O noua revista de femei in Romania

Nu s-a lansat, dar e in linie dreapta achizitia titlului.

joi, 13 septembrie 2007, 9:39

Nu s-a lansat, dar e in linie dreapta achizitia titlului.

E vorba despre un glossy, up-market, multa moda si, surpriza!, titlul nu va fi din portofoliul Mondadori, caci despre grecii de la Attica e vorba. Ei au cumparat de la Adrian Sarbu cele 50% detinute in Playboy si Maxim si au oficializat ieri acest transfer.

In acest moment, Attica (unde Mondadori are actiuni) detine un mic record in Romania: Dan-Silviu Boerescu este cel mai vechi redactor sef dintre cele 25 de editii internationale ale Playboy.


Comentarii (11)Adaugă comentariu

fotbal  •  13 septembrie 2007, 9:52

o replica pentru „Harper’s Bazaar”? ce titlul e?

Cătălin Tolontan  •  13 septembrie 2007, 10:24

fotbal: nu stiu, inca mai sap

fotbal  •  13 septembrie 2007, 10:37

:):). bine

claudiu  •  13 septembrie 2007, 11:56

Este ori Vogue ori Grazia. Parerea mea 😉

vogel  •  13 septembrie 2007, 14:13

sirbu vinde tot. avea dreptate mircea badea. se duce de ripa trustul pro.

pelicanu’  •  13 septembrie 2007, 14:57

Mai are rost sau, mai bine-zis, loc pe piata o asemenea revista? urmeaza oare sa traiasca realmente pe baza rentabilitatii sale? as fi curios cite publicatii cu asemenea profil o fac!

Horeat  •  13 septembrie 2007, 15:05

Sunt de acord ca Sarbu vinde tot si Pro se duce pe rapa

harl3quin  •  13 septembrie 2007, 21:20

Vogue clar,conteaza ca se duce pro?daca se aduce calitate?avem parte doar de cum sa zic „nimic”

Yan  •  13 septembrie 2007, 23:51

Catalin, revin aici ca vad ca la postul anterior nu te mai uiti. Uite niste noutati,daca se verifica si sunt bune, poate ma angajezi colaborator la blogul tau… Nu cer mult, acolo, maruntis.
Revista pe care o aduce Attica nu poate fi Vogue, ca aia e la Liberis deja, poate fi doar Grazia, sau In Style.
Doi, Vogue si GQ vor fi aduse peste 2 luni de Liberis Publications Romania. La Vogue, va fi luata una dintre sefele de la Elle sau Unica, iar la GQ (daca nu sti, e cea mai tare si mai reputata revista pt barbati din lume!), adica UP,UP, UP MARKET, se poarta negocieri intense cu 3 ziaristi,Horia Ghibutiu de la Compact, Andrei Nourescu de la voi de la GS si Istvan Lorincs de la Attica. Cica ultimii 2 ar fi refuzat deja, nu stiu sigur…
Astept cinstea, e stire calda!

Cătălin Tolontan  •  14 septembrie 2007, 10:43

yan: andrei nourescu e la prosport, nu la noi. asta nu-l face mai putin eligibil. un detaliu 🙂