Vina investitorilor

Cînd Becali şi Paszkany, puneţi-i în ce ordine doriţi, eu i-am aşezat alfabetic, au supralicitat propriile echipe la ruleta naţională, au comis o insultă la adresa fotbalului. Da, au băgat bani mulţi, da, fără ei echipele probabil că n-ar fi aliniat aseară garnituri de gală, însă nu, în nici un caz nu au procedat bine amestecînd sportul cu vechile stereotipuri privitoare la disonanţa româno-maghiară. Dacă un lider maghiar sau unul român n-au nimic de spus, încep să vorbească despre falsa chestiune a neînţelegerii dintre cele două etnii.

luni, 20 august 2007, 7:55

Cînd Becali şi Paszkany, puneţi-i în ce ordine doriţi, eu i-am aşezat alfabetic, au supralicitat propriile echipe la ruleta naţională, au comis o insultă la adresa fotbalului. Da, au băgat bani mulţi, da, fără ei echipele probabil că n-ar fi aliniat aseară garnituri de gală, însă nu, în nici un caz nu au procedat bine amestecînd sportul cu vechile stereotipuri privitoare la disonanţa româno-maghiară. Dacă un lider maghiar sau unul român n-au nimic de spus, încep să vorbească despre falsa chestiune a neînţelegerii dintre cele două etnii.

Din nefericire, fotbalul s-a contaminat şi ieri s-a jucat violent, anapoda şi extrem de tensionat! Pleşan poate depune mărturie amară. Iată unde duce o miză prost gestionată. Paszkany şi Becali, puneţi-i în ce ordine doriţi, eu am dat prioritate gazdei, au reuşit să transforme un derby într-o răfuială. Păcat! Echipele, suporterii şi fotbalul meritau mai mult. Şi banii lor meritau mai mult respect.


Comentarii (139)Adaugă comentariu

ionut  •  20 august 2007, 9:52

777 … e si asta o teorie mai ales daca tinem minte ca a mai fost un zvon inainte de inceputul de campionat asemanator numai ca acum am putea sai dam crezare…dar peste tot in lumea asta nu jcuatorul jocaca unde vrea el ci unde i se spune de catre antrenor…daca este adevarat cea ce face radoi si ceilalti atunci ei dau dovada de neprofesionalism si nu merita respectul nostru. as vrea sa vad reactia jucatorilor fata de hagi acum…cred ca am avea o mare surpriza.

tata’e  •  20 august 2007, 9:53

sunt de acord ca nu au ce cauta accentele nationaliste, dar de ce – ca mnare cronicar sportiv ce te consideri si esti considerat – nu observi ca echipele antrenate de Andone, in partidele directe cu steaua „baga material” intotdeauna. O fi vreo’ coincidenta stilul Andone ? In rest, s-auzim de bine si fereste-te sa nu-l superi pe nea Ando!

ionut  •  20 august 2007, 9:53

momo
cea ce zic tu e diferit sa stea pe margine cat timp jcuatorul primeste ingrijiri adik in timpul jocului nu si daca jucatorul sta 1 an si celalalt un an…intelegi?

Laci  •  20 august 2007, 9:54

Dragă Ionuţ! Sunt maghiar, ţin cu Steaua şi am terminat facultatea la Cluj. Nu te cred. În magazine toată lumea vorbeşte româneşte şi chiar foarte bine şi marfa se vinde pentru bani, ce n- au miros, nu pentru o anumită limbă. Nu pot să cred că cineva în secolul XXI face problemă de o anumită limbă. Te invit la o bere şi dacă nu ne ânţelegem ân română putem vorbi ăn engleză sau franceză.Apropo sunt antrenor de fotbal şi cred că ştiu mai mult decât Hagi. Jucătorii joacă singuri, tactic nu fac nici-o combinaţie sau schemă. (nici la faze fixe)Trebuie să recunoască lumea că antrenorii nu se nasc ca fotbaliştii, ci se formează în şcoli.

joy division  •  20 august 2007, 9:54

Domnilor eu sunt din Bucuruesti,oras in care exista aproape 200.000 de unguri, si am calatorit de foarte multe ori in harghita si covasna si niciodata absolut niciodata n-am avut probleme in vre-un magazin.Am fost servit chiar daca, mai ales prin sate ,vre-o fatuca de la magazin chiar nu stia romaneste.ma intelegeam prin semne.
Cat depre meci: Steaua arata ca o echipa fara antrenor iar cfr-ul este o echipa limitata departe de pretentiile finantatorilor.
Apropo Becali o sa distrugi echipa cu decaratiie tale cretinule

bate  •  20 august 2007, 9:55

GRESIT

LA VIOLENTA A PROVOCAT DOAR ANALFABETUL DE BECALI, UITATI DECLARATIILE LUI „RAZBOINICE” LA INCEPUTUL MECIULUI. ACESTE DECLARATII AU FOST FACUTE DE 2-3 ANI DAR INCLUSIV VOI GAZETARII LE-ATI SUSTINUT PRIN FAPTUL CA LE-ATI ACCEPTAT TACIT.

