Becali se preface!

Becali nu spune adevărul. Într-un delir radio-televizat, secvenţa de la sport.ro despre veleităţile sale psihologice şi filozofice a fost antologică, patronul a spus că el nu împinge pe nimeni la demisie. „Eu sînt genul care demit direct!”. Fals! Toţi cei 5 antrenori au plecat, nici unuia nu a avut curajul să le spună în faţă: „Să ne despărţim!”. Pe toţi i-a tăvălit, i-a criticat şi a încercat să-i discrediteze.

joi, 20 septembrie 2007, 4:36

Becali nu spune adevărul. Într-un delir radio-televizat, secvenţa de la sport.ro despre veleităţile sale psihologice şi filozofice a fost antologică, patronul a spus că el nu împinge pe nimeni la demisie. „Eu sînt genul care demit direct!”. Fals! Toţi cei 5 antrenori au plecat, nici unuia nu a avut curajul să le spună în faţă: „Să ne despărţim!”. Pe toţi i-a tăvălit, i-a criticat şi a încercat să-i discrediteze.

Piţurcă a plecat cînd Pădureţ i-a fost dat afară din lot peste capul lui. Zenga şi-a luat cîmpii. Protasov a folosit prima ocazie să scape din azil. Olăroiu a făcut sluj cît a putut şi a cedat şi el. Hagi a fost săpat încă de la primul meci şi n-a avut practic nici o zi liniştită, a înghiţit peste puterile unui om, dovadă că, acum, în ziua despărţirii a spus: „Nu-mi trebuie nici un ban de la tine!”.

Cînd un om, după ce a muncit pentru tine, se simte murdărit de banii pe care i-ar fi meritat, înseamnă că ai o problemă uriaşă ca patron. Hagi nu este antrenorul perfect. Mai are de învăţat, toţi avem. Dar şi-a făcut onest munca, a pus pasiune şi a dus echipa în grupele Ligii. Plus că şi-a respectat condiţia şi nu şi-a critica patronul, încercînd să-şi protejeze astfel echipa şi clubul.

În acest timp, Becali joacă teatru. „Sînt amărît” spunea el. Ba nu eşti! Te prefaci! De fapt, îţi place să-i domini pe ceilalţi, ai curteni, nu parteneri, slugi, nu angajaţi.


Comentarii (441)Adaugă comentariu

obiectiv  •  21 septembrie 2007, 12:06

Antrenor principal :Emerich Jenei
Antrenor secund : Marius Lacataus
Massimo Pedrazzini
Antrenor portari: Silviu Lung
Preparator fizic: Sensei ….

Sa auzim de bine

sorin_esp  •  21 septembrie 2007, 12:17

Ceva de facut ar fi…e nevoie insa ca oamenii influienti din anturajul adevaratei echipe STEAUA si ma refer aici la perioada prebecaliana,sa puna bazele unei echipe care sa se numeasca de exemplu CCA STEAUA iar apoi noi suporterii pe langa investitorii mai potenti care sunt sigur ca exista sa avem posibilitatea sa cumparam de exemplu contra sumei de 100 de euro actiunea…La cate milioane de suporteri adevarati ai adevaratei echipe STEAUA suntem am reusii sa ii luam jucaria berbecului…Conditia de baza este ca noi toti stelistii sa privim noua echipa nu ca pe un surogat ci adevarata continuatoare a traditiei ros-albastre.

