Provocarea Ganea

O limuzină de 12 metri l-a aşteptat pe Ganea la Timişoara. Dacă stopurile din spate sînt pe trotuar, botul ajunge la etajul 4. Impresionant!

vineri, 15 iunie 2007, 2:30

O limuzină de 12 metri l-a aşteptat pe Ganea la Timişoara. Dacă stopurile din spate sînt pe trotuar, botul ajunge la etajul 4. Impresionant!

Dincolo de primirea de şeic pe care i-a rezervat-o, ce aşteaptă bănăţenii, era să scriu „Poli” şi cred că deocamdată voi scrie aşa, aşadar, ce vor ei de la Ganea? Transplant de ambiţie. Import de mentalitate de învingător.

Judecata e corectă  cu o condiţie. Atacantul să se supună interesului colectiv. Pentru că nu personalităţile au lipsit Timişoarei. Vedete au fost, echipă, mai puţin! Iar Ganea e jucătorul cu cel mai supraturat temperament din fotbalul nostru. El ştie să-şi scoată coechipierii din amorţeală, chiar dacă pentru unii dintre ei asta înseamnă stresul drumurilor pe la stomatolog.

De asemenea, Ganezul pune presiune pe antrenori, astfel încît Dusan Uhrin  jr. s-a trezit pe cap cu un beneficiu tactic, plin de costuri emoţionale ascunse.

A fost nevoie de Hagi şi de Popescu pentru ca fotbalul turcesc să urce brusc în ierarhie. Sigur că nu au monopolul meritului. Vorbim de investiţii, de antrenori, de sute de milioane de euro, însă întotdeauna mai trebuie ceva. Un om, cîţiva oameni. Să fie Ganea omul prin care „Poli” va erupe? Şi, dacă da, în ce fel?!


Comentarii (62)Adaugă comentariu

miku  •  16 iunie 2007, 17:10

baaaa da ma-ta n-o auzit de prezervative ma ? de-alea cu gust de carlsberg ba … al colicu

adi  •  16 iunie 2007, 18:55

salut tolo

DIXIT  •  16 iunie 2007, 21:41

Imi place noua grafica! Bravo!

GabiKoreanu  •  17 iunie 2007, 0:03

Catalin,
Trebuie sa te corectez: turcii pana sa ajunga acolo au avut nevoie de vreo 10 de investitii puternice in centrele de copii si juniori, finalizate cu calificari pe la turneele finale pe categorii de varsta, ba chiar au castigat un CE de juniori. Ca o consecinta a tuturor acestor factori s-a dezvoltat mai apoi si fotbalul mare.

GabiKoreanu  •  17 iunie 2007, 0:07

10 ani, corectez

In alta ordine de idei, fa ceva cu blogul asta, ca n-o sa te mai citeasca nimeni. Restrictioneaza numarul de cuvinte sau de caractere dintr-un comentariu, ca e imposibil sa mai comentam in felul asta.

suporter roman  •  17 iunie 2007, 0:31

http://www.elmundodeportivo.es/mejorgol/

e faza finala si golul lui hagi e pe locaul 6

poate un link in site ar ajuta

Mishu  •  17 iunie 2007, 2:23

Sa te fut in gura cu CARLSBERG. Scuze pentru cuvantul gura.

Edi Torial  •  17 iunie 2007, 7:10

La temishuara nu creste nimic. Poa’ sa-l ia jambon iancu si pe Kaka, ca tot nu iese. Acolo se taie maioneza.. Tine de spirit. Si la anu’ tot pe 8. Pun pariu!

GabiKoreanu  •  17 iunie 2007, 9:19

a ajuns pe 7 golul lui Hagi

marianb  •  17 iunie 2007, 11:16

sputnik!vezi baiatule ca se pot bloca reclamele enervante.
Pe tine cine te blocheaza?

aciduzzu  •  18 iunie 2007, 14:15

daca doar atat vor ei de la Ganea, ambitie si mentalitate, atunci e ok, vor primi. Dar sa nu se astepte sa primeasca valoare ca atunci imi pare rau de ei…