plecarea lui PROTASOV,oalaroiu., fiind un antrenor anost, sub DAN PETRESCU,iar marele dica, in fapt, MICUL dica este lenes,lent, fara vlaga, inconstant, jucand 2o minute pe meci si marcand goluri BASHITE, care penetreaza plasa cu ajutor DIVIN, din pura intamplare. DINAMO(prima in clasamant international, ca acumulare de puncte, meciuri castigate, valoare) se afla la 13 PUNCTE DISTANTA DE steluta,mica steluta a anului 2006, asemeni anului 2005 cand a castigat , datorita sportului practicat de becali; ALERGATUL CU PUNGILE CU BANI! DINAMO, MAREATA DINAMO poate fi numita GALACTICA,……….. STELARA!. De unde pana unde laudele aduse stelutei , care se afla la 13 PUNCTE DISTANTA IN SPATELE MARETEI DINAMO? Cum de unde?? ! S-a alergat din nou cu bani., la GSP, la redactii, la televiziuni! Ce au rezolvat? Peste cateva luni, DINAMO CAMPIOANA! RAPID LOCUL DOI! STEAUA LOCUL PATRU, poate TREI, daca becali, INCEPE SA PRACTICE SPORTUL placut domniei sale: ‘TRIPLU-SALT cu PUNGA DE PLASTIC CU BANI la CLUBURI si ARBITRII !

pt mihai-cu stima  •  24 decembrie 2006, 20:10

MIHAI -CRACIUN FERICIT! Ceea ce spui este real, pertinent, argumentat,iar cei ca,marele ,MIC,genial (ce o fi american;nascut acolo,bastard,simpatizant?) spune numai prostii, aberatii „putare” cu rezonante masturbante, concepute in baie in singuratate, reprezentand rezultatul intim al actiunilor sale! Uiti sa mentionezi ca steaua se LAUDA CU SEVILLA 86, uitand ca noi traim in anul de gratie 2006, an in care REMARCAM CU TOTII, mai putin suburbanii stelisti(dupa Ultimele statistici 80% din stelisti sunt subrbani), care tin strains de parerile lor inocente ,inocent, insemnand tont.’/// steaua anului 2006 este o umbra a echipei de la SEVILLA, in cadere libera dupa plecarea lui PROTASOV,oalaroiu., fiind un antrenor anost, sub DAN PETRESCU,iar marele dica, in fapt, MICUL dica este lenes,lent, fara vlaga, inconstant, jucand 2o minute pe meci si marcand goluri BASHITE, care penetreaza plasa cu ajutor DIVIN, din pura intamplare. DINAMO(prima in clasamant international, ca acumulare de puncte, meciuri castigate, valoare) se afla la 13 PUNCTE DISTANTA DE steluta,mica steluta a anului 2006, asemeni anului 2005 cand a castigat , datorita sportului practicat de becali; ALERGATUL CU PUNGILE CU BANI! DINAMO, MAREATA DINAMO poate fi numita GALACTICA,……….. STELARA!. De unde pana unde laudele aduse stelutei , care se afla la 13 PUNCTE DISTANTA IN SPATELE MARETEI DINAMO? Cum de unde?? ! S-a alergat din nou cu bani., la GSP, la redactii, la televiziuni! Ce au rezolvat? Peste cateva luni, DINAMO CAMPIOANA! RAPID LOCUL DOI! STEAUA LOCUL PATRU, poate TREI, daca becali, INCEPE SA PRACTICE SPORTUL placut domniei sale: ‘TRIPLU-SALT cu PUNGA DE PLASTIC CU BANI la CLUBURI si ARBITRII !CINE E steaua ANULUI 2006? NIMENI! ZERO TAIAT!

