FC Democraţia Wushu

Supărat pe ultraşi, Becali ameninţă că va trimite bodyguarzii în tribună ca să-i liniştească. N-ar fi prima oară şi ar fi la fel de greşit. Profund greşit! Eficient azi, inutil pentru mîine.

miercuri, 1 august 2007, 6:01

Supărat pe ultraşi, Becali ameninţă că va trimite bodyguarzii în tribună ca să-i liniştească. N-ar fi prima oară şi ar fi la fel de greşit. Profund greşit! Eficient azi, inutil pentru mîine.

Huliganii şi şeful Stelei ne propun o mineriadă de tip Tom şi Jerry. Pisica bate şoricelul şi acesta fluieră după dulău, care, la rîndul lui, e caftit de proprietara casei, v-o amintiţi, doamna corpolentă căreia nu i se văd decît picioarele şi botoşii coloraţi.

Dacă intrăm în logica violenţei, întotdeauna va exista unul mai musculos sau mai sărit de pe fix. Nu aşa se restabileşte ordinea! Există instituţii plătite pentru a asigura liniştea publică şi siguranţa cetăţeanului. Sună ca naiba, dar chiar există!

Ce vor face luptătorii Wushu? Se vor mărgini să îi potolească pe bătăuşi sau vor sparge capul tuturor celor care strigă împotriva lui Becali? Lucru care nu este interzis într-o democraţie. Şi ce se va întîmpla dacă ei se vor trezi asaltaţi, la rîndu-le, de ţestoasele ninja?!

Glumă, glumă, dar democraţia e pe reguli şi pe legi. Armatele private sînt din altă epocă. În acest ritm, Gigi Becali va fi primul parlamentar european care se va deplasa la Bruxelles în fruntea unei divizii de motorizate. Să-l vedem pe ăla care o să-l pună în fundul sălii!


Comentarii (125)Adaugă comentariu

nicufer  •  2 august 2007, 9:02

de cand nu-i mai plac lu jiji scandalurile; ca el este facut pt a produce haos. amintiti-va cum urla anul trecut ca arbitrii avantajaza dinamo (de la meciul dinamo – steaua). si in tot campionatul trecut dinamo nu a primit decat un penalty. asta e o strategie a lui dar nu ca l-ar duce pe el capu’ ci are oameni care-l invata , bineinteles : CONTRA-COST

gygy  •  2 august 2007, 9:16

Oitelor, ati dat de draq!. De acum inainte o sa fiti mulse la primul semn al oierului suprem…;))

cristi  •  2 august 2007, 9:16

Ce o sa faca Fecali in cazul (nedorit evident) in care Steaua nu se va califica in CL???Sunt tare curios cum o sa reactioneze oierul!!!

momo  •  2 august 2007, 9:27

Becali cred ca a glumit. Nu ai cum sa trimiti 30 de luptatori impotriva a 2,3,5000 de oameni. Mai ales ca in tribuna se mai cade de pe scaune, te mai inconjoara, te mai da cu capu’ de gard, e mai greu.

Dar, cei care scandeaza trivialitati pe stadioane, intra pe gazon s.a.m.d. sunt niste TAMPITI. Cred ca suporterii adevarati ar trebui sa se uneasca impotriva acestor gen de oameni.

Am vazut si la meciurile Stelei, dar si ale altor echipe asa-zisi suporteri care erau mai interesati sa injure decat sa incurajeze echipa, ceea ce pentru mine este de neiertat.

Pe stadion mai intai incurajezi echipa, apoi te razbuni pe cine ai chef…

ss  •  2 august 2007, 9:34

ce sa faca 30 de luptatori ca n-au nici o sansa din simplul motiv ca gigi nu mai e agreat nici de peluza sud nici de peluza nord…asa ca pot sa va asigur ca tot clubul wu shu capd de miel becali nu face fata celor 2 peluze;)…frumos articol

nicufer  •  2 august 2007, 9:49

da! cu siguranta luptatorii aia or sa stea sa supravegheze peluza! gigi ce viseaza noapte spune a doua zi prin presa!

Doru  •  2 august 2007, 9:53

Hai sa facem urmatorul rationament. Nicolae si tot clubul Dinamo, sau Becali si tot clubul Steaua, vor sa joace pe stadionul Dinamo, respectiv Steaua. Datorita unor golani, terenurile le sunt suspendate si ei trebuie sa joace la 150 Km distanta. In felul acesta ei sunt „amendati” fara a fi vinovati. Prima intrebare la tine este: ce ar trebui ei sa faca pentru a juca pe propriul stadion? La criticat esti bun, dar sa vedem si ce propuneri ai. A doua intrebare este: de ce nu sunt „amendati” si cei care ar trebui sa asigure linistea, adica jandarmii, chiar daca nici ei nu au nici o vina, dar pentru asta sunt platiti? Pentru situatii de tipul celor pe care le-am vazut la TV, Jandarmeria sa plateasca 100.000 RON amenda pentru ca nu si-a facut treaba. Abia dupa citeva astfel de amenzi vom vedea ce bine isi va face treaba jandarmeria. O sa ma intrebi cine sa dea amenzi Jandarmeriei. Nu stiu, poate imi spui tu.