PLESAN SINGUR , FARA NICI O VIOLENTA SA ACCIDENTAT.

UITATI DE LOVITURILE REPETATE DE KARATE MARCA RADOI SAU „SMARANDESCU” LA CARE NU INSISTATI SA NU SE MAI JOACE LA INTIMIDARE SAU CACELMEA .

DAR ASA NE TREBUIE SA-L SUSTINETI TOT ASA PE ACEST BECALI SI VOM EVOLUA IN ACLASI SENS.

CAT PRIVESTE COMPARATIA DINTRE CEI DOI PATRONI , ESTE DEPLASATA. DESI SUNT ROMAN, NU VA INTELEG TOTUSI ACESTA PUNERE IN PARALEL INTRE CEI DOI, DOAR CA UNUL ESTE UN IM.BECIL SI CA CELALAT ESTE MAGHIAR?

cr3tzuas  •  20 august 2007, 9:55

cataline..te aprob dar tin sa te atentionez k si voi presa aveti mare parte din vina…..pt k nu intotdreauna reproduceti exact ce se zice…si mai si zgandariti personajele…..clujeni au jucta aseara oribil k niste cocotieri…..dc tot se dadeau asa smecheri dc nu ne au batut ….k ei ziceau k ne bat la 3-4 goluri 11-11 ei nu au avut 4 faze de poarta 11-10….ce pretentii au …ei considera derby sa le explice cineva acelor 2 personaje de la cluj ..k nu e derby …cluju nu are instorie in fotbalu romanesc…nu se poate numi derby …si Semedo sa mai invete sa jaoce iar MARELE DIDY …sa nu creada k dc a dat 3-4 goluri e mare vedeta si mare scula de atacan……

Ebola  •  20 august 2007, 9:55

az.

Valeriu din Cahul  •  20 august 2007, 9:56

de ce nu i se ofera conditii Regelui sa costruiasca echipa asa cum crede ca este mai bine? doar pentru asta a fost angajat. sunt dezamagit pe G. Becali de faptul ca se amesteca in treburile tehnice ale Stelei si de faptul ca-i umileste pe antrenori in asa hal.

aciduzzu  •  20 august 2007, 9:56

ionut tata tu stai la soare mai baiatule? Cum adica nu poti condamna un om pentru incultura lui? Ba tocmai asta e motivul cel mai intemeiat pentru a-l condamna! Chiar am ajuns sa incurajam cretinismul in tara asta in loc sa-l condamnam?

Ultimatum  •  20 august 2007, 9:57

Cei d la cfr au vrut neaparat victoria, atat conducatorii cat si antrenorul i-au indemnat sa joace tare, nu k ar fii cfrul mare echipa, demobstreaza cat de buni sunt cu echipele mari..Cat despre steaua,pacat k se lasa codusa decatre un cioban, care habar nu are, poate sa bage el toti banii din lume, dar e prea prost sa vorbeasca.
Eu zic k este curios c fac juktorii. multi dintre ei abia alearga, nu fac nici un efort sa recupereze. Asa cum se spune despre radoi si neaga..ma bucur enorm k hagi asha prost antrenor cum se spune nu l-a mai scos in evidenta p radoi k p o mare vedeta. Sa le fie rusine acestor juktori dk vor sa il dea afara p hagi , pt k ei sunt niste gunoaie p langa hagi

aciduzzu  •  20 august 2007, 9:57

ionut tata tu stai la soare mai baiatule? Cum adica nu poti condamna un om pentru incultura lui? Ba tocmai asta e motivul cel mai intemeiat pentru a-l condamna! Chiar am ajuns sa incurajam creti.nismul in tara asta in loc sa-l condamnam?

