L-au suspendat si pe net!

Siteul lui Traian Basescu a explicat ca a fost victima unui atac profesionist de la calculatoare din afara tarii. Dupa lupta uninominala, apare iata si lupta virala. Va fi o campanie interesanta!

vineri, 27 aprilie 2007, 5:02

Siteul lui Traian Basescu a explicat ca a fost victima unui atac profesionist de la calculatoare din afara tarii. Dupa lupta uninominala, apare iata si lupta virala. Va fi o campanie interesanta!


Comentarii (28)Adaugă comentariu

Marius  •  27 aprilie 2007, 17:05

Hehe…Nu-i problema. Atata timp cat blogurile exista si cei care le detin sunt vii, Basescu e in avantaj.

Cristi Roman  •  27 aprilie 2007, 17:07

Marius,
Apropo: sincer, cred ca cei care au instrumentat atacul asupra siteului nu cunosc deloc profilul celor care chiar stau pe net, mai toata ziua, pe bloguri, etc, etc, etc.

Cătălin Tolontan  •  27 aprilie 2007, 17:08

Marius: Un lucru e sigur. Echipa lui Basescu a intuit in 2004 potentialul netului si a jucat singura pe acest teren. Acum vor avea adversari.

un_rapidist  •  27 aprilie 2007, 17:10

deci nu le datzi idei psd-ishtilor, caci, deci, sint in stare sa „sugrume” shi blogurile, deci sa le inchida.

Sever  •  27 aprilie 2007, 17:11

Corect! 80% din blogurile pe care le parcurg contin posturi cu si despre ceea ce se intampla cu Traian Basescu. Majoritatea lcovarsitoare ii sunt favorabile. Nu va mira, nu?

Marius  •  27 aprilie 2007, 17:13

Catalin: Ultima „lupta” se va da la vot. Cred ca or sa aibe o surpriza. Desi daca stau bine sa ma gandesc, nu stiu daca o pot numi surpriza, doar au si ei ochi si vad ce se intampla cu omul simplu, pe strada. Atat ca nu le place s-o recunoasca.

Cătălin Tolontan  •  27 aprilie 2007, 17:13

sever: netul e un mediu de avangarda…

Cristi Roman  •  27 aprilie 2007, 17:17

Astazi, de exemplu, Geoana a lansat un atac absolut scirbos si care-l desconsidera definitiv, ca om, in ochii mei. A zis, la mitingul de la Craiova: „Cum putem sa fim reprezentati afara de un presedinte care se uita şui, pieziş”.

Daca am ajuns sa ne luam de imperfectiunile fizice ale unuia sau altuia, e grav. Daca aceste vorbe ii apartin unui om politic, e infiorator. Mai lipseste sa ne omorim intre noi, intr-o harmalaie generala, si aia e.

Georgero  •  27 aprilie 2007, 17:24

Cred că toţi cei care avem blog avem datoria să ne spunem punctul de vedere răspicat asupra situaţiei politice din România.

http://georgero.bgdx.net/27/attitude/

nelu  •  27 aprilie 2007, 17:25

degeaba. poa sa faca ei ce vor, deja opiniile noastre sunt formate. poa sa interzica ei ce vor pe net, noi tot cu basescu votam, adica impotriva suspendarii lui!

Sever  •  27 aprilie 2007, 17:25

Catalin, la fel cum suntem si noi, cei care-l sustinem pe Basescu. 🙂

Cristi Roman  •  27 aprilie 2007, 17:32

Culmea ironiei: la mine, exact linga postul despre Basescu, anunturile Google imi tot baga in fata ceea ce se vede mai jos:

Viză cerere
Îndeplineşte-ţi visul şi locuieşte şi lucrează în SUA.
http://www.usagc.org

Sa fie un semn asta? Sper sa nu.

Daniel  •  27 aprilie 2007, 17:34

Va recomand The Economistul de astazi. Cititi acolo cum vad englezii lucrurile. Si vorbim tot de internet. Sper sa nu le doboare si lor siteul.

Doru  •  27 aprilie 2007, 17:40

Internetul, ultima frontiera. Votul, ultima speranta.

Dan Dragos  •  27 aprilie 2007, 17:44

Sunt disperati se pare. Sper sa se obisnuiasca cu sentimentul. Votul e aproape.

pumpit  •  27 aprilie 2007, 17:46

Vino si voteaza aici daca vrei intoarcerea presedintelui Basescu la Cotroceni:

http://basescu-ales.blogspot.com/

Seby  •  27 aprilie 2007, 17:56

Oamenii simpli de la tara nu stiu daca au auzit de internet, dar sigur il sustin pe Basescu. Lor ce le fac?

Cristi Roman  •  27 aprilie 2007, 18:04

Le vor spune ca s-a anulat referendumul. E simplu. Sau ca e duminica, 20 mai.

Victor Ciutacu  •  27 aprilie 2007, 18:11

@Cristi Roman; vorbeai de atacuri urate, ok, subscriu. dar vreau sa te intreb cum ti se pare publicarea de azi a barfei (care circula in media de cateva luni) potrivit careia pe Tariceanu il lasa nevasta pentru un sepepist?

Cristi Roman  •  27 aprilie 2007, 18:15

Victor, evident, si acolo se poate vorbi de un atac: romanul pune botul repede la probleme familiale, vezi succesul emisiunilor „Tradati……..”, si altele de acest gen.
Da-mi voie insa sa fiu partinitor, ca cetatean al Romaniei, si sa ma declar sustinator Basescu.

Cristina  •  27 aprilie 2007, 18:17

tocmai am intrat pe site-ul basescu. se pare ca a fost din nou atacat. baietii nu stau degeaba

ice4you  •  27 aprilie 2007, 19:48

Bine i-au facut, si acum este down ceea ce nu poate fi decat un lucru bun.

tudor  •  27 aprilie 2007, 19:55

Voturile cui le-ar putea castiga Basescu din faptul ca divorteaza Tariceanu? 🙂
Desi tinand cont ca Tariceanu era casatorit cand a inceput relatia cu actuala doamna T. , n-ar fi nimic nou.

Piticu21  •  28 aprilie 2007, 0:47

Catalin … relaxeaza-te … suntem in 2007, chestia cu atacurile calculatorelor numita flood … se practica in 2000 / 2001 cand erau salile de joc in functiune … gandeste-te ca au aparut firewall-uri si alte chestii… acuma e mai bun un contra site, decat sa pici situl cuiva.

Sau … sa ii exploatezi erorile din php 😉

Oroles  •  28 aprilie 2007, 13:47

http://www.monstersgame.ro/?ac=vid&vid=109006682

La tara  •  29 aprilie 2007, 22:18

Seby,
Eu locuiesc la tara si am net.
E adevarat ca exista probabil mai multi aici care nu au.
Am de gand sa le spun eu lor sa mearga la vot, nu sa astept sa-i dezinformeze altii. La fel ar trebui sa faca toti care posteaza aici si au cunostinte pe la tara, unde informatia cea mai credibila este cea transmisa din om in om.

Vlad Viski  •  30 aprilie 2007, 14:04

Vai, saracul BASE! Se pricepe de minune sa pozeze in victima! Vai ce mila imi este de el… O sa votez DA!

sandman  •  9 mai 2007, 20:32

O sa votez DA, incit Baselu sa se intoarca in… popor! :)))