Talciocul de indulgenţe

Comisia de Disciplină a anulat cîteva cartonaşe roşii date în prima etapă. Vranjkovici şi Rusmir au fost iertaţi pentru ceea ce arbitrilor şi publicului li s-au părut a fi o talpă pe tibie şi un cot în gură.

joi, 2 august 2007, 4:34

Comisia de Disciplină a anulat cîteva cartonaşe roşii date în prima etapă. Vranjkovici şi Rusmir au fost iertaţi pentru ceea ce arbitrilor şi publicului li s-au părut a fi o talpă pe tibie şi un cot în gură.

În fine, probabil că „centralii” s-au înşelat. Dar atunci de ce mai sînt trimişi în teren? Lupescu îi deleagă, Mircea Sandu şi Jean Pădureanu îi retrogradează, Robi Urs le şterge deciziile, să tot arbitrezi în asemenea condiţii!

Postintervenţia asupra deciziilor disciplinare se petrece şi în alte ţări. Media, opinia publică şi brigăzile din Spania protestează pentru că echipelor mari li se anulează într-un ritm suspect cartonaşele. În ultima etapă, arbitrii au ripostat prin completarea în bătaie de joc a rapoartelor de joc.

Vă daţi seama ce va fi la noi? Verdictul de ieri deschide uşile unui tîrg fără precedent. Dragomir s-a condus mereu după ideea „Să nu fac rău cluburilor pentru că ele mă votează”. Comisiile vor obloji ceea ce taie arbitrii şi vor transforma Liga într-un bazar al cauţiunilor.

Zilele de după etapă vor fi mai interesante decît cele cu meciuri. Totul se va negocia. Multe se vor rezolva. În curînd se vor inversa şi scorurile 🙂

După cîteva zile am şi primit răspunsul la întrebarea: „De ce ţine Liga morţiş să ia comisiile?”. Şi nu e decît începutul fotbalului la mica înţelegere.


Comentarii (122)Adaugă comentariu

aciduzzu  •  3 august 2007, 8:17

Hagi e fraier daca a ajuns sluga lui fecali.

stelist_77  •  3 august 2007, 8:19

conducatorii incita
huliganii pun in aplicare la meciuri
jandarmii nu stiu sa aplaneze conflictul(apropo,de ce nu a fost scosi din stadion????????????????????????)si mai rau incita la violenta
si sufera echipa si fanii adevarati care nu pot sa mearga pe stadion
rezultatul-nimeni nu castiga nimic

stelisti felationisti  •  3 august 2007, 8:28

v-ati oferit singuri felatie domnilor, subiectivismul e mai rau ca futincurismul de mama.

stelist_77  •  3 august 2007, 8:29

sohil
a fost 4-2,si asta datorita lui lobont
oricum asta e mandria voastra ca din 18 in 18 ani o sa bateti in templu
ne mai vedem in 2025,cand o sa jucati si in ucl pentru prima oara in istoria voastra

pink pig  •  3 august 2007, 8:56

Important in toata povestea asta e sa-ti pastrezi luciditatea si sa recunosti, chiar daca nu-ti place. Voi latrati la Steaua si va luati de dopat, dar nimeni nu recunoaste ca nu s-a luat nici o masura, nici pe teren, nici la comisii, cu acel sut in oua de la Buzau, care, in Europa, se face cu rosu direct.

Sili  •  3 august 2007, 9:15

iPhone pe Windows http://www.telefonie-mobila.ro/2007/08/03/iphone-da-pe-windows-xp/

popey  •  3 august 2007, 9:16

In fotbal a inceput sa se invarta tot mai multi bani si e normal ca sa se inflenteze decizii. Mi se pare absurd sa anulezi cartonase rosii din moment ce ele au fost date. Hai ca poti sa reduci o suspendare e mai merge din perspectiva faptului ca acele cartonase au fost date eronat dar sa anulezi o decizie mi se pare absurd si de neacceptat.O rusine pentru conducatorii ligii.Credeti ca Ceahlaul va castiga sigur cu Vranikovici in teren? Ma indoiesc. Gheorghe Stefan a vrut sa arate ca are putere .Din punctul asta de vedere privesc eu lucururile.

ooO  •  3 august 2007, 10:06

. POPA . . MCKAIN CANU . .STANCU KARAMIAN . . . . ALEXA PLESAN . .ABIODUN VRSICI . , . . GANEA BUCUR

ooO  •  3 august 2007, 10:10

………………POPA……………………. ………….MCKAIN…..CANU………………. .STANCU……………………..KARAMIAN…… …………ALEXA……..PLESAN……………. .ABIODUN……………………..VRSICI……. . ………..GANEA……..BUCUR

ooO  •  3 august 2007, 10:13

………………STANCIOIU………………… ………..CADU………..SANDBERG………….. .TONY………………………….PANIN……. ………………..DANI…………………… …………TRICA………..EMANUEL…………. .SEMEDO……………………….DIDY……… ………………..FABIANI………………..

mihai  •  3 august 2007, 10:24

S-a lansat http://www.NaturEnergy.ro primul portal de energii alternative

razvanstatescu  •  3 august 2007, 10:39

COMENTARIILE CRITICE DAR PERTINENTE NU LE PUBLICATI,NU?RUSINE!

razvanstatescu  •  3 august 2007, 10:41

PRIMUL TALCIOC DE INDULGENTE ESTE LA GSP.

