Să facă ceva!

Dacă fotbalul este o formă de evaziune emoţională, atunci cei mai mulţi români reţinuţi ar trebui să fie stelişti. Ei domină numeric numărul suporterilor. Ei au suferit cel mai mult ieri, cînd şi-au văzut echipa condusă, neaşteptat şi umilitor, de către un adversar primitiv fotbalistic.

miercuri, 15 august 2007, 9:06

Dacă fotbalul este o formă de evaziune emoţională, atunci cei mai mulţi români reţinuţi ar trebui să fie stelişti. Ei domină numeric numărul suporterilor. Ei au suferit cel mai mult ieri, cînd şi-au văzut echipa condusă, neaşteptat şi umilitor, de către un adversar primitiv fotbalistic.

Orice am spune. Oricum am lua-o. Steaua ar fi trebuit să cîştige partida cu BATE oriunde s-ar fi disputat ea, dar asta ar fi fost posibil în condiţiile în care Hagi ar fi renunţat mai repede la rolul de lansator colectiv de rachete aer-aer pe care l-a impus echipei. Şi dacă nu l-a impus, atunci să facă ceva!

Peste două săptămîni e nevoie de calificare. Doar aşa se poate şterge senzaţia de aseară!


Comentarii (228)Adaugă comentariu

Christi  •  16 august 2007, 8:34

Protasov a fost singurul antrenor din 1986 incoace care a imprimat echipei jocul caracteristic Stelei din totdeauna: fantezie si viteza in atac, faze lucrate in viteza.Si repet, conditia ca „Primul Antrenor al Tarii” sa nu se implice!!
Si daca in conditia actuala mai este ceva de facut este ca Hagi sa accepte consilierea lui Jenei.Poate ca angajarea acestuia ca Diector Tehnic la Steaua ar fi benefica pt echipa, si de ce nu si pt Hagi.”Omul cat traieste , invata!!”

vic22i  •  16 august 2007, 8:35

sunteti pe dinafara stoilistilor!

elle  •  16 august 2007, 8:42

Hagi: „Jucăm din trei în trei zile şi se simte acest lucru”

Rădoi: „Ar fi penibil să ne plângem că jucăm din trei în trei zile”

HA HA HA HA …incepe distractia :)))))))))))))

nu conteaza  •  16 august 2007, 8:49

Probabil pentru steua cel mai bun lucru ar fi sa intre Hagi in teren. Din pacate, Hagi NU are un lot valoros si el este foarte constient de acest lucru. Pentru stelistii care or sa se grabeasca sa ma contrazica si sa ma injure, as vrea sa le reamintesc declaratia lui Hagi in care spunea ca fiecare victorie ii aduce timp. Hagi e constient ca are nevoie de timp pentru a transforma actualul lot de jucatori mediocri intr-o echipa capabila de performante; si cand spun performante ma refer si pe plan intern, nu doar pe plan extern. pentru ca performantele stelei pe plan intern din ultimii ani cam au asa un iz de transhumanta si cam miros a bani de la stana.

Becaborcea  •  16 august 2007, 8:51

Hagi, este in cea mai proasta conjunctura posibila. In condiitiile in care a avut numai esecuri ca antrenor, orgoliul si ambitia lui l-au aruncat catre o iminenta catastrofa atunci cand a decis sa vina la Steaua, cu Jiji finul in umbra sa. Observati crisparea si framantarile lui Hagi cand trebuie sa lege doua vorbe in fata presei. Tiranul Jiji ii pune o presiune fantastica, iar Hagi inca nu a inteles ca daca vrea sa devina antrenor, trebuie sa o ia de jos. El a venit la Steaua dupa o negociere in care Nea Jiji a avut grija
sa fie cum spune el, amintiti-va ca in trecut Hagi nu s-a putut apropia de Steaua. Dupa ce ca Hagi nu a confirmat nimic ca antrenor pana acum, ba chiar a consacrat fraza „daca ai fost mare jucator nu inseamna ca trebuie sa fi si mare antrenor”, mai este si o biata marioneta a latifundiarului. Drumul lui Hagi cu Steaua o sa fie scurt. Deocamdata, trebuie sa priceapa Becali, ca nu poate nici macar el sa fie antrenorul din umbra, sunt convins ca in mintea lui se crede genial si in postura asta.

Burma  •  16 august 2007, 8:51

Cred ca Hagi trebuie sa schimbe ceva si anume sa-l dea afara pe ” antrenorul Hagi”
Hagi ar trebui sa-si aminteasca ca jucatorul Hagi l-a dat afara pe antrenorul Piturca de la nationala. Nu va trece mult si vestiarul Stelei il va da afara pe „orgoliosul antrenor Hagi” prin rezultatele proaste obtinute.

