„La revedere”!

„La revedere!” este titlul de pe prima pagina a editiei speciale gratuite de 4 pagini scoase in aceasta seara de Evenimentul Zilei. Stirea a fost anuntata in premiera de Iulian Comanescu.

joi, 19 aprilie 2007, 6:57

„La revedere!” este titlul de pe prima pagina a editiei speciale gratuite de 4 pagini scoase in aceasta seara de Evenimentul Zilei. Stirea a fost anuntata in premiera de Iulian Comanescu.


Comentarii (25)Adaugă comentariu

Bogi  •  19 aprilie 2007, 19:08

da c, pleaca undeva ??? dak da…sa se duca la distantze mari…;)

Vlad Dracul  •  19 aprilie 2007, 19:11

Cine pleacă şi unde?

Om  •  19 aprilie 2007, 19:14

OK. exista si un mini-pdf pe http://www.evz.ro, pe care eu l-am vazut inainte de anuntul facut de Coamnescu. E un procedeu de marketing pe care si gsp l-a practicat in cazul meciurilor importante, unde se stringeau mii de suporteri. Stind in sectorul 2, imi amintesc insa si de teancurile de Gazete – editii speciale aruncate de promoterii platiti pe „drumul oaselor” din Parcul National, pachete intregi. Ziare nedistribuite. Semifinala Steaua- Middlesbrough e doar un exemplu.

Ca Evz a facut o editie speciala, tematica, de imprastiat intr-un loc in care se aflau citeva mii de oameni preocupati de tema respectiva e ceva normal.
Asteptam insa, cu interes, de la gazetarul Catalin Tolontan o parere, fie ea si deghizata printre rinduri, despre situatia cu pricina. Opinia ta conteaza si stii asta.
Geniala poanta Oanei D.!

Masi  •  19 aprilie 2007, 19:18

Iată prima pagină – http://i14.tinypic.com/2qnt98i.jpg

A fost difuzat la Piaţa Universităţii (cel puţin acolo l-am primit eu).

Cătălin Tolontan  •  19 aprilie 2007, 19:28

om: am scris la postul anterior. ceea ce se intimpla seamana cu o restauratie, insa romania e mult mai asezata si mai orientata catre piata decit cred politicienii. miscarea deschisa in 2004 si condusa de basescu nu poate fi oprita

meplusmyself  •  19 aprilie 2007, 19:28

@Om
Parerea care te intereseaza o gasesti printre comentariile la postul anterior „Tot echipa nationala,saraca” 🙂

meplusmyself  •  19 aprilie 2007, 19:33

@catalin
scuze , a fost in acelasi minut 🙂

Om  •  19 aprilie 2007, 19:35

Thanks, desi citisem si comentariul acela.
Sint momente insa in care te ia valul, mai ales dupa ce vii dintr-o mare de oameni.
Sorry! 🙂

Cătălin Tolontan  •  19 aprilie 2007, 19:36

meplusmyself : scuze ca avem aceeasi opinie 🙂

io  •  19 aprilie 2007, 19:46

miscarea de reforma din romania nu avea cum sa fie condusa de basescu pt ca nu are puteri executive, singurul lucru (bun) pe care l-a facut basescu a fost sa nu numeasca un prim ministru de la psd

meplusmyself  •  19 aprilie 2007, 19:48

@catalin

opinia mea din postul tau anterior era referitoare la articol , dar nu am fost intr-adevar explicit si imi pare rau 🙁
opinia mea referitoare la „situatia cu pricina” nu mi-am exprimat-o , insa da, avem aceeasi opinie 🙂
sa povestesc cum am „vazut” imaginile de la tv cu basescu la universitate ? eram pe drum , asa ca am apelat un prieten care a dat sonorul tv la maxim, sa aud ce se spune si ce se comenteaza, 20 de minute asa am mers, cu telefonul la ureche si cu rtv pe fundal. voiam sa ma asigur cumva ca nu e pierdut … si acum imi pare rau ca nu sunt pe strada sa mi se ofere un exemplar din evz …

multumesc

Reddog Alex  •  19 aprilie 2007, 19:50

Lasa Cataline. Macar azi il vezi pe Badea mare analist 😀

io  •  19 aprilie 2007, 19:55

we are back to the 90s!!! cel putin asa crede tolo… iar cenzura merge pe site
am incercat de citeva ori sa postez ceva complet neinjurios si am tot asteptat moderarea care in final m-a taiat… sigur un mesaj anti basescu ajunge… da credibilitate, mai multe pot da idei si la altii…

cosmin  •  19 aprilie 2007, 20:11

apropo de badea – tot predica el de zor impotriva blogurilor si a site-urilor in general…
poate diseara in camasa de analist pomeneste si de:
http://www.basescu.ro/
🙂

meplusmyself  •  19 aprilie 2007, 20:40

primit sms pe tel mobil ( retea Vodafone ) de la 1800

„Parlamentul a votat astazi suspendarea presedintelui Basescu.Acest mesaj ti-a fost trimis de EVENIMENTUL ZILEI”.