ionut  •  20 august 2007, 9:57

pt LACI eu nu am nu fac nici o discriminare dar cum multi spun si eu nu stiu si trebuie sai cred pe cuvant pt ca nu am probe contrarii despre covasna si harghita ca acolo se intampla cel mai des asemenea lucruri si eu iti spun ca mie mi s-antamplat in cluj,nu stiu de ce iti este asa de greu de crezut ca se poate intampla,poate chiar nu vb romaneste dar s-antamplat si nu ma intereseaza daca ma crezi sau nu…

Van Basten  •  20 august 2007, 9:59

Tolo ,
Chiar daca nu are legatura cu articolul tau eu cred ca ar trebui sa luati atitudine impotriva acestui – nu stiu cum sa-l mai numesc – BECALI , pentru ceea ce-i face lui Hagi . Am urmarit aseara la TV cam tot ce-a fost si sunt cateva lucruri care nu s-au spus :
1. Chiar daca baga bani Becali nu are dreptul sa se bage in alcatuirea echipei chiar daca e patron ( ce voua va spune Ioanitoaia – chiar daca e doar director – ce sa scrieti ). Din acest motiv iti angajezi antrenor si il platesti – sa-ti antreneze echipa , si sa-ti pregateasca meciurile
2. Becali are dreptul , ca orice patron , sa-l concedieze pe Hagi daca nu-i convine cum face echipa , ce rezultate are , cum joaca .
3. Indiferent ce a fost ,Becali nu trebuia sa iasa in presa impotriva lui Hagi . Spunea ca Steaua e familia lui . Pai , oameni buni , atunci cand te certi cu nevasta , iesi la TV ? Acest om , Becali , nu realizeaza cat de dus cu pluta este in ceea ce reprezinta fenomenul fotbal si , o spun pentru a mia oara , prezenta lui in fotbal se datoreaza numai mediatizarii ! Nu mai scrieti nimic despre Becali o luna , nu-l mai dati la TV si fac pariu cu oricine ca pleaca de la Steaua imediat ! Eu nu cred in sentimentele lui steliste .
4. Nu stiu ce este in sufletul lui Hagi acum . E greu de luat o decizie. Pe o parte vrea cu tot dinadinsul sa demonstreze ca e antrenor ( e la un pas de CL , in campionat are rezultate chiar daca jocul mai scartaie )dar in conditiile actuale va trebui sa faca un compromis cu BECALI care va spun cinstit se va intoarce impotriva lui in cel mai scurt timp ( amititi-va ce-i facea lui Olaroiu ). Pe de alta parte orgoliul lui Hagi nu cred ca ar mai putea suporta asemenea afronturi pentru ca in lumea asta pe care Becali vrea sa o conduca Hagi e un titan pe cand Becalii cu toti banii lui e un rahat de musca ! Eu cred ca Hagi va pleca iar Becali is va aduce marioneta pe care o doreste ! Pacat ca jigodia asta de Becali a ajuns aici ! Lucrurile bune pe care le-a facut palesc in fata prostiei lui !

777  •  20 august 2007, 10:00

@ionut,cu un patron asa de nebun precum e Becali,mi-e greu sa cred ca unii jucatori il vor apara pe Hagi in public(presa).
Recunosc ca am scris pe GSP inca din timpul amicalelor ca Hagi n-are nicio treaba cu antrenoratul.Paradoxal,aseara,mi-a placut cum au fost asezati(daca nu cumva,dupa cate am inteles,jucatorii joaca mai mult dupa capul lor).Oricum,nu se procedeaza asa cu o personalitate precum Hagi!Mi-e mila de el,dar stia de la inceput ce patron va avea!In plus,cei noi veniti la steaua nu sunt ideile lui Hagi(in afara de Zapata).Fara suparare,Hagi cu un singur joc bun nu cred ca a convins ca e mare antrenor.

ionut  •  20 august 2007, 10:01

ACIDUZZU in cazul lui becali ai dreptate dar sa nu uitam cinei cultiva incultura si prostia…..presa…deci omu vorbeste(atat poate el,dar presa este cea care neo prezinta si aici se pot lua masuri doar prin cna) cat despre faptul ca poti condamna oamenii inculti aici gresesti asta ar insemna sa condamnam peste 70% din populatia rurala…oricum sunt de parare ca neam deplasat mult de la subiect si ar trebui sa vb mai mult despre meciul de aseara si despre ce i sentampla lui hagi.

ionut  •  20 august 2007, 10:03

@777 nici nu spun ca este un mare antrenor dar daca nu este lasat cum vom putea afla????