Remus  •  2 august 2007, 10:14

Ptr Doru: Am vazut ce poate si jandarmeria…dar, mi se pare putin gresit pusa problema – Nu mai bine se cumintesc imbecilii de pe stadioane (nu vb aici de toti, evident) si nu se mai rup in figuri, decat sa vina apoi jandarmeria si sa-i linisteasca? Ce-o sa faca? O sa suplimenteze numaru’ jandarmilor, o sa dea mai multe bastoane…aia o sa fie mai atzatzatzi si tot asa..De ce tre’ sa vina ala sa adune hartia in urma mea cand pot yo sa n’o mai arunc pe jos…Ceva de genu’

Sa se educe si suporterii lu’ peshte cu kef de scandal..ca la carat pumni de la unii la altii sunt buni..

mir  •  2 august 2007, 10:18

ai dreptate cu batausii nu se poate impune liniste in tribune, dar propune o solutie ptr. potolirea acelor fani( a se citi huligani)

Remus  •  2 august 2007, 10:19

In afara contextului…le transmit salutari tuturor celor care atunci cand se ia cuiva un interviu televizat, se inghesuie in spatele respectivului si fac cu mana, se harjonesc…Va iubesc pe toti si asa mult mi-ash dori sa va iau la shuturi (metaforic vorbind). Multi imbecili…

Remus  •  2 august 2007, 10:24

In incinta stadioanelor sa fie amenajate locuri gen „de dat cu capul – 2+1 gratis”, „de scuipat”, „de injurat – primele 160 caractere netaxabile”, „de dat cu pumnul”…si se mai gasesc. Atat timp cat tine de educatia fiecaruia, nu vad o solutie..Doar amprentati, fotografiati si…”banatzi” pe diverse perioade.

Marian  •  2 august 2007, 10:35

Spui ca sunt institutii care sunt platite sa asigure paza si protectia??? Vezi meciul Gloria Buzau – Dinamo si ai sa observi de ce sunt in stare aceste institutii. Sa le fie rusine tuturor acestor scursuri ale societatii care vin pe stadioane numai pentru scandal si batai. Pe stadion ar trebui sa venim ca la un spactacol de teatru si sa nu ne fie frica sau jena sa ne aducem sotiile si copii.

Argeshean  •  2 august 2007, 10:39

Oricum jandarmii nu au ce sa caute in peluze, s-a vazut ce s-a intamplat (si in trecut dar si recent ) pe multe stadioane. Jandarmii nu sunt pregatiti decat „daca iese scandal, ii potolesti cu bataia si dupa aia le dai amenda!”, nu stiu sa potoleasca masa de suporteri. Ei trag de fiare probabil, ca sa aiba muschi, dar pregatirea psihologica (pentru aia 2 jandarmi care au creier) lipseste. Am vazut situatii (in trecut,ce-i drept) in care au fost folositi politisti pentru paza, dar stateau in afara peluzei si nu au raspuns la provocari ( si erau chiar umilinte, dar totusi nu au facut nimic, stiau cum stau lucrurile).
Orice s-ar intampla, mi s-ar parea umilitor pentru un sportiv de wu-shu sa se coboare pana acolo incat sa stea la mana unui cioban si sa se ia la bataie cu galeria, oricare ar fi aceasta galerie. Aia despre care vorbea gigi probabil nu au nici o legatura cu notiunea de SPORTIV, sunt niste recuperatori…

KungFuMaster  •  2 august 2007, 10:47

Firma serioasa ofera:
– lectii de Kung Fu pentru membrii din galerii pentru a se apara de bategarzii lui JiJi
– curs de specializare batai de strada
– preturi exceptionale.

Toti cei interasati sunati la:
074KILLYOURSELF

stefan  •  2 august 2007, 11:42

Si ce dc trimite gorilele sa ne bata,sa vina au mai venit odata si i-am rupt cu bataia.Vrea razboi,sa vina!Dar va d-ati seama ca acest lucru o sa ne abitioneze mai mult.Mai rau o sa strigam impotriva lui si ne va impinge la gesturi si lucruri extreme.STEAUA 1947 SUNTEM NOI.

derbedeu&huligan  •  2 august 2007, 11:45

pentru toti cei care in picioare nu se ridica,
un mesaj din peluza:GURA MICA!!!

derbedeu&huligan  •  2 august 2007, 11:50

dureros e faptul ca becali isi gaseste aliati in randul suporterilor stelisti, ma refer la tr1 si o parte de la tr2…incredibil!!!

derbedeu&huligan  •  2 august 2007, 11:50

banuiesc ca cei de la tr1 iau bani de la oier

derbedeu&huligan  •  2 august 2007, 11:53

imi doresc ca in returul cu zaglebie sa fie la stadion in tribune doar cei 30 de luptatori…vai de mama ta spurcaciune!

razvan  •  2 august 2007, 12:06

Violenta naste violenta!

momo  •  2 august 2007, 12:07

@derbedeu…

PE STADION SE INCURAJEAZA ECHIPA…

Puteti sa va rafuiti cu Becali oriunde vreti voi, dar nu pe stadion.

momo  •  2 august 2007, 12:14

Si am mai observat un fenomen: inaintea meciurilor, „suporterii” (o parte dintre acestia, nu toti) stau la intersectia Titel petrescu / Ghencea (parca asa se cheama strada) si consuma bauturi alcoolice…

ASA ISI FAC TROSCANGII PREGATIREA PENTRU INTALNIREA CU BECALI

Probabil ca in timpul meciului incepe sa fiarba berea intr-insii…

mihai  •  2 august 2007, 12:34

In sfarsit are si JIJI o idee buna si sariti pe el… Animalele pot fi potolite cu biciul! Altfel nu inteleg sa se comporte civilizat!

N-am crezut ca am sa zic candva asa ceva, dar:

BRAVO JIJI!!

Rambo  •  2 august 2007, 13:24

JIJI – dictatorul !
Noul Hitler al Romaniei !
El s-a luat si de evrei, si de unguri, si de tigani, si de fotbalistii straini (mai ales de Andrey si Elton), dar si de fotbalistii romani, care, dupa ce l-au ajutat, ii alunga ca niste gunoaie !
Cine-i vine de hac acestui mafiot ?

Serj  •  6 august 2007, 2:49

Cataline, se scrie ”sunt” de ceva timp.
Mult succes