Ciupiţi-vă!

ga_4991.jpgPentru cei care l-am văzut jucînd pe Lucian Bălan, chiar aşa, după 20 de ani s-o fi oprit din alergat?!, fotografia în care-i ia interviu impresarei Ana Maria Prodan ne face să arătăm ca nişte pămpălăi cînd le explicăm copiilor noştri cum e treaba cu meritul în viaţă.

vineri, 10 august 2007, 12:13

ga_4991.jpgPentru cei care l-am văzut jucînd pe Lucian Bălan, chiar aşa, după 20 de ani s-o fi oprit din alergat?!, fotografia în care-i ia interviu impresarei Ana Maria Prodan ne face să arătăm ca nişte pămpălăi cînd le explicăm copiilor noştri cum e treaba cu meritul în viaţă.

Ascundeţi-le imaginea asta şi citiţi-le povestirile înăbuşite de arhaisme ale lui Gîrleanu şi incredibilele fapte de nobleţe din „Cuore, inimă de copil”! Pînă la urmă tot îl vor întîlni pe Bălan interesîndu-se agitat de Herea, însă li se va părea că visează. Aşa cum ne vine nouă să ne ciupim.



ga_4991.jpg


Comentarii (129)Adaugă comentariu

stefanrosonerro  •  10 august 2007, 14:19

este chiar injositor cum anumite valori din fotbalul romanesc nu sunt respectate si ajung sa ia un interviu undei panarame de impresar care este cu gandul doar la imagine.il asteptam pe Dica peste 20 30 de ani sa ia interviu lui abramburica viitoare sotie a fotbalistului X.
In ce lume traim?! cateodata am impresia ca totul merge pe dos si normalitate a devenit un lucru special.
Stefan Brn sez.roma

Nicolae Ceausescu  •  10 august 2007, 14:21

Ce-ti mai place cenzura…copilas de securist ce esti!

dadu  •  10 august 2007, 14:22

cred ca are orgasm cand cenzureaza!

dadu  •  10 august 2007, 14:30

ma duc la ioanitzoaia pe blog,ca acolo nu e cenzura si se injura mai putzin!sanatate maxima!

kontikki5  •  10 august 2007, 14:31

E ok cand un fotbalist ajunge prezentator de emisiune si comentator, e nasol cand e reporte cu microfonul in mana?!De ce? E umilitor? Nu! Tu vrei sa-l faci sa para asa. Vrei sa-l compatimim pe Lucian Balan? Sa ne ingrozim de viitorul sumbru al nostru?
Sa fim ipocriti ca sa facem trafic /reclama/bani ? ..pentru ca mai incolo, la alt subiect, tot tu sa blamezi tarele astea..romanesti.. ?!

Sa ascund imaginea asta? De ce ar fi imaginea asta relevanta pentru situatia valorilor din Romania? Ca un fost fotbalist a ajuns reporter. OK, si ce-i cu asta?
Unde e nedreptatea?

Ai nevoie de concediu.

Catalin  •  10 august 2007, 14:42

ion on 10 August, 2007 11:40 am

“Your comment is awaiting moderation. “??????
apropos de libera exprimare…cum sa cenzurezi un mesaj decent???care mai e rolul acestui blog daca nu putem posta pareri de bun simt???unde e logica???
@ ion:
La fel am patit si eu ieri. Exact aceeasi problema..si am scris mai sus despre asta :
„nu pot sa cred!! ToloMACUL m-a cenzurat pe forumul asta la articolul Medicament! Probabil aceeasi soarta voi avea si cu acest post dar tineam sa spun ca mi s-a parut cea mai mare magarie. Am vorbit cat se poate de adecvat, fara injurii si cu destule argumente. nu pot sa cred ce poate face acest antiStelist convins. Rusine!! Altii stau si se injura aici ca la usa cortului si altii cu putere de convingere si argumente clare impotriva a ceea ce a scris sunt cenzurati. Sa va fie RUSINE d-le ToloMAC (im permit si eu macar atat lucru). Daca erai mai destept ma contraziceai cu argumente. Nu ai avut, asa ca ti-ai permis sa ma cenzurezi ca e mai usor. Oricum vad ca peste tot numai de Steaua vorbesti, si numai de rau. Este pacat ca un asemenea jurnalist sa aiba un rol atat de important la GSP. Sa iti fie RUSINE ca un simplu cititor ti-a dat peste nas si nu ai stiut sa dai inapoi cu aceeasi tarie de caracter..normal! Pentru ca nu ai. Hai PA!”
si a fost vba de niste idei bine argumentate si, mai ales, cu prea mult bun simt. RUSINE!!!