gigi boo  •  21 septembrie 2007, 12:19

Lasa ca vine Titi Dumitriu !!! =))))))))))))

andrzej  •  21 septembrie 2007, 12:32

Banii lui becali si prestigiul lui Hagi, ce ar rezulta?…..
Sa fiu iertat, dar banii lui becalii put, si put urat, iar prestigiul lui Hagi…..scuze …
Un om care tine la prestigiul sau, un om care nu traieste din mila altora(un om bogat in Romania), nu are decat de pierdut inhaitandu-se cu “oameni” de teapa lui becali.
Oare dece Hagi l-a adus pe oier la Steaua(atunci, cand l-a adus), si mai ales de ce s-a intors la stana acestuia?
L a machidoni totul e pe bani(asazisele relatii de rudenie au un aer arhaic de clan, ca si cele mafiote, “inrudirea” se face pentru aspori puterea clanului).
Asa ca nu-l mai plangeti pe Hagi: avea de platit o “datorie de onoare” oierului.
Acesta e motivul ca a strans din dinti si a tacut. Stiu mai bine cei doi ce ii leaga!

igor  •  21 septembrie 2007, 12:39

cine dracu este andra? si ce dracu vrea cu radio-ul ei?parca nu despre asta vorbeam?printeso mai bine du-te la coafor!!!si lase-ne cu tampeniile tale.iti lipseste ceva si nu stii cum sa spui?

gatopardo  •  21 septembrie 2007, 12:47

un mesaj pentru toti stelistii : ignorati oierul
nu i mai faceti jocul
lasati stadionul gol
acum cind ii arde buza mai tare
lasati-l singur
nu merita prezenta noastra

igor  •  21 septembrie 2007, 12:48

daca becali a facut asa din postura de „patron”,hai sa ne gandim ce ar face ca presedinte….
eu l-as rastigni cu capul in jos, si l-as agata de poarta clubului.

igor  •  21 septembrie 2007, 12:49

are drepatate gatopardo,sa nu mai vina nimeni la stadion,sa stea el acolo sus ,decat cu slogile lui credincioase si atat.

socului  •  21 septembrie 2007, 12:52

nu e o solutie, credeti-ma . mai bine faceti cheta si ….

socului  •  21 septembrie 2007, 12:57

DNA-ul DOARME ?!??!!?
Stim ca il aveti la mana , dar cand scoateti dovezile impotriva oierului, ca nu se mai poate ?!
Nu mai asteptati alegerile, dati-le pe masa ACUM , pana nu e prea tarziu!!!!!

Sky-Hunter  •  21 septembrie 2007, 13:01

Cine vrea sa stie adevarul, aplecatzi urechea aici:

http://scorpiusu.wordpress.com/2007/09/21/ce-ne-place-sa-arunkam-cu-kacat-in-valori-hagi-amaraciune/

alexandru  •  21 septembrie 2007, 13:02

felicitari Tolotan,mai e ceva de adaugat la ce ai zis tu?un mascarici ast e, acest becali,si din pacate prea multe posturi de tv il baga in seama

gliga lucian  •  21 septembrie 2007, 13:03

Imi pare nespus de rau pentru ce a patit HAGI ! Nu trebuia sa-si faca treaba cu ciobanul . Si inca o chestie : televiziunile astea nu ar trebui sa-l mai arate pe sticla pe cioban ! Uitati-va cum ii ia pe toti la pertu ! cioban imputit veziti de oile tale si DOAMNE pazeste-ne sa nu ajunga asta presedinte. Si nu uita ciobane ca banii nu sunt totul !!!

ERO  •  21 septembrie 2007, 13:03

becali=gainat expirat
HAGI=REGE

Profetu  •  21 septembrie 2007, 13:08

Sa asteptam reactia suporterilor la primul meci acasa al Stelei ….

viorel potlog – focsani  •  21 septembrie 2007, 13:14

becali gheorghe = o vietuitoare care nu trebuia sa se nasca

sapera robert  •  21 septembrie 2007, 13:15

BECALI ESTI UN MARE TARAN…PAI DU-TE AFARA DIN ROMANIA SI INTREABA DE BECALI…SI APOI INTREABA DE HAGI…..HAGI ORICUM ESTI NR 1….NU UITAM CA AI SCOS LUMEA PE STRAZI LA MONDIALE

