Gandul se relanseaza in toamna, Click isi propune 100.000

Un numar de pagini mai mare, o noua rotativa adusa de Media Pro (cea pe care acum tipareste Cotidianul), probabile modificari de grafica si speranta ca ziarul nu va mai pierde bani in 2008. Acestia sint parametrii relansarii ziarului Gandul, care se va petrece in toamna timpurie a lui 2007, poate in septembrie.

vineri, 13 iulie 2007, 4:00

Un numar de pagini mai mare, o noua rotativa adusa de Media Pro (cea pe care acum tipareste Cotidianul), probabile modificari de grafica si speranta ca ziarul nu va mai pierde bani in 2008. Acestia sint parametrii relansarii ziarului Gandul, care se va petrece in toamna timpurie a lui 2007, poate in septembrie.

Tot toamna va aduce si prima stacheta dura pentru Click, care are ca target de vinzare 100.000 de exemplare, pentru concursul care se va derula spre finalul acestui an.


Comentarii (10)Adaugă comentariu

eftimie  •  13 iulie 2007, 16:32

Si click cat are acum? A meritat transpalntul echipei „liberatatea”? La gandul a fst cat de cat de succes, ca are vanzari mai mari ca adevarul.

juve_MERDA  •  13 iulie 2007, 18:42

te cam trage ata inapoi la grupul PRO, huh?

cantona  •  13 iulie 2007, 18:43

Mie imi plac relansarile astea: un prilej de a mai intinde pelteaua pt. niste ziare si ziaristi- sunt si exceptii…
p.s. off topic: stirea mea de ieri cu Pavel a intrat abia azi pe gsp iar lumea se ia tot de mine…poti sa verifici?
http://www.mysport.ro/stirea/6508/ultima_ora__pavel_castiga_la_ventura.html
bafta!

zoso  •  13 iulie 2007, 19:06

catalin are treburi importante in primavara

cantona  •  13 iulie 2007, 19:30

zoso, crezi ca va pleca la Pro?

Cătălin Tolontan  •  13 iulie 2007, 20:57

zoso: credeam ca ma odihnesc. ma puneti la treaba ? 🙂

cantona  •  13 iulie 2007, 21:35

catalin, noi ne bazam pe tine oriunde ai fi…asa ca, te urmam!

zoso  •  15 iulie 2007, 8:41

catalin, viata e scurta. odihneste-te acum ca nu se stie cand mai apuci, cu atata munca pe cap.
😀

anka_ymax  •  17 iulie 2007, 4:35

imi doresc tare mult sa ma angajez la ziarul gandul
si cand te gandesti k maine ma mut in bucuresti!ar fi o ocazie deosebita sa lucrez la acest ziar
k ce?
as putea s fac orice…zic eu!dak „ma vedeti”va rog mult dati-mi o sansa!

stancu iulian  •  22 iulie 2007, 19:00

sunteti cei mai tari, tinetio tot asa…