Esti barbat roman? Citeste articolul din Adevarul!

Sorin Adam Matei scrie azi in Adevarul un text care ataca conceptia falica despre lume si viata taman in epicentrul mindriei ei! Datele sint seci. 66% dintre romani fumeaza, doar 20% dintre americani fac acelasi lucru. Barbatul roman nu face miscare, moare repede si sta rau cu viata sexuala. E produsul social aflat la interesectia propriei ignorante cu miscarea inconcstienta de business prin care se distrug bazele de sport si parcurile.

marți, 4 septembrie 2007, 11:14

Sorin Adam Matei scrie azi in Adevarul un text care ataca conceptia falica despre lume si viata taman in epicentrul mindriei ei! Datele sint seci. 66% dintre romani fumeaza, doar 20% dintre americani fac acelasi lucru. Barbatul roman nu face miscare, moare repede si sta rau cu viata sexuala. E produsul social aflat la interesectia propriei ignorante cu miscarea inconcstienta de business prin care se distrug bazele de sport si parcurile.


Comentarii (9)Adaugă comentariu

VLADUT(VACA-MUTU)  •  4 septembrie 2007, 13:12

POATE DAR MAI AVEM PANA SA AJUNGEM CA AMERICANI SI CA MAJORITATEA OCCIDENTALILOR CA RE SUNT OBEZI.
DA SUNTEM NISTE LENESI SI NE PLACE VIATA FRUMOASA:MANCARE GUSTOASA(IMPLICA GRASIMI), BAUTURA, TIGARI SI FEMEI.DAR O SA TREACA SI ACEASTA „MODA” SI O SA AJUNGEM SA DUCEM SI O VIATA MAI SANATOASA(CARE SINCER O SA DUCA LA O VIATA MAI PLICTISITOARE).

Claude  •  4 septembrie 2007, 13:58

Probabil e vorba de citi fumeaza la servici…americanii nu au voi, noi da 🙂

deco  •  4 septembrie 2007, 14:40

mi se pare ca exagereaza Matei asta, eu sunt a treia ara consecutiv in USA si pot sa te asigur ca fumeaza mai mult de 20 procente dintre americani, au tot felul de grasani pe care la noi nu ii vezi si arata ca niste hamsteri, femeile lor, desi nu e vorba de ele sunt supergrase in general. fumeaza mai mult, mult mai multa iarba de cat la noi si beau seara dupa servici de sting. mai au noroc ei cu operatiile estetice si liposuctiile altfel ar fi vai si amar. numai ca astea lasa urme. de exemplu vad o femeie pe la 40 de ani ce arata superbine cu pantaloni scurti si cand ma uit la picioarele ei mergand se vad niste incretituri de te ia groaza, parca are 90 de ani. aia numai slabit natural nu a fost. asa ca inca nu e asa rau precum se crede. by the way, eu nu fumez si nu prea beau, am ceva burta dar stiti cum se zice ca barbatul fara burta e ca femeia fara sani. 🙂

Alex  •  4 septembrie 2007, 16:57

un site cu 400.000 de versuri si videoclipuri: http://www.coolsonglyrics.info

vader  •  4 septembrie 2007, 19:31

Meciuri transmise de Antena1:
Rapid-Dinamo 1-1(meci pierdut la penalty-uri)
FC Vaslui-Dinamo 0-2
Dacia Mivoeni-Dinamo 1-1
Dinamo-Lazio 1-3
Dinamo-Gloria Bistrita 0-1
Meciuri transmise de alte televiziuni:
Dinamo-Lazio(in deplasare)1-1 transmis de Prima TV
Dinamo-Gloria Buzau 2-1 transmis de National TV
Dinamo-Ceahlaul 3-0 transmis de Kanal D

NU NE MAI DATI MECIURILE !!!!!!!!

Ianosi Ioan  •  4 septembrie 2007, 21:28

Stimate domn Catalin….te rugan (noi barbatii), care mai si fumam ,bem cite o cafeluta, sau o palica(de la Satu Mare), sa ii transmiti acestui domn Sorin Adam Matei rau informat – sau nu indeajuns – ca noi astia 88% poate ca traim relativ bine pentru „super” perioada noastra de tranzitie de la o forma de subjugare la alta(ca asta numai democratie nu e). Dar in fine trebuie sa le dau dreptate la cei 2 ante „scriitori”: VLADUT(VACA-MUTU) si deco. Nu este chiar asa de roz nici la americani….noi romanii sunte frumosi si relativ trasi printr-un inel(al muncii fizice). Aia nici nu mai stiu ce e ala porc….dar sa mai stie si cum arata….! Deci sa nu ne mai comare nimeni nici cu americanii, nici cu nemtii, cu nimeni. NOI SUNTEM ROMANI si punct. Eu cel putin sunt satul sa tot fiu comaprat cind cu unul cind cu altul.

OCTAVIUS  •  5 septembrie 2007, 12:16

DAR DESPRE CATI AMERICANI AU „GUSTAT”,MACAR O DATA IN VIATA,PLACERILE DROGULUI,SE SPUNE CEVA? VORBITI CU CINEVA CARE A PETRECUT MACAR O LUNA INTR-O UNIVERSITATE AMERICANA,CU CAT MAI MARE SI IMPORTANTA,CU ATAT MAI BINE.SAU INTREBATI-L PE ION ION UNDE S-A „MOLIPSIT” EL 🙂

Esculescu  •  5 septembrie 2007, 19:20

„Nu este chiar asa de roz nici la americani….noi romanii sunte frumosi si relativ trasi printr-un inel(al muncii fizice). Aia nici nu mai stiu ce e ala porc….dar sa mai stie si cum arata….!”

Ianos folosesti clisee… Se vede ca nu prea ai fost prin locurile despre care vorbesti cu atata convingere. Trist -pentru tine!- ar fi sa fi fost…

snoopDog  •  10 septembrie 2007, 9:59

http://www.mygadget.ro