Un nou blog de jurnalist

Radu Preda, redactorul sef al Saptaminii Financiare, si-a deschis blog. Vi-l recomand, chiar daca sint destule situatii in care nu sint de acord cu opinia lui in chestiunile publice. De pilda, avem opinii diferite fata de scrisoarea celor 60 de intelectuali in favoarea presedintelui Basescu. Radu Preda o numeste „discutabila”, dupa parerea mea, cu toate lipsurile sale sistemice, presedintele Basescu este cel care a impins Romania inainte in ultimii doi ani, din punct de vedere al vointei politice.

miercuri, 7 februarie 2007, 11:20

Radu Preda, redactorul sef al Saptaminii Financiare, si-a deschis blog. Vi-l recomand, chiar daca sint destule situatii in care nu sint de acord cu opinia lui in chestiunile publice. De pilda, avem opinii diferite fata de scrisoarea celor 60 de intelectuali in favoarea presedintelui Basescu. Radu Preda o numeste „discutabila”, dupa parerea mea, cu toate lipsurile sale sistemice, presedintele Basescu este cel care a impins Romania inainte in ultimii doi ani, din punct de vedere al vointei politice.


Comentarii (7)Adaugă comentariu

Georgero  •  7 februarie 2007, 12:11

🙂

Georgero  •  7 februarie 2007, 12:26

Fără niciun fel de ofensă dar cred că e printre primele ori când văd că vă spuneţi răspicat punctul de vedere. Felicitări!

Rad”U”  •  7 februarie 2007, 12:39

Bai Tolo,

ce inseamna…”din punct de vedere al vointei politice”?

iQ666  •  7 februarie 2007, 13:12

basescu se tine mai mult de scandaluri si de prostii gen axa washington-londra…

No Felix & Ilici !  •  7 februarie 2007, 13:25

Sunt curios ce-ti va zice mr. Secu (Felix) si Ilici care freaca lampa pana se sparge.
Se stie ca sunteti finantati de fam. Felix (Motanul incaltat) !
Oricum, bravo pt. verticalitate.
Trebuia sa ia cineva atitudine, pt. aceasta lovitura de stat provocata exact de cei care au comis faradelegi si au spoliat tara si poporul asta amarat !
Asa cum Constantinescu a fost invins de fostii securisti (si actuali ?), si acum se pare ca Basescu va pati la fel. Dar eu sper ca va avea succes asescu inlupta cu fostii securisti si noi asa-zisi capitalisti, dar numiti comunisto-capitalisto-securisti cu fata umana !

Cătălin Tolontan  •  7 februarie 2007, 16:02

No Felix & Ilici !: Nu sintem finantati de nimeni. GSP e un ziar pe profit. Dar, da, facem parte dintr-un trust detinut de fam Voiculescu. Insa nimeni nu ne-a spus vreodata sa ne cenzuram opiniile. Dc PC e impotriva lui Babsescu si eu pro Basescu ma pot exprima ca un om liber.

e-Xtrema  •  8 februarie 2007, 14:20

Ai si tu mici defecte!… (Glumesc). Multa bafta in tot ceea ce faci!