Gazeta, primul ziar ca vinzari, dupa Libertatea

Martie 2007 este cea mai recenta luna pentru care BRAT a afisat tirajele publicatiilor.

miercuri, 11 iulie 2007, 2:49

Martie 2007 este cea mai recenta luna pentru care BRAT a afisat tirajele publicatiilor.

Cu 92.949 de exemplare vindute in medie pe zi, Gazeta Sporturilor devanseaza toate celelalte cotidiene din Romania, indiferent de profil, mai putin tabloidul Libertatea.

Iata cifrele:
Libertatea           309.727
Gazeta                 92.949
Jurnalul National    82.277
ProSport               78.004
Evenimentul Zilei    63.361
Romania Libera      55.635
Gandul                  31.518
Adevarul                25.803
Ziua                      18.715


Comentarii (13)Adaugă comentariu

Gabi Koreanu  •  11 iulie 2007, 15:26

ce observ nu e numai o crestere a Gazetei, ci si a Prosportului, ceea ce inseamna ca lumea a reiceput sa fie atrasa de sport.

Claudiu Romaniuc  •  11 iulie 2007, 15:55

🙂 Ce m-a amuzat comentariul lui Gabi … daca si Gazeta scrie despre sport atunci inseamna ca Libertatea e cultura in forma pura.

Tirajul confirma calitatea !

Cătălin Tolontan  •  11 iulie 2007, 15:58

claudiu romaniuc: ai citit reportajul de ieri despre scrima al oanei dusmanescu? sau articolul de o pagina despre turul frantei, scris de roxana fleseru. acestea intr-o singura zi. sint articole de sport? sint, dar nu le-ai citit!

Claudiu Romaniuc  •  11 iulie 2007, 16:35

Asa este, nu le-am citit, eu sunt mai mult interesat de ce face x cu y in cantonamentul echipei z (nu mai mentionez cuvantul fotbal), ce masini/femei si-au mai tras, chestii de genul asta …

Dar se pare ca cei 92949 le citesc, va felicit !

Dupa cum v-am spus si mai sus, tirajul confirma calitatea, sau poate vreti cumva sa spuneti ca sunteti mai buni decat cei de la Libertatea !?

varabiescu  •  11 iulie 2007, 16:42

tirajul nu oglindeste numarul de cititori claudiu.
stiu ca o sa ma coste (la propriu), dar felicitari tie si echipei tale.

popescu  •  11 iulie 2007, 17:58

gabi koreanu, tu cand ai facut ultima data sport?

popescu  •  11 iulie 2007, 17:58

te intreb asta ca s-ar putea sa nu stii ce inseamna

io  •  12 iulie 2007, 0:42

tragind linie: 750.000 de ziare vindute zilnic, cum ti se pare Catalin?
popescu si claudiu…se vede ca nu sinteti cititori de Gazeta, ci consumatori de net

blogatu  •  12 iulie 2007, 8:57

Catalin, spune-mi daca esti de acord ca feed-ul blogului tau sa fie afisat in Second Life
Mai multe aici http://blogatu.blogspot.com/2007/07/second-life-primul-blogger-roman-cu.html

cantona  •  12 iulie 2007, 16:06

catalin, ma surprinde cresterea ziarului Gandul, scaderea Ziua si faptul ca nu apare Cotidianul… tu cum comentezi?

Cătălin Tolontan  •  12 iulie 2007, 19:19

cantona: cotidianul isi va prezenta in curind cifrele, gandul lucreaza la o relansare

iann  •  13 iulie 2007, 19:11

cred ca lista e incompleta: averea/click care a vandut mai mult decat gandul si ziarul care e deasupra lui ziua.

marius georgescu  •  16 iulie 2007, 21:22

de ce nu publicati toate mesajele?