Audit intern la Ringier

Directorul general al Ringier Romania, Alexander Theobald, a adus un corp de consulanti straini care deruleaza in aceste zile o analiza a tuturor produselor Ringier. Sint vizate in primul rind ziarele Evenimentul Zilei, Capital si ProSport, pentru ca Libertatea si divizia de reviste au o evolutie de tiraj si financiara pozitiva.

joi, 7 iunie 2007, 1:32

Directorul general al Ringier Romania, Alexander Theobald, a adus un corp de consulanti straini care deruleaza in aceste zile o analiza a tuturor produselor Ringier. Sint vizate in primul rind ziarele Evenimentul Zilei, Capital si ProSport, pentru ca Libertatea si divizia de reviste au o evolutie de tiraj si financiara pozitiva.

In primul trimestru, compania si-a realizat bugetul pe total, dar primele trei titluri au probleme. De pilda, Evenimentul Zilei isi va adapta structura de personal, fiind afectate, in primul rind, redactiile locale. E posibil sa urmeze si alte schimbari, inclusiv o redesenare a organigramei companiei, greu de condus unitar in acest moment, atita vreme cit Theobald coordoneaza si Ringier Ungaria, el venind in medie doua zile pe saptamina la Bucuresti.


Comentarii (21)Adaugă comentariu

DannY-L  •  8 iunie 2007, 11:31

Sunt primul! 😀

DannY-L  •  8 iunie 2007, 11:32

Nu vreau sa fiu rau, dar…chiar intereseaza asta pe cineva ?

McAnthony  •  8 iunie 2007, 11:37

Chiar asa , tolo , de cand ne intereseaza pe noi chestiile astea . in loc sa-i raspunzi lui corleone care te-a facut tradator si ziarist de pluton , in loca sa-ti arati clar pozitia in legatura cu situatia promovarii din LIGAII SERIA I
, te comporti de parca esti coleg cu g.v.firea ?!

Mas  •  8 iunie 2007, 11:55

Articol slabut. Si ce ma deranjeaza cel mai tare e noul format al site-ului.

C_J_J  •  8 iunie 2007, 11:58

ii intereseaza pe ei, pentru ca nu se simt bine daca nu isi inteapa putin rivalii de la prosport, in replica, zilele urmatoare prosport iar va publica nu stiu ce grafic cu prosport cel mai citit ziar, si iar gsp va da pe prima pagina nu stiu ce tiraj si se vor da cocosei Gazeta-lider autoritar, si tot asa…. m-am saturat de voi, REINVENTATI-VA !!!

laur  •  8 iunie 2007, 11:59

Te apreciez ca si jurnalist sportiv dar in rest cred ar trebui sa revii cu picioarele pe pamant. Ce treaba ai tu cu cei amintiti mai sus? La nivelul breslei tale nu iti pot fi adversari, pur si simplu o interpretez ca pe o bucurie copilareasca actiunea ta de azi. Numai bine.

john  •  8 iunie 2007, 11:59

este foarte foarte naspa site-ul

urma  •  8 iunie 2007, 12:02

articol precum nuca in perete… in schim noul format al sit-ului este binevenit… Era deja stresant cel de dinainte facut cu wordull :))

TRE  •  8 iunie 2007, 12:02

nu NE intereseaza de altii, NU?

ce legatura asre asta cu noi ?  •  8 iunie 2007, 12:10

Ce mama dra…q? e asta…..stirede 2 lei…te plictisesti ?….scrie ceva serios Cataline

trud  •  8 iunie 2007, 12:23

impusca-te!

eva  •  8 iunie 2007, 12:26

??? ce-ati patit fratilor? e blogul lui, scrie ce vrea pe el. eu tocmai pentru stiri de genul asta il citesc.
ma rog, cu ocazia asta citesc si postarile legate de fotbal.

martoru  •  8 iunie 2007, 12:27

cainele moare de drum lung si „GSP” de grija altuia

Alex  •  8 iunie 2007, 12:48

asa, si? se inchide prosport? si daca se inchide prosport, ce?

ahmein2  •  8 iunie 2007, 12:55

http://www.gotik.ro

RELU  •  8 iunie 2007, 13:01

Sigur asta nu e un mail pe care vroiai sa-l trimiti lu’ Ioanitoaia si a ajuns din gresela pe blog?

BAI TOLO  •  8 iunie 2007, 13:22

DC ATI SCHIMBAT MA SITU, ASTA E NASPA RAU CU FUNDALUL ALA ALB DE ZICI CA-I FACUT IN NOTEPAD !!!!???

bogdan  •  8 iunie 2007, 13:47

De acord, sa faca!

bogdan  •  8 iunie 2007, 13:47

http://www.TermopanGealan.Eu