„Romania Libera seamana prea mult cu Evenimentul!”

Acesta a fost reprosul facut de patronul Dan Adamescu dupa ce a vazut forma relansata a Romaniei Libere. „Vreau un ziar cu mai multa personalitate, nu un alt Evenimentul Zilei”, a spus Adamescu noii echipe. A cerut citeva schimbari, inclusiv cromatice. Unele dintre ele au fost deja operate.

miercuri, 14 martie 2007, 12:47

Acesta a fost reprosul facut de patronul Dan Adamescu dupa ce a vazut forma relansata a Romaniei Libere. „Vreau un ziar cu mai multa personalitate, nu un alt Evenimentul Zilei”, a spus Adamescu noii echipe. A cerut citeva schimbari, inclusiv cromatice. Unele dintre ele au fost deja operate.


Comentarii (9)Adaugă comentariu

idanca  •  14 martie 2007, 13:07

Iar situl este o copie mai putin reusita de la editia onlina a revistei Time. Sigur modelul este prestigios. A se vedea pentru comaparatie http://www.time.com. Pana si scroll-ul de jos este la fel! Ramane sa vedem daca si copia se ridica la pretentiile si standardele modelului original.

GabiKoreanu  •  14 martie 2007, 13:24

Romania Libera a fost ziarul meu preferat multa vreme, pana cand la un moment dat am gasit o gramada de articole „dirijate” ce m-au facut sa cred ca pana si cel mai independent ziar (asa il consideram eu) era aservit puterii de atunci. Sper sa-si schimbe fata in bine si cine stie, poate ma intorc sa-i citesc. M-ai facut curios acum, o sa intru si pe site-ul lor. 🙂

the riggle  •  14 martie 2007, 13:36

Situl e bun, una peste alta-problema e ca e doar oglinda ziarului tiparit. Ziarul e super-bun, ca layout. O forma rara de respect vizual. Head-ul paginii ar putea fi mai incarcat, insa astea sunt detalii. E adevarat ca aduce cu EvZ, dar e mult mai bun. Si stiu ce spun. As fi vrut sa gandesc eu layout-ul asta!

marius  •  14 martie 2007, 14:17

Eu cred ca in primul rand RL seamana cu EvZ nu la forma ci in principal la continut.

Asta e marea problema in presa noastra. Slugarnicia fata de putere sau … opozitie, dupa cum dicteaza interesele.

halal strategie.

GSP din cate imi amintesc, nu a vrut sa semene cu nimic, si nici nu a semanat. De asta e unde e!

p.s. : oare cand se va face ceva in privinta tinerilor arbitri care intra in arbitraj si sunt bestializati, lezati psihic si fizic, injurati si flegmati aproape meci de meci la diviziile inferioare ???

cum vrem sa avem apoi arbitrii valorosi in diviziile superioare, daca la nivelele precedente, de unde ei in mod normal trebuie sa provina, sunt acolo maltratati brutalizati si huliti in fel si chip, incat ei se lasa indiferent, mai devreme sau mai tarziu, in proportie de 90%.

Trebuie o minima protectie acolo. NU SE POATE ALTFEL. Asigurati o minima paza acolo. Solicitati-o institutiilor publice abilitate si apoi Federatiei romane care patroneaza aceste evenimente oficiale.

Faceti ceva !

Ne plangem acum de arbitraje, ca nu mai avem de unde sa luam arbitrii pt competitia interna. Ma si mir cum de au promovat astazi si exista unii ca Balaj sau Tudor.

Asta e numai inceputul. Stati sa vedeti ce or sa vina, dupa ce in vreo 4-5 ani nu o sa-i mai avem nici macar pe acestia doi.

O sa ne caim indelung. Nu numai noi doi Cataline, ci toti care stau pe blogurile tale, ale GSP si cele de sport in general. Va fi si mai rau, mult mai rau. Va fi prapad, caci n-au de unde sa mai vina din astia corecti! Si atunci cine e de vina C. ?

Cristi Roman  •  14 martie 2007, 14:36

Poate se vede influenta lui Hurezeanu. Mie schimbarile nu-mi spun multe, momentan.

Florin  •  14 martie 2007, 17:40

Super joc strategie online

http://www.travian.ro/?uc=ro1_11478

Pirahna  •  14 martie 2007, 23:04

Bravo lor.

Gabriel Antonescu  •  25 ianuarie 2009, 6:03

Adamescu manifesta o ura vuscerala fata de Basescu din perioada cand Base era primar general.Atunci Adamescu prin firma sa Megaconstruct a incercat sa obtina mai multe obiective de investitii dar a fost lovit sistematic.

MacopediaRl haine noi – Macopedia  •  24 octombrie 2014, 15:21

[…] edit: opinii – Tolo; Orlando ; Adrian Spinei; Comanescu ; […]