CardiOli

Se poate?  Avem dreptul să ne bucurăm pentru un astfel de meci, fără să fim bănuiţi de stelism, de oţelism sau de afilierea la fabrica de cherestea a lui Balaj, cel care a avut puterea să judece la fel două faze disputate în ambele careuri, ultima în minutul 90?

joi, 1 martie 2007, 11:55

Se poate?  Avem dreptul să ne bucurăm pentru un astfel de meci, fără să fim bănuiţi de stelism, de oţelism sau de afilierea la fabrica de cherestea a lui Balaj, cel care a avut puterea să judece la fel două faze disputate în ambele careuri, ultima în minutul 90?

Şi dacă n-avem, atunci ne luăm singuri permisiunea de a-i saluta, egal, pe Olăroiu şi pe Grigoraş, pe coreeanul Kim şi pe francezul Thereau, pe Nicoliţă din Făurei şi pe Labukas de la Marea Baltică, optarul acela de la Oţelul, care seamănă la stil cu Butrageno, dacă n-am visat cumva. Şi să nu-l uităm pe eroul pozitiv in rol principal Andrey, care probabil are impresia că s-a transferat la FC Hollywood dupa suspansul fotbalului unde a poposit!

După un asemenea meci rămîne de văzut cine mai e atît de neglijent cu propria inimă încît să-i reproşeze lui Olăroiu că nu joacă spectaculos. Dacă nu credeţi, poftiţi la cardiOli!


Comentarii (621)Adaugă comentariu

Mix  •  2 martie 2007, 13:42

Vreau doar sa atrag atentia asupra a doi fotbalisti pe care nu pre i/am vazut mentionati in comentarii si nici in articlolul lui tolo: szekely si giurgiu.
Primul a facut ce a vrut cu apararea stelei (daca/si intra si lituanianul in forma mai devreme era super), al doilea a „arat” 60 de metri din teren (30 din fiecare parte) timp de 120 de minute. surpinza pentru mine a fost giurgiu nu de alta dar il stiam de la u cluj. si daca veni vorba, daca u cluj mai are cativa jucatori ca cei 3 de la otelul (jula in plus fata de cei doi) face fata fara probleme in divizia a.
tin cu steaua dar dupa jocul de aseara , la penaltiuri nu mai imi pasa cine castiga. m/am simtit super 2 ore si cred ca e printre putinele meciuri care si/au atins menirea. sa ne faca sa ne simtim bine. bravo!

Steaua’Face Jocuri’  •  2 martie 2007, 13:44

In tara asta la noi,e Un trend,sa fii stelist.Daca nu esti stelist,nu esti smecher,cati dintre cei 5 milioane de stelisti din tara,Cunosc Jucatorii emblema ai stelei,din toate timpurile?
Steaua e un club,care nu merita atatia romani,atatea inimi,si glasuri sa tipe pentru ei.Ganditi-va ca si Dinamo este un club la apropiata distanta de Steaua?nu ii inteleg pe stelisti,cand zic ”cand va ajunge dinamo unde a ajuns steaua,atunci sa vorbiti”…care nu stiti felul in care a ajuns steaua unde a ajuns,abtineti-va.Nu sunt probe,dar cu siguranta au fost jocuri murdare,doar in ‘86 ce dreaq,nu era comunism?nu era vali ceausescu?sa fim seriosi.
mai bine mort decat un comunist de stelist,care a manjit tzara asta cu numele ei de “Mare Campioana” in Europa.intrebatii pe cei de afara,care nu va vor raspunde diplomatic despre steaua,va vor zice ca Steaua si acum a ramas acelasi club de acum 2 decenii..unul al comunistilor.