Steaua  •  21 septembrie 2007, 13:19

http://historyscc.clicksospadurea.com/

TTX  •  21 septembrie 2007, 13:21

Suntfost cadru militar – deci STELIST, cu cotizaţie… obligatorie, reţinută pe statul de plată
În legătură cu ultimele evenimente (înfrângerea echipei, demisia antrenorului, etc): AŞA SE ÎNTÂMPLĂ atunci când un CIOBAN se amestecă unde nu-i fierbe… ceaunul (ştie el care…. ăla din care mânca jintiţă – un sub produs, obţinut din prelucrarea suplimentară a zerului de la brânza pe care o vindea la supra-preţ, prin pieţe.
AŞA SE ÎNTÂMPLĂ atunci când CINEVA (ca Gică Hagi) se amestecă în „tărâţe” (este mâncat de porci)
Din nefericire STEAUA a fost confiscată de către un „afon” care îşi imaginează că a conduce 11 fotbalişti în teren, în competiţii internaţionale ar fi ceva similar cu … „a pune şorţuri berbecilor” din turma proprie de oi (oricât ar fi ea de mare şi bogată).
Sunt destul de bătrân pentru a mai reacţiona – dar nu CHIAR AŞA DE BĂTRÂN, sau de lipsit de experienţă şi pregărire fizică încât să nu mai fiu în măsură să-i aplic o „mică corecţie” lui Smărăndescu (că Becali… la statura lui, fiind mai pitic decât „standardul lungimii măcicii de cioban)….
TRISTE VREMURI TRĂIM….
Curve (masculine sau feminine) au ajuns să se implice şi dincolo de alcoov…. Ca pe vremea lui Carol…
Îl înţeleg şi îl preţuiesc pe HAGI – A luat – probabil – cea mai înţeleaptă decizie din cariera sa profesională…
În ceea ce-l priveşte pe „JIJI” BECALI…ar fi interesant cum va… „ieşi” din cazul trimiterii în judecată a fostului ministru MApN Babiuc…. Nu de „alta”… ci pentru simplu fapt că nu ar putea exista acuzaţie de „luare de mită” (Babiuc) fără un „mituitor”… (din Pipera)
Personal am scăpat din cutremure, din inundaţii, din alte cataclisme… Numai de Becali….

politicos  •  21 septembrie 2007, 13:30

@TTX: bravo!

yoyo  •  21 septembrie 2007, 13:32

oricum meciurile stelei sunt televizate, ne cerem scuze jucatorilor , pe care ii stimam, dar hai sa nu mai mergem unu la meciuri sezonul asta, sa se poata auzi behaitul lui pe un stadion gol.
asta daca vrem sa facem cu adevarat ceva

Mr.Jack  •  21 septembrie 2007, 13:36

O sa io facem noi inapoi lui gigi, pt ce i-a facut lui HAGI, la alegeri.Atunci avem noi oamenii de rand puterea sa „il murdarim, jignim, si sa il scoatem pe usa din dos” pt ca asta merita. Poate ca Hagi nu este un mare antrenor dar este un mare stelist, om si brand si macar pt ce a facut pt noi in cariera de jucator trebuie sa ii multumim si sa il RESPECTAM. RESPECT gigi, asta e un cuvant pe care dictionarul si cultura ta nu il contin. SI inca ceva d-le becali: ar fi bine sa inregistrezi sfatul lui gica: NU TOTUL SUNT BANII!!!

dana  •  21 septembrie 2007, 13:40

IGNORATI-L.Acest soi de paranoici la care trufia este nemasurata,daca sant ignorati devin mici cat un bob de mustar.Considerati ca nu exista ,ca este un oarecare.Asta-i solutia de a scote din peisaj asfel de indivizi.