terente  •  20 august 2007, 10:04

1.problema romano- maghiara e mai mult maghiaro- romana si exista , nu trebuie sa fim ipocriti, pacat ca s-a manifestat si aseara.Paradox- cfr este antrenata de un roman – Andone- care a ordonat macelul din teren.Ma mir ca nu ne-a aratat si curu, ca si Ando e la fel de cult si inteligent ca Hagi
2.cu sau fara problema maghiara,Steaua nu joaca fotbal iar voi, eludati problema ca sa pastrati cald subiectul Hagi- care va aduce audienta.Vi se pare ca fara postarea fraierului de Hagi in pag 1, patronii vostri ar fi ceva mai saraci la sfarsitul anului… Cu Hagi, Steaua nu trece de Bate Borisov, mai ales ca, asa dupa cum se observa, norocul lui Hagi s-a terminat.
3. Sper ca pana diseara Hagi sa fie demis si in acest fel sa avem si noi o echipa demna de LC

Ebola  •  20 august 2007, 10:05

Din punct de vedere al mobilizarii jucatorilor inaintea unu meci cu o echipa puternica, este normal ca Becali sa faca declaratii care sa monteze jucatorii. CFR-ul i-a dezamagit cumplit pe fani, o echipa cu pretentii nu poate avea 3-4 faze de poarta(pt ca ocazii, cu exceptia penalty-ului, nu au existat. Steaua s-a aparat asa cum trebuie si chiar am fost surprins placut de faptul ca Steaua si-a adus aminte de cum trebuie sa te aperi, poate o sa faca la fel si in meciul cu Bate, desi, dupa declaratiile lui Becali, Hagi trebuie sa bata la Bucuresti. In concluzie un meci urat in care s-a remarcat apararea Stelei si nmai ales Zapada! Bravo.

777  •  20 august 2007, 10:06

@ionut,nu ne permitem luxul de a afla ptr ca nu vrea Becali:)
Pariu ca Hagi isi da demisia.

kunta kinte  •  20 august 2007, 10:08

paradoxal,dar aseara steaua a facut cel mai bun meci de la venirea lui hagi.eu cred ca hagi va demisiona,si-l va lasa pe fekli sa faca el echipa.niciun antrenor cu coloana vertebrala nu va veni sa antreneze steaua atata timp cat va fi condusa de fekli

ionut  •  20 august 2007, 10:09

sincer eu i-as acorda o sanas lui hagi pentru ca daca nu el oricum in sezonul asta nu mai ia nimeni echipa in halul in care se comporta becali cat despre hagi si eu cred si sper sa-si dea demisia pentru onoarea lui si pentru a nu fi umilit in continuare cat despre cei care isi dau cu parerea despre hagi…munciti si voi 20 de ani pe teren si apoi sa fiti antrenori in divizia a…si va asigur ca o sa faceti infart dupa o etapa la cata presiune este pentru o echipa mai ales una ca steaua

aetius  •  20 august 2007, 10:09

1. la cluj se vorbesc pe langa romana si maghiara si o gramda de alte limbi de circulatie internationala .
2. in general in cluj la toate magazinele fara exceptie esti intrebat in romana, apoi in maghiara si apoi intr-o limba de circulatie internationala.
3.paskany si gigi isi urmaresc propiul interes si cauta motivatii si maotivari unul impotriva celuilalt.
4.cfr cluj a avut parte de un arbitraj bland din partea romanului constantin augustus. zaharia a luat picioare in zona sensibila si nimeni din brigada nu s-a sesizat .
5.steaua a jucat ca sa nu piarda , dupa eliminarea lui goian a jucat la 0-0.
6.neaga nu are ce cauta in echipa ca titular, hagi greseste cu el .
7. rog pe autorul areticolului sa- asume rol de moderator si sa stearga mesajele off topic , in special cele cu tenta politica sau etnica !!!

SS  •  20 august 2007, 10:10

Cluju a jucat la rupere. Sunt aproape sigur ca asa le-au fost indicatiile primite. Stim cu totii ca suntem romani 😀 daca cfr a facut un rahat in UEFA, sa le rupem picioarele stelistilor sa nu fac nici ei in alte jocuri. Joc criminal sub privirile ingaduitoare ale arbitrului.
Nu am avut nimic cu CFR-ul pana la acest meci, erau doar rivali, dar dupa acest meci pot spune ca sunt o a dunatura de ciobani, mai ciobani decat incultul de cioban sef de la Steaua.
Urat CFR. Dupa meciul cu cipriotii am felicitat galeria clujului. Acum parca imi pare rau.
CFR te-am trecut pe lista neagra.