Burma

marius  •  16 august 2007, 9:00

Steaua nu joaca nimic… tot ce s-a intamplat pana acuma in campionat si in preliminariile ligii campionilor a fost noroc chior…dar oare cat va mai tine norocul asta… nu stiu daca hagi e mare antrenor dar cred ca in jocul stelei nu e nici o tactica … totul se joaca cu o mare aiureala

marinar  •  16 august 2007, 9:03

pacat de bani investiti in echipa .DEMISIA

Vladone  •  16 august 2007, 9:05

VARZA!!!!! PENIBIL!!!! nu are rost sa comentez prea mult insa ma pregatesc puternic pentru un singur lucru, pe care-l voi striga din tot sufletul la retur:

DEMISIA!!!!

PS: Pt cunascatori: gigi!! SELL Hagi, Neaga, Lovin, Ovidiu, Coman direct in BID, daca o exista Bid pt petardele astea.

CCA  •  16 august 2007, 9:17

Presa sportiva si anumiti fani au criticat egalul lui Dinamo la Lazio acasa…iar acum ca Steaua face egal cu niste desculti nu existe domne` critici. Este genialitatea Regelui, asa e mai bine ca raman in priza, au avut ghinion.

Va intreb, care au fost descultii aseara?>

lauretiu  •  16 august 2007, 9:21

inefabil !!!Imi este rusine pt. ca sunt stelist…

leu’ brunet  •  16 august 2007, 9:23

Eu zic ca este normal sa il respectam pe Hagi insa este la fel de normal sa recunoastem ca nu are nimic in comun cu meseria de antrenor! Steaua este absolut penibila!!! O echipa ametita, care nu stie ce sa faca cu mingea, in care exista un singur jucator capabil sa dribleze (dupa cum ne-a aratat in meciul cu Bate) si ala e…fundas (Golanski!), cu „maini (si picioare!) moarte” (vezi Neaga), fara nici o idee de joc, fara scheme, fara trasee studiate, FARA NIMIC!!! Jocul Stelei este…INTAMPLAREA! Sa ne pregatim de-acum pentru infrangerile cu CFR Cluj, Poli Timisoara, Dinamo, Rapid, FC Vaslui, Unirea Urziceni si (de ce nu?) Univ. Craiova. O sa fim de toata jena in timp ce Hagi o sa ne zambeasca pe „sticla” si o sa se scuze ca e doar de-o luna la echipa si ca e nevoie de rabdare!… HAGI, NOI NU AVEM RABDARE SI AR TREBUI SA STII ASTA!!!

L F C Bucharest  •  16 august 2007, 9:24

Singura scuza pe care o au si dinamo si steaua e ca o echipa incepe sa miste dupa vreo 7-8 meciuri oficiale si ajunge in forma (daca mai ajunge), cam dupa 10-12 meciuri.

TRIST e ca dinamo n-a scos mingile din careu decat cu degajari ce ajungeau mereu laitalieni, fara sa incerce macar 2 pase. La steaua a fost ridicol ca 55 de minute au dominat rashii aia mijlocul terenului si au alergat mult mai repede. Noroc ca nu au conditie fizica si in ultimele 20 de minute erau jaloane.

BINE e ca pana la urma se joaca pe calificari nu pe impresii artistice si cele doua echipe ar putea aduce 20 mil E in fotbalul asta de ras.

Oricum, steaua 80% sanse, dinamo 30%. Hagi, din pacate pentru el se va apuca de alata meserie dupa ce pleaca de la steaua.

Bafta ambelor echipe romanesti si sper sa ne vedem in grupe 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=SKVho044R-E

YNWA

hagi tb. AVANSAT  •  16 august 2007, 9:27

hagi tb. avansat
avem nevoie de antrenor, nu de ingaduitori ca el

catalin 77  •  16 august 2007, 9:42

Mi-ar parea rau pentru Steaua sa nu se califice pentru ca mai intii de toate sint roman.Dar m-as bucura enorm sa nu se califice pentru a-i mai taia din nas lui „nea Gigi” , pentru ca este mai mult decit ingimfat….
Romanii au platit pentru modul lor de abordare al partidei.S-au dus acolo cum s-a dus Dinamo la Tottenham . S-au dus cu aere de Real Madrid , luindu-i de sus pe bielorusi .Credeau ca simpla prezenta in teren le este sufient pentru a-si asigura calificarea.Uite ca nu e asa.
Strategul Hagi mai are multe de demonstrat .S-ar putea ca Steaua sa fie o palarie prea mare pentru el .
Returul?..Greu .
Oricum bafta….La munca !…Modestie mai multa nu strica
Sa vorbeasca rezultatele pentru ei.

