Superaudienta TV pe Steaua – Zaglebie

Transmis de ProTV, meciul Steaua – Zaglebie de miercuri seara a facut o audienta de 16,7% pe all urban, aproape cit meciul de Liga Campionilor Lyon – Steaua (6 decembrie 2006). Pe main target ProTV, meciul are o medie de 15,4%.

joi, 9 august 2007, 2:06

Transmis de ProTV, meciul Steaua – Zaglebie de miercuri seara a facut o audienta de 16,7% pe all urban, aproape cit meciul de Liga Campionilor Lyon – Steaua (6 decembrie 2006). Pe main target ProTV, meciul are o medie de 15,4%.

A doua performanta sportiva a sezonului a fost atinsa de Antena 1, cu 10,5%, pentru meciul Dinamo – Rapid din Supercupa.


Comentarii (19)Adaugă comentariu

Petru Terguţă  •  9 august 2007, 15:03

Mai bine ai face ceva să vedem şi la Chişinău meciurile din Liga 1 şi Champions League. De când cu Kanal D nu mai avem niciun derby. Plus că Pro TV nu are drepturi de difuzare pentru Champions League pe teritoriul R.Moldova.

faithless_soul  •  9 august 2007, 15:04

Si inca nu s-a ajuns in liga 😀
Dca asta e audienta din turul doi preliminar sunt curios care o sa fie la un meci cu Milan sau Barcelona

un blog cu multe filmetele amuzante : http://www.factor.ro/wordpress

bogdanlebu  •  9 august 2007, 15:24

a si fost palpitant… 🙂

aurelian  •  9 august 2007, 15:45

16,7% au putut auzi 2 comentatori penibili.

ruud  •  9 august 2007, 15:54

inseamna ca interesul pt. fotbal nu a murit! in alta ordine de idei,neplacut felul in care balint gaseste alibiuri pt. hagi,in cond. in care il facea constyant praf pe oli,cand steaua evolua chiar mai bine!

Claudiu Romaniuc  •  9 august 2007, 15:55

pai a cam fost … va dati seama ce vanzare au facut farmaciile ieri ?

Cătălin Tolontan  •  9 august 2007, 15:57

ruud:hagi are, intr-adevar, o presa buna. in locul lui, olaroiu era strivit

Parvan  •  9 august 2007, 16:34

de remarcat „distanta” fata de meciul tur (10.1) si … audienta mare de la 2-1 🙂

ruud  •  9 august 2007, 16:35

@catalin: poate imi explici si mie de ce unii au o presa buna si altii nu ! inteleg ca hagi este hagi,dar de ce olaroiu ,care a avut rezultatele de partea lui,nu a avut niciodata „presa buna”? presa in zilele noastre nu e prea subiectiva si prea pregatita sa plateasca polite ?

Cătălin Tolontan  •  9 august 2007, 17:42

ruud: am scris un text pe aceasta tema

Alex  •  9 august 2007, 17:43

Si niste muzica de calitate pe http://www.coolsonglyrics.info

Johnson  •  9 august 2007, 18:01

Ceea ce i s-a intamplat aseara lui Zapata din partea comentatorilor tine de domeniul Gulagurilor sovietice,asa punere gratuita la stalpul imfamiei nu am mai pomenit.Nu spun ca portarul nu putea face ceva mai mult ca sa evite situatia,nu spun ca e deja un mare portar,ca o sa fie constant in evolutii dar sa faci atata bascalie la primul meci,la prima faza in care ia gol faultat fiind …tine de domeniul celor 7 ani de acasa ori nu ma astept ca cei doi sa-i si aiba.
Am mai spus-o,Pro Tv ul ar trebui sa vacanteze de urgenta cele doua posturi de comentatori si sa aduca altii,de la alte televiziuni,in regim de colaborare punctual pentru transmisia acestor partide din UCL,altfel inseamna ca este complice la desfraul nesimtiriii si nonprofesionalismului de aseara.

Cătălin Tolontan  •  9 august 2007, 18:04

johnson: avem pareri diferite, sper ca nu e un delict 🙂 mie imi plac comentatorii de la pro

rr  •  9 august 2007, 20:24

Catalin, n-am sa inteleg niciodata de ce iti plac „aia” (am vazut ca i-ai laudat in multe raduri). Sunt adesea patetici, de multe ori nu vorbesc corect romaneste si, celmai important, NU AU CULTURA FOTBALISTICA! Vochin si Gradinescu sunt de 5 ori mai buni decat ei !

andreic  •  9 august 2007, 23:12

La cat de slab a fost meciul cei care au rezistat in fata televizorului ar merita un premiu de la Becali.

yon  •  10 august 2007, 2:06

Steaua – Poli este si pe C+EVENTOS pentru capsunari !

Liga lui Mitica ajunge in Europa !!!

Zack  •  12 august 2007, 16:29

Si mie imi plac comentatorii de la ProTV!
Sunt clar in opinia mea cei mai buni din romania! Orice comentator face greseli dar nu orice comentator are vocea alora… parca sunt facuti sa fie comentatori

nicky  •  14 august 2007, 11:14

Cataline…Te rog sa mi raspunzi la o intrebare Cand o sa ai timp:) Trebuie sa fii de acord cu mine ca orice meci de fotbal e „intretinut” de modul in care se comenteaza.Am auzit ca ti plac comentatorii de la pro …Eu ii urmaresc de mult Sunt absolv de jurnalistica si am remarcat urmatoarele: astia comenteaza la extreme,adica Mihai Mironica e prea patetic Vadim Vajeu parca e intr un somn continuu:));Costi Mocanu e „din topor”,Vali Moraru ati vazut ce limbaj are…si la carcotasi Felix Draghici are voce buna ,dar n are cultura fotbalistica Si atunci vine intrebarea