Gigi în Liga Inchizitorilor

După declaraţiile de ieri ale lui Gigi Becali, pe Ghencea nu vor mai fi bine veniţi

marți, 5 iunie 2007, 5:33

După declaraţiile de ieri ale lui Gigi Becali, pe Ghencea nu vor mai fi bine veniţi

… Suporterii care cred că echipa naţională e cea mai importantă din România.

… Fanii Queen şi cei care afirmă în public că Freddie Mercury a fost un mare muzician.

… Jucătorii Stelei 1986, trupa care, deşi nu era făcută de Gigi Becali, îndrăznea să joace niţel mai bine decît cea de acum.

…. Budiştii, hinduşii, musulmanii, evreii şi, în general, toţi cei care au altă religie decît creştinii.

…. Chiar şi creştinii vor fi primiţi doar într-o perioadă de probă. Dacă nu vor putea intona imnurile religioase şi vor dovedi lipsă de ureche muzicală, vor fi excluşi din cor.

Nu căutaţi umorul în această înşiruire. Nu e nimic amuzant! Pe vremuri, cînd mulţimea răvăşea oraşele medievale în ritualele de purificare, capetele tăiate ale necredincioşilor erau mînjite cu rahat. Astăzi, sîntem stropiţi cu toţii.

Gigi Torquemada Becali ar trebui să ştie că Papii şi-au cerut scuze pentru perioadele în care Biserica a marcat istoria lumii cu durere. Că intoleranţa lui nu are ce căuta în statul laic în care trăim, în lumea sportului şi în felul armonios în care Dumnezeu îi priveşte pe oameni.

Dacă îi convine, echipa naţională e zero faţă de Steaua! Apoi, Steaua devine un nimic folosit în experienţele sale mistico-politice. De fapt, sîntem în faţa unui fanatic charismatic şi care de multe ori rosteşte adevărul, adică exact personajul care face praf cauzele bune în numele cărora vorbeşte.

Cînd a spus că va ajunge în grupele Ligii, n-am crezut. El a avut dreptate! De data aceasta, discursul lui e atît de buimac încît e greu de crezut că va duce Steaua în „sferturile” Ligii. Nici nu mai e nevoie. El e în „sferturile” Ligii Inchizitorilor.


Comentarii (309)Adaugă comentariu

Adrian  •  6 iunie 2007, 14:27

Mai lasati-ma cu marele investitor de la Steaua. Credeti ca o face pentru ca asa e el bun la suflet. NU ci pentru capital de imagine, pentru ca sa-si hraneasca setea de maretie (megalomanie). Si apoi bani astia nu i-a facut muncind pe branci ci furand mai mult sau mai putin legal.
BEEEE CIOBANE

Maska  •  6 iunie 2007, 14:47

Citez dintr-un articol de-al tau:

„Patroni din toate tarile…

…Aşa cum sînt ei, Copos şi Becali au finanţat Rapid şi Steaua. Între investitorii imperfecţi, însă prezenţi, şi cei ideali, dar absenţi, sînt de preferat primii. Esteţii strîmbă din nas.”

Acuma ce sa zic si eu Catalin, stii faza aia penibila cand fundasul vrand sa respinga, isi da cu mingea in fata dupa care aceasta ricoseaza in poarta ?

MASCARPONE_stelistul  •  6 iunie 2007, 16:39

ba toooolontane daca ma mai banezi o sa-mi sugi poola , betiv ordinar !!!!!

freedom  •  6 iunie 2007, 17:04

E greu de crezut ca suporterii vor mai avea prea multa rabdare. Mai ales daca isi va pune in aplicare planul de a difuza muzica religioasa. O sa fie interesant ca intre un „M**E Dinamo” si un „M**E Rapid” sa auzim un „Ave Maria”. Steaua nu este nimic fara suporteri.

TheBroker  •  6 iunie 2007, 17:16

arunca-l pe Copos din Giulesti 😉
un joc creat de mine :))

http://www.pictogame.com/game.php?game=ETCN8KgoaAMD

asta nu e spam, e un joc creat pe bune de mine

vali din severinesti  •  6 iunie 2007, 17:54

Citirea tata Tolo, citirea. Lipseste practic prin definitivare la al nostru latifundiar. Sa fie el oare al II-lea intemeietor al Bucurestiului ? Jiji – Jijilesti. Hm.. Cine stie?

Noul www.kronimedia.com  •  6 iunie 2007, 18:59

Intrati pe noul http://www.kronimedia.com si jucati orice online, vizionti tv live, sport info, stiri si multe altele….

Matei Tudor  •  6 iunie 2007, 19:53

mda. urasc ad-urile de pe blogul tau.

corneliusarmis  •  2 august 2014, 14:58

Asa este! Becali este un bou! Pt ca atunci cand fratii Paunescu au facut „vanzarea” la Steaua numai erau doi lei in club! A fost bou cand a „pierdut” imunitatea pt „promisiunile electorale” ale lui Crin si Ponta. Domnul oier credea ca va deveni presedinte la PNL!! Face puscarie degeaba. Babiuc si Cioflina sunt liberi, el la puscarie! La comanda Politicului din Romania, Justitia, face din premiere, mita!! Legea nu poate avea efecte retroactive, in consecinta UEFA nu a pedepsit Steaua. In perioada respectiva si in alte tari premierea era permisa. In cazul masinii, hotii sunt liberi, iar pagubasul la puscarie! Trebuia ca masina de 250000 de euro sa fie dezmembrata si cand, dupa ani de zile, Politia ii comunica oierului: „nu stim unde masina”! Poate chiar ei au „dat pontu”! Dl Bodu, om politic, de altfel, si-a facut damblaua, Becali la puscarie! Oierul „a deranjat” politicul din Romania si o mare parte a presei!Aroganta, megalomania si lipsa de cultura! Ce poti sa-i ceri unui copil care si-a petrecut copilaria in Baragan, la ordinul comunistilor! Parintii erau chiaburi, iar ei erau, pe deasupra, si machidoni!In Polonia, dle Tolontan, pt imixtiunea Politicului in fotbal, UEFA era sa o excluda din fotbal!! Voi, ofiterii sub acoperire, din fotbal, incurajati ca Politicul sa se „implementeze in fotbal”. Vezi intalnirea „de taina”, cand la alegerea d-lui Iorgulescu, d-l Ponta „i-a asigurat” titlul „milionarului de corton” Niculae PSD! Daca era „suparat” dl Paszkany, cu „pilele” lui de la DNA il „facea praf” pe dl „posibil puscarias” din Giurgiu! Capisci? La buna vedere!