Linişte, CFR!

Staţi aşa! În toată chestiunea cu Rednic, CFR comentează ilicit. Într-adevăr, Rednic şi Borcea au greşit, acceptînd jocul lui Becali din finalul campionatului trecut. Pentru dinamovişti a fost dureros să asiste, luni în şir, la declaraţii cu multe zerouri ale patronului Stelei, despre cum i-a plătit el pe „cîini”, de la acţionari la jucători, trecînd prin banca tehnică.

duminică, 2 septembrie 2007, 6:55

Staţi aşa! În toată chestiunea cu Rednic, CFR comentează ilicit. Într-adevăr, Rednic şi Borcea au greşit, acceptînd jocul lui Becali din finalul campionatului trecut. Pentru dinamovişti a fost dureros să asiste, luni în şir, la declaraţii cu multe zerouri ale patronului Stelei, despre cum i-a plătit el pe „cîini”, de la acţionari la jucători, trecînd prin banca tehnică.

Dinamo trebuia să joace şi să cîştige acel joc pentru onoarea sa, nu pentru banii lui Becali. Pentru că soluţia clujenilor, în numele căreia ei fac acum pe inchizitorii destinului, era chiar mai rea: să fie plătiţi de CFR şi să piardă meciul! Poate că Rednic plăteşte azi şi dezbinarea născută atunci în vestiar. Dar la baza rupturii n-a stat victoria cu CFR, ci banii încasaţi din altă parte decît de la propriul club.

„Cu siguranţă înlăturarea lui Rednic are legătură cu ce s-a întîmplat la finalul sezonului trecut, cînd a lătrat Gigi Becali. S-a decontat la Rednic. Cred că îşi merită soarta, nu am nimic personal cu Mircea, dar sînt momente în viaţă cînd trebuie să plăteşti”
Iuliu Mureşan, preşedinte CFR Cluj


Comentarii (187)Adaugă comentariu

Prince Ton  •  3 septembrie 2007, 11:53

Bai nea Muresene, cum ziceai ca a fost cu penalty-ul din care ati dat al doilea gol cu Ceahlaul? Cum s-a vazut, atunci cind nu va dau arbitrii pomana sunteti de nivel Cipru. Asa ca mucles, Muresene!

catalin  •  3 septembrie 2007, 12:27

cine televizeaza milan – fiorentina???

silviu pana  •  3 septembrie 2007, 12:30

CORECT /DAR CRED CA IN ACEASTA DISCUTIE SE OMITE UN LUCRU F.F.F.IMPORTANT SI ANUME FAPTUL CA REDNIC A FOST LUCRAT DE JUCATORI SI CHIAR INVOLUNTAR DE ACTIONARI-PRIN TRANSFERURILE FACUTE-PESTE CAPUL LUI REDNIC.OARE AL CATELEA ANTRENOR ‘MAZILIT’ASTFEL ESTE REDNIC DE LA DINAMO ? DE CE NU VA UITATI IN ARHIVA SA REVEDETI CUM AU AVUT LOC ‘MAZILIRILE’ LA DINAMO SI VETI VEDEA CA AU CAM ACELEASI CAUZE SI CAM ACEIASI MODALITATE DE EXECUTIE.
VA ROG SA NU-MI SPUNE-TI CA REDNIC SI-A DAT DEMISIA DE BUNA VOIE ,CAND A RECUNOSCUT CA STIA CA ACTIONARII CAUTAU DEJA ANTRENOR DUPA MECIUL CU LAZIO.
DAR SE PARE CA ACTIONARII DE LA DINAMO NU-SI DORESC SA NU MAI REPETE GRESELILE ,ALTFEL AR FI ANALIZAT CAUZELE ACESTEI SITUATII GRELE IN CARE SUNT SI CARE RISCA SA SE REPETE.

loiti  •  3 septembrie 2007, 12:39

http://www.autogenial.de/auto-craiovan

Stelistul bine moderat  •  3 septembrie 2007, 12:59

Rednic si Dinamo au facut bine: au jucat fotbal si au batut, intr-un meci cam modest, o echipa modesta. Steaua a iesit pe locul doi si datorita altor meciuri. Muresan, ca si Borcea, Iancu, Mitica si alti investitori in propria lor imagine mediatica becalizeaza. Asa-i la moda. Dupa acest model, tii secrete ca sa le arunci pe piata cand e nevoie, scuipi azi ce vei pupa maine, sau invers, si schimbi vitrina cu transferabili in fiecare zi etc. Sa-i lasam in pace pentru ca se pregatesc de Cupa Nepushcariabililor – cea mai mare performanta pentru un investitor roman in fotbal !!!

gica  •  3 septembrie 2007, 13:28

totul se deduce la bani. Dinamo Steaua nu conteaza BANII SA IASA.din Lc din parandarat nu conteaza. Borcea Rednic si jucatorii culeg acuma ce au semanat pardon ce au luat. CU TOTII SINT NISTE MERCENARI ORDINARI. Asta sint atunci s-au bucurat de bani si acum… la fel sa nu credeti cumva ca le pasa . Aiurea i-si ia banii pe contracte si mai asteapta un prilej de parandarat si tot asa ciini pina la moarte pardon pina la bani ca restul nu conteaza.