pt mihai-cu stima  •  24 decembrie 2006, 20:10

MIHAI -CRACIUN FERICIT! Ceea ce spui este real, pertinent, argumentat,iar cei ca,marele ,MIC,genial (ce o fi american;nascut acolo,bastard,simpatizant?) spune numai prostii, aberatii „putare” cu rezonante masturbante, concepute in baie in singuratate, reprezentand rezultatul intim al actiunilor sale! Uiti sa mentionezi ca steaua se LAUDA CU SEVILLA 86, uitand ca noi traim in anul de gratie 2006, an in care REMARCAM CU TOTII, mai putin suburbanii stelisti(dupa Ultimele statistici 80% din stelisti sunt subrbani), care tin strains de parerile lor inocente ,inocent, insemnand tont.’/// steaua anului 2006 este o umbra a echipei de la SEVILLA, in cadere libera dupa plecarea lui PROTASOV,oalaroiu., fiind un antrenor anost, sub DAN PETRESCU,iar marele dica, in fapt, MICUL dica este lenes,lent, fara vlaga, inconstant, jucand 2o minute pe meci si marcand goluri BASHITE, care penetreaza plasa cu ajutor DIVIN, din pura intamplare. DINAMO(prima in clasamant international, ca acumulare de puncte, meciuri castigate, valoare) se afla la 13 PUNCTE DISTANTA DE steluta,mica steluta a anului 2006, asemeni anului 2005 cand a castigat , datorita sportului practicat de becali; ALERGATUL CU PUNGILE CU BANI! DINAMO, MAREATA DINAMO poate fi numita GALACTICA,……….. STELARA!. De unde pana unde laudele aduse stelutei , care se afla la 13 PUNCTE DISTANTA IN SPATELE MARETEI DINAMO? Cum de unde?? ! S-a alergat din nou cu bani., la GSP, la redactii, la televiziuni! Ce au rezolvat? Peste cateva luni, DINAMO CAMPIOANA! RAPID LOCUL DOI! STEAUA LOCUL PATRU, poate TREI, daca becali, INCEPE SA PRACTICE SPORTUL placut domniei sale: ‘TRIPLU-SALT cu PUNGA DE PLASTIC CU BANI la CLUBURI si ARBITRII !CINE E steaua ANULUI 2006? NIMENI! ZERO TAIAT! La 13 PUNCTE DISTANTA DE PRIMA CLASATA!

pt mihai-cu stima  •  24 decembrie 2006, 20:11

MIHAI -CRACIUN FERICIT! Ceea ce spui este real, pertinent, argumentat,iar cei ca,marele ,MIC,genial (ce o fi american;nascut acolo,bastard,simpatizant?) spune numai prostii, aberatii „putare” cu rezonante masturbante, concepute in baie in singuratate, reprezentand rezultatul intim al actiunilor sale! Uiti sa mentionezi ca steaua se LAUDA CU SEVILLA 86, uitand ca noi traim in anul de gratie 2006, an in care REMARCAM CU TOTII, mai putin suburbanii stelisti(dupa Ultimele statistici 80% din stelisti sunt subrbani), care tin strains de parerile lor inocente ,inocent, insemnand tont.’/// steaua anului 2006 este o umbra a echipei de la SEVILLA, in cadere libera dupa plecarea lui PROTASOV,oalaroiu., fiind un antrenor anost, sub DAN PETRESCU,iar marele dica, in fapt, MICUL dica este lenes,lent, fara vlaga, inconstant, jucand 2o minute pe meci si marcand goluri BASHITE, care penetreaza plasa cu ajutor DIVIN, din pura intamplare. DINAMO(prima in clasamant international, ca acumulare de puncte, meciuri castigate, valoare) se afla la 13 PUNCTE DISTANTA DE steluta,mica steluta a anului 2006, asemeni anului 2005 cand a castigat , datorita sportului practicat de becali; ALERGATUL CU PUNGILE CU BANI! DINAMO, MAREATA DINAMO poate fi numita GALACTICA,……….. STELARA!. De unde pana unde laudele aduse stelutei , care se afla la 13 PUNCTE DISTANTA IN SPATELE MARETEI DINAMO? Cum de unde?? ! S-a alergat din nou cu bani., la GSP, la redactii, la televiziuni! Ce au rezolvat? Peste cateva luni, DINAMO CAMPIOANA! RAPID LOCUL DOI! STEAUA LOCUL PATRU, poate TREI, daca becali, INCEPE SA PRACTICE SPORTUL placut domniei sale: ‘TRIPLU-SALT cu PUNGA DE PLASTIC CU BANI la CLUBURI si ARBITRII !CINE E steaua ANULUI 2006? NIMENI! ZERO TAIAT! La 13 PUNCTE DISTANTA DE PRIMA CLASATA! CINE E PRIMA CLASATA? DINAMO, laudata in TOPURILE INTERNATIONALE!

