Andreea Mira in echipa gsp

Andreea Mira este noul manager de cercetare si dezvoltare (R&D) de la Gazeta Sporturilor. Andreea s-a remarcat drept unul dintre cele mai respectate nume de pe piata cercetarii in media. A lucrat citiva ani la Sanoma si, in ultima vreme, la Zapp. Va coordona dezvoltarea si cercetarea pentru intreg portofoliul de brand al gsp, care a depasit in acest moment 20 de produse.

luni, 26 februarie 2007, 10:46

Andreea Mira este noul manager de cercetare si dezvoltare (R&D) de la Gazeta Sporturilor. Andreea s-a remarcat drept unul dintre cele mai respectate nume de pe piata cercetarii in media. A lucrat citiva ani la Sanoma si, in ultima vreme, la Zapp. Va coordona dezvoltarea si cercetarea pentru intreg portofoliul de brand al gsp, care a depasit in acest moment 20 de produse.


Comentarii (14)Adaugă comentariu

gabi  •  26 februarie 2007, 12:27

Sper sa schimbe ea designul http://www.gsp.ro ca arata groaznic

Cătălin Tolontan  •  26 februarie 2007, 12:29

gabi: se va schimba designul, dar mai dureaza

dragos  •  26 februarie 2007, 12:29

la ora actuala brand’ul gsp are un potential pe care ar trebui sa’l exploatati mai eficient, iar asta inseamna sa va miscati rapid si inteligent! produselor aflate in portofoliul gsp le trebuie mai multa personalitate! va asemanati oarecum cu cei de la Steaua(ma refer la management) care se afla la conducerea unei afaceri extraordinare, dar nu sunt capabili sa valorifice la maxim potentialul unui “nume” care, la fel ca si Gazeta Sporturilor, poate aduce enorm in planul imaginii si ulterior, si in plan financiar! succes Andreei!

Mircea Scarlatescu  •  26 februarie 2007, 12:31

Multa bafta,

De site-uri eu ni mai zic nimic, dar o sa-l mai stresez pe Gusti din cand in cand :))

andrei merauta  •  26 februarie 2007, 12:57

catalin prin dam un mess mie pe privat k am multe luc de vb cu tine pe tema fotbalul romanesc sunt un fan al tau plz vreau sati pun multe intrebari k si sa vedeti si voi fotbalul in alti ochii plz andrei_uzzy_87 e id meu plz dam un mess sau un add la tine in lista ta de yahoo ms mult sal

Cătălin Tolontan  •  26 februarie 2007, 13:45

andrei merauta: imi poti scrie pe mail: catalin.tolontan@gsp.ro

bv_sr  •  26 februarie 2007, 16:18

Nu stiu cine este Andreea Mira si ce performante profesionale are,insa,daca ai tinut sa faci cunoscuta venirea ei la gsp se presupune ca este o superprofesionista in ale managementului;si aici se simte nevoia de improspatare a formatului,a continutului si a prezentarii gsp.
S-a mers pina acum, pe formula unui ziar cit mai ieftin posibil,dar care sa poata face in acelasi timp fata concurentei.Eu unul ,mi-asi dori un ziar tiparit pe o hirtie mai de calitate,cu pagini mai multe si cu informatie mai multa(si alte echipe din „A”,div.B etc.}chiar daca ziarul ar costa mai mult.Este dorinta mea,nu stiu ce spun studiile voastre de piata!

Blogzone » Gazeta Sporturilor are un nou manager de cercetare si dezvoltare  •  26 februarie 2007, 16:50

[…] Blogul jurnalistului Catalin Tolontan anunta ca Andreea Mira este noul manager de cercetare si dezvoltare (R&D) de la Gazeta Sporturilor. Acesta a adaugat ca Andreea s-a remarcat drept unul dintre cele mai respectate nume de pe piata cercetarii in media. Andreea Mira a lucrat citiva ani la Sanoma si, in ultima vreme, la Zapp. Tolontan a declarat ca ” va coordona dezvoltarea si cercetarea pentru intreg portofoliul de brand al gsp, care a depasit in acest moment 20 de produse”. […]

Sorin  •  26 februarie 2007, 19:54

Imi doresc mult sa se schimbe designul http://www.gsp.ro

hagi  •  26 februarie 2007, 20:13

foarte tare, tipa a lucrat si la imperiul voiculescu? sau e curata?

Monica J  •  27 februarie 2007, 10:06

ce a mai facut andreea inainte?

Monica J  •  27 februarie 2007, 12:24

si 2. Andreea, ai blog?

cezar  •  28 februarie 2007, 12:18

incepe-ti cu schimbarea mentalitatii baieti!nu va mai dati profesionisti in materie de ziaristi sportivi,dovediti-o prin felul de a lucra!afara prin atitudinea asta agresiva si scris dupa zvonuri,v-ati alege cu o gramada de procese…..pe care le-ati pierde cu siguranta si nici nu v-ar mai angaja nimeni! Dovediti ca sunteti profesionisti desavarsiti!

tamas  •  28 februarie 2007, 13:23

In legatura cu audienta pe care a inregistrat-o Kanal D la meciul Rapid-Poli.Toata lumea se intreaba de ce s-a inregistrat asa audienta mica si o compara cu celelalte posturi de televiziune.In primul rand sa se intrebe lumea cata populatie prinde Kanal D!!!