777  •  3 septembrie 2007, 13:42

Pe mine ma uimeste mandria stelistilor…la ei nu cointeaza prin ce mijloace ajung in varf!De fapt asa e toata istoria lor,falsa!
Vedeti ma ca nu jucati nimic,barem dinamovistii aia sunt in declin psihic de la dubla cu Lazio,dar voi n-ati jucat nimic pana acum.Doar experienta jucatorilor stelisti au facut deferenta la faze fixe,in rest n-aratati nimic pe teren!

ADASD  •  3 septembrie 2007, 13:44

Sa gasit cine sa vorbeasca, ar fi fost mai corect sa lase meciul, adica un noncombat?! Atunci de ce avem pretentia sa curatim campionatul, sau mergem pe ideea ca „pentru unii cima, pentru alti muma”

MITICA MURESAN DE LA CFR CLUJ  •  3 septembrie 2007, 13:50

CE IMI PLACE SA FAC BLATURI!

orre  •  3 septembrie 2007, 14:05

mai raha.tii de la steaua, pana la urma voi nu ati reusit sa invigeti la CFR, desi nu este echipa nici macar de UEFA. CE DOVEDESTE ASTA? CA NICI NU MERITATI SA JUCATI IN EUROPA. ORICUM DUPA ZERO PUNCTE IN GRUPE, VETI AVEA ACESI SITUATIE CA DINAMO.

Pixel  •  3 septembrie 2007, 14:08

Arucanti si voi o privire aici http://www.pixel-advert.com

georgica  •  3 septembrie 2007, 14:32

Mai zic odata, pt ca se pare ca sunt cenzurat:)

1. Nu conteaza cate puncte a facut CFR vs Steaua: E un campionat si nu cupa. Dupa logica asta UTA trebuia sa fie in CL pt ca a batut Steaua.

2. Nu conteaza cate puncte a facut CFR in aceasta editie UEFA; ei sunt la inceput – cate puncte au facut Dinamo si Steaua acum 4-5 ani? cu cine erau eliminati in turul 1? Nici nu mai stiti de mici ce erau echipele. Si sa nu uitam ca Dinamo a facut 1 egal si o infrangere pana acum; la fel ca CFR si Otelul. Macar ei nu mai risca sa piarda 😉

3. Tot ce conteaza: Dinamo trebuia sa-si vada interesul. atat; daca asta implica pierderea meciului cu CFR pt obtinerea statutului de cap de serie, FIE! Din cauza acestei lipse de perspective s-a ajuns aici; asta si bineinteles lacomia Puriului. El a vrut banii.

777  •  3 septembrie 2007, 14:33

Acum un an,in tur,am zis ca Ljubinkovic si Zaharia vor fi surprizele placute.La inceputul acestui campionat am mai zis ca Pandurii vor fi revelatia campionatului.Acum mai mentionez inca 2 jucatori in afara de Fl.Costea,B.Stancu si Tatarusanu pe care-i lauda toata lumea:Cordos Si Ricardo Gomez.

orre  •  3 septembrie 2007, 14:34

PT CA rEADNIC A MAI LUAT , TOT DE LA BECALI BANI IN ULTIMUL MECI VASLUI-STEAUA, ACUM DOI ANI. IA PLACUT. ORICUM LA RAPDI SI DINAMO NU MAI CALCA, ESTE UN ANTRENOR LIMITAT.

lasati-ne sa ne pregatim  •  3 septembrie 2007, 15:18

mai georgica esti penibil cu capul tau de serie

breve  •  3 septembrie 2007, 15:57

mai baieti,astia care vorbiti de rusine,sa va amintesc eu doua nume :17 Nentori si Knattspyrnufélag (www.kr.is).Si o intrebare :ce echipa romaneasca a facut marea onoare fotbalului romanesc de a fi fost eliminata de astea doua nume „grele” ? Pana aflati raspunsul ,ciocu’mic.Dupa aia ,evaporati-va.

breve  •  3 septembrie 2007, 16:03

# fazedure on 2 Septembrie, 2007 8:12 pm

imi pare rau de rednic. antrenor bun.

la suflet ,nene.

carbunaru  •  3 septembrie 2007, 16:05

plateste pentru multe rednic asta! mai ales pentru cea mai mare nesimtire (la adresa unui coleg , dan petrescu):”ce bine imi pare ca ai luat teapa!” ii canta lui copos. cu alte cuvinte , dan petrescu era „teapa”! ma rog, se vede in clasament!

breve  •  3 septembrie 2007, 16:06

eBu

i-ati umilit si-n campionatul trecut de v-au mers fulgii.