Pesimistul  •  2 martie 2007, 13:46

Jocul a prezentat un antrenor Petre Grigoras si o echipa buna, Otelul. A mai aratat o echipa, Steaua, care s-a ridicat la nivelul Otelului. Dinamo este la 15 puncte in fata.Poate ajuta Steaua prin certurile care incep sa prinda contur. Principalul este ca Steaua sa profite si sa joace mai bine. Evolutia scorului a fost magnifica dar erorile celor 22 nu au fost la fel.Tot vorbim noi hahalerele ca Steaua nu a avut apararea standard. Dar cine ia impiedicat sa aiba rezerve,opiniile suporterilor ? Nu este cam mare bucuria pentru o calificare in dauna Otelului ? Am uitat ca vrem sa-l spargem in gura pe Real?
Dupa evolutii majoritar nenorocite in ultimele luni exaltarea pentru un meci cu multe goluri este nepotrivita. Sa ne bucuram ca au dat goluri dar sa avem rabdare cu laudele pana cand suntem in primavara CL.
Andrey promite dar pasa la portar in situatii critice vad ca a ajuns o rutina astfel si Nesu intra pe diagonala Radoi-Banel. Cand pleaca Oli sa nu-i uite pe Ovidiu Petre si Coman.
Aparent frumos tranferul de 1,56 dar si vorba ca mai repede il sari decat sa-l ocolesti e actuala. Bine ca nu stie romaneste ca sa inteleaga batjocura care o vor pune galariile adversarilor pe micut. Poate totusi va face oarece branza.
Lui MM ii mai trebuie multa scuterie pana da de unul ca Sekely sau coreeanul ala ( sau intradevar apararea Stelei a avut ciur cu gauri mari).
Placuta surpriza Bostina ( sa aiba grija de baiatul asta)si Iacob.pana una alta lozul castigator l-a tras Andrey. Intresanta va fi renvansa din campionat.

Geo  •  2 martie 2007, 13:46

Bun pustiul de la Otelul ,Szekely,e de viitor . Mai are de lucrat , dar se vede ca e talentat

steaua  •  2 martie 2007, 13:47

pt. remy si steaua face jocuri: PPPPPPPPPPPPsssssssssssssssssssstttttttttttttttttt. uitati/va la jiul-dinamo si comparati::))). uitati/va la benfica-dinamo si comparati. vai de voi

NYC  •  2 martie 2007, 13:48

eddie the ‘ead Says:

March 2nd, 2007 at 1:27 pm
rizocel, andrey a luat 2 in 90 de minute, 3 in 120…
iar balaj a dat penalty pentru otelul in minutul 90, desi nu a fost (asa cum nu prea a fost nici la Banel). Esti complet aerian. :)))

NYC, te contrazic, Paraschiv nu a fost bun niciodata, a fost cel mult bunicel, nu stiu de ce e al doilea capitan…

Iar pe Radoi l-as fi suspendat pina la sfirsitul campionatului.

toate afirmatiile tale au fost contrazise in ultimele doua meciuri ale stelei (radoi eliminat, e drept, nu a primit direct rosu, cum merita, steaua a luat penalty, nu s-au validat goluri valabile).

rizocel a exagerat si el, ca sa va intarate:).

eu ramasesem cu ce a zis zenga despre paraschiv, ca-l duce in nationala.

in fine, in ultimul timp a ajuns de tot rasu’ paraschiv, nu se uita cat de mic e de statura, ca daca i-o pune unu’ il scoate din forbal juma’ de an?

afirmatiile mele vizau ceea ce vrea conducerea si voi, suporterii, nu ce se intampla in realitate.
da, daca te iei dupa ultimele doua meciuri, situatia e cum spui tu…da’ nu vreau sa-mi aduc aminte de toamna:))).

trebuie sa recunosti, insa, ca la mimi, la oieru’ si, implicit la voi, a pune presiune pe si a intimida arbitrii a devenit politica de club.

si nu e fair deloc.

REM  •  2 martie 2007, 13:49

Mesaj pentru ciobanul-analfabet:
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2007/3/73725/asdawdas-1709390993fede637a908_263_900_.jpg

NYC  •  2 martie 2007, 13:51

orion Says:

March 2nd, 2007 at 1:30 pm
dragomir,otelul in mare parte a dominat jocul,asa ca balaj nu putea impinge steaua de la spate.dupa tine vinovat la golul trei al stelei este vinovata si …….prima lovitura de colt a meciului!
goian la aceea faza nu cersea 11m,doar spunea arbitrului ca nu s-a aruncat pentru a nu primii cartonas galben.la di stefano trebuia sa te opresti la “mare jucator”,fii sigur ca nu a fost securist,nici macar ..militian!

obstinatia cu care tot ii dai inainte dovedeste ca tu esti un „incremenit in proiect”.
nu-ti traduc uite-asa, de-al dracu’:))), sa-ti pui la munca neuronu’ ala:))).

da’ decat ceausist, parca tot mai bine securist sau militian!!!

