Finala in doi in pitch-ul Vodafone

McCann-Erickson (actuala detinatoare a contului) si OMD-MD (parte a grupului Omnicom) sint cele doua agentii finaliste ale pitch-ului anului, pentru contul Vodafone.

vineri, 2 martie 2007, 1:32

McCann-Erickson (actuala detinatoare a contului) si OMD-MD (parte a grupului Omnicom) sint cele doua agentii finaliste ale pitch-ului anului, pentru contul Vodafone.

Rezultatul va fi furnizat probabil saptamina viitoare si e posibil ca el sa schimbe configuratia pietei de publicitate din Romania.


Comentarii (10)Adaugă comentariu

Rares  •  2 martie 2007, 14:27

Momentan cine se ocupa de ei? McCann? Anul trecut mi-au placut majoritatea campaniilor insa anul asta au dat-o in gard cu spoturile inspirate din filme.

PAH  •  2 martie 2007, 14:30

Catalin,
Au fost, in fapt, doua pitch-uri: unul de creatie, unul de media. OMD-MD e agentie de media, iar McCann a participat la amandoua pitch-urile cu Universal McCann pe media. Probabil ca informatia ta se refera doar la pitch-ul de media.

PAH  •  2 martie 2007, 14:31

@ Rares: contul este acum la McCann, sipe creatie si pe media.

aciduzzu  •  2 martie 2007, 14:48

despre ce cont este vorba, ca eu nu pricep ?

Cătălin Tolontan  •  2 martie 2007, 14:49

pah: asa e, discutam despre media

Theo M.  •  2 martie 2007, 22:54

Pronostic: castigatorul va fi OMD. Dau o bere daca e altfel.

Zvonurile sunt ca Vodafone este nemultumit de prestatiile din ultima vreme ale McCann.

Cosmin  •  3 martie 2007, 1:09

Pai si Scala JWT?
Cand au iesit din schema?!

varabiescu  •  4 martie 2007, 12:03

Theo M: daca iti iese pronosticul, dau eu o bere 😀

Iulian Toma  •  10 martie 2007, 14:38

Catalin: sunt 2 competitori, dar sunt 3 agentii.

Daca se confirma, se bat Universal McCann pe de o parte, si OMD si MD pe de alta, care au participat impreuna la licitatie pentru a cumula competente (probabil de discounturi de volum). OMD si MD sunt 2 agentii de media diferite care, cateodata se mai si ciocnesc in media 🙂

Astfel de situatii cu 2 agentii care pot lucra pentru un client se intalnesc frecvent la cei care au strategia si planificarea de media separate de cumpararea de media.

Xanax.  •  30 octombrie 2007, 17:40

Xanax weight gain….

Beer and xanax. Xanax effect….