Un stelist plictisit  •  3 august 2007, 10:44

razvanstatescu,

Am patit-o si eu de 2 ori. Dar au un filtru care blocheaza anumite mesaje dupa cuvinte cheie. Daca zici ca n-ai folosit injurii (evident, te cred), alte cuvinte-cheie pe care trebuie sa le eviti sunt numele redactorilor. Nu ti pot enumera, ca mi-ar fi si mie blocat mesajul. Deci foloseste:Cat.Tol. (in loc de T o l o n t a n) sau Ov.Ioan. ( in loc de I.O.A.N.I.T.O.A.I.A.) s.a.m.d.
Poti folosi si modalitatea de scriere pe care am pus-o eu in paranteze.

EU  •  3 august 2007, 10:48

BAI BAIETI CE VA MIRATI CEAHLAUL E O ECHIPA CU MULTI PRETENARI CU STATE VECHI………PAI NU TRE SA RAMANA IN A……LA CAT A INVESTIT PINALTI CUM SA RETROGRADEZE??????????????????????????????????????????????????????????

ady  •  3 august 2007, 11:19

LIGA LU mitica , E PENTRU…mitici ! ORICE ASEMANARE…E PUR INTAMPLATOARE !

Remus  •  3 august 2007, 11:46

Asteptam cu interes noul Campionat – dar deja mi-e cam jena de ceea ce se petrece…Atat tupeu din partea unora n-am vazut in viatza mea..nici macar n-o mai fac cu perdea. Ashtia din ce fura mai mult, din aia le vine „pohta”…

CINE DA MAI MULT?

Le-as ura de bine, dar e zi de post…Pacat!

Remus  •  3 august 2007, 11:52

„LPF a anulat sanctiunea data lui Dinamo…Suspendarea lui Dinamo a durat doar o zi. Sanctionati cu disputarea a doua etape fara spectatori, dupa incidentele de la Buzau, dinamovistii au fost iertati de Comisia de Apel. Comisia LPF a decis astazi sa anuleze sanctiunea data ieri, dar a marit penalitatile financiare pe care Dinamo va trebui sa le suporte, de la 50 de mii de lei, al 100 de mii de lei.

Daca s-ar fi mentinut suspendarea, „spartanii” lui Rednic ar fi trebuit sa joace fara spectatori meciurile cu FC Vaslui si Dacia Mioveni.”

In locul lui Dinamo putea fi orice alta echipa…nu asta e pb. La ce se mai dau sanctiuni din prima, daca se anuleaza dp aceea? Cascadorii rasului..

momo  •  3 august 2007, 12:00

De ce nu s-a procedat similar si in cazul Stelei pentru meciul din prima etapa cu Ceahlaul???????

S-a dat startul la furaciuni?????

Iar trebuie sa castige militienii campionatul, sa ajunga si ei direct in grupe ca altfel nu pot???? Doar pe munca altora?????

Sibip, Rana si Giraffe de pe „Sagetatorul”, daca va mai amintiti  •  3 august 2007, 12:21

I-au spart pe catei ! au cazut cu Lazio. Fie-le tarana usoara, ca tare o sa mai muste din ea.
Steaua cu Bate Borisov, poate-i bate Bate.

Remus  •  3 august 2007, 12:27

Macar a ajuns si Dinamo pana in turul 3…:)))

vulpoiul  •  3 august 2007, 18:19

…daca tot au vrut cei din comisie sa fie „corecti” de ce n-au iertat si pe Costescu? Dau impresia ca nu stiu ce-i cu ei acolo,ori poate asa trebuia sa iasa.In acest caz sa nu se mai inflameze oamenii din fotbal ca i-a nedreptatit la comisie pentru ca cei de-acolo lucreaza pt.dinsi,dar nu mereu,asa ca ti-este sila sa-i mai auzi si vezi cum se porcesc unii pe alti numai de dragul de a se auzi vorbind in numele clubului.Cind o decizie este luata in defavoarea echipei lor iau foc,cand le este favorabila sunt numai miere la adresa arbitrului,SUNT PENIBILI. Nu vom ajunge nicaieri in acest ritm,se pacalesc intre ei fara sa-si dea seama ca sunt niste PACALICI. …APROPO,procuratura mai exista?