madness  •  16 august 2007, 11:08

stie careva in ce grupe valorice sunt steaua si dinamo(dak trec de turu 3) si dak echipele romanesti din uefa sunt cap de serie

K  •  16 august 2007, 11:17

ARGUMENTUL ADUS DE G BECALI CA NU POATE ADUCE LA STEUA VEDETE CARORA SA LE DEA SLARIU MARE ESTE O MARE CACEALMA, PENTRU CA SI LA MARILE ECHIPE (CHELSEA,REAL,INTER,BARCA) EXISTA JUCATORI CARE SUNT PLATITI CU 8-9 MIL EURO PE AN DAR SI JUCATORI PLATITI CU 500.000-1 MILION EURO PE AN, DECI DECALAJUL INTRE SALARII EXISTA SI CHIAR ESTE MAI MARE INTRE MEMBRII ACELEIASI GRUPARI. ATI AUZIT DVS DE DISENSIUNI IN VESTIARE PE MOTIVUL SALARIILOR ? FIECARE A SEMNAT UN CONTRACT CONFORM VALORII, IAR CEI MAI SLAB PLATITI TREBUIE SA DEMONSTREZE CA VOR MAI MULT SAU SA PLECE.
TARE MA TEM CA IN SPATELE ARGUMENTELOR LUI GIGI STA LIPSA DORINTEI DE A ADUCE JUCATORI ADEVARATI LA STEAUA DIN MOTIVE DE ZGIRCENIE SI MESCHINARIE, SAU SA NU DEA SALARII MAI MARI DECIT FINULUI RADOI, CARE DE VREO DOI ANI JOACA FFFF SLAB.

soreloo  •  16 august 2007, 11:29

Cred ca cel mai bine ar trebui sa ne povesteasca Milan cum a fost cu Bate. Ei au trecut printr-o emotie asemanatoare!
Respect!

magnolia  •  16 august 2007, 11:47

Auzi ce fraza:” ei domina numeric numarul suporterilor”. Si daca sunt multi dar prosti, tot degeaba. Bineinteles ca tu esti unul dintre ei, Tolo. Asa patron, asa echipa, asa antrenor, asa suporteri, toti o apa si-un pamant.

magnolia  •  16 august 2007, 11:55

Auzi ce fraza :” ei domina numeric numarul suporterilor”.Cat sunt de multi , atat sunt de prosti,(nu toti, dar majoritatea) si bineinteles ca si tu esti unul dintre ei, Tolo.Cu fraza asta ai batut recordul de prostie al unui asa zis jurnalist sportiv.
Asa patron, asa antrenor, asa echipa, asa suporteri, toti o apa si-un pamant.

antisteaua  •  16 august 2007, 12:02

Tolo, hai ca ai fost tare cu fraza asta:”ei domina numeric numarul suporterilor”. Degeaba sunt multi daca sunt prosti. Si tu esti unul dintre ei. Dar, n-ai ce sa le ceri cu un asa patron si un asa antrenor.

magnolia  •  16 august 2007, 12:03

Tolo, hai ca ai fost tare cu fraza asta:”ei domina numeric numarul suporterilor”. Degeaba sunt multi daca sunt prosti. Si tu esti unul dintre ei. Dar n-ai ce sa le ceri cu un asa patron si un asa antrenor.

magnolia  •  16 august 2007, 12:03

de ce naiba nu mai apare ce scriu?

magnolia  •  16 august 2007, 12:07

In sfarsit a aparut, si nu doar o data!Hi, hi.

bogdanlebu  •  16 august 2007, 12:42

foarte rusinoasa prestatia, foarte rusinos si scorul… a fost primul egal al stelei in acest sezon… si tare mi-e teama, ca dumninica, la cluj va veni si prima infrangere… daca joaca cum au jucat aseara, ii bate clujul cu 5-0…

necesar  •  16 august 2007, 12:58

mARE antrenor hagi …”steaua joaca pe meritul ei”. Sa se roage JIJI pt. sanatatea lu` DICA. Daca se accidenteaza s-a terminat.
http://valeadebrazi.clicksospadurea.com/

TY  •  16 august 2007, 13:36

fara dica si goian suntem de locul7-8