miky0710  •  10 august 2007, 14:46

asa cum cei cu studii superioare au ajuns sa lucreze in alte meserii decit cele pt care au invatat ca sa cistige mai bine asa si Balan se coboara la fufa asta de prodan.In viata faci lucruri care nu iti plac intrutotul

tei  •  10 august 2007, 14:56

Cataline ti nu-ti vine sa vomiti pe Simota ?

bgd  •  10 august 2007, 15:01

hai Mineru Cavnic! Lucica Balan stie de ce:D

Cătălin Tolontan  •  10 august 2007, 15:02

nimeni on: tu zici ca n-am ce cauta in presa fiindca in loc de „cuore” am tastat „coure”? in ce domeniu lucrezi?

ion  •  10 august 2007, 15:10

daca tot ai blog si vrei trafic e bine sa mai si dialoghezi cu cei ce posteaza(in masura in care iti permita timpul).daca atit ii respecti pe fraierii care iti baga bani in buzunar, asta e!iar pe cel care cenzureaza post-urile decente il rog sa faca la fel si cu cele injurioase si obsene.atunci sa vezi trafic!!!

RADU  •  10 august 2007, 15:19

Rusine tolomacule, te crezi cel mai tare?

Claudiu Romaniuc  •  10 august 2007, 15:35

Asa e, se leaga astia numai de nimicuri … ai gresit si tu, ai zis ca poate e din franceza, sau poate ca aveti prea multe „coure”-uri prin redactie ( ca site-ul e plin 🙂 ).

Bun. Ti-a luat-o dreapta inaintea stangii si a iesit „coure”, da’ cu Ana ce ai avut ?

E posibil sa ne transmiti ceva codificat ? („coure” „Anei”)

CORNEL  •  10 august 2007, 15:45

Tolo eu zic sa scrii ceva despre hagi ca antenor la steaua..poate remarcile mele te vor ajuta un pic desi nu cred ca e cazul:
In meciurile de pregatire a fost luft…buuun ( apropo cand il vad pe dom profesor cum ii place sa i se spuna si anume M Radulescu imi vine sa ..nu stiu ce sa fac.. el spune ca steaua e in crestere domne ca uite are numai victorii etc. Pai tolo cu cine a jucat steaua in meciurile oficiale ( cu ekipe slabe sau f slabe ) si cu toate astea nu au reusit decat sa le invinga kinuit la un gol diferenta..de 2 ori fiind condusa iar golurile fiin cu exceptia unuia din faze fixe. ASA CA LA FAZA CU HAGI ANTRENOR AM DUBII MARI iar la M Radulesc alias dom profesor am o certitudine – e pe dinafara nush ce l tot pupa in f astia cu dom prof in sus in jos..SALUTARE

ion  •  10 august 2007, 15:50

cataline, ciupeste-te singur poate iti revii!!!daca o tii tot asa se alege praful.cindva erai bun.ce s-a intimplat???

trotinel  •  10 august 2007, 16:02

@patryk
„Desi cred ca vreun post de antrenor la copii la Steaua sau la alte echipe se gasea si pentru dansul. Poate aceste oferte nu au venit, sau daca ele totusi au venit poate au fost refuzate in speranta altora mai bune.”
Balan a antrenat ani buni divizioanre C si B … din pacate in Ardeal si mai ales in Baia Mare nu se investeste , Olimpia Satu Mare a ajuns in judetean ? ASA Tg. Mures nu reuseste de ani buni sa revina in B ? Sibiul in C ? Baia Mare in C ? … ce sa antreneze Balan ?