Bluboy  •  21 septembrie 2007, 13:44

Lumeee! Aici nu mai gandeste nimeni? Cine mai poate spune ca in Romania se face treaba cu vorba dulce si cu zaharelul? Cui i-ar conveni, ca patron de echipa, cu pretentii la titlu si Champions League, sa ofere prime record in fotbalul romanesc si sa i se faca experimente cu echipa?!?!?!? Sa vina un antrenor care, nu de bun a plecat de pe unde a mai antrenat, si care vrea sa invete sa antreneze, unde altundeva decat la cel mai titrat club din Romania? Ca fotbalist,da! Tot respectul pt cel mai mare al Romaniei! Dar atat. Antrenoratul e altceva. La dinamo,nu tot cu cantec a fost trimis la plimbare Rednic? Ca sefii nu sunt ciobani?E alta poveste.Luce junior credeti ca de bine ce ii era a plecat de la Rapid?Toti patronii isi doresc rezultate,din moment ce investesc in ceva.Credeti ca Becali chiar iubeste Steaua din inima?Sau Turcu ori Borcea?Ca sa nu mai zic de Copos.Pentru ei,fotbalul e o afacere.Pt jucatori,un mijloc de trai.Pt noi , suporterii, un mod de a ne consuma nervii,de a starni conflicte intre noi si de a ne crede superiori unii fata de altii,nu prin ceea ce suntem,ci prin modul in care echipa cu care tinem este mai buna decat a altora.Nu sunt un sustinator al lui Becali, desi il inteleg.Poate multi ar face aproape la fel daca ar avea investite milioane de dolari intr-o afacere.Peste tot,fotbalul e o afacere.Si inca ce afacere!Mai mult sau mai putin legala.Vezi Juventus,Milan,Real Madrid,Barcelona.Credeti ca Frank de la Barca,chiar asa linistit e?Sau Capello cat a fost la Madrid?Peste tot e la fel,doar ca unii sunt mai versati ca altii.Pentru ca asa e firea omeneasca.Asa am fost facuti sa fim!Eu as propune sa ne vedem fiecare de treaba,sa lasam patronii sa conduca asa cum vor si sa speram(caci doar asta ne ramane de facut) ca totul va fi bine.Noi nu avem putere sa indreptam lucrurile,nici sa le facem mai rele.Putem insa sa fim oameni,sa mai privim,cu parere de rau,la ceea ce a ajuns, REGELE FOTBAL!Respect pentru toti suporterii,indiferent de ce parte ar fi…

blurred sky  •  21 septembrie 2007, 13:49

@ eleven

felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim  •  21 septembrie 2007, 14:03

Si Hagi se preface cum i-a luat lui Piturca o calificare dandu-l afara si stricand echipa nationala. Nu mai faceti o victima din acest semianalfabet cu facultate.Voi ati vazut conferinta de presa? A spus vreo fraza coerenta? Isi merita soarta, ce i-a facut el lui Piturca a patit si el.Decai totul e meritat!

Lex  •  21 septembrie 2007, 14:04

bluboy u ai auzit de Ferguson????????????
pana sezonul trecut ce a castigat????
nu a mai castigat nimica in ultimii 5-6 ani
nu poti sa iei un antrenor si sa astepti ca in 3 luni sa iti faca minuni.

Bluboy  •  21 septembrie 2007, 14:10

@lex:
Am auzit de Ferguson,care e „antrenor”,in adevaratul sens al cuvantului.Si e diferenta mare intre un antrenor cu experienta imensa si un jucator consacrat, care vrea sa devina antrenor…

Nicu Laita  •  21 septembrie 2007, 14:10

Pentru Becali mass-media trebuie sa apese butonul IGNORE! Din pacate sunt prea multe ziare si televiziuni care justifica difuzarea excesiva a lui jiji prin faptul ca „face audienta”!