kum  •  20 august 2007, 10:13

Hagi trebuie sa aiba putina demnitate si sa-si prezinte demisia.

ionut  •  20 august 2007, 10:14

demnitate este atunci cand ai gresit cu ceva,in cazul acesta este vb despre onoare si imagine.

ionut  •  20 august 2007, 10:15

cel mai rau lucru pana la ora asta este ca nu a sarit nimeni de la steaua cu niste explicatii sau rezolvarii pentru aceasta situatie…implicit jucatorii pe langa conducatori.

ionut  •  20 august 2007, 10:17

oricum o alta parere este ca presa va accentua gravitatea situatiei de la steaua si hagi chiar daca nu ar vrea sa plece si va fi lasat in pace…va fi nevoit sasi dea demisia…dar daca va ramane va avea tot sprijinul nostru.

Cristi Geambasu  •  20 august 2007, 10:26

„maimuta de semedo trebuia eliminata. Cine este el, ca atunci cand are un galben sa zbiere la arbitru si sa faulteze tot timpul, si sa nu primeasca galben?
MAIMUTA CAMPIONATULUI ROMANESC, ALATURI DE BLAY.”

Mentalitatea asta impreuna cu infectia „fecali” pe sticla 24 din 24 inseamna un mare pas INAPOI pentru fotbalul romanesc. Asta e…

Va recomand sa nu continuati cu discutiile despre xenofobie, rasism, nationalism, atat timp cat nu veti stapani aceste notiuni.

DEX si mai vorbim.

ANDREI  •  20 august 2007, 10:29

Cand golanii conduc fotbalul…

Aseara Gigi Becali se compara cu finantatorul Milanului, acesta din urma face de multe ori echipa…dar are certificat de antrenor pentru SERIA A si nu in ultimul rand are un simt fin pentru fotbal.
Golanii din fotbalul romanesc cred ca daca au conturile pline sunt si antrenori, presedinti, voievozi …dar nu fac decat sa afiseze vulgaritatea si caracterul injositor al parvenitului.
Cine a urmarit aseara interventia lui Gigi Becali, poate ca a observat cum cei doi comentatori mai aveau putin si intrau in pamant de rusine din cauza avalansei de jigniri aduse lui Hagi. Asta e diferenta la ora actuala in societatea romaneasca, unde oamenii cu bun simt, cu decenta si educatie sunt obligati sa asculte criza de nervi a unui oier analfabet.
Ziarele si televiziunile ar trebui sa faca front comun impotriva unor asemenea caractere injositoare. Priviti fata lui Dan Filoti (in urma interventiei lui BECALI) si o sa intelegeti ce inseamna ziaristul care e nevoit sa taca pentru a face audienta. Cu siguranta lui Dan Filoti ii era rusine de rusinea lui Becali, dar ce sa faca…audienta invinge.
Daca nu o sa luati atitudine, o sa vedeti ziaristi batuti din ce in ce mai des la TV de asemenea caractere injositoare…si cred ca si atunci o sa va vreti mai mult sa luati interviuri si sa promovati parvenitii in cadrul rubricilor voastre…de audienta.
De multe ori Catalin Tolontan incearca sa prezinte cele doua pariti ale lui Gigi Becali ,cea pozitiva si cea negativa, dar nu face altceva, poate fara voia lui, sa promoveze asemenea caractere. Poate domnule Tolontan cand o sa luati bataie si o sa fiti tarat pe jos, poate atunci o sa realizati raul pe care il faceti prin impartialitatea de care doriti sa dati dovada. Dar atunci cu siguranta o sa fie prea tarziu…pentru ca un alt coleg ziarist va incerca sa prezinte si partea pozitiva a domnului Becali…doar e filantrop, nu?
Cand o sa intelegeti ca in mare parte voi ziaristii sunteti vinovati pentru crearea si promovarea monstrului Becali?