microbist_  •  10 august 2007, 16:39

ce cauata aia pe tv$#%#$#$????ce stie aia fotbal……???###$%#??copilasul ala e inconjurat de vampiri….si pana la urma…ajunge la clinceni…..:(din cauza mariei–vedeta playboy………

Jan  •  10 august 2007, 16:44

Ee, na, un fost castigator de CL sa nu gaseasca de lucru in fotbal…I-a propus cineva asta ? Becali se inconjoara de nepotii si neamurile lui, la fel de alaturea de inteligenta, pricepere la fotbal si bun-simt ca el. Nu e vorba ca e ziarist, dar e reporter de teren, ma, asta e trist. Omul are 50 de ani, ori acolo nici un reporter nu avea mai mult de 35 de ani.

Razvan  •  10 august 2007, 16:45

Referitor la ceea ce a spus trotinel … cand s-a investit in fotbalul maramuresean, a avut rezultate, a avut 3 promovari in ani consecutivi din judet pana in divizia B cu Phoenix in perioada 91-93,iar in 94, alaturi de andone era cel mai tanar antrenor din Divizia A la Fc Baia Mare, cu egalitate pe Ghencea(lucru realizat in acel an doar de uta, in rest doar victorii pt Steaua), 3-0 cu Petrolu(castigatoarea cupei), 2-0 cu Craiova(Antrenata de Piturca la acea vreme) ,,, Dar totul s-a terminat cand Koller a renunta sa mai de bani la echipa si a preluat-o Schorsch(actualmente Bistrita), care a ingropat-o si din anumite ambitii personale nu i-a oferit un contract lui Balan … Calitati are ca antrenor, incontestabile, dar nu a avut un sprijin financiar de lunga durata la nici o echipa, pt a avea rezultatele care le avusese la Phoenix

coco  •  10 august 2007, 17:15

tolo , crezi ca lucica balan este mai penibil decat voi (gsp plus antena1,2,7,9,25)care nu stiti altceva decat :
-cate liniute a tras mutu ?
-ce a mai facut „vedeta” adelina elisei?
-ce a mai zis „oracolul din balcesti”
nu cred ca este nicio diferenta ; cel putin el face chestia asta sa manance o piine , nu scrie la comanda

dan77  •  10 august 2007, 19:00

Cat de penibil pare acum articolul!

Deja troneaza pe gsp.ro, la loc de cinste, articol cu marea doamna Ana Maria Prodan, locul ? in nu stiu ce top obscur al „frumusetilor” de Bundesliga.

Ciupiti-va!

dadu  •  10 august 2007, 19:08

NUMAI MODERATI ARTICOLELE CARE VA CRITICA!VA FACETI DE RAHAT!CENZURATI-LE PE ALEA IN CARE SE INJURA!

dadu  •  10 august 2007, 19:15

Tu,sincer,nu-ti dai seama cat te-ai dus in jos din pct.de vedere jurnalistic?Ia un ziar de acum un an si compara-l cu unul de azi!Vorbesc numai de calitatea scrisului nu de cum arata grafic!
cred ca trebuie o schimbare v-ati plafonat!…sau potzi ramane sa moderezi ca-i mai comod!

Cătălin Tolontan  •  10 august 2007, 21:17

dadu: nu moderez eu! nu mi se pare ca scriitura gsp si-a pierdut savoarea. dimpotriva. numele si semnaturile noi au adaugat un aer proaspat. e adevarat ca exista erori, insa lucram intr-o viteza de necomparat cu cea de acum un an

Cătălin Tolontan  •  10 august 2007, 21:18

coco: imi pare rau, dar nu citesti ziarul. vehiculezi niste clisee. suiectele pe care le amintesti au pondere de 1 la mie in ziar!

nelu  •  17 august 2007, 10:21

Mai CT oare cand o sa vorbesti si tu despre meseria pe care o ai?(mai nou faci si politica!),lasa papparatzii sa se ocupe de aceste lucruri. La noi editorialele de sport contin 90% barfe,dar se vand!,nu-i asa.

coco  •  17 august 2007, 13:00

tolontane esti un pui de securisto-comunisto
sterge-i incontinuare pe stelisti la cur
in giulesti sa nu calci