Lex  •  21 septembrie 2007, 14:20

anonim u esti ceva ruda cu piturca????????=)))))))))))))

arthur  •  21 septembrie 2007, 14:25

vad ca ati sters un comentariu al meu decent si pertinent
vreti audienta? fiti corecti

kontikki5  •  21 septembrie 2007, 14:28

Draga George,

Iti spun George pentru ca sunt ironic, nu pentur ca te respect. Daca te-as respecta ar trebui sa ma adresez tie cu „bah”. Dar atunci nu m-as respecta pe mine. Nu vreau sa iti doresc tot raul din lume dar sa stii ca uneori omul crede si face si impotriva vointei lui. Eu inca imi stapanesc vointa…inca.
Imagineaza-ti scena urmatoare : Un om in picioare iar in fata lui, pe jos, un gandac. Omul se uita fascinat la gandac…1 minut, 2, 3..si la un moment dat il calca fara urma de mila. Tu esti gandacul. Iar omul reprezinta romanii, media, fanii stelei, DNA,PNA ..samd..ai prins ideea. Esti intr-un vartej acum. Nu te mai poti opri. Eu cred ca, nu intotdeauna, dar cateodata ai vrea sa te opresti..sau sa te fi oprit undeva. Nu mai poti… ( aici sa auzi rasul meu flegmatic). Iti doresc, si e de bine, sa iti revina constiinta atunci cand vartejul o sa te traga la fund. Sa fii perfect si total constient de tine..de greselile pe care le-ai facut..de umilintele pe care le-ai provocat si …sa iti fie rusine de tine. In momentul asta nu o sa imi mai doresc ca lumea sa te ignore…ci ca lumea sa te puna abia atunci sub lupa…sa te simti haituit si singur. Si atunci noi sa radem cu rasul tau.

bogdan  •  21 septembrie 2007, 15:18

BECALI SI UNII JUCATORI M AU FACUT SA NU MAI TIN CU STEAUA,NUMAI TIN CU NIMENI.NU POT SA CRED K ACEST OM MI A SCOS CEA MAI MARE IUBIRE DIN SUFLET,DAR PUR SI SIMPLU IMI ESTE GREATA CAND IL vAD.ASA SI CU UNII JUCATORI.CUM POTI TU UN NIMIC AL FOTBALULUI P VREAMA AIA,UN NIMIC DUS DE REGE LA STADION PT 1 OARA IN VIATA,UN CIOBAN FARA PIC DE ALFABET SI STIL,SA IL INJOSESTI pe HAgi,EMBLEMA SPORTULUI ROMANEScDUPA TOT CE A FACUT PT TINE.VA PRICEPETI SA MINTIT FOARTE BINE,DACA ATI FI PRESEDINTE(SLABE SANSE) ATI FI UN HITLER 2.
VA GARANTEZ CA DUPA TOT CE ATI FACUT(CU BUNA STIINTA,PROBABIL CA ATI PLANUIT TOTUL CA SA VA LAUDATI SAU MAI STIU EU CE),ATI MAI PIERDUT CATEVA….SUTE DE MII DE VOTURI 🙂 .O ZI BUNA

korci  •  21 septembrie 2007, 15:27

becali e un nemernic. cel mai fericit as fi, si cred ca nu numai eu, daca l-ati ignora pe acest incult. pur si simplu nu mai scrieti nimic de el.Va rugam!!!

robi  •  21 septembrie 2007, 15:44

Hagi a fost un geniu ca jucator,ca antrenor inca ii mai lipseste ceva,dar nu inseamna ca acel ceva nu va veni.A fost idolul romanilor,nu conteza ca au fost stelisti,dinamovisti,rapidisti,polisti,craioveni,ieseni,etc.Acum un nemernic a reusit sa mature pe jos cu el.Ce tara am ajuns,prima oara distruge un idol apoi unul din cele mai iubite echipe de fotbal din tara si daca ajunge presedinte distruge toata tara.Am avut un dictator care a fost pantofar,iar urmatorul va fi un cioban.Stergeti numele acestui badaran pana nu e prea tarziu.