pt mihai-cu stima  •  24 decembrie 2006, 20:12

MIHAI -CRACIUN FERICIT! Ceea ce spui este real, pertinent, argumentat,iar cei ca,marele ,MIC,genial (ce o fi american;nascut acolo,bastard,simpatizant?) spune numai prostii, aberatii „putare” cu rezonante masturbante, concepute in baie in singuratate, reprezentand rezultatul intim al actiunilor sale! Uiti sa mentionezi ca steaua se LAUDA CU SEVILLA 86, uitand ca noi traim in anul de gratie 2006, an in care REMARCAM CU TOTII, mai putin suburbanii stelisti(dupa Ultimele statistici 80% din stelisti sunt subrbani), care tin strains de parerile lor inocente ,inocent, insemnand tont.’/// steaua anului 2006 este o umbra a echipei de la SEVILLA, in cadere libera dupa plecarea lui PROTASOV,oalaroiu., fiind un antrenor anost, sub DAN PETRESCU,iar marele dica, in fapt, MICUL dica este lenes,lent, fara vlaga, inconstant, jucand 2o minute pe meci si marcand goluri BASHITE, care penetreaza plasa cu ajutor DIVIN, din pura intamplare. DINAMO(prima in clasamant international, ca acumulare de puncte, meciuri castigate, valoare) se afla la 13 PUNCTE DISTANTA DE steluta,mica steluta a anului 2006, asemeni anului 2005 cand a castigat , datorita sportului practicat de becali; ALERGATUL CU PUNGILE CU BANI! DINAMO, MAREATA DINAMO poate fi numita GALACTICA,……….. STELARA!. De unde pana unde laudele aduse stelutei , care se afla la 13 PUNCTE DISTANTA IN SPATELE MARETEI DINAMO? Cum de unde?? ! S-a alergat din nou cu bani., la GSP, la redactii, la televiziuni! Ce au rezolvat? Peste cateva luni, DINAMO CAMPIOANA! RAPID LOCUL DOI! STEAUA LOCUL PATRU, poate TREI, daca becali, INCEPE SA PRACTICE SPORTUL placut domniei sale: ‘TRIPLU-SALT cu PUNGA DE PLASTIC CU BANI la CLUBURI si ARBITRII !CINE E steaua ANULUI 2006? NIMENI! ZERO TAIAT! La 13 PUNCTE DISTANTA DE PRIMA CLASATA! CINE E PRIMA CLASATA? DINAMO, laudata in TOPURILE INTERNATIONALE! SA VA FIE RUSINE DLOR STELISTI!

pt mihai-cu stima  •  24 decembrie 2006, 20:13

MIHAI -CRACIUN FERICIT! Ceea ce spui este real, pertinent, argumentat,iar cei ca,marele ,MIC,genial (ce o fi american;nascut acolo,bastard,simpatizant?) spune numai prostii, aberatii „putare” cu rezonante masturbante, concepute in baie in singuratate, reprezentand rezultatul intim al actiunilor sale! Uiti sa mentionezi ca steaua se LAUDA CU SEVILLA 86, uitand ca noi traim in anul de gratie 2006, an in care REMARCAM CU TOTII, mai putin suburbanii stelisti(dupa Ultimele statistici 80% din stelisti sunt subrbani), care tin strains de parerile lor inocente ,inocent, insemnand tont.’/// steaua anului 2006 este o umbra a echipei de la SEVILLA, in cadere libera dupa plecarea lui PROTASOV,oalaroiu., fiind un antrenor anost, sub DAN PETRESCU,iar marele dica, in fapt, MICUL dica este lenes,lent, fara vlaga, inconstant, jucand 2o minute pe meci si marcand goluri BASHITE, care penetreaza plasa cu ajutor DIVIN, din pura intamplare. DINAMO(prima in clasamant international, ca acumulare de puncte, meciuri castigate, valoare) se afla la 13 PUNCTE DISTANTA DE steluta,mica steluta a anului 2006, asemeni anului 2005 cand a castigat , datorita sportului practicat de becali; ALERGATUL CU PUNGILE CU BANI! DINAMO, MAREATA DINAMO poate fi numita GALACTICA,……….. STELARA!. De unde pana unde laudele aduse stelutei , care se afla la 13 PUNCTE DISTANTA IN SPATELE MARETEI DINAMO? Cum de unde?? ! S-a alergat din nou cu bani., la GSP, la redactii, la televiziuni! Ce au rezolvat? Peste cateva luni, DINAMO CAMPIOANA! RAPID LOCUL DOI! STEAUA LOCUL PATRU, poate TREI, daca becali, INCEPE SA PRACTICE SPORTUL placut domniei sale: ‘TRIPLU-SALT cu PUNGA DE PLASTIC CU BANI la CLUBURI si ARBITRII !CINE E steaua ANULUI 2006? NIMENI! ZERO TAIAT! La 13 PUNCTE DISTANTA DE PRIMA CLASATA! CINE E PRIMA CLASATA? DINAMO, laudata in TOPURILE INTERNATIONALE! SA VA FIE RUSINE DLOR STELISTI! ESTE AJUNUL CRACIUNULUI SI VA BATE DUMNEZEU pt ca mintiti! Spuneti adevarul: steaua anului 2006 ESTE NIMENI, steaua este FARA VALOARE! Spuneti ca ati platitbani grei pt a castiga clasamente!

