O scuză şi o remarcă

Ziarul „7 plus” a publicat ieri, faţă în faţă, două texte care vehiculau posibila venire din vară a lui Hagi la Steaua. Cel din Gazetă apăruse după articolul din „7 plus” şi relua ideile, dar fără să citeze sursa.

miercuri, 25 aprilie 2007, 9:31

Ziarul „7 plus” a publicat ieri, faţă în faţă, două texte care vehiculau posibila venire din vară a lui Hagi la Steaua. Cel din Gazetă apăruse după articolul din „7 plus” şi relua ideile, dar fără să citeze sursa.

Ar fi fost mai simplu să ignorăm semnalul din „7 plus”, mergînd pe ideea că ziarul trăieşte o zi şi lucrurile s-au consumat deja. Era comod, însă necolegial. Gazeta a greşit şi ne cerem scuze! Chiar dacă am avut propriile surse care au furnizat scenariul, trebuia citat că aceeaşi variantă a fost semnalată de altcineva, înaintea noastră, mai ales că povestea semăna foarte mult.

Oficialii Farului fac trimitere la problemele de sănătate prin care trece Mihai Stoica, ironizîndu-l în cazul Guriţă. Stelistul a declarat că a consultat un neurolog pentru că momentele de stres se resimt la nivel organic.

Miştourile constănţenilor fac parte din carnavalul lugubru pe care ni-l furnizează, din fericire mai rar, fotbalul nostru. Cînd un om e bolnav, nu te apuci să-l iei peste picior doar pentru că te lupţi cu el în dosarul unui transfer. În nici o ţară civilizată suferinţele medicale nu devin motiv de excluziune publică sau obiect al ironiilor.

Pe vremuri, Gigi Becali îi condamna pe cei cu afecţiuni psihice. Dar asta se întîmpla demult! Între timp, Becali şi-a schimbat discursul şi nu e nevoie ca acesta să revină în gura altora. Sîntem în 2007 şi, indiferent cît de rău s-a purtat Mihai Stoica de-a lungul unor momente din cariera sa, să-l ataci aşa e o formă de laşitate.


Comentarii (59)Adaugă comentariu

shaka zulu  •  26 aprilie 2007, 12:37

funny

Lale  •  26 aprilie 2007, 12:51

# BONANO Says:
April 25th, 2007 at 11:53 pm

TOLO, iar bati campii ?. Esti ziar de sport, nu fundatie de ajutorare a maidanezilor. Omul acesta este bolnav ,dar voi media l-ati drogat (imbolnavit) cu aparitia in ziar a jignirilor si mistocariile la adresa celorlati. Acum dati-i din nou doza zilnica si resuscitatil cat inca mai misca. Tu esti primul pe lista, sa vedem cine urmeaza.

Intro tara in care regulamentele spotive sunt respectate, conducerea Stelei ar fi fost sanctionata nu numai de comisiile abilitate ,dar si de presa sportiva pt. contactarea unui ( unor ) jucatori aflati sub contrct, dar tu Tolo (stelist fiind) iei in derizoriu luindu-i apararea unui derbedeu.

PT. TOTI SIMPATIZANTII STELEI – Am pus o intrebare G. Sp., foarte simpla si pertinenta de altfel :

DE CE RAPID ESTE PESTE STEAUA IN CLASAMENTUL MONDIAL PE

2006-2007 ?

Va rog puneti mana de la mana si raspundeti-mi la intrebare.

o sa-ti raspund yo:PENTRU K RAPID E O ECHIPA SLABA SI A JUKT MAI MULTE TURURI PRELIMINARII FATA D STEAUA KRE S SITUEAZA P PRIMUL LOC IN CLASAMENTUL UEFA(DINTRE ECHIPELE ROMANESTI)
MULTUMIT???

titi preda  •  26 aprilie 2007, 13:27

@ Fie-i tarina usoara!
FLOREA DUMITRACHE a fost cel mai mare centru’atacant pe care l-a avut ROMANIA !!!!! A fost un jucator de geniu, cum numai MAMA’NATURA poate sa slefuiasca; dupa meciul cu Anglia de la Bucuresti , Mario Zagalo antrenorul Braziliei (si marea vedeta a anilor ‘50) , declara ca FLOREA DUMITRACHE AR AVEA ORICIND LOC IN NATIONALA BRAZILIEI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
D-zeu sa-l odihneasca, pentru clipele de bucurie si de “amaraciune” pe care mi le-a dat !!

titi preda_un stelist !

P.S. Sincer , acum la prima ora a diminetii in orasul viselor New York, la citirea tristei vesti, am lacrimat !! Nu am stat niciodata de vorba cu el, insa il vedeam in fiecare zi a saptaminii la antrenamente, pe vremea cind si eu faceam sport la ….Dinamo !

mos craciun  •  26 aprilie 2007, 13:39

nea tolo zi le tu cominiştilor de la tine de la gazetă ca român se scrie cu â nu cu î, daca şi tu scrii tot la fel înseamnă că şi tu eşti un comunist. asta înseamnă ca nu e ceva neapărat rău dar nu eşti în regulă ci istoria ţării.

Vitor Claudio Jacinto Figueiredo Bento  •  26 aprilie 2007, 14:04

2 Lale (April 26th, 2007 at 12:51 pm)
# BONANO (April 25th, 2007 at 11:53 pm)

DE CE RAPID E PESTE STEAUA IN CLASAMENTUL MONDIAL PE 2006-07 ?

PENTRU K RAPID E O ECHIPA SLABA SI A JUKT MAI MULTE TURURI PRELIMINARII FATA D STEAUA KRE S SITUEAZA P PRIMUL LOC IN CLASAMENTUL UEFA(DINTRE ECHIPELE ROMANESTI). MULTUMIT???

Raspuns total gresit!
Esti repetent! Mai incearca!

Vitor Claudio Jacinto Figueiredo Bento  •  26 aprilie 2007, 14:08

Deci, Titi Preda e un ratat care n-a reusit la Dinamo si a fost rugat afara, motiv pt care a devenit stelist???

Daca taceai – filozof ramaneai!

raijin  •  26 aprilie 2007, 17:14

comedie la bistrita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ramine de vazut cu cit bate rapidul!!!!!!!!!!!!!!!!

star  •  26 aprilie 2007, 17:29

bai rapidistilor, la cate meciuri jucati cu ekipe ca mika ashtarak, la valletta si alote ekipe de gen, de aia sunteti mai sus.
intrebarea mea: dak, prin absurd, rabid trece in preliminarii pt CL, ar avea statut de cap de serie? poate doar cap de coada!
si Tolo, de cand aperi Steaua? k park era cel mai fervent acuzator? sau acum o dai la intoarsa? k Steaua isi revine si nu e bine sa te tina minte k ai zis lucruri rele.
park vad k te iei de rabid si dinaumo!

rama  •  27 aprilie 2007, 0:26

hagi nu vine asa usor la steaua