Dan  •  20 august 2007, 10:30

Nu este vorba nici de unguri nici de romani ci de prostia unui om care voi presa il fabricati in continuare promovind toate porcariile pe care le spunde de parca tot ce spune are valoare. E meseria vostra dar din pacate meseria de jurnalist o faceti fara decenta si respect pentru cititori ori ascultatori domnilor daca domnul becali nu are decenta, cultura ,respec si multe altele dumneavoastra de cce le promovati?
Cei de la cluj nu se pot compara cu Becali sunt oameni educati?
Meci foarte dur cu lipsa de respec intre jucatori care din pacate nu inteleg ca fotbalul este un joc sportiv iar ei sunt platiti pentru fotbal nu pentru spectacol cu singe, picioare rupte….
Si tragic este ca ne rupem picioarele in fata copiilor care vin sa vada fotbal si care probabil ii au ca idoli pe uni dintre fotbalistii implicati in incidente.
Cind ii vor sanctiona pe conducatori din fotbal si cum ramane de vazut insa claca e mare la federatie Mitici si alti care au tinut pe loc fotbalul romanesc.
Haideti sa protestam: Nu cumparam ziare cu Becali sau cu alti citim despre echipa Steaua sau Dinamo sau Craiova nu de Becali, Borcea, Mititelu si altii…
Scrieti si voi in ziare ce zic antrenori ce zic jucatori despre fotbal nu ce zic tot felul de finantatori cu 4 clase…
Domnule tolontan Noi vrem sa citim despre fotbal nu despre Palate, razboinici ,ursi….. ca deaia sunt ziare de sport…sa citim despre sport…

maria  •  20 august 2007, 10:32

Buna..Esti interesat de un forum cu totul special in domeniul sportului?Acum,gasesti unu pentru tine.Daca iubesti fotbalu,iti place Steaua,Dinamo sau Rapid,Vrei sa povestesti de meciurile lui John Cena,despre”Animalul Deslantuit”Batista sau Undertaker,ACUm ai ocazia!!Inregistreaza-te pe Forumul nostru:http://sport1.super-forum.net/Aici,e tot ce iti trebuie,Noi le comentam la CALD,si u doar postezi.Fii printre cei mai buni useri.Poti s-o dovedesti!!Cheama-ti tot neamu de fanatici,si spune-le de SPORt1,sa vina alturi de tine..Te asteptam!!Da mai departe..TE ROG

Ebola  •  20 august 2007, 10:36

De ce sa il contamni pe Becali cand spune ca nu vrea sa fim batuti la fotbal de unguri in tara noastra cand ungurii vor sa creeze o fractiune armata pt ca vor sa fie pregatiti in momentul in care ii vor ataca romanii. Cum sa nu excaladeze conflictul dintre romani si ungurii cand ei vor autonomie pe pamant romanesc si chiar au obraznicia sa afiseze un mare benner cu tinutul secuiesc iar claunul Basescu declara ca cei ce nu inteleg necesitatea introducerii limbii romane ca limba starina in programa scolara pentru unguri, este un anti-roman. Daca tot se apuca, sa introduca si pt romani limba materna ca limba straina si sa declare natiunea romana minoritara in propria tara, poate asa ne facem si noi mai bine auziti.

George  •  20 august 2007, 10:45

@Caragiale

Desteptule ,expresia „Mitica” nu contine in sine absolut nimic peiorativ in opera lui Caragiale. Expresia a fost deturnata prin depersonalizare si utilizarea ca delimitare culturala si regionala de catre oameni cu mintea ingusta care se cred superiori doar pentru ca nu s-au nascut in Muntenia.
Atata va duce capul pe multi, sa asimilezi personajele cu apelativul „Mitica” cu tarele societatii satirizate de Caragiale ! Oricum 90% din utilizatorii expresiei habar nu au de textele lui Caragiale, doar au inghitit ca e ceva de rau despre regateni si gata! Halal intelect!

terente  •  20 august 2007, 10:56

mai,Tolo, a abdicat sau nu „Regele”?

terente  •  20 august 2007, 10:58

nu sunteti in stare sa ii luati o declaratie lui hagi sau fraieru si-a inghitit limba iar voi v-ati inghiti pixurile de emotie…?!!!??

Ebola  •  20 august 2007, 11:36

De ce sa il condamni pe Becali cand spune ca nu vrea sa fim batuti la fotbal de unguri in tara noastra cand ungurii vor sa creeze o fractiune armata pt ca vor sa fie pregatiti in momentul in care ii vor ataca romanii? Cum sa nu escaladeze conflictul dintre romani si unguri cand ei vor autonomie pe pamant romanesc si chiar au obraznicia sa afiseze un mare benner cu tinutul secuiesc iar claunul Basescu declara ca cei ce nu inteleg necesitatea introducerii limbii romane ca limba straina in programa scolara pentru unguri, este un anti-roman. Daca tot se apuca, sa introduca si pt romani limba materna ca limba straina si sa declare natiunea romana minoritara in propria tara, poate asa ne facem si noi mai bine auziti.

hagi si-a dat demisia  •  20 august 2007, 17:39

http://hagisiadatdemisia.notlong.com/
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D