pt mihai-cu stima  •  24 decembrie 2006, 20:15

MIHAI -CRACIUN FERICIT! Ceea ce spui este real, pertinent, argumentat,iar cei ca,marele ,MIC,genial (ce o fi american;nascut acolo,bastard,simpatizant?) spune numai prostii, aberatii „putare” cu rezonante masturbante, concepute in baie in singuratate, reprezentand rezultatul intim al actiunilor sale! Uiti sa mentionezi ca steaua se LAUDA CU SEVILLA 86, uitand ca noi traim in anul de gratie 2006, an in care REMARCAM CU TOTII, mai putin suburbanii stelisti(dupa Ultimele statistici 80% din stelisti sunt subrbani), care tin strains de parerile lor inocente ,inocent, insemnand tont.’/// steaua anului 2006 este o umbra a echipei de la SEVILLA, in cadere libera dupa plecarea lui PROTASOV,oalaroiu., fiind un antrenor anost, sub DAN PETRESCU,iar marele dica, in fapt, MICUL dica este lenes,lent, fara vlaga, inconstant, jucand 2o minute pe meci si marcand goluri BASHITE, care penetreaza plasa cu ajutor DIVIN, din pura intamplare. DINAMO(prima in clasamant international, ca acumulare de puncte, meciuri castigate, valoare) se afla la 13 PUNCTE DISTANTA DE steluta,mica steluta a anului 2006, asemeni anului 2005 cand a castigat , datorita sportului practicat de becali; ALERGATUL CU PUNGILE CU BANI! DINAMO, MAREATA DINAMO poate fi numita GALACTICA,……….. STELARA!. De unde pana unde laudele aduse stelutei , care se afla la 13 PUNCTE DISTANTA IN SPATELE MARETEI DINAMO? Cum de unde?? ! S-a alergat din nou cu bani., la GSP, la redactii, la televiziuni! Ce au rezolvat? Peste cateva luni, DINAMO CAMPIOANA! RAPID LOCUL DOI! STEAUA LOCUL PATRU, poate TREI, daca becali, INCEPE SA PRACTICE SPORTUL placut domniei sale: ‘TRIPLU-SALT cu PUNGA DE PLASTIC CU BANI la CLUBURI si ARBITRII !CINE E steaua ANULUI 2006? NIMENI! ZERO TAIAT! La 13 PUNCTE DISTANTA DE PRIMA CLASATA! CINE E PRIMA CLASATA? DINAMO, laudata in TOPURILE INTERNATIONALE! SA VA FIE RUSINE DLOR STELISTI! ESTE AJUNUL CRACIUNULUI SI VA BATE DUMNEZEU pt ca mintiti! Spuneti adevarul: steaua anului 2006 ESTE NIMENI, steaua este FARA VALOARE! Spuneti ca ati platitbani grei pt a castiga clasamente! Becali zice ca e omul lui DUMNEZEU! De ce fura? De ce este un hot?De ce fura , face frauda? OMUL LUI DUMNEZEU., recunoaste ca steaua e ZERO, dica e ZERO, esti TARAN, analfabet, TU SI FANII STELISTI!