XX  •  3 septembrie 2007, 16:08

JAVRELE IMPUTITE SI …MIZERABILE…DE LA CLUJ…SA TACA-N………..DE DOBITOCI.

breve  •  3 septembrie 2007, 16:10

bravo gica.
noroc ca are gigi de unde sa le dea.

breve  •  3 septembrie 2007, 16:13

cum mai alearga saracu’dupa ei cu pungile pline.mare strateg,domle!
si uite-asa mai castiga steaua un campionat,mai lua un loc doi.pe merit ,domle,zau asa!

breve  •  3 septembrie 2007, 16:16

abia astept meciurile cu Arsenal si Sevilla,si poate chiar si cu Slavia.pe cine mai plateste b-k-lul,sa treaca si el de grupe ,macar o data….

NIcse  •  3 septembrie 2007, 16:21

Acest Muresan demonstreaza inca odata ce minte confuzata are. El ar fi dorit ca Dinamo sa se dea la o parte pentru victoria Clujului…Macar abulicul de becali plateste pentru victorii, ceea ce in timp se dovedeste totusi la fel de nefast…Se pare ca „marii conducatori de cluburi” sunt croiti din acelasi material si au aceiasi moralitate indoielnica… Sigur nu gresesc cand spun ca ei se afla la baza tuturor tensiunilor din liga I, prin presiunea pe care o exercita asupra arbitrilor si a propriilor jucatori…

Sport Clips  •  3 septembrie 2007, 16:30

Is curios cate meciuri ar mai castiga Steaua daca cineva ar plati adversarele Stelei la fiecare meci cu un milion de euro … oricum, destul de putine.

breve  •  3 septembrie 2007, 16:53

NIcse

bravo!
in sfarsit un om lucid.ai stima mea.

breve  •  3 septembrie 2007, 16:55

xx

inteligent comentariu!!!
ti-ai cam stors neuronul…

breve  •  3 septembrie 2007, 17:04

NIcse

totusi,oare numai pentru ale adversarilor? culmea,pe final de campionat,multe echipe fac cel mai slab meci al sezonului cu steaua!!!asa s-a intamplat cu sportul acum doua sezoane,cu vasluiul,tot atunci,cu galatiul si cu iasiul anul trecu….

breve  •  3 septembrie 2007, 17:05

t

breve  •  3 septembrie 2007, 17:09

ma tem ca ,uneori,mai plateste si anumite infrangeri…

vasile guta  •  3 septembrie 2007, 18:17

Mai bine CFR-ul si Dinamo ar face schimb de antrenori.Si asa mie mi se pare ca Andone nu a facut mare lucru(fata de valoarea lotului).Rednic la Dinamo la fel.Sa faca rocada.Mica…..cred.

georgica  •  3 septembrie 2007, 19:08

mai, „lasati-ne sa ne pregatim” – de aia ati picat cu lazio si nu cu bate borisov, fraierilor – capi de serie! pt ca v-ati crezut tare-n baston: luati si banii lui gigi, treceti de lazio si il faceti de fraier. nah ca n-a iesit 🙂 – da, da, da. capi de serie, coeficienti – la asta trebuia sa va ganditi si nu la banii lui becali. Si la urma urmei, CFR in CL nici nu suna asa urat.

Va intrebati ce facea CFR in CL; va spun eu: mai rau ca voi nu putea 🙂

antonio  •  3 septembrie 2007, 19:32

Datii add la id best_antonio1@yahoo.com este caine infocat..Injura toti stelistii..Nu mi se pare corect..hai sa-l invatam minte..Dar sa nu-i ziceti de unde aveti id..zicetii de la un sitte xxx;))ms anticipat..

caine verde  •  3 septembrie 2007, 19:57

ATI UITAT CA LA MECIUL ALA DINAMO A JUCAT CU ECHIPA A 2-A????????
N&D AVUSESERA GRIJA SA FIE SUSPENDATI.
CU TOATE ASTEA CFR-UL NU A FOST IN STARE SA CASTIGE.VALOAREA LOR S-A VAZUT CU CIPRIOTII.

LIGA AR TREBUI SA PENALIZEZE ECHIPELE CARE IN CUPELE EUROPENE NU FAC UN PUNCTAJ CEL PUTIN EGAL CU CEL DE TARA. ATUNCI NU S-AR MAI BULUCII TOTI RATATII SA JOACE IN EUROPA.

Digme  •  4 septembrie 2007, 1:35

Voteaza cele mai tari stiri pe http://www.digme.ro

ivan  •  4 septembrie 2007, 18:03

Vad ca numai de asa zisi stelisti sunt peste tot!!!!Ce faceati oierilor daca si nea „mititica”Mitica urma exemplul italienilor?????Steaua_Forex,Dinamo-Sportul…halal liga!!!!Asta nimeni nu observa?????cat oferea gigi ptr.revenire k meciul CFR-steaua am vazut-o(oare cat l-a costat???k auzim zilnic 1 milion!!!!)Din pacate Dinamo nu a avut taria de a se ridica peste Lazio(probabil prima prea mica),dar mai bine in UEFA decat maciuca batailor in CL!!!!!Hai Dinamo!!!!

sorin  •  5 septembrie 2007, 12:58

Njoy Free Games http://njoy.isfree.org