Se pregateste un nou cotidian

Dupa ce a cumparat Averea pe cind era un broadsheet, l-a facut tabloid si l-a vindut catre Patriciu, Radu Budeanu a prins gustul ziarelor de format mic. El va lansa in perioada urmatoare un nou cotidian bulevardier.

marți, 13 februarie 2007, 4:23

Dupa ce a cumparat Averea pe cind era un broadsheet, l-a facut tabloid si l-a vindut catre Patriciu, Radu Budeanu a prins gustul ziarelor de format mic. El va lansa in perioada urmatoare un nou cotidian bulevardier.


Comentarii (11)Adaugă comentariu

Iann  •  13 februarie 2007, 17:51

In locul lui mi-as fi bagat banii in banca, la bursa, fonduri mutuale sau imobiliare. Ulciorul nu merge mult la apa. E oarecum interesanta intentia lui. Sa scoti un ziar pe care eventual il vinzi cu 0,5 RON pe copie (adica 5,000 ROL) sa il duci la vre-o 20,000 de copii vandute, medie pe luna.
Dar din ce traiesti ca bani din circulatie nu prea ies iar din advertising mmmm.

kristian  •  13 februarie 2007, 19:16

Toata lumea viseaza sa lanseze un tabloid ca libertatea asa cum in tv toti viseaza sa lanseze o televiune ca protv. Dar nu se va intampla. Iata, echipa Libertatea a plecat si ei raman in top. Cred eu ca nici nu vor cadea. De la ProTV se pleaca mereu la alte televiziuni. Si vedetele disapr si pro ramane primul. Pe tv si presa scrisa regii vor ramane aceiasi, cred ca daca vor sa faca ceva maret ar trebui sa se uite spre online, unde se pot face multe.

klara  •  13 februarie 2007, 20:20

Referitor la plecarile din MediaPro tocmai am aflat ca dupa aproape 10 ani de PRO mai pleaca un bun vanzator Adriana Liche. Unde se duce oare, are cineva idee?

m.o.  •  13 februarie 2007, 21:18

banuiesc eu unde…. 🙂

GabiKoreanu  •  13 februarie 2007, 22:31

kristian,
fara sa vreau sa te jignesc, se pare ca faci parte din generatia „pro… stii si castigi”, asa ca mi se pare oarecum tendentios si chiar off-topic comentariul tau. Dar daca vrei sa-ti manifesti adeziunea fata de grupul Pro, vezi ca mai sunt si alte site-uri unde o poti face, nu trebuie sa te erijezi aici in „pro”-formatorul de opinie

Rio  •  13 februarie 2007, 22:33

Viitorul acestor tipuri de ziare in Romania este gratuitatea

trustman  •  13 februarie 2007, 23:50

romania are deja prea multe ziare comparativ cu tari care au mai putine, pe piete unde volumul publicitatii este mai mare si unde televiziunea nu acapareaza 80% din el (adica din buget). mie mi se pare exagerat

kristian  •  14 februarie 2007, 10:12

GabiKoreanu, nu imi mai place Protv pentru ca nu mai gasesc nimic interesant la ei. Asta nu inseamna ca nu ii admir pe cei de acolo pentru ce fac. Da, in trecut urmaream cu interes mega-showurile lor.
Ce am facut in comentariul meu si nu cred ca e off-topic era o comparatie intre presa scrisa si tv.
Daca vreau sa imi manifest admiratia fata de grupul PRO o fac unde vreau eu, adica si aici daca nu-i deranjeaza pe administratori. Asta nu decizi tu.

victor  •  14 februarie 2007, 11:16

Oameni buni, liche nu va pleca vreodata din pro sau cel putin pana acum nu a fost nimeni/nimic care s-o convinga!!!. o cunosc bine, credeti-ma! iar daca a reusit cineva lucrul asta jos palaria si vreau sa cunosc si eu persoana 🙂

Vladimir  •  14 februarie 2007, 12:08

mda….daca e ca Averea e clar…..averea e un jeg de ziar in care scriu numai minciuni !

Mitza  •  14 februarie 2007, 12:12

Ce inseamna „bulevardier”? Gen Libertatea? Nasol atunci ca avem destule… dar daca sunt totusi cumparate?

Te crezi un manager bun de fotbal? Hai si te inscrie aici:
http://www.soccerproject.com/index.php?section=3&lng=en&uID=104764