pt mihai-cu stima  •  24 decembrie 2006, 20:19

MIHAI -CRACIUN FERICIT! Ceea ce spui este real, pertinent, argumentat,iar cei ca,marele ,MIC,genial (ce o fi american;nascut acolo,bastard,simpatizant?) spune numai prostii, aberatii „putare” cu rezonante masturbante, concepute in baie in singuratate, reprezentand rezultatul intim al actiunilor sale! Uiti sa mentionezi ca steaua se LAUDA CU SEVILLA 86, uitand ca noi traim in anul de gratie 2006, an in care REMARCAM CU TOTII, mai putin suburbanii stelisti(dupa Ultimele statistici 80% din stelisti sunt subrbani), care tin strains de parerile lor inocente ,inocent, insemnand tont.’/// steaua anului 2006 este o umbra a echipei de la SEVILLA, in cadere libera dupa plecarea lui PROTASOV,oalaroiu., fiind un antrenor anost, sub DAN PETRESCU,iar marele dica, in fapt, MICUL dica este lenes,lent, fara vlaga, inconstant, jucand 2o minute pe meci si marcand goluri BASHITE, care penetreaza plasa cu ajutor DIVIN, din pura intamplare. DINAMO(prima in clasamant international, ca acumulare de puncte, meciuri castigate, valoare) se afla la 13 PUNCTE DISTANTA DE steluta,mica steluta a anului 2006, asemeni anului 2005 cand a castigat , datorita sportului practicat de becali; ALERGATUL CU PUNGILE CU BANI! DINAMO, MAREATA DINAMO poate fi numita GALACTICA,……….. STELARA!. De unde pana unde laudele aduse stelutei , care se afla la 13 PUNCTE DISTANTA IN SPATELE MARETEI DINAMO? Cum de unde?? ! S-a alergat din nou cu bani., la GSP, la redactii, la televiziuni! Ce au rezolvat? Peste cateva luni, DINAMO CAMPIOANA! RAPID LOCUL DOI! STEAUA LOCUL PATRU, poate TREI, daca becali, INCEPE SA PRACTICE SPORTUL placut domniei sale: ‘TRIPLU-SALT cu PUNGA DE PLASTIC CU BANI la CLUBURI si ARBITRII !CINE E steaua ANULUI 2006? NIMENI! ZERO TAIAT! La 13 PUNCTE DISTANTA DE PRIMA CLASATA! CINE E PRIMA CLASATA? DINAMO, laudata in TOPURILE INTERNATIONALE! SA VA FIE RUSINE DLOR STELISTI! ESTE AJUNUL CRACIUNULUI SI VA BATE DUMNEZEU pt ca mintiti! Spuneti adevarul: steaua anului 2006 ESTE NIMENI, steaua este FARA VALOARE! Spuneti ca ati platitbani grei pt a castiga clasamente! Becali zice ca e omul lui DUMNEZEU! De ce fura? De ce este un hot?De ce fura , face frauda? OMUL LUI DUMNEZEU., recunoaste ca steaua e ZERO, dica e ZERO, esti TARAN, analfabet, TU SI FANII STELISTI! VIITORUL VA DOVEDI: dica , va disparea de pe scena fotbalului, iar OALAroiu, antrenor divizie secunda!

dcnu  •  24 decembrie 2006, 20:32

CRACIUN FERICIT!

genial american  •  24 decembrie 2006, 20:36

@ DCNU

http://www.itcnet.ro/aa/

suporter 23  •  25 decembrie 2006, 8:18

geniale la multi ani acolo la tine in winchestertonfieldville, iowa. (sau in ce locatie esti)

dak mos craciun exista il rog f f f mult sa’l duca pe ionel ganea inapoi la dinamo

Sebastian  •  28 decembrie 2006, 17:44

IMI CER SCUZE PT ALTERCATIA VERBALA PE CARE AM AVUT-O SAPTAMANA TRECUTA…….DAR SE MAI INTAMPLA,ASA CA VA PROPUN SA-MI DATI VOIE SA POSTEZ DIN NOU