voi ?

vicu  •  19 aprilie 2007, 20:55

şi ce dacă?
este un blog de sport aici?
sau de altceva?

meplusmyself  •  19 aprilie 2007, 21:02

@vicu

1. este un „blog de jurnalist”, scrie sus, langa numele autorului
2. acest post este arhivat in categoria „ponturi media”
3. nu fii suparat

Oana B.  •  19 aprilie 2007, 22:38

cosmin: Nu stiu daca il vedem pe Badea diseara, in maoiul de analist si „cravata cu maimute facan sex”. Cel putin la ora asta (23.33), Badea nu a aparut inca pe Antena 3. Iar Gadea, am fost pe faza la tv, a anuntat ca face editie speciala pana la 24.oo.
PS: Cred ca Mircea nu si-a gasit cravata, altfel nu-mi explic cum nu a venit el sa ne spuna ca „traim in Romania…”. Parca il si aud cum zice ca nu s-a tinut de cuvant pentru ca nici Basescu nu a facut-o (cu demisia dupa 5 minute) 🙂

Oana B.  •  19 aprilie 2007, 23:04

Nu numai EVZ a scos editie speciala, ci si MTV a facut o surpriza publicului „in ziua istorica”. Aproape de miezul noptii l-am vazut pe canalul unde, de regula, ascult muzici, pe Ioan Talpes vorbind despre, ati ghicit, suspendare (la MTV TRL). Dupa discutie, VJ-ul (nu ma intrebati numele): „Revenim si cu alti eroi ai zilei, ca un adevarat post de stiri ce suntem”. Eu credeam k dau numai stiri despre Britney & Co, dar se pare ca m-am inselat. PS: Pe UTV sau KISS n-am vazut nicio reactie la suspendare :). Inca

bobo  •  19 aprilie 2007, 23:22

tolo, nu prea ai azi activitate pe blog……eeee……

Oana B.  •  19 aprilie 2007, 23:30

tocmai ce am dat de Badea 🙂 E IN MAIOU NEGRU, CU O CRAVATA CU VACUTE FACAND SEX (eu intelesesem maimute, dar e bine si cu bovine) si-si pune cenusa in cap. Si eu, care ma pregateam sa-i dau SMS, sa-i bat obrazul!!!. Bine ca nu am irosit centii 🙂

GabiKoreanu  •  20 aprilie 2007, 0:06

„La revedere!” suna mai bine ca „Adio!”. Oricum, incerc si eu sa inteleg cam ce e prin tara si constat ca pana si bloggerii sunt bulversati, nici ei nu mai stiu care si ce sa zica. Nu am auzit nimic insa despre vreo iesire la rampa a lui Gigi. Mi-e greu sa cred ca nu incearca sa speculeze momentul.

Flueraşu Petre  •  20 aprilie 2007, 0:40

manifestarile oamenilor spun totul… ceea ce a fost astazi in Piata Universitatii nu putea fi regizat…

http://www.agonia.ro/index.php/personals/242595/index.html

bradut  •  20 aprilie 2007, 1:15

Meplusmyself, si eu am primit sms-ul. Nu stiu de ce.
Am sunat la Vodafone si am primit numarul de telefon al “firmei care se ocupa”. Vodafone n-are nici o legatura, dar presupun ca a primit plangeri.
Numarul firmei este 021 302 67 00.
Am sunat, mi-a raspuns o domnisoara si mi-a spus ca ei doar “trimit” SMS-urile. Numerele sunt date de EVZ.
N-as fi avut nici o problema cu SMS-ul Evenimentului, ca nu e primul spam pe care-l primesc. Doar ca l-am primit la 7 seara. Cand nu mai suna a stire, ci a manevra.
Sa ma astepte in Piata Universitatii. Vin imediat…

Urmatorul presedinte il puteti vedea la mine pe blog. Evident, incerc sa va manipulez, dar macar o sa radeti putin pe http://www.bradut-florescu.blogspot.com

Andrei  •  20 aprilie 2007, 11:57

cine e impotriva lui basescu sa arunce o privire la oricare dintre sondajele facute de orice televiziune, radio, site, ziar etc. si o sa primeasca raspunsul la intrebarea „romanii sunt cu presedintele sau cu parlamentul?”