nevermind  •  21 septembrie 2007, 16:15

Daca mi-a scapat ceva, va rog sa ma corectatzi si sa completatzi.
Lista ramane deschisa!
Apropo, cu catzi de „i” se scrie JJ?
Nu conteaza… el va ramane in istorie ca: OIER NENOROCIT, INTERLOP HABSAN, JIGODIE, BLASFEMIATOR, PENIBIL, JAVRA ORDINARA, RATAT, GUNOI, BUFON, INCOMPETENT, BISNITZAR, FATZARNIC, NEBUN, PARVENIT, NECIOPLIT, NAZIST, IMPUTZIT, NESIMTZIT, RUSINEA ROMANIEI, LAS, PARANOIC, IMBECIL, BERBEC, MEGALOMAN, NESIMTZIT, PERVERS, INCULT, OIERUL LUMINII, NENOROCIT, DEMENT, TZOPARLAN, OLIGOFREN, GUNOI, TAMPIT, DOBITOC, HANDICAPAT MINTAL, NEICA NIMENI, IPOCRIT, OM DE NIMIC, RETARDAT, HIDROCEFAL, NEGHIOB, IMPUTZIT, DICTATOR, JAF DE OM, ZERO, ANIMAL, DOBITOC, PARSIV, NEOM, ANALFABET, DERBEDEU, CERCOPITEC, INCUIAT, TEMBEL, GHIAUR, MARTZAFOI, HAHALERA, ZDREANTZA, VIETZUITOARE, MAIMUTZOI ELUCUBRANT, INCOERENT, AGRAMAT, ACCIDENT SOCIAL, TICALOS, IMPUTZIT…

hai ca putetzi mai mult!

Lex  •  21 septembrie 2007, 17:03

nevermind ai uitat sa zici eroare genetica si lista poate continua=))))))))))

Zazie  •  21 septembrie 2007, 17:31

Gigi e un dobitoc si un animal. Cea mai buna forma de ucidere a unui asemenea exemplar este IGNORANTA.

anonim  •  21 septembrie 2007, 23:24

Nu sunt ruda cu Piturca, doar vroiam sa spun ca acest Hagi nu are caracter.Cand i-a umilie el pe altii nu mai facea pe victima.Acum e victima nationala.Macar daca ar sti sa se exprime…

Gsp.ro Va recomanda ,Radio Show FM !!  •  22 septembrie 2007, 4:45

Intra pe Radio Show FM si asculta cea mai buna muzica Non Stop http://www.RadioShowFM.ro !! Pe site mai gasesti , stiri sportive , barfe artisti , Horoscop , vremea , Tv Online , Program TV , Jocuri, Download muzica http://www.RadioShowFM.RO Intra pe Radio Show FM si asculta cea mai buna muzica Non Stop http://www.RadioShowFM.ro !! Pe site mai gasesti , stiri sportive , barfe artisti , Horoscop , vremea , Tv Online , Program TV , Jocuri, Download muzica http://www.RadioShowFM.RO Intra pe Radio Show FM si asculta cea mai buna muzica Non Stop http://www.RadioShowFM.ro !! Pe site mai gasesti , stiri sportive , barfe artisti , Horoscop , vremea , Tv Online , Program TV , Jocuri, Download muzica http://www.RadioShowFM.RO Intra pe Radio Show FM si asculta cea mai buna muzica Non Stop http://www.RadioShowFM.ro !! Pe site mai gasesti , stiri sportive , barfe artisti , Horoscop , vremea , Tv Online , Program TV , Jocuri, Download muzica http://www.RadioShowFM.RO Intra pe Radio Show FM si asculta cea mai buna muzica Non Stop http://www.RadioShowFM.ro !! Pe site mai gasesti , stiri sportive , barfe artisti , Horoscop , vremea , Tv Online , Program TV , Jocuri, Download muzica http://www.RadioShowFM.RO

Bogdy BBA  •  23 septembrie 2007, 13:39

varza… get lost!…