Steaua’Face Jocuri’  •  2 martie 2007, 13:55

da asa e.la benfica am luat un gol stupid,care se putea evita usor.Cu Jiul am castigat, greu,am avut ocazii multe,si ei vreo 2 pe greselile personale ale dinamovistilor. AM TRAS LINIE.DINAMO A FACUT UN MECI SLABUTZ,L-A CASTIGAT SI CU TOATE ASTEA NU S-A BUCURAT NIMENI PTR VICTORIE,DEOARECE ERA OARECUM CATEGORICA,PRIN PRISMA jocului prestat de adversari,si de calibrul lui dinamo comparand cu jiul.
Steaua..hmmm delicat subiect.Steaua. nu uita ca in meciul tur cu sevilla,steaua a facut mai mult figuratie in teren.Si ca sa vedeti cat de prosti sunteti,la sfarsitul primei manse din cupa uefa a ambelor echipe,va bateati cu pumnul in piept,ca steaua voastra a jucat mai bine acasa,decat a facut-o dinamo in deplasare.rusine!

Cristian  •  2 martie 2007, 13:56

Tot timpul vorbiti de fotbal, dar la Handbal nu se uita nimeni si nimeni nu vorbeste de Handbal, acolo unde Steaua i-a umilit pe „marinari”.
BRAVO STEAUA.

dragomir  •  2 martie 2007, 13:57

orion ti-am spus odata ca voi vedeti doar ce va convine.daca nesu nu merita rosu atunci coman ce merita cand a sutat mingea in szekely.oricum e clar voi stelistii aveti o problema.anul trecut a-ti tipat mai tare si a mers anul asta vad ca incercat-i la fel.si nu inteleg ce vrei sa spui cu militieni si securisti ?dar voi stelistii daca cineva va critica sa-u daca nu e de acord cu voi trebuie sa-l fluierati,balacariti ,ponegriti asa cum ati facut ieri cu d-l tolontan care e mai mare decat ioanitoaia.in cazul asta elevul si-a depasit profesorul.o zi buna in continuare si la comentarii cat mai bune si mai obiective.

steaua  •  2 martie 2007, 13:58

ce ai scris (mai citeste o data) spune tot. si referitor la calibru cred ca te refereai la calibrul unui pistol cu apa::))cel pe care borcea il foloseste ca sa/i mai stinga trabucul dlui dinu::)))).hehehhehe. sunteti varza. si o sa vedeti asta in liga:))) de abia astept sa va vad iarasi mergand plouati si enervati din groapa voastra.::))))

da asa e.la benfica am luat un gol stupid,care se putea evita usor.Cu Jiul am castigat, greu,am avut ocazii multe,si ei vreo 2 pe greselile personale ale dinamovistilor. AM TRAS LINIE.DINAMO A FACUT UN MECI SLABUTZ,L-A CASTIGAT SI CU TOATE ASTEA NU S-A BUCURAT NIMENI PTR VICTORIE,DEOARECE ERA OARECUM CATEGORICA,PRIN PRISMA jocului prestat de adversari,si de calibrul lui dinamo comparand cu jiul.

Steaua’Face Jocuri’  •  2 martie 2007, 14:04

bai idiot,prost si ironic,am zic clar…comparand DINAMO CU JIUL…nu am facut vreo comparatie deplasata.Stau ca omul ala sceptic,in fata calculatorului si ma intreb: Oare doare sa fii Stelist[prost] in Tara lu’ Papura-voda?

Stelist-forever  •  2 martie 2007, 14:06

Chiar daca sunt stelist fanatic nu pot sa nu remarc aici aceasta superba echipa a galatiului.Am vazut aseara un meci fantastic,un meci care sincer ma „socat” pt. frumusetea lui covarsitoare.Sunt ani buni de cand nu am mai vazut un asemenea meci si aici nu ma refer doar in campionatul romaniei.Otelul Galati a fost incredibil de buna,un joc uluitor prestat si de necrezut.Daca Otelul se califica in semifinale sincer nu m-as fi suparat ba din contra,chiar as fi zis:jos palaria.Ce echipa si-a facut Otelul si asta doar cu 100.000 de dolari,ce ambitie si determinare am vazut la ei,ce joc senzational au facut aseara,ce mentalitate pt. o echipa de provincie care tace si face……Ma incantat Otelul si sper sa o tina tot asa,au dovedit ca au potential si merita sa fie printre fruntasele din clasament.BRAVO OTELUL,BRAVO GRIGORAS,FELICITARI !!!
Sunt bucuros pt. calificare dar si trist in egala masura pt. halul in care a ajuns Steaua sub comanda lui Zerolaroiu.Consider ca am avut mare noroc aseara si doar paradele lui Andrey ne-au mai salvat.Chiar daca ne doare,trebuie sa recunoastem ca Otelul ne-a predat o lectie de fotbal.Ia ganditi-va cum ar fi cu un Marius Stan si Petre Grigoras la Steaua,ce frumos suna.
Sper din tot sufletul sa plece cat mai curand acest antrenor de kkt de la Steaua care este total depasit in ultimul timp.Forza STEAUA.

caine  •  2 martie 2007, 14:09

hahahahahah pentru ce se bucura oile! beeeeeeee. Vai de capul vostru! Eu in locul vostru plangeam. Iar ati luat penalty cu manevra. Fortza Otelu!

Cristian  •  2 martie 2007, 14:12

caine: tot asa o sa spui cand o sa jucati cu Otelul. Forza Otelul ??????

Steaua’Face Jocuri’  •  2 martie 2007, 14:12

otelu a jucat bine si atat.nu superb nici fantastic.dar ei au fost contrastul,au fost la polul opus,al jocului,pe cand steaua se chinuia.Otelul a jucat bine,datorita jocului prost al stelei,si atat.steaua sa se bucure de aceasta superba calificare in semifinale,a pardon in finala Ligii campionilor,TIMISOREANCA.

maggot0  •  2 martie 2007, 14:13

intr-adevar, un meci superb,care nu se putea termina decat la penaltyuri. egale au fost de o parte si de cealalta ocaziile, prestatiile jucatorilor, greselile…daca Otelul continua sa joace asa,poate sa ia un loc de Cupa Uefa.
Felicitari Steaua si Otelul, Bostina,Banel si Andrey/Kim si Szekely(daca asa se scrie); felicitari arbitrului Balaj, doar asistentii au gresit la vreo 2 offside-uri.

titi preda  •  2 martie 2007, 14:13

@ Meciul de ieri a fost frumos,
frumos prin prizma „partidei lungi” si a rezultatului_
de-acum vreo doua saptamini, si-au terminat „benzina”.
N-am vazut prima repriza (oricum erea la serviciu, si nici soacra’mea nu a putut trage pe dvd_”in afara” canalele nu au mers), insa am citit „live” pe Prosport, intelegind ca Steaua juca mai rau ca FC Ciorogirla, fiind surclasata de echipa „indianului”!!
A doua repriza si restul, le-am vazut (ne-au dat):
_O echipa Otelul care, facea legea (nu numai la mijlocul terenului), cu un Sekely in zile mari ,
si o echipa Steaua cu un „mijloc tras prin inel”…..de nu se vedea! Steaua o primit golurile din cauza lui Goian, Ovidiu Petre si a lui Bostina (care desi a fost cel mai bun, alaturi de portar, a bilbiit’o la primirea golului).
Ce sa zic? Goian , nu mai este ce promitea, Ovidiu Petre ( cred ca el si Ola’roiu sint homosexuali) e un „paganel” al fotbalului, Balanel fuge ca besmeticu (….fuge, fuge, calca totul in picioare), dar cind sa centreze sau sa sutese la poarta, care’n coor sau ….sparge reflectoarele! De Nesu (micutzaPicasso), nu sint cuvinte_
noroc cu Andrey care ne-a salvat de la dezastru , se pare ca e un portar bun (fiind si primul lui meci)*
* Steaua joaca , cum joaca de citiva ani, fara mijloc , faca conducator de joc _si se vede!!
Rezultatul face pe suporterii stelisti sa uite ce au vazut (si pe mine sa ma injure eventual), mi-e nu mi-a placut Steaua, mi-a placut ….”meciul”, in rest
rectific, nu locul cinci, ci patru !!!!!

StreetCuza.tk  •  2 martie 2007, 14:14

super meci. Bravo Otelul, Bravo Steaua !!!

PS: Oricum Rapidu’ ia si cupa si locul 2 😀

marian  •  2 martie 2007, 14:16

stie cineva cand se trage la sorti pt semifinale???????????????/