Popescu il ajuta pe Hagi

Intelegerea prin care Rada pleaca de la Rapid la Steaua n-ar fi fost posibila fara implicarea lui Gica Popescu, cel care detine 50% din drepturile federative ale jucatorului. Aflat intr-un moment in care are nevoie de jucatori, Hagi a apelat la ajutorul cumnatului sau. Asa a venit ieri Ninu, de la FC National, si el coproprietate cu Popescu. Si asa a reusit Hagi sa-si aduca un fundas central de picior sting, in persoana lui Rada, miscare confirmata acum citeva minute de ambele tabere.

miercuri, 25 iulie 2007, 4:54

Intelegerea prin care Rada pleaca de la Rapid la Steaua n-ar fi fost posibila fara implicarea lui Gica Popescu, cel care detine 50% din drepturile federative ale jucatorului. Aflat intr-un moment in care are nevoie de jucatori, Hagi a apelat la ajutorul cumnatului sau. Asa a venit ieri Ninu, de la FC National, si el coproprietate cu Popescu. Si asa a reusit Hagi sa-si aduca un fundas central de picior sting, in persoana lui Rada, miscare confirmata acum citeva minute de ambele tabere.


Comentarii (171)Adaugă comentariu

his  •  25 iulie 2007, 20:16

si asta se vrea vrea articol?sau ce?si daca l-a ajutat pe hagi ce s-a intimplat?o ceata deasa tolontan.mai ceva ca stephen king!

sebix  •  25 iulie 2007, 20:17

da ce mah……e asa tare herea asta?
un jucator „de pluton” nika specia 😉

sebix  •  25 iulie 2007, 20:24

tolo o propunere pt articolul de maine….”migratia jucatorilor de valoare de la Rapid”si poate mai scrii ceva si despre performantele echipelor din provincie care chiar joaca binisor in Europa….ca ne-am saturat deparazitii astia care nu fac nimika (copos becali borcea mititelu iancu)
nu cred ca citesti mesajul asta,da oricum iti urez multa bafta;)

Dan  •  25 iulie 2007, 20:28

Nu a lutat teapa jegosul asta ca Rada a venit la Rapid de la Craiova moca.

nea Base’  •  25 iulie 2007, 20:41

Foarte frumos ca il ajuta Popescu pe Hagi, doar sunt rude pana la urma. Problema e ca Hagi nu prea e antrenor, iar pedagog nici atat. Vai de steaua voastra…

patryk  •  25 iulie 2007, 20:47

E degringolada mare la Domnul Copos in ograda. Nu e sigur ca se vor integra bine la Steaua, dar pentru Rapid e destul de greu. Sa piarzi doi titulari in favoarea unei contracandidate directe e ca si cum ai schimba obiectivul, nu mai te bati la campionat si la liga campionilor ci pentru locurile 3,4 – pentru cupa uefa.
Dezintegrarea echipei preconizata de plecarea lui Razvan e cat se poate de reala.
Domnul Copos a cam pierdut fraiele si daca nu isi schimba atitudinea fata de echipa o va pierde toata.
Sa iti ratezi sezonul inca de la inceput acum cand intri direct in liga. Ciudata, foarte ciudata tactica domnului Copos.

sony  •  25 iulie 2007, 21:34

Ce-s alea drepturi federative? De ce nu se implica federatia si lasa lucrurile asa? Cum sa detii in proprietate un om?

LUTE  •  25 iulie 2007, 21:41

Ana Maria Prodan: „Herea este cu un picior la Steaua”

fraierilor, nu m-ati crezut?!

LUTE  •  25 iulie 2007, 22:04

ANA MARIA PRODAN / 22:15
„NE-AM INTELES CU STEAUA! SUMA DE TRANSFER ESTE CEA MAI MARE DIN ISTORIA LIGII I”

crapid inscrie. singura consolare a taciunitilor

milionaru’  •  25 iulie 2007, 22:15

de unde l-au mai scos si pe Herea asta? prea repede a iesit din gaoace…. am impresia ca e un pacalici doar de plimbat pe la echipe si sa-i creasca valoarea…. si Iacov asta stie sa-i vand cel mai bine…. nu s-a auzit de el nimic pana acum si „poc” 1.5-3 milioane Euro… mare fotbalist. Cred ca rapidu’ vrea sa-l faca pe GB sa dea bani aiurea. Il liciteaza si ii da drumu’ :):)

click_aici  •  25 iulie 2007, 22:30

http://www.addsite.ro super cupa romaniei

click_aici  •  25 iulie 2007, 22:31

http://www.addsite.ro super cupa romaniei!!!!

calafeteanu  •  25 iulie 2007, 23:05

pute-ti sa transferati tot lotul de la rapid si dinamo, tot nu suplini-ti incapacitatea lu hagi ca antrenor,
cat despre popescu cand o ajunge la calafat,daca o mai veni vreodata,si sper sa nu mai vina, ca ne face da ras in oltenia cu dragostea lui fata de echipele din bucuresti.
FORTA STIINTA

eddie the beast  •  25 iulie 2007, 23:44

e bine baieti,e bine!

the great rza  •  26 iulie 2007, 0:15

sunt curios care e rezerva lui sapunaru in conditiile in care rada avea statut de rezerva pentru noul sezon, asa cum spuneti. deci sa inteleg ca rada era un fel de baciu la rapid iar un fundas dreapta reprofilat, care nu a confirmat in sezonul trecut, in speta psihoticul sapunaru, e motivul pentru care rada a fost redus la un paria in cadru lotului rapidului. acum serios vorbind, a-l compara pe rada cu baciu e absurd, rada a fost, cu toate hibele lui in faza defensiva, liderul rapidului in camp in sezonul trecut in conditiile in care rapid dispunea de numai alti 2 jucatori de valoare pe care se poate baza pe termen mediu/lung, lazar si mazilu, care au fost mai mult accidentati. adevarul e urmatorul:rapdi a pierdut nu doar cel mai bun fundas, ci si cel mai bun jucator de camp din sezonul trecut, ceea ce face ca transferul sau la steaua sa aiba de fapt mai multa relevanta pentru rapid, cu atat mai mult cu cat sapunaru nu numai ca e instabil psihic si teribilsit, dar totodata rudimentar, asta lasand la o parte faptu lca rapid n uare alternative reale la titularizarea lui sapunaru pe postul de fundas central. supercupa, sigur, fara rada, fara badoi, fara lucescu, antrenor italian, rezerve decente, eficiente (vezi burdujan) dar la ce plecari urmeaza sa vedem si la ce adversari vor fi in uefa tot ce pot sa spun e rugati-va sa-i aveti pe lazar si mazilu in forma de zile mari, altminteri sunteti mancati si ne faceti de cacao. aveti daor 2 atu-uri din 30 posibile

Al33n  •  26 iulie 2007, 0:30

E stas pana acum . Daca vine Herea Steaua rupe tot…

cosmin  •  26 iulie 2007, 1:38

sa vazut ambitia in meciul asta. cu toate ca rapid navea nicio sansa sa castige cum spuneau asa zisii experti ai fotbalului uite ca au reusit imposibilul. au castigat supercupa. nu trebuie facut un capat de tara din plecara lui rada. au plecat ei jucatori mari de la barcelona, madrid sau milan si au venit altii. daca steaua a dat mai mult asta e viata. eu sunt rapidist de cand ma stiu si nu condamn pe nimeni la transferul asta….succes rada la steaua k la rapid sia facut cu brio datoria…. iar referitor la gheorghe hagi…sunt destul de sceptic…e a 4a incercare a lui ca antrenor…cu nationala a gresito….la turci a plecat pe usa din dos…iar la timisoara ia fost rusine de el si sia dat demisia inainte de a fi demis…deci steaua e ultimul lui tren dar sincer nul vad ca antrenor. citit toate articolele cu jucatorii stelei care se plang k hagi le cere sa fie ca el. nu poti face totul bine dintro data. hagi uita ca sa ridicat de jos si era un nimeni iar la real madrid ultimele luni a facut tusa de iau sarit capacele si a plecat ca ultimu om. dar noi spunem ca e rege si i sa urcat la cap….ce sa mai zic…ramane de vazut…un campionat destul de incins…sper sa se joace pe teren….ca becali cam renunta sa aduca jucatori de valoare cum o facea viorel paunescu pe vremuri si prefera sa alerge cu punga cu galbeni dupa adversari….pt el steaua e o afacere…dupa cum spun datele contabile ale clubului…asa ca gura mica sa nu mai spuna lumea ca e copos zgarcit. mai mult a castigat becali cu steaua decat copos cu rapid cum se vehiculeaza…astept un comment la aceasta opinie…asa vad eu situatia….

bogdan  •  26 iulie 2007, 10:55

de ce pm nu ma lasi sa postez tolo?nu ti vine sa crezi ce ai citit in comentariul de ieri???jurnalist sportiv ce esti tu…

nirosleu  •  26 iulie 2007, 12:14

ce se intampla domnule?….asta este articol?….3 lulele 3 surcele….mai degraba stire tip flash….nu ti se mai permite sa debitezi?…unde ar fi norocul asta pe noi ,cei exasperati de aberatiile tale ce se vor mari articole ?….sau te-a rugat patronul tau,ciobanul sa scrii ceva de bine si de popescu,poate asa vine mai repede la el la stana?….cum se face ca nu reusesti deloc sa scapi de stigmatul asta, de a fi sluga lui becali?….ma rog,exagerez eu,scuze,…..salariat…!

juve_MERDA  •  26 iulie 2007, 21:54

decat articolul asta mai degraba cele tendentioase 2, 3 pe zi :)…. asta-